Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Robert Wolski już w formie

Robert Wolski, skoczek wzwyż, reprezentujący barwy MKLA Łęczyca, powrócił ze zgrupowania kadry narodowej, które odbywało się we Francji.

Łęczycki skoczek wystartował w dwóch mityngach. W pierwszym mityngu w Hirsonne zwyciężył rezultatem 220cm. Wygrał również kolejny mityng w miejscowości Mirxoun skacząc 224cm. Tym wynikiem poprawił rekord życiowy w hali.

Osiągane rezultaty sprawiają, że Wolski może w najbliższym czasie skoczyć 228cm. Z takim rezultatem może być pewny zakwalifikowania się na halowe mistrzostwa świata.

więcej

Kasztelan objął włości

"Chwała nowemu Kasztelanowi Zamku Królewskiego w Łęczycy" - takim okrzykiem powitali przed wejściem do Zamku Królewskiego w Łęczycy powitali rycerze z Bractwa Rycerskiego Zamku Królewskiego Mariana Dreszera, który od soboty 24 stycznia 2004 roku pełni oficjalnie takie obowiązki.

Może pełnić, ponieważ przeznaczył najwyższą kwotę 45.000 zł na licytacji Zamku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Właśnie taka kwota zasiliła konto orkiestry Jurka Owsiaka, dzięki pomysłowi Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy, który wystawił na licytację łęczycki Zamek.

Kasztelen przyjechał na Zamek bryczką w towarzystwie Karoliny Gorazdy, Miss Polonia 2003 i oczywiście diabła Boruty. Witali go rycerze i mieszkańcy miasta. W zamkowych komnatach odebrał insygnia władzy kasztelańskiej (srebrny łańcuch z herbem Łęczycy, złoty pierścień i certyfikat z prawami i obowiązkami wobec łęczyckiego ludu).

Kasztelan przy błyskach fleszów fotoreporterów opowiadał o swoich planach i zamierzeniach dotyczących zamku i dalszej współpracy z Łęczycą.

więcej

Tort dla Kasztelana

Objęcie władzy kasztelańskiej przez Mariana Dreszera nie mogło się obyć bez tradycyjnego tortu. Wspaniały, słodki, 15 kilogramowy tort, przygotowały panie z Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy.

- Był to nasz wkład w powitanie Kasztelana. Mam nadzieję, że wszystkim smakował - powiedziała Grażyna Lipińska, dyrektor DPS w Łęczycy.

Oj, smakował i to bardzo, niektórym po jego spożyciu przybyło kilka centymetrów w taliach.

- To wspaniała niespodzianka, jedna z wielu, które spotykają mnie w Łęczycy. Jak go napocząć, gdy jest na tym torcie tak wspaniały herb miasta? - stwierdzał - Marian Dreszer, Honorowy Kasztelan Zamku Królewskiego w Łęczycy.

A, ten fantastyczny tort wykonany mógł zostać tylko przez mistrzynie. Wykonanie było dziełem Pani Haliny Dziurdzi, a herby wyczarowała Pani Emila Kaftanowicz.

więcej

Kasztelan obejmuje Zamek

W sobotę 24 stycznia 2004 r odbędzie się w Łęczycy uroczyste objęcie władzy kasztelańskiej przez Mariana Dreszera, właściciela firmy Delta - Graphix z Tarnowa, który podzcas 12 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował najwyższą kwotę (45.000 zł) za godność Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego w Łęczycy.

Przypomnijmy, że na pomysł licytacji tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego w Łęczycy wpadł Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta, a zaakceptował go Jurek Owsiak.

- Cieszę się, że pieniądze wylicytowane z tej akcji zasilą konto WOŚP i pomogą chorym dzieciom. W sobotę godnie powitamy Kasztelana i mam nadzieję, że rozpoczniemy owocną współpracę, która przyczyni się do dalszej promocji naszego miasta - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Powitanie Kasztelana rozpocznie się o godzinie 12 na Zamku Królewskim w Łęczycy, do którego zajedzie bryczką w towarzystwie Karoliny Gorazdy, Miss Polonia 2003 i oczywiście diabła Boruty.

Przed wejściem do Zamku Kasztelana powitają rycerze, a w komnatach zamkowych Krzysztof Lipiński, wręczy insygnia władzy i Marian Dreszer herbu Delta - Graphix obejmie rządy w prastarym łęczyckim grodzie.

więcej

Zagrają o Puchar Burmistrza

5 lutego 2004 roku o godzinie 9.00 w hali sportowej SP nr 4 w Łęczycy odbędzie się turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta.

W turnieju mogą wystąpić zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 1991 - 1994.

W poprzednim takim turnieju rozegranym w listopadzie wystąpiło 11 zespołów, a zwyciężyła drużyna Leszczy, która pokonała w meczu finałowym Czwórkę 3:1.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są w Urzędzie Miasta Łęczyca w pokoju 52 do dnia 2.02.2004 r.
Na zwycięzców rozgrywek czekają puchary, statuetki, medale i dyplomy.

więcej

Burmistrz i Kasztelan w telewizyjnym studio

W piątek 16 stycznia 2004 roku w studio telewizyjnym „dwójki” po raz pierwszy spotkali się Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, pomysłodawca licytowania Zamku Królewskiego, a właściwie tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego i Marian Dreszer, Prezes Delta – Graphix, a więc ten, który wygrał licytację i wpłacił na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 45.000 zł.

Obu Panów i towarzyszącego im Jurka Owsiaka gościła w swoim programie Iwona Kubicz. Licytacja Zamku Królewskiego w Łęczycy była jednym z największych hitów tegorocznego 12 Finału WOŚP. Łęczyca była na ustach całej Polski, a o informacje o mieście dobijały się nawet rozgłośnie radiowe z USA i Kanady.

W programie Iwony Kubicz spotkali się Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy (pierwszy z lewej), Marian Dreszer (w środku) i Jurek Owsiak. Wspólna akcja spowodowała, że konto WOŚP wzbogaciło się o 45.000zł, a o licytacji Zamku Królewskiego w Łęczycy mówiła cała Polska

Krzysztof Lipiński przekazał insygnia władzy kasztelańskiej (srebrny łańcuch z herbem Łęczycy, zloty sygnet i certyfikat z prawami i obowiązkami kasztelańskimi) Marianowi Dreszerowi, który zapewnił, że uczyni wszystko, aby godnie pełnić przez najbliższy rok obowiązki kasztelańskie.

więcej

Szkolenie dla miejskich urzędników

W Urzędzie Miasta Łęczyca odbyło się szkolenie pracowników, którego celem było przedstawienie informacji dotyczących możliwości uzyskania certyfikatu ISO. Kilkugodzinny wykład na ten temat wygłosił Tomasz Makos, konsultant z Instytutu Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „Orgmasz” w Warszawie.

Warszawski Instytut działa już 50 lat, a Tomasz Makos pomagał w uzyskiwaniu certyfikatów ISO zarówno firmom produkcyjnym, różnego rodzaju instytucjom, a także urzędom gmin.

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy zamierza zrobić wszystko, aby Urząd Miasta uzyskał właśnie taki certyfikat jakości, który pozwoli podnieść na znacznie wyższy poziom świadczenie usług dla klientów i podniesie rangę Urzędu Miasta.

więcej

Delta Graphix wylicytowała Zamek

Jednym z największych hitów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była licytacja Zamku Królewskiego w Łęczycy, a właściwie tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego.

Na pomysł wystawienia zamku na licytację wpadł Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy. Pomysł spodobał się bardzo Jurkowi Owsiakowi i ruszyła akcja promująca wylicytowanie najwyższej kwoty. Pomysł licytacji był doskonała akcją promującą Łęczycę. Miasto zaistniało we wszystkich mediach ogólnopolskich, a Burmistrz musiał udzielać niezliczonej ilości wywiadów prasowych, radiowych i telewizyjnych. O licytacji wiedzieli również Polacy mieszkający na innych kontynentach, gdyż Burmistrz udzielał także wywiadów polskim rozgłośniom radiowym w USA i Kanadzie.

W licytacji wzięło udział kilkudziesięciu oferentów, a najwyższą kwotę 45.000 zł wylicytowała tarnowska firma Delta-Graphix.

Tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego w Łęczycy otrzyma Prezes tej firmy Marian Dreszer.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Łęczycy

więcej

Łęczyca zagrała dla orkiestry

80 łęczyckich wolontariuszy kwestowało w niedzielę na ulicach miasta zbierając pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano ponad 18.000 zł, czyli o prawie 5.000 zł więcej niż w ubiegłym roku.

Sztab WOŚP działał pod kierunkiem Lucyny Sztompki, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego i przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców miasta.

Łęczycanie mogli więc skorzystać z przejażdżek bryczką, zjeść talerz grochówki, kartoflanki, a także posilić się kaszanką. Przygotowaniem specjałów kulinarnych zajęły się zakłady karne z Łęczycy i Garbalina.

Na aukcji, w czasie koncertów uczestników telewizyjnej "Szansy na sukces", licytowano bardzo różne przedmioty, które łęczycki sztab otrzymał od Jurka Owsiaka, a także inne gadżety, które dostarczyli mieszkańcy miasta.

