Dofinansowanie unijne na realizację projektu "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego-etap II"
2014-03-27 13:25:54


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Informujemy, iż projekt Gminy Miasto Łęczyca pn. "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i województwa Łódzkiego - etap II" został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Wniosek na realizację tego zadania Miasto Łęczyca złożyło w I kwartale ubiegłego roku. Aktualnie rozpoczęliśmy proces weryfikacji i aktualizacji założeń do harmonogramu rzeczowo finansowego zadania. Umowa o dofinansowanie z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi powinna być podpisana w ciągu miesiąca. Wartość projektu to: 520 674,00 PLN, dofinansowanie w wysokości: 442 572,90 PLN. Okres realizacji: lata 2014-2015.


Realizacja projektu obejmuje:

1. Organizację imprez promujących markę:
- Łęczyckie Biesiady Literackie - Impreza pt. „Łęczyckie Biesiady Literackie” będzie polegała na organizacji dziesięciu spotkań autorskich w ramach których wystąpią uznani pisarze, dziennikarze, przedstawiciele literatury i sztuki.
- Dni kultury staropolskiej - impreza ma na celu przybliżenie turystom i mieszkańcom Łęczycy kultury i obyczajów okresu staropolskiego od początku XVI do końca XVIII wieku. Podczas cyklicznych spotkań prezentowane będą: literatura, muzyka, teatr, sztuka, taniec, rzemiosło, tradycje i zwyczaje epoki renesansu, baroku i klasycyzmu w Polsce. Tłem dla tych imprez będą zabytkowe wnętrza zamku w Łęczycy, barokowego klasztoru ojców Bernardynów w Łęczycy, klasycystycznego ratusza z końca XVIII wieku.
- Łęczycka Jesień Teatralna - zakłada się organizację 4 małych form teatralnych (spektakl, monodram, wieczór poezji itp.) w ramach których wystąpią zawodowi aktorzy scen polskich.
- Łęczyca w Barwach Jesieni - jest imprezą o przeszło 30 – letniej tradycji, a jej głównym celem jest prezentacja dorobku artystycznego twórców ludowych z regionu łęczyckiego, ale nie tylko, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki ludowej i rękodzieła ludowego.
- Spotkania z Modą na Zamku w Łęczycy - głównym założeniem jest organizacja konkursu dla projektantów mody - amatorów i studentów szkół plastycznych. Konkurs gromadzi uczestników ze szkół artystycznych z całego kraju.
- II Międzynarodowy Plener Malarski pn. „Łęczyckie Latem Malowane” - w plenerze weźmie udział 20 artystów z kraju (również łęczyccy artyści) i z zagranicy. Głównym celem organizacji wydarzenia jest uwiecznienie piękna regionu łęczyckiego na płótnie i integracja uczestników zarówno z kraju jak i z zagranicy.
- Jeden Dzień w Łęczycy ze Szlachcicem Borutą – godz. 11.11 - w każdą niedzielę, w miesiącach od maja do września, o godzinie 11.11 można będzie obejrzeć w łęczyckim Ratuszu Paradę Rajców Miejskich. Paradę inauguruje odegrany hejnał miejski, następnie w oknie Ratusza Miejskiego można obejrzeć paradę rajców miejskich: Sekretarza, Skarbnika, Dowódcy Straży Miejskiej, Kata, Diabła Borutę – łęczyckiego szlachcica.
- Szlachcic Boruta Dzieciom i Młodzieży - impreza plenerowa dla małych i dużych. W ciągu jednego, czerwcowego dnia, Łęczyca będzie należała do dzieci i młodzieży. Klucz do bram miasta najmłodszym przekaże Szlachcic Boruta, który będzie towarzyszył uczestnikom podczas całodniowej zabawy. Impreza „Szlachcic Boruta Dzieciom i Młodzieży” zakończy się wieczornym koncertem.

2. Promocję marki w mediach - w ramach tego zadania przewidziano promocję marki Szlachcic Boruta w postaci emisji spotów reklamowych w TV Regionalnej (Warszawa, Łódź) informujących o wydarzeniach i atrakcjach turystycznych, a także wejścia promocyjne marki (relację na żywo) w śniadaniowym programie TVN – Dzień Dobry TVN.

3. Gadżety promocyjne - zadanie obejmuje zakup gadżetów promujących markę

4. Promocję projektu - w ramach tego zadania przewidziano koszt promocji projektu m.in. organizowanych imprez promujących markę (tej. ogłoszenia prasowe, kalendarze, banery).

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej