Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji

Zawiadamiam, że w dniu 03 lutego 2016r. (środa) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Łęczyccy strażacy podsumowali 2015 rok

28 stycznia odbyła się coroczna narada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Gospodarz miejsca, komendant powiatowy PSP, brygadier Jarosław Ostrowski powitał zaproszonych gości, mi.in. zastępcę komendanta wojewódzkiego PSP, starszego brygadiera Mariusza Koniecznego, starostę powiatu łęczyckiego. Miasto Łęczyca reprezentował komendant Straży Miejskiej, inspektor Tomasz Olczyk. W czasie swego wystąpienia komendant PSP w Łęczycy przedstawił zebranym statystki dotyczące zdarzeń i wypadków, w których pomoc nieśli łęczyccy strażacy. 

więcej

Z prac Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej pracuje nad kolejną książką o tematyce regionalnej. Tym razem tematem zainteresowania są Łęczyckie Zakłady Górnicze, a książka będzie pokłosiem konferencji wspomnieniowej, zorganizowanej 28 maja minionego roku przez TMZŁ i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy z okazji 60. rocznicy powstania ŁZG. 

więcej

Przedszkolaki zaśpiewały kolędy

W dniu 27 stycznia 2016r. w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd pod hasłem: „Kolęduje Tobie Moje Serce”. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oraz z Przedszkola Nr 4 w Łęczycy i Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Łęczycy. Dzieci wystąpiły w 3 kategoriach: solista, duet i zespół. Wszystkie przedszkolaki pięknie zaśpiewały, ale, jak to w konkursie trzeba było wybrać zwycięzców. 

więcej

Owoce współpracy z Politechniką Łódzką są nie do przecenienia

W związku ze współpracą nawiązaną w zeszłym roku przez samorząd Królewskiego Miasta Łęczyca z Politechniką Łódzką możemy dziś pochwalić się wieloma owocami, które związane są zarówno z efektami zawartych umów jak również z licznymi korzyściami społecznymi. Jedną z takich dodatkowych korzyści wynikających z zawartej współpracy był udział uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy w warsztatach