HURTAP Łęczyca Mistrzem Polski U-35
2013-02-19 16:13:41

W dniach 16-17 lutego 2013 r. w Łęczycy odbyły się finały XIII Mistrzostw Polski U-35 futsalu. W Mistrzostwach wzięło udział osiem zespołów: Rowibau Gliwice, Irex Gaz Chorzów, Oldboys Toruń, Mściwoj Kartuzy, Budchem Oldboy Gniezno, Old Boy’s Team Olsztyn, Zdrowie Garwolin i Hurtap Łęczyca. Drużyny rozegrały mecze w dwóch grupach walcząc o możliwość gry w dalszej części turnieju.Dzień I - Wyniki spotkań grupowych
GRUPA A
Oldboys Toruń - Budchem Oldboy Gniezno 5:0
Hurtap Łęczyca - Zdrowie Garwolin 9:0
Oldboys Toruń - Zdrowie Garwolin 4:1
Hurtap Łęczyca - Budchem Oldboy Gniezno 3:0
Budchem Oldboy Gniezno - Zdrowie Garwolin 2:2
Hurtap Łęczyca - Oldboys Toruń 1:2

GRUPA B
Rowibau Gliwice - Irex-Gaz Chorzów 1:1
Old Boy's Team Olsztyn - Mściwoj Kartuzy 2:2
Rowibau Gliwice - Mściwoj Kartuzy 4:2
Old Boy's Team Olsztyn - Irex-Gaz Chorzów 0:3
Irex-Gaz Chorzów - Mściwoj Kartuzy 3:2
Old Boy's Team Olsztyn - Rowibau Gliwice 1:2

Do dalszej gry w Mistrzostwach awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.
Z Grupy A:
1. Oldboys Toruń
2. Hurtap Łęczyca

Z Grupy B:
1. Irex Gaz Chorzów
2. Rowibau Gliwice

Drugi dzień rozpoczął się od rozgrywek półfinałowych. Żaden z dwóch meczy nie zakończył się w regulaminowym czasie.
W pierwszym półfinale Rowibau Gliwice zmierzył się z Oldboys Toruń. Po zaciętej walce w dogrywce zarządzonej przez sędziów zespół ze śląska wywalczył sobie awans do finału pokonując drużynę z Torunia 5:4.
W drugim półfinale Hurtap Łęczyca spotkał się z zespołem Irex Gaz Chorzów. Spotkanie było niezwykle zacięte i stało na bardzo wysokim poziomie. Przez całe spotkanie nie brakowało doskonałych akcji zarówno pod jedną jak i pod drugą bramką. Doskonałe parady bramkarzy, strzały z dystansu i masa emocji trzymały w napięciu kibiców do ostatnich sekund spotkania. W końcówce regulaminowej dogrywki zawodnik Irexu w przedłużonym karnym nie wykorzystał szansy i dogrywka zakończyła się remisem 4:4. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których bohaterem został bramkarz Hurtapu Łęczyca Sławomir Dresler. Obronił on decydujący o zwycięstwie strzał i Hurtap z wynikiem spotkania 5:4 zagwarantował sobie awans do finału.
 W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Irex Gaz Chorzów stoczyli walkę z zespołem Oldboys Toruń. Już w pierwszej połowie padły trzy gole dla chorzowian. Zdecydowaną grą i ogromną chęcią zdobycia medalu przez zawodników Irexu zespół zagwarantował sobie 3 miejsce w końcowej klasyfikacji. W finale Hurtap Łęczyca spotkał się z drużyną Rowibau Gliwice. Zawodnicy obu zespołów dostarczyli kibicom wielu emocjonujących przeżyć grając na bardzo wysokim poziomie. Gra była nieprawdopodobnie wyrównana, a akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2 i do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry obie drużyny zacięcie broniły swoich bramek. Napięcie w hali rosło z każdą akcją finałowego spotkania. Druga połowa spotkania okazała się równie wyrównana i emocjonująca. Obie drużyny zacięcie walcząc o mistrzostwo wymieniały się strzałami i po końcowej syrenie wynik 4:4 nadal nie rozstrzygał komu należy się tytuł Mistrza Polski. Sędziowie po raz kolejny w turnieju musieli zarządzić dogrywkę 2 x 5 minut. W hali panowały niesamowite emocje, Rowibau Gliwice po stracie już 5 bramki wycofał bramkarza, jednak w ostatniej minucie dogrywki szóstego gola dla łęczycan zdobył Robert Dąbrowski kończąc mecz wynikiem 6:4. Tuż po końcowym gwizdku na parkiecie i wśród łęczyckiej publiczności, która dzielnie kibicowała swojej drużynie, zapanowała niezwykła radość. Mistrzowie Polski w radosnym tańcu okazywali swoje szczęście ze zdobytego tytułu.
Chwilę później odbyło się uroczyste zakończenie XIII Mistrzostw Polski U-35, podczas którego wręczono puchary i medale dla najlepszych drużyn, a także nagrody indywidualne.

Ostateczna kolejność w Mistrzostwach Polski U-35 w Futsalu:
1. Hurtap Łęczyca
2. Rowibau Gliwice
3. Irex Gaz Chorzów
4. Oldboys Toruń
5. Mściwoj Kartuzy
6. Budchem Oldboy Gniezno
7. Old Boy"s Team Olsztyn
8. Zdrowie Garwolin

Nagrody indywidualne zdobyli:
Król strzelców: Krzysztof Filipczak - Hurtap Łęczyca
Najlepszy zawodnik: Maciej Serafin - Oldboys Toruń
Najlepszy bramkarz: Janusz Potempa - Irex Gaz Chorzów

Skład drużyny Hurtap Łęczyca:
Tomasz Kaczmarek, Robert Hyży, Grzegorz Kaczkowski, Tomasz Milczarek, Dariusz Karasiński, Bogdan Pacałowski, Adam Kryger, Krzysztof Filipczak, Robert Dąbrowski, Marcin Pawłowski, Piotr Powroźnik, Sławomir Dresler. Manager: Wiktor Napióra, Trener: Andrzej Antos

Hurtap Łęczyca

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej