Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkanie z piłkarzami Hurtapu Łęczyca

W dniu 28 stycznia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy Burmistrz Miasta - Andrzej Olszewski, Sekretarz Miasta Wojciech Czaplij oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej - Andrzej Saganiak spotkali się z piłkarzami i działaczami klubu sportowego Hurtap Łęczyca.

Spotkanie z piłkarzami Burmistrz Miasta wykorzystał do nagrodzenia piłkarzy ligi seniorskiej futsalu jak i młodzików za osiągnięcia w sezonie 2007/2008r.

więcej

Relacja ze spotkania DKK poświęconego książce "Szkarłatny płatek i biały"

W poniedziałek 26 stycznia b.r. o godzinie 18.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11 A odbyło się ósme w tym roku spotkanie DKK poświęcone książce „Szkarłatny płatek i biały” autorstwa Michela Fabera. Na spotkanie przybyło pięć osób.

więcej

Jubileusz X- Lecia Powiatu Łęczyckiego

„Dziękuję za już i proszę o jeszcze”- tymi słowami Starosta Łęczycki Wojciech Zdziarski dziękował gościom przybyłym na uroczystość Jubileuszu 10 – Lecia Powiatu Łęczyckiego.

więcej

Nowy blok w Łęczycy

Poniżej przedstawiamy artykuł z Dziennika Łódzkiego dotyczący budowy nowego bloku TBS.

więcej

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

Od 14 maja 2000r. obowiązuje w Polsce 30-letni Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski. Dokument powstał w związku z przyjęciem przez Sejm RP Rezolucji w sprawie programu wycofania azbestu z gospodarki z dn. 19 czerwca 1997 r. (M.P. z 1997r., nr 38, poz. 373) oraz ustawy z dn. 19 czerwca 1997 r. o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest (Dz.U. z 2004 r. nr 3 poz. 20 z późn. zm.).

więcej

Powiat łęczycki jest jednym z najbezpieczniejszych w Łódzkiem

Poniżej przedstawiamy dzisiejszy artykuł z Dziennika Łódzkiego dotyczący bezpieczeństwa w Województwie Łódzkim.

więcej

Wróć bez HIV

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje o trwającym III etapie - Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej w zakresie profilaktyki HIV /AIDS pod hasłem ” Wróć bez HIV ” .
W Polsce najczęściej do zakażenia HIV dochodzi poprzez kontakt seksualny. Głównym zadaniem kampanii społecznej „Wróć bez HIV ” jest zmniejszenie liczby nowych zakażeń HIV drogą kontaktów seksualnych.

więcej

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” informuje

1. W dniu 29 stycznia 2009r o godz.1200 odbędzie się licytacja stanowiska handlowego nr52 rząd B
2. W dniu 29 stycznia 2009r o godz.1300 odbędzie się licytacja stanowiska handlowego nr 3 rząd A, ponieważ wpłynęła więcej niż jedna oferta na obydwa miejsca zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2008 z dnia 16 kwietnia 2008r Dyrektora Jednostki Budżetowej “Zieleń Miejska” w sprawie zasad rezerwacji stanowisk sprzedaży na targowisku miejskim przy ul. Przedrynek w Łęczycy.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu nr1

Z okazji święta Babci i Dziadka przedszkole nr 1 w Łęczycy przygotowało inscenizację.
Zapraszamy do galerii

więcej

„NA ŻOŁNIERSKĄ NUTĘ WĘDRUJ Z NAMI -ŻOŁNIERZAMI”

Oddział PTTK „Ziemia Łęczycka” po raz kolejny rozpoczyna sezon turystyczny RAJDEM ZIMOWYM „NA ŻOŁNIERSKĄ NUTĘ WĘDRUJ Z NAMI -ŻOŁNIERZAMI”. Celem VIII rajdu będzie m.in. Popularyzacja krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Regulamin rajdu

więcej

Dwa wolne stanowiska sprzedaży

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada dwa wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek:
1. miejsce 52 rząd B
2. miejsce 3 rząd A
Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.01.2009r.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu nr4

Z okazji święta Babci i Dziadka przedszkole nr 4 w Łęczycy przygotowało bardzo żywiołową inscenizację „Czerwonego Kapturka”.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu kadry wychowawczej placówki można było z podziwem obserwować występy 120 młodych aktorów w wieku od 2 do 6 lat, którzy wystąpili bez żadnej tremy pełni profesjonalizmu. Przedstawienie oprawione zostało wspaniałą dekoracją a młodzi artyści na scenie zaprezentowali się w bardzo ciekawych, barwnych strojach, przygotowanych również przez pracowników przedszkola. Dziękując za przygotowanie i zaangażowanie przedszkola nr 4 w Łęczycy w tak interesującą prezentacje Pani Burmistrz Krystyna Pawlak przyłączyła się do życzeń składanych przez najmłodszych i przesyła bardzo gorące życzenia zdrowia i pociechy z wnucząt wszystkim Kochanym Babciom i Dziadkom.

więcej

Pokaz tańca breakdance

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na pokaz tańca breakdance oraz pierwsze zajęcia z tańca. Pokaz i zajęcia odbędą się w trakcie trwania ferii w dniu 2 lutego 2009 r. o godz. 11:00 sala widowiskowa D.K.
Zajęcia prowadzi instruktor Piotr Paweł Woźniak m.in. Laureat I miejsca w ogólnopolskim turnieju tańca breakdance, Street Dance Event 2008 w Strzelcach Krajeńskich w kategorii solo.

więcej

Ulica Wielkiej Kolędy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na Spektakl słowno - muzyczny Ulica Wielkiej Kolędy w oparciu o teksty znanych polskich poetów z udziałem zespołu muzycznego Magic Garden, w wykonaniu uczestników Forum Inicjatyw Kulturalnych w Parzęczewie.
26 stycznia 2009 r. (poniedziałek) godz. 18:00 sala widowiskowa D.K.
Wstęp wolny

więcej

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki

Klasztor Ojców Bernardynów w Łęczycy i Muzeum w Łęczycy mają zaszczyt zaprosić na Koncert chóru "Echo" najstarszego z istniejących chórów łódzkich i zarazem pierwszego chóru polskiego na terenie miasta Łodzi.
Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 lutego o godzinie 19.15 w Klasztorze O.O. Bernardynów w Łęczycy.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 51