W godzinach popołudniowych 39 osobowa delegacja łęczyckiej młodzieży udała się do Warszawy, aby w studio telewizyjnym śledzić na bieżąco przebieg wielkiej akcji.

Łęczycanie w warszawskim studio telewizyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

więcej

Kochani, Drodzy, Najwspanialsi....

Sie Ma, Sie Ma i jeszcze raz Sie ma. Licytujcie nadal Zamek Królewski w Łęczycy, a właściwie Tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego. Fantastycznie zareagowaliście na mój pomysł i jestem wam za to bardzo wdzięczny. Może nie tak bardzo ja, co niemowlęta, które oczekują pomocy od ludzi dobrej woli.

To dzięki waszym pieniądzom uda się tym maluchom zapewnić odpowiednią opiekę w polskich szpitalach. Będzie to nasz wspólny wielki sukces.
Liczy się przede wszystkim dar serca. Kasztelanem Zamku Królewskiego w Łęczycy zostanie tylko jedna osoba, ale wygrają na tej licytacji tylko polskie dzieci.

Wasza szlachetność i spontaniczne podejście do pomocy najmłodszym obywatelom jest wspaniałe. Cieszę się, że są w naszym kraju i poza jego granicami ludzie tak wielkiego serca.

Dziękuję serdecznie biorącym udział w licytacji w imieniu swoim i Jurka Owsiaka. Zachęcam do licytowania coraz wyższych kwot i jeszcze raz dziękuję, dziękuję, dziękuję.

Pozdrawiam
Krzysztof Lipiński
Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca

więcej

Wywiad z Jurkiem – dla wszystkich

Ponieważ nie jestem w stanie osobiście porozmawiać ze wszystkimi, a od kilku dni mam non stop telefon przy uchu, to pozwólcie, że taki typowy odpytywacz teraz przeczytacie i jeśli Wam to pomoże w znalezieniu odpowiedzi na Wasze pytania, to będziemy bardzo zadowoleni.

1. Dlaczego Orkiestra gra po raz drugi na ten sam cel?

Kiedy widzimy, że jest sens jeszcze raz zgromadzenia środków na ten sam cel, to podejmujemy się takich działań, które już miały miejsce w przeszłości. Graliśmy dwa razy dla chirurgii urazowej, czyli ogólne mówiąc były to szeroko pojęte zakupy związane z wypadkami, i dwa razy graliśmy dla kardiochirurgii dziecięcej. W 2003 roku dla niemowląt i młodszych dzieci kupiliśmy blisko 2 000 urządzeń medycznych. Rekordowa ilość zakupów dla blisko 300 oddziałów w całej Polsce. Zakupy te pokazały, że warto jeszcze iść za ciosem i dokupić urządzenia, które zdecydowanie poprawią komfort pracy i wprowadzą najnowocześniejsze urządzenia medyczne do leczenia dzieci. Jak nikt w Polsce, posiadamy ogromną wiedzę na temat tych urządzeń, które już pracują w szpitalach dziecięcych. Otrzymujemy listy ze szpitali, a także prowadzimy swoje własne ankiety. Ta wiedza pozwala nam planować nasze wszelkie zamiary w oparciu o realne przewidywania ilości środków jakie możemy na to przekazać. Urządzenia, które są w zakresie naszych zakupów, to od bardzo małych pulsoksymetrów, po ogromne urządzenia typu ultrasonograf czy rentgen jezdny. Spis wszystkich naszych zakupów można znaleźć na naszych stronach internetowych (http://www.wosp.org.pl/medic/zakupy.php), są dokładnie rozpisane na każdą miejscowość i każdy szpital w Polsce, z podaniem ogólnych wartości sprzętu.

2. Gdzie będzie grała Orkiestra?

Grać będzie nie tylko w całej Polsce, ale w wielu miejscach na świecie. Zagrała już w ostatni weekend w Vancouver, gdzie razem z Polskim Radiem 1030 i Konsulatem Polskim zebrano blisko 2000 dolarów kanadyjskich. Zagra po raz kolejny w Chicago, w Nowym Jorku, New Jersey, po raz pierwszy w Detroit (polska rozgłośnia radiowa), po raz pierwszy w Toronto i po raz kolejny w Berlinie, Londynie, Trypolisie, Atenach, a także w bazie polskich wojsk w Iraku.

W Polsce powstało o 110 sztabów więcej niż to było rok temu. Od morza po góry, od wschodu do zachodu, od dużych miast bo bardzo małe wioski, gra Orkiestra, a przede wszystkim grają ludzie, którzy sami to organizują. 100 tysięcy wolontariuszy, a chętnych drugie tyle, bardzo wiele osób grających po raz pierwszy, ale także bardzo dużo osób, które zbierać będą pieniądze ze swoimi małymi dziećmi. Ten dobry duch Orkiestry nie starzeje się, a wręcz przeciwnie – cały czas głównie nakręcany jest energią młodych ludzi.

więcej

Kto wygrał ten mecz?

