Przedsiębiorcy pozytywnie o miejskim programie zwolnień z podatków
2015-12-29 16:16:50

29 grudnia br. w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki w Łęczycy odbyło się spotkanie konsultacyjne, zorganizowane w związku z przygotowywaniem projektu Programu Pomocy Regionalnej. Program dotyczy nowego systemu zwolnień z lokalnych podatków dla rozwijających się łęczyckich firm lub podmiotów tworzących na terenie miasta nowe miejsca pracy. Spotkanie skierowane było do lokalnych przedsiębiorców. Oprócz przedstawicieli łęczyckiego biznesu w spotkaniu uczestniczył Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński wraz z miejskimi urzędnikami oraz radni miejscy i dziennikarze lokalnych mediów.

 


„Program Pomocy Regionalnej ma przede wszystkim zachęcić lokalnych przedsiębiorców do tego by rozwijali swoją działalność. Deklarujemy daleko idąca pomoc wszystkim działającym na terenie naszego miasta przedsiębiorcom. Zarówno moim, obecnego na spotkaniu skarbnika miasta, jak i Rady Miejskiej nadrzędnym celem jest rozwój ekonomiczny Łęczycy” – podkreślił w swoim wystąpieniu Burmistrz Krzysztof Lipiński. „Spotkanie ma na celu z jednej strony poinformować o planowanych przez samorząd działaniach, ale z drugiej strony jest efektem wprowadzonego w tej kadencji nowego sposobu kształtowania decyzji, prowadzonego w oparciu o dialog społeczny. Każda decyzja, która ma służyć łęczycanom powinna być podejmowana w porozumieniu z nimi i w odpowiedzi na ich realne potrzeby.”

Właśnie tego typu spotkania i inne formy konsultacji sprzyjają poznaniu prawdziwych potrzeb mieszkańców i podmiotów prowadzących na terenie naszego miasta swoją działalność. Podczas spotkania przedsiębiorcy poinformowani zostali o planowanych zasadach udzielania pomocy w ramach przygotowywanego programu. Przedstawione zostały także warunki jaki musi spełniać podmiot ubiegający się o zwolnienie z podatku.

Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy zgłosili także swoje uwagi i propozycje zmian. Dotyczyły one obniżenia progu wartości inwestycji oraz poziomu wzrostu zatrudnienia kwalifikujących firmę do przyznania pomocy. Zaproponowano również włączenie do katalogu podmiotów uprawnionych do uzyskania pomocy firmy z branży handlu hurtowego.

Ze względu na specyfikę każdego procesu inwestycyjnego przedsiębiorcy zostali zachęceni do indywidualnego kontaktu z Wydziałem Budżetu i Księgowości Miasta Urzędu Miejskiego w Łęczycy lub o przesyłanie swoich pytań lub uwag pod adres mailowy: podatki@leczyca.info.pl.

Na podstawie wniosków i informacji zebranych do tej pory przygotowanie zostanie projekt uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości, który przed przedłożeniem go do uchwalenia Radzie Miejskiej również zostanie skonsultowany z wszystkimi zainteresowanymi osobami.

Wprowadzenie Programu ma na celu w pierwszej kolejności, wsparcie finansowe przedsiębiorców inwestujących i tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta. Rozwiązania mają w swym zamierzeniu wpłynąć pozytywnie na rozwój łęczyckich firm oraz na poprawę atrakcyjności inwestycyjnej miasta Łęczyca. Intencją władz miasta jest to by dzięki wprowadzonym mechanizmom, uda się również stworzyć kolejne miejsca pracy dla Łęczycan, zapewniając tym samym polepszenie warunków ich życia.

Więcej informacji o Programie Pomocy Regionalnej we wcześniejszych publikacjach na ten temat:
http://leczyca.info.pl/news.php?id=6419&title=zapraszamy-leczyckich-przedsiebiorcow-do-konsultacji-programu-pomocy-regionalnej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej