Łęczycka biblioteka podsumowała realizację projektu i świętowała 70-lecie istnienia
2016-11-28 11:21:07

24 listopada 2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste podsumowanie projektu podróżniczo-literackiego „Podróże po literaturze”, który Biblioteka realizowała w partnerstwie z PTTK „Ziemi Łęczyckiej”. Podsumowanie połączone zostało ze „Świętem Biblioteki” – obchodami jubileuszu 70-lecia Biblioteki. W uroczystości uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca - Pan Krzysztof Urbański, który wręczył Dyrektorowi Biblioteki - Pani Anecie Pucek pamiątkową tablicę.

 


Przedstawiono prezentację z wszystkich działań w ramach projektu „Podróże po Literaturze, została wydana płyta z nagranymi wystąpieniami krasomówców z konkursu „Pięknie Opowiedzieć Ojczyznę”. Wręczone zostały nagrody dla finalistów konkursów fotograficznych i na nagranie audiobooka. Przygotowano wystawę nagrodzonych zdjęć, którą będzie można oglądać do końca roku w siedzibie biblioteki. Wydano również gazetę „jednodniówkę” wzorowaną na przedwojennym wydaniu czasopisma regionalnego „Ziemia Łęczycka”. Przygotowano krótki filmik z działalności biblioteki. „Święto Biblioteki” zakończyliśmy jubileuszowym tortem.

Wyniki V Powiatowego Konkursu „Mój Audiobook – Strachy, Potwory, Upiory

W konkursie udział wzięło 31 osób ocenianych w trzech grupach wiekowych od 8 do 19 lat Nagrody przyznano:
I grupa (8-12 lat):
I miejsce: Magdalena Kacprzak – SP w Górze św. Małgorzaty Adam Jabłoński – SP w Witoni
II miejsce: Adam Śmiechowski – SP w Siedlcu Antonina Wenerska – SP w Ostrowach
III miejsce: Weronika Jóźwiak – Gimnazjum w Grabowie
Wyróżnienia: Anna Kowalska – SP w Górze św. Małgorzaty, Gabriel Kaźmierski – SP w Witoni

II grupa (13-15 lat):
I miejsce: Amelia Kucharczyk – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
II miejsce: Agnieszka Borowska – Gimnazjum w Grabowie
                   Julia Szałwińska – Gimnazjum w Ostrowach
III miejsce: Jan Zaborowski– Gimnazjum w Topoli Królewskiej
Wyróżnienie: Zuzanna Pabin – Gimnazjum w Topoli Królewskiej

W III grupie (16-19 lat) brak zgłoszeń.

Nagrody zakupiono ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Łęczycy.

Wyniki XI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna – Miejsca Pamięci Walk i Męczeństwa”

W konkursie udział wzięło 69 osób ocenianych w trzech grupach wiekowych. Nagrody przyznano:

I grupa (IV-VI klasa szkół podstawowych):
I miejsce: Nadia Pawlak – SP w Leźnicy Małej
                  Wiktoria Mikołajczyk – SP w Czernikowie
II miejsce: Alicja Granosik – ZS w Daszynie
                   Julia Zalewska – ZS w Daszynie
                   Jakub Lubowiecki – SP Nr 3 w Łęczycy
                   Mateusz Sikora – SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Adam Rokita – SP Nr 3 w Łęczycy
                   Anna Praczkowska – SP Nr 3 w Łęczycy
                  Jakub Adamek – SP Nr 3 w Łęczycy
                Tymon Leźnicki – SP w Czernikowie
Wyróżnienia: Anna Grabarczyk – SP w Topoli Królewskiej, Aleksandra Józwiak – SP w Topoli Król., Magdalena Stańczyk – SP w Błoniu, Ksawery Galasiński – SP Nr 3 w Łęczycy, Martyna Kowalska – SP Nr 3 w Łęczycy, Oliwia Kukuła – SP Nr 3 w Łęczycy, Ksawery Bakalarz – SP w Leśmierzu, Magda Izydorczyk – SP w Leśmierzu

II grupa (I-III klasa Gimnazjum):
I miejsce: Paulina Kuropatwa – Gimnazjum w Nowym Gaju
II miejsce: Natalia Michalak – Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Jaros – Gimnazjum w Nowym Gaju
Wyróżnienia: Martyna Matusiak – Gimnazjum w Witoni

III grupa (szkoły ponadgimnazjalne):

I miejsce: Aleksandra Kosecka – ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy
Wyróżnienia: Anna Spychała – ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy, Kacper Kaczmarek – ZSP Nr 1 w Łęczycy

Nagrody zakupiono ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Konkursie Fotograficznym „Zabierz książkę na wakacje” udział wzięło 18 osób. Nagrody przyznano:
I miejsce: Bartosz Janicki – „Odpoczynek z książką”
II miejsce: Marcelina Malinowska – „Co w trawie piszczy”
III miejsce: Maja Duczyńska – „Relaks z książką”
                    Julia Szczęsna – „Wakacyjny relaks”
                     Oliwia Kłudczyńska – „(Nie) śpiąca królewna”
                    Nikola Domagała – „Plażowy wypoczynek”
                   Jakub Gorący – „Moja ulubiona książka”

Nagrody zakupiono ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej