Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

VI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na VI nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Łęczycy. Sesja odbędzie się w dniu 05 lutego 2015 r. o godz. 1630 w sali konferencyjnej w Łęczycy.
więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

w dniu 04 lutego 2015r. o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Karnawał w łęczyckim Domu Pomocy Społecznej

29 stycznia br. w Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy odbył się uroczysty bal karnawałowy. Dla wszystkich mieszkańców DPS-u oraz zaproszonych gości przygrywał do tańca zespół ludowy „Świniczanki” ze Świnic Warckich. W imprezie uczestniczył Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński, który korzystając z okazji złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia pomyślności w nowym – 2015 roku. 

więcej

Spotkanie poświęcone tematyce antytytoniowej

W dniu 28.01.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych NR 1 w Łęczycy w ramach realizacji działań z zakresu profilaktyki antytytoniowej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęczycy przy współpracy z kadrą pedagogiczną szkoły zorganizowała dla młodzieży szkolnej spotkanie poświęcone tematyce antytytoniowej. 

Foto: PSSE

więcej

Nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe do składu komisji konkursowej

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych (Zarządzenie Nr 120.6.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 15 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych) Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1118, poz. 1146 z późn. zm.) do składu komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w w/w konkursie ofert.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 36 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.01.2015 r do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.01.2015 r o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Powołanie członków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy

Zarządzeniem nr 120.9.2015 z dnia 22 stycznia 2015r. Burmistrz Miasta Łęczyca powołał członków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy oraz zatwierdził Regulamin Pracy Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Poniżej zamieszczamy treść dokumentów.Zarządzenie nr 120.9.2015 (pobierz tutaj)

Regulamin (pobierz tutaj)
więcej

Oferta złożona na wniosek organizacji pozarządowej: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

Oferta złożona na wniosek organizacji pozarządowej: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy na wsparcie realizacji zadania publicznego o charakterze lokalnym Pn: "Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów narkomanii wśród dzieci i młodzieży – podopiecznych TPD w Łęczycy".Treść oferty (pobierz tutaj)
więcej

Osobowości - Henryk Stokwiszewski

23 stycznia br. w łęczyckim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Osobowości”. Tym razem bohaterem wieczoru był Henryk Stokwiszewski – polonista, wieloletni nauczyciel m.in.: Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Piątkowe spotkanie, na którym pojawiła się rodzina pana Henryka, byli koledzy z pracy, a także uczniowie było doskonałą okazją do wspomnień związanych z postacią niezwykle cenionego nauczyciela. 

więcej

Połączone siły Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i nr 4 wystartowały w meczu lekkoatletycznym

5.01.2015r. połączone siły Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i Szkoły Podstawowej nr  4 w Łęczycy wystartowały w meczu lekkoatletycznym: Łęczyca - Łódź - Aleksandrów Łódzki, zorganizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Reprezentacja Łęczycy zajęła III miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się: Nowakowski Krystian 4 m w biegu na dystansie 1000 m - 3:29,27, Wolski Dominik 4 m w pchnięciu kulą z wynikiem 8,84 m, Małgorzata Kocoń 5 miejsce w biegu na dystansie 600 m - 2:20,82 s, Kowalska Zuzanna osiągnęła dobry wynik w biegu na 40 m - 6,55 s, jak również jej koleżanka Andrysiak Anna - 6,65s (biegi eliminacyjne). 

Foto: Zbigniew Kocoń

więcej

Grupy Motyli i Kwiatków pojechały do Sokolnik szukać śladów leśnych zwierząt

Nie taka zima w tym roku straszna - przekonały się o tym dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy. 23 stycznia grupy Motyli i Kwiatków pojechały do Sokolnik szukać śladów leśnych zwierząt. Miłym zaskoczeniem był tak upragniony przez dzieci śnieg. I choć mrozik lekko podszczypał przedszkolakom policzki to z ochotą lepiły bałwany a później wyruszyły odnaleźć tropy mieszkańców sokolnickiego lasu. "Jedyneczki" lubią sprawiać niespodzianki, więc wszyscy uczestnicy wycieczki zapakowali w plecaki warzywa, owoce, ziarna zbóż i inne przysmaki dla saren, dzików i ptaków odwiedzających paśnik. Wycieczka łączyła przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony stanowiła ciekawą lekcję przyrody, z drugiej była pięknym zimowym spacerem. 

Foto: Przedszkole nr 1


więcej

Na ul. Popiełuszki będzie widno

Burmistrz Krzysztof Lipiński spotkał się z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka. Rozmowy dotyczyły konkretnej współpracy... - Współpraca ta jest ważna i dla nas i dla spółdzielni – mówi Krzysztof Lipiński. - Przede wszystkim zyskają na tym mieszkańcy Łęczycy.

- Z panem burmistrzem omówiliśmy obszary i zakres działań urzędu i spółdzielni – powiedział nam Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni. - Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dojdzie do stopniowej realizacji wielu zadań.
więcej

Sesja nr V Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr V Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 28 stycznia 2015 r. o godz. 18.30, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Strefa Biznesu w Łęczycy

Wczoraj w TVP 3 Łódź został wyemitowany program "Strefa Biznesu", dotyczący naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu, który jest już dostępny na stronie internetowej TVP.Obejrzyj program (kliknij tutaj)
więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 61