Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Młody beatboxer na łęczyckiej scenie

Beatbox sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków, obca dla wielu ludzi, a która w ostatnich latach zrobiła ogromny postęp. Początek techniki naśladowania rytmów i dźwięków datuje się na około lata 80, w biednych amerykańskich dzielnicach. Nie formalny piąty element hip-hopu słada się z trzech podstawowych elementów perkusji, linii basowej oraz skreczy, a wszystko to za pomocą narządów mowy - ust, języka, gardła, nosa czy przepony.

więcej

Podziękowania za wsparcie w WOŚP

XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Przypominamy, że w tym roku udało nam się zebrać 31.558,04 zł, które zostały przekazane fundacji Jurka Owsiaka. Szef sztabu w Łęczycy składa w związku z tym serdeczne podziękowania.

Szanowni Państwo;
W ramach XV Finału WOŚP w Łęczycy dzięki Waszej hojności udało się zebrać kwotę 31.558,04 zł. Kwota ta w całości została przekazana na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała kwesta nie udałaby się gdyby nie Państwa życzliwość. Pragnę w szczególności podziękować WOLONTARIUSZOM oraz osobom i instytucjom, dzięki którym udało się zrealizować finał. Są to:

więcej

Karol Glezner i jego prace

W piątek o godzinie 17.00 w kawiarence Domu Kultury została otworzona wystawa z cyklu „Boruta” w malarstwie, której autorem jest Karol Glezner. Skromny artysta urodzony w 1953r, tworzy swoje dzieła, wykorzystując „malarstwo olejowe na lustrze wody”, akryle, kolaże, akwarele, gwasze oraz grafiki.

więcej

XV finał WOŚP w Sali OSP Janków

Zarząd Miejsko Gminny OSP w Łęczycy zorganizował w Sali OSP Janków XV finał WOŚP. W obsługę imprezy było zaangażowanych 52 druhów z terenu całej Gminy Łęczyca w tym orkiestra dęta pod dyrekcją p.Gabryjela Gomulaka. Granie zakończyło się zebraniem 4.564 zł na rzecz ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach.

więcej

Artur Kłoczko Honorowy Kasztelan Zamku

W niedzielę 14 stycznia została zakończona licytacja tytuł Honorowego Kasztelana Zamku w Łęczycy, którą ponownie wygrał p. Artur Kłoczko z Kielc. Pieniądze w kwocie 8.105,00 zł już zostały wpłacone na konto fundacji i pozostaje tylko czekać, aż „nowy-stary” kasztelan przejmie insygnia. Obecnie trwają przygotowania do uroczystego objęcia władzy kasztelańskiej przez p. Artura .

Aukcja została przeprowadzona na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

Plan zagospodarowania przestrzennego w lipcu

We wtorek 16 stycznia w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Łęczyca odbyło się spotkanie z firmą TEREN, która przygotowywała dla miasta Łęczyca plan zagospodarowania przestrzennego. Celem opracowania takiego planu jest wypracowanie strategicznego dokumentu kształtującego przestrzeń miasta oraz określającego koncepcję podstawowych elementów przyszłej struktury miasta.

więcej

XV finał i 31.558,04zł na pomoc dzieciom

"Ale kosmos” XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiega końca. Niedzielne granie w Łęczycy zakończyło się długim bo trzy godzinnym licytowaniem fantów. Dom Kultury w którym rozbrzmiewały słowa „kto da więcej…”, „kwota wyjściowa 100zł…”, „65 po raz pierwszy…” stawał się siedzibą czarta.

więcej

SP nr 4 dla Orkiestry

Wczoraj, w dniu 11 stycznia 2007 r. odbyła się pierwsza z zaplanowanych na tegoroczny Finał WOŚP imprez. W Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się dyskoteka dla młodzieży połączona za zbiórką pieniędzy. Organizatorom udało się zebrać 398,12 zł. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek „wielkiego zbierania”, które zakończymy w niedzielę.

Pozdrawiamy uczniów i nauczycieli z SP nr 4 – do zobaczenia na Finale!

więcej

Artyści dzieciom… Dla ratowania życia.

Kosmiczne przekazywanie - ciąg dalszy. Do akcji włączyli się kolejni artyści przekazując swoje prace na rzecz ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy. Wśród nazwisk znajdziemy między innymi p.Marię Ginter, p.Mirosławę Żydek czy p.Stanisława Staniewskiego…

więcej

Kampmann i PCK grają dla WOŚP

10 stycznia na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęły pierwsze pieniądze z naszego regionu. Firma Kampmann Polska przekazała w formie przelewu bankowego kwotę 1000 zł. Za co łęczycki sztab WOŚP serdecznie dziękuje.

Do wspólnego grania włączył się również Polski Czerwony Krzyż i Honorowy Dawca Krwi. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc świąteczne granie i oddać krew zapraszamy w niedzielę do punktu krwiodawstwa w miejskim szpitalu. Punkt będzie czynny w godzinach od 11.00 do 14.00.

więcej

Kolejni darczyńcy mówią SIE MA dla WOŚP w Łęczycy

Już w niedzielę o godzinie 19 rozpocznie się turniej Wielkich serc z diabelską licytacją w lochu Diabła Borty przed Starostwem Powiatowym. Była już koszulka z podpisami słynnych siatkarzy, tytuł Honorowego Kasztelana Zamku w Łęczycy, książki z podpisami znanych osobowości, gadżety od firm ale jeszcze nigdy...

więcej

ALE KOSMOS. Kolejne fanty na licytacje!!!

Startujemy już 14 stycznia o godzinie 9.00. XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do sztabu WOŚP który mieści się w Urzędzie Miasta Łęczyca wpływają kolejne fanty na licytację. Kosmiczna orkiestra zagra w niedzielę podczas, której będzie można wylicytować rzeźbę Chłopa(Boruty) z fajką, podarowaną przez p.Kujawę z Witoni, rzeźbę Boruty Orkiestry, który został podarowany przez Henryka Adamczyka z Łęczycy…

więcej

Sztaby WOŚP jadą do Warszawy

W piątek 5 stycznia sztab łęczyckiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszył do Warszawy. Na ulicy Niedźwiedziej, w głównej siedzibie WOŚP rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do piętnastego finału. Cały czas trwają prace pakowania i wysyłania paczek z plakatami, puszkami, banderolami itd. do sztabów w całej Polsce.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 18