Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Bombardierzy z Pucharem Burmistrza

10 drużyn z klas gimnazjalnych wzięło udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem "każdy z każdym".

Do półfinałów awansowały zespoły: Bombardierzy, Potężne Kaczory, Śmigłowce i Old Stars.

W półfinałach Bombardierzy pokonali Potężne Kaczory 2:1, a Śmigłowce Old Stars 3:0.

W meczu o trzecie miejsce Potężne Kaczory pokonały Old Stars 4:1.

Wielki finał był popisem drużyny Bombardierów, którzy nie dali szans Śmigłowcom wygrywając 5:1.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, pozostałe zespoły dyplomy. Statuetkę "króla strzelców" zdobył Cezary Kajetaniak z drużyny Bombardierów, który zdobył aż 26 bramek. Najlepszym zawodnikiem uznano Marcina Felkowskiego ze Śmigłowców, a najlepszym bramkarzem okazał się Tomasz Szałowski z Potężnych Kaczorów.


Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, walczono ostro ale zgodnie z zasadami fair play


Najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy, a wyróżniający się zawodnicy statuetki

więcej

"Tłusty Czwartek" w Łęczycy

W najbliższy czwartek o godzinie 11.00, w łęczyckim Domu Kultury odbędzie się już po raz piąty Przegląd Potraw Regionalnych. Tym razem swoje dzieła kulinarne zaprezentuje ponad dwadzieścia zespołów z powiatu łęczyckiego.

Po raz pierwszy w przeglądzie wezmą udział zespoły męskie. Janusz Jankowski, Szef Promocji w Starostwie Powiatowym przygotowuje pierogi "Julcine", a Maciej Zemło, Rzecznik Prasowy Burmistrza Miasta Łęczyca przygotowuje potrawę pod nazwą "Łęczyckie Maciusie", które można też określić jako "Zemliny".

- W przygotowaniu potrawy pomagały mi Izabela Nowicka - Piaskowska, Dyrektor Domu Kultury i Beata Nycek, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy. Potrawa, palce lizać. Mam nadzieję, że będzie to hit tegorocznego przeglądu - stwierdza Maciej Zemło.

Kulinarną niespodziankę przygotowuje także Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, ale jak dotychczas nie ujawnił, co to za potrawa.

Z innych ciekawych potraw na uwagę na pewno będą zasługiwały "Oczy wójta w sosie zduńskim" , "Kiszczok" i inne smakowitości.

Zapraszamy do Łęczycy i ... smacznego.

więcej

Łęczycanie w Spale

W Spale zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Niestety, żadnemu z reprezentantów Łęczycy nie udało się zdobyć medalu.

Najwyżej sklasyfikowany został Jakub Król, który w trójskoku zajął X miejsce. Na XI pozycji uplasował się w pchnięciu kulą Robert Urbane, który rezultatem 14,86 m poprawił rekord życiowy.

Pozostali łęczycanie nie wywalczyli awansu do finałów.

więcej

Tragedia na Starówce

W sobotnie popołudnie, z jednego z mieszkań usytuowanych na łęczyckiej Starówce, zaczął wydobywać się dym.

Mimo szybkiej akcji strażaków nie udało się uratować trzech osób. Uległy one zaczadzeniu. Zginął lokator kamienicy, jeden z mieszkańców miasta i kobieta, która jak się później okazało była mieszkanką Płocka.

Prawdopodobnie przyczyną tragedii było zwarcie instalacji elektrycznej lub niewłaściwe użytkowanie kuchenki elektrycznej.


Mimo akcji łęczyckich strażaków nie udało się uratować troje osób, które przebywały w jednym z mieszkań na łęczyckiej Starówce

więcej

Lekkoatleci na mistrzostwach Polski

Juniorzy i juniorzy młodsi MKLA Łęczyca od dziś będą walczyć o medale na mistrzostwach Polski. Halowy czempionat rozgrywany jest tradycyjnie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Z jakimi szansami na mistrzostwa jadą młodzi łęczycanie?

- Mam nadzieję, że będą medale. W doskonałej formie jest Grzegorz Sobiński, który poprawia rekordy Łęczycy na 300 m i Paweł Andrzejczak w biegu na 1000 m. Liczę również na dobre występy Jakuba Króla w trójskoku i Roberta Urbanka w pchnięciu kulą.

Przypomnijmy tylko, że Robert Urbanek jest aktualnym mistrzem Polski w rzucie dyskiem na otwartym stadionie.

Trzymamy kciuki za łęczyckich lekkoatletów.

więcej

Czy będzie finał?

W niedzielę, w turnieju barażowym, o wejście do finału wojewódzkiego, zagrają juniorki łęczyckiego MMKS.

Podopieczne trenera Krzysztofa Psiurskiego w walce o awans zmierzą się ze Skrą Bełchatów i ŁKS Łódź. Dwie najlepsze drużyny wywalczą awans.

Jest bardzo prawdopodobne, że łęczycką drużynę wzmocni reprezentantka Polski Dominika Nowakowska.

Czy wywalczą awans? Jest ogromna szansa, ale o tym przekonamy się w niedzielę.

więcej

Kolędowanie w DPS

W łęczyckim Domu Pomocy Społecznej, zgodnie z tradycją, odbył się koncert kolęd.

W koncercie wystąpił chór Soli Deo, działający w kościele św.Andrzeja.

Chór zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy i był gorąco oklaskiwany przez mieszkańców DPS.

- Wieczór zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd. Była to kolejna impreza integrująca naszych mieszkańców - mówi Grażyna Lipińska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej.


Najpiękniejsze polskie kolędy zaprezentował chór Soli Deo


Wieczór kolęd był kolejną imprezą integracyjną dla mieszkańców łęczyckiego DPS

więcej

Wolski w elicie

W elitarnym mityngu skoku wzwyż w Bydgoszczy zorganizowanym przez firmę Elite Cafe, Robert Wolski, reprezentant MKLA Łęczyca zajął trzecie miejsce.

Zwyciężył Jarosław Rybakow (Rosja). który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 331cm. Drugie miejsce zajął aktualny mistrz świata Jacqes Freitag (RPA), który skoczył 228cm.

Wolski rozpoczął skoki od wysokości 215 cm i pokonał tę wysokość w pierwszej próbie. Podobnie uczynił to z wysokością 225cm. Opuścił 228cm i spróbował skoczyć 231cm. Niestety, trzy próby były nieudane, ale strącenia były minimalne. Jest bardzo prawdopodobne, że w następnych startach łęczycki olimpijczyk pokona tę wysokość.

Trzecie miejsce Wolski podzielił z trzema innymi zawodnikami: Jamie Nieto (USA), Markiem Boswelem (Kanada) i Michałem Bieńkiem.


Wysokość 225cm pokonał również Aleksander Waleriańczyk. Tak więc, trójka polskich skoczków wypełniła minima kwalifikacyjne i wystartuje w marcowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Madrycie.

Podczas mityngu odbył się także konkurs skoku o tyczce kobiet. Doskonale spisał się brązowa medalistka olimpijska Anna Rogowska, która zwyciężyła, a rezultat 473 cm jest nowym rekordem Polski. Polka wyprzedziła Monikę Pyrek i wicemistrzynię olimpijską Swietłanę Fiofanową (Rosja).

Mityng obserwowało prawie 5 tysięcy kibiców, wśród nich kilkudziesięcioosobowa grupa łęczycan na czele z Krzysztofem Lipińskim, Burmistrzem Miasta i Zbigniewem Wojterą, Starostą Powiatu Łęczyckiego.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć ze wspaniałej bydgoskiej imprezy

więcej

Gratulacje dla Liceum

Łęczyckie Liceum Ogólnokształcące im.Kazimierza Wielkiego po raz pierwszy znalazło się w rankingu najlepszych polskich szkół ogłoszonym przez gazety "Rzeczpospolita" i "Perspektywy".

Z tego powodu, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta, przekazał na ręce Lucyny Sztompki, Dyrektora LO list gratulacyjny.

Burmistrz gratuluje wszystkim pracownikom i uczniom tej placówki oświatowej doskonałych wyników, które pozwoliły na znalezienie się w gronie najlepszych polskich szkół.


Krzysztof Lipiński przekazuje list gratulacyjny Lucynie Sztompce, Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy

więcej

Wspólne patrole

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i Krzysztof Protekta, Komendant Powiatowy Policji podpisali porozumienie o wspólnych patrolach Straży Miejskiej i Policji na łęczyckich ulicach.

Wspólne patrolowanie łęczyckich ulic ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a także jeszcze lepszej ochrony łęczyckich instytucji, placówek oświatowych i innych obiektów.

- Władze miejskie i samorządowe przywiązują bardzo dużą uwagę do zapewnienia bezpieczeństwa w naszym mieście. Wspólne patrole, to kolejny krok w zapewnieniu jeszcze większego bezpieczeństwa - mówi Krzysztof Lipiński.

- Cieszę się, że łęczyckie ulice będą patrolowane wspólnymi siłami strażników miejskich i policjantów. Zrobię wszystko, aby łęczycanie czuli się w swoim mieście bezpiecznie - stwierdza Krzysztof Protekta.


Krzysztof Lipiński i Krzysztof Protekta podpisali porozumienie o wspólnych patrolach Straży Miejskiej i Policji na terenie miasta. W spotkaniu uczestniczyli także Robert Widawski, Zastępca Komendanta Powiatowego (na zdjęciu z lewej) i Tomasz Olczyk, Komendant Straży Miejskiej w Łęczycy.

więcej

Występy łęczyckich chórów

W kościele św.Andrzeja działają trzy chóry, które praktycznie w każdą niedzielę koncertują na mszach świętych.

Najbardziej znanym jest oczywiście chór Soli Deo, ale oprócz niego śpiewają także schola młodzieżowa Nazaret składająca się z uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz schola Ziarnka, w której śpiewają uczniowie szkół podstawowych.

- Występujemy nie tylko w Łęczycy, ale także ostatnio koncertowaliśmy w warszawski kościele Miłosierdzia Bożego - mówi Artur Kuczek, dyrygent łęczyckich chórów.

Chóry koncertują w łęczyckich kościołach, ale ostatnio mogli je podziwiać warszawiacy w kościele Miłosierdzia Bożego

więcej

Do przodu Łęczyca!

W zakończonym Rankingu Miast województwa łodzkiego, zorganizowanym przez redakcję "Dziennika Łódzkiego", Łęczyca została sklasyfikowana na 11 miejscu. Jest to ogromny postęp, zwłaszcza, że ubiegłym roku znalazła się na przedostatnim 17 miejscu.

Ranking ubiegłoroczny dotyczył roku 2002. a więc roku, w którym klasyfikowano za dokonania władze poprzedniej kadencji samorządowej.

Tegoroczny ranking dotyczy roku 2003, który był pierwszym rokiem działalności obecnego samorządu.

- Pierwszy wniosek to progresja w rankingu. To nie znaczy, że jest dobrze. Zrobimy analizę i postaramy się być wyżej. Kredyty? Gdybym mógł brałbym ich więcej, bo trzeba mieć pieniądze na rozwój miasta. Wskaźników przecież nie przekraczamy. Koszt administracji będzie niższy w kolejnym rankingu, gdyż redukcja etatów była przeprowadzona w połowie 2003 roku. Bezrobocie jest wysokie, ale już w tym roku istnieje szansa na kilkaset nowych miejsc pracy i poprawę warunków życia wielu łęczyckich rodzin - stwierdzał na łamach "DŁ" Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Swoje spostrzeżenia dotyczące rankingu wyraził na łamach "DŁ" Andrzej Saganiak, Przewodniczący Klubu Radnych "Niezależni". - Po reformach administracyjnych burmistrza powinniśmy być wysoko w tej klasyfikacji. Pozwalniano ludzi, a efektu nie ma. Wierzę, że bezrobocie uda się zwalczyć, co już jest bliskie, dzięki wspólnym działaniom burmistrza i opozycji.

W sprawie rankingu zabrał również głos Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęczycy - Miasto podąża w dobrym kierunku. Wynik w dochodach oznacza, że jest dobra ściągalność podatków. Miasto musi rozwijać się, często na kredytach. Efekty przyjdą w postaci zysków do budżetu, z których spłacimy długi. Redukcję administracji będzie można zauważyć w następnym rankingu. A, bezrobocie obniży się wkrótce do 11 - 11 procent.

więcej

Świetne skoki Wolskiego

Bardzo udanie rozpoczął tegoroczny sezon halowy Robert Wolski, Mistrz Polski w skoku wzwyż.

Na międzynarodowym mityngu w Paryżu Wolski zajął I miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 225cm. Jest to jeden z najlepszych tegorocznych wyników na świecie. Tym rezultatem Robert wypełnił minimum na mistrzostwa Europy.

Udany występ w Paryżu jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w Spale, które odbędą się 19 - 20.02. i mistrzostwami Europy w Madrycie, które rozpoczną się 4.03.

Już w najbliższą środę Robert Wolski wystąpi w Bydgoszczy na mityngu Elite Cafe.

więcej

Będą nowe mieszkania

Wielkim sukcesem radnych poprzedniej kadencji było utworzenie w Łęczycy Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom mieszkańców miasta, samorządowcy doprowadzili do oddania przez TBS budynku przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście. W zmodernizowanym bloku po byłym AKŻ zamieszkało 28 rodzin.

Dzięki zaangażowaniu obecnej Rady Miasta i Zarządu TBS w listopadzie ubiegłego roku oddano do użytku kolejny blok. Jest to jeden z najładniejszych, o ile nie najładniejszy budynek mieszkalny w Łęczycy. Lokatorzy wprowadzili się do mieszkań całkowicie wykończonych; w mieszkaniach zainstalowano szwedzkie podłogi, wyposażone zostały kuchnie i łazienki. 38 łeczyckich rodzin ucieszyło się, że wreszcie mogą zamieszkać w bardzo dobrych warunkach.

- Cieszę się, że Rada Miasta podeszła do problemu budowania przez TBS bloków we właściwy sposób. Dzięki radnym kilkadziesiąt łęczyckich rodzin ma własne mieszkanie. Dzięki nim dzieci mogą wychowywać się we właściwych warunkach. Dzięki nim zmieniła się estetyka terenu przy ulicy Kaliskiej. Mam nadzieję, że nasza współpraca zawsze będzie wzorowa, a skorzystają na tym mieszkańcy miasta. Jednak potrzeby są nadal ogromne - mówi Tomasz Voss, Prezes TBS w Łęczycy.

Na biurku Prezesa leży ponad 80 podań od łęczyckich rodzin, które marzą o własnym kącie. Tym ludziom trzeba koniecznie pomóc, a pomóc to znaczy budować kolejne bloki.

- Żeby można było pomóc tym rodzinom złożyliśmy wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie kredytu na budowę bloku przy ulicy Konopnickiej. Nasz wniosek został bardzo wysoko oceniony. Na 215 złożonych wniosków przez TBS-y z całej Polski, zostaliśmy sklasyfikowani na 43 miejscu.

- Mam nadzieję, że Rada Miasta w tym roku także przekaże odpowiednie środki na działalność TBS. Zarząd na pewno zrobi wszystko, aby w Łęczycy powstały nowe, nowoczesne bloki - stwierdza Tomasz Voss.

więcej

Łęczyckie liceum w rankingu

Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy bardzo wysoko zostało sklasyfikowane w Ogólnopolskim Rankingu Szkół, który został przeprowadzony przez gazety "Rzeczpospolita" i "Perspektywy".

Uczniowie łęczyckiego liceum wzięli udział w kilku olimpiadach przedmiotowych. Laureatem Olimpiady Języka Rosyjskiego został ubiegłoroczny absolwent Bartłomiej Tomczak. Do udziału w olimpiadzie przygotowywała go mgr Jolanta Śmiechowicz.

Finalistkami Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej "Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 roku" zostały: Agnieszka Połom, Agnieszka Kołodziejczyk i Agnieszka Janiak. Trzy Agnieszki do tak udanego startu przygotowywał mgr Andrzej Doliński.

Dyrektorem szkoły jest mgr Lucyna Sztompka.

Dyrekcji, gronu nauczycielskiemu i uczniom liceum serdecznie gratulujemy sukcesów.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 32