Ten mecz był bardzo ważny dla łęczyckich siatkarek. Zwycięstwo zapewniało im praktycznie awans do finałów mistrzostw województwa łódzkiego. Wygrały, czy przegrały?

Według Pana podpisującego się pseudonimem MBR dziennikarza "Dziennika Łódzkiego" przegrały i tak sugeruje tytuł "Siatkarki MMKS Łęczyca przegrały wczoraj z Dziewiątka Łódź 2:3". - "Dziennik Łódzki" 8 stycznia 2004 r.

Jednak kilka wersów dalej ten dziennikarz podaje wyniki poszczególnych setów. I, co może dostrzec uważny czytelnik, że mecz zakończył się zwycięstwem MMKS Łęczyca, ponieważ jak podaje autor artykułu łęczycanki wygrały trzy pierwsze sety 26:24, 20:15, 25:15. Taki padł wynik według autora artykułu i jak wszyscy wiedzą, a ci, którzy nie wiedzą, informujemy, że mecz siatkówki kończy się po wygraniu przez jedną z drużyn trzech setów. Takie są przepisy tej gry, ale nie dla redaktora MBR. Według niego grano jeszcze dwa sety, które zakończyły się porażkami łęczycanek w stosunku 21:25 i 13:15.

Zwrcamy jeszcze uwagę na fakt, że drugi set zakończył się zwycięstwem łęczycanek w stosunku 20:15. Jak powszechnie wiadomo, w piłce siatkowej zwycięża ta drużyna, która zdobędzie 25 punktów.

Takie są reguły, ale nie dla redaktora MBR. Jemu jest wszystko jedno. Wygra ten, czy też ten. Pomyłka w tym, czy w innym artykule? Byle pisać, a czy to prawda, to już zupełnie inna sprawa.

więcej

Maja Durys pierwszą łęczycanką w 2004r.

Kilka minut po północy w Nowym Roku 2004 urodziła się pierwsza łęczycanka. Dziecko przyszło na świat w Łodzi w szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki. Szczęśliwymi rodzicami są Państwo Aleksandra i Robert Durysowie. Dziecko ma na imię Maja, czuje się świetnie i rozwija prawidłowo.

Zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył rodzicom 500 zł, a dodatkowo Pan Robert Durys otrzymał "Monografię Łęczycy".

- Pieniądze przeznaczymy na zakup wózka. Jesteśmy wdzięczni, że wreszcie ktoś wpadł na tak wspaniały pomysł, aby honorować rodziców i narodzone dzieci - stwierdzała Pani Aleksandra Durys.

więcej

Zamek na licytację

Kilka miesięcy temu Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy zaproponował Jurkowi Owsiakowi, szefowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystawienie na licytację na rzecz Orkiestry Zamku Królewskiego. Propozycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony Jurka i całego sztabu.

3 stycznia 2004 roku do Łęczycy przyjechał Jurek Owsiak z ekipą telewizyjną, aby nagrać spoty reklamowe dotyczące licytacji Zamku Królewskiego. Krótkie filmy już są prezentowane na antenie TVP 2 i w programach prowadzonych przez Agatę Młynarską.

Do licytacji Zamku Królewskiego zapraszają Jurek Owsiak i Krzysztof Lipiński, a także łęczyckie przedszkolaki i rycerze z Bractwa Rycerskiego Zamku Królewskiego w Łęczycy

Ustalono cenę wywoławczą na 1 zł, a dziś tj. 5 stycznia 2004 roku wylicytowano Zamek na kwotę 7.500 zł. Licytacja zakończy się 11 stycznia 2004 roku o godzinie 24 w studio telewizyjnym prowadzonym przez Jurka Owsiaka.

Bliższych informacji o licytacji Zamku Królewskiego można uzyskać na stronach internetowych WOŚP - www.wosp.org.pl.

Osoba, która wylicytuje najwyższą kwotę otrzyma honorowy tytuł Kasztelana Zamku Królewskiego w Łęczycy wraz z insygniami władzy (złotym sygnetem i srebrnym łańcuchem), a także certyfikat przywilejów i obowiązków kasztelańskich.

- Zapraszam wraz z Jurkiem Owsiakiem do licytacji. Na zwycięzcę czeka godność kasztelańska i Zamek Królewski, a konto WOŚP, mam nadzieję zasili pokaźna kwota pieniędzy - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Jurek Owsiak wpina Krzysztofowi Lipińskiemu złote serduszko WOŚP

więcej

wszystkich aktualności: 15