Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Halowy Turniej Piłki Nożnej

W hali sportowej Gimnazjum w Łęczycy rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Łęczycy. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z naszego regionu. Drużyny, w wyniku losowania, zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, w których rywalizowano systemem "każdy z każdym". Następnie o finał zagrał pierwszy zespół grupy A z drugim grupy B, a pierwszy grupy B z drugim grupy A.

więcej

Koncert Soli Deo

27 stycznia br. w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy odbył sie koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego „SOLI DEO” .

Zespołem, który istnieje około 11 lat (od 6 lat w niezmienionym składzie), złożonym z 47 osób dyryguje Artur Krzysztof Kuczek. Próby odbywają się na plebanii przy kościele św. Andrzeja.

więcej

Spotkanie w Urzędzie

W piątek 25 stycznia br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie wolontariuszy z władzami naszego miasta podczas, którego wręczono podziękowania wszystkim zaangażowanym w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Dziękujemy za zaangażowanie podczas XVI Finału WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Łęczycy. Dzięki naszym wspólnym działaniom po raz kolejny wrażliwość i chęć pomocy chorym dzieciom zagościła w Królewskim Mieście Łęczyca. Dziękując za wsparcie, łączymy nadzieję, że okazana siła serca i przyjazna dłoń będzie nas wspierać w przyszłości" - mówiła Z-ca Burmistrza Krystyna Pawlak

więcej

Nowa kaplica

26 stycznia 2008 r. w Zakładzie Karnym w Garbalinie odbyło się uroczyste poświęcenie nowej kaplicy, którą poświęcił ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba. W uroczystości uczestniczył również Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski, Starosta Łęczycki Wojciech Zdziarski, ojciec Salwator Witold Bartosik, Wójt Gminy Łęczyca Andrzej Wdowiak, oraz pracownicy i więźniowie.

więcej

Spotkanie na Zamku

W dniu 24 stycznia Łęczycki Zamek podejmował gości, związanych z planowanym projektem – „ŁĘCZYCKI PARK KULTUROWY”. Na zaproszenie władz miasta przybyli: Pani Elżbieta Hibner członek Zarządu Województwa Łódzkiego wraz z dyrektorem Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – Ryszardem Kalińskim. Osoby te bardzo życzliwie i z wielką determinacją wspierają działania naszych władz w sprawie stworzenia jednej z większych atrakcji turystycznych środkowej Polski.

więcej

Kolejne spotkanie MMKS

W sobotę o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 siatkarze MMKS Łęczyca rozegrają przed własną publicznością kolejne III-ligowe spotkanie. Przeciwnikiem Łęczycan będzie drużyna PMOS Zduńska Wola. Serdecznie zapraszamy kibiców.

więcej

Dzień Babci i Dziadka

Jej miłość jest wielka, zawsze jest przy nas, każdy smutek potrafi przegonić, dając nam słodkości i nadzieję, znajdzie radę na każde zmartwienie. Natomiast jego mądrość pomaga nam zawsze kiedy jej tylko potrzebujemy, siła i radość oraz niesamowite opowieści – to nasze kochane babcie i nasi kochani dziadkowie. Życzymy im wszystkiego najlepszego i wielu chwil radości i pociechy z wnucząt. Do życzeń dołącza się również Przedszkole nr 4, które w środę 23 stycznia wystawiło z okazji Dnia Babci i Dziadka piękne przedstawienie pod tytułem „Królowa śniegu”.

więcej

Dzieła Lenina

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi do wzięcia udziału w kolejnej aukcji allegro. Przedmiotem licytacji jest tom pierwszy kolekcji „Lenin dzieła wszystkie”, który zaginął. Dzięki uprzejmości Pana Piotra Zaskórskiego

Zapraszamy do licytacji

więcej

Ruszyły przygotowania

Pierwsza edycja imprezy odbyła się 2 lipca 2005 r. pod nazwą „I Centralny Przegląd Piosenki Turystycznej Nocnik 2005” i składała się z dwóch części konkursowej i koncertowej. Mimo wielu niedociągnięć dźwięk łęczyckiej turystycznej nuty rozbrzmiał w całym kraju. Wówczas to laureatem głównej nagrody został zespół „Olo Band – Solo”.

Wczoraj odbyło się drugie spotkanie organizacyjne Nocnika 2008. Mimo iż impreza wypada w lipcu przygotowania należy rozpocząć już teraz, aby przegląd był na jak najwyższym poziomie, bo przecież Jesteśmy znanym przeglądem, takim jak Yapa, Bazuna czy Szklarska Poręba i na pewno nie odstępujemy poziomem wykonawców, organizacyjnie czy też zabawą jaka jest na tych przeglądach, ale tutaj jest oczywiście inny klimat – powiedział Marek Zygmunt dyrektor festiwalu po przeglądzie w 2007r.

więcej

Kolęda w Domu Kultury

22 stycznia br. odbył się w Domu Kultury koncert „Kolęda z historią w tle, czyli ludzkie kłopoty małego Boga”. Przedstawienie zorganizowane przez dzieci z ogniska muzycznego w Krośniewicach, aktorów teatru „W razie czego” oraz aktorów teatru „Na wszelki wypadek” było wspierane przez chór pod kierownictwem Aleksandry Kołodziejskiej w Krośniewicach. Celem kolędowania było ukazanie dziejów kolędy - od najstarszych, tych dobrze znanych, przez kolędy już zapomniane.

więcej

Spotkanie z mieszkańcami Łęczycy

W dniu 18 stycznia odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Łęczycy Andrzeja Olszewskiego oraz radnych Krzysztofa Urbańskiego, Lidii Keller oraz Danuty Domińczak z mieszkańcami. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 w Domu Kultury.

Mieszkańcy miasta mieli okazje wysłuchać podsumowania prac Burmistrza i Rady Miasta jakie zostały wykonane w roku 2007 oraz zapoznać się z planami na rok bieżący i lata następne. Zebrani mogli również wykorzystać spotkanie by zadawać pytania związane z funkcjonowaniem i rozwojem miasta.

więcej

Szkolenie

W dniu 31 stycznia 2008r. o godzinie 10.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się spotkanie z panią Aleksandrą Wojnowską przedstawicielem łódzkiego oddziału Stowarzyszenie Artystów ZAIKS-u. W trakcie spotkania wyjaśnione zostaną wszystkie kwestie związane z organizacją imprez i wykorzystaniem na nich nagrań i utworów muzycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Domu Kultury.

więcej

Spotkanie w sprawie drogi 703

W poniedziałek 21 stycznia 2008 roku w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło się spotkanie, dotyczące modernizacji drogi nr 703. W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Stanisław Olas, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Krzysztof Makowski, Zarząd Dróg Wojewódzkich (Andrzej Doliński, Maciej Plesiak) oraz przedstawiciele samorządów Powiatu Łowickiego, Powiatu Łęczyckiego i Powiatu Poddębickiego.

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 70