Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów „O Trofea Sióstr Radwańskich” - VIII Edycja
2013-06-19 11:51:17

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Łódzkiego
VIII Edycja Turnieju OTK Super Seria Skrzatów o Trofea Sióstr Radwańskich za nami … Te kilka wspaniałych dni z tenisem na kortach w Królewskiej Łęczycy na długo pozostaną w pamięci uczestników, przybyłych gości oraz organizatorów imprezy MMKT – Łęczyca. Myślimy, że dla wszystkich, którzy rywalizowali, dopingowali i odwiedzali Miejskie Centrum Tenisowe w czasie trwania turnieju było to wspaniałe sportowe święto z TENISEM w roli głównej. Wydaje nam się, że zarówno królewski, zabytkowy i historyczny Kraków jak i wielowiekowa Łęczyca mogą być dumne z tego corocznego przedsięwzięcia.

 
Tekst i foto: MMKT Łęczyca


Jesteśmy pewni, że dobre duchy Księcia Kraka, Szewczyka Dratewki, a nawet wawelskiego Smoka oraz łęczyckiego Szlachcica – wcześniej Diabła Boruty czuwają nad nami i nad naszym królewskim tenisem i pozwolą w dalszym ciągu rozwijać się naszemu turniejowi i podnosić na jeszcze wyższy jego poziom organizacyjny, zapewniając zawsze wspaniałą pogodę, fantastyczną atmosferę, radość i szczęście młodych tenisistów, zakochanych bez granic w odgłosach odbijanych żółtych piłeczek. To naprawdę wspaniałe uczucie móc w tym uczestniczyć, oglądać i być jednocześnie współorganizatorem takiego fantastycznego przedsięwzięcia.

W turnieju uczestniczyło około 60 dziewczynek i chłopców z różnych klubów z całej Polski. Była to czołówka 12-latków biorących udział w rozgrywkach Polskiego Związku Tenisowego w Warszawie. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Dość powiedzieć … , że często dochodziło do bardzo długich, wyrównanych pojedynków, co przy upalnej pogodzie było nie lada wysiłkiem, czasami wręcz nie do wytrzymania. Ale taki właśnie jest tenis, piękny, pociągający, budzący zachwyt w każdym zakątku świata, ale jednocześnie trudny, wymagający i dla prawdziwie zakochanych w nim ludzi. VIII Edycja o Trofea Sióstr Radwańskich przeszła do historii … powoli opada kurz czerwonej mączki ceglanej na pięknych łęczyckich kortach, a my już snujemy plany i myślimy o roku przyszłym. Pomysłów, optymizmu i wiary w Tenis, Polski Tenis nam nie brakuje. Jesteśmy pewni, że za rok impreza będzie jeszcze wspanialsza, a do Łęczycy zjedzie jeszcze większa rzesza młodych tenisistów wraz z rodzicami, opiekunami z całej Polski.

Zapraszając już za rok dziękujemy tym samym wszystkim, którzy pomogli nam w tworzeniu VIII Edycji: Panu Marszałkowi Województwa Łódzkiego, Panu Burmistrzowi i Przewodniczącemu Rady Miasta w Łęczycy, a przede wszystkim Rodzinie Państwa Radwańskich, Agnieszce i Uli za wspaniałe nagrody i prezenty, które przekazały dla triumfatorów. Mimo, że w tym czasie nie mogą być wspólnie z nami jesteśmy pewni, że nas wspierają i myślą o nas. Dziękujemy serdecznie wszystkim, a także dziękujemy … sobie i życzymy wytrwałości na przyszły rok.

A teraz Wimbledon 2013 i wielkie święto światowego tenisa. Najstarsza sportowa impreza na świecie rozgrywana cyklicznie od 126 lat. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów, a zwłaszcza za nasze siostrzyczki Ulę i Agnieszkę – Patronki łęczyckiego turnieju. Życzymy sukcesów i powodzenia.

Do zobaczenia za rok.
Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca
Grzegorz Jasiński

Wyniki gier pojedynczych oraz podwójnych:

GRY POJEDYNCZE
CHŁOPCY PÓŁFINAŁY:
Dawid Taczała (AZS Poznań) – Paweł Kaliszewski (WTS DeSki Warszawa): 6/4, 6/1
Patryk Niełacny (PKT Pabianice) – Marcin Guzowski (MKS A.M. Tenis Warszawa): 6/4, 6/3

CHŁOPCY FINAŁ:
Dawid Taczała (AZS Poznań) – Patryk Niełacny (PKT Pabianice): 6/2, 6/3

DZIEWCZYNKI PÓŁFINAŁY:
Aleksandra Wierzbowska (WKS Wawel Kraków) – Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra): 6/3, 6/4
Nikola Okopniak (MKS Szczawno Zdrój) – Weronika Baszak (NST dolnośląskie): 6/4, 7/5

DZIEWCZYNKI FINAŁ:
Aleksandra Wierzbowska (WKS Wawel Kraków)
– Nikola Okopniak (MKS Szczawno Zdrój): 6/3, 6/2

GRY PODWÓJNE
CHŁOPCY FINAŁ:
Patryk Niełacny (PKT Pabianice), Mikołaj Paszkowski (WTS DeSki Warszawa) - Dawid Taczała (AZS Poznań) – Paweł Kaliszewski (WTS DeSki Warszawa): 7/6(3), 6/3

DZIEWCZYNKI FINAŁ:
Wiktoria Molińska (TUKS Kozica Piotrków Tryb.), Aleksandra Nadajewska (BKT Advantage Bielsko – Biała) – Weronika Pociej (WTS DeSki Warszawa), Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra): 6/1, 6/2

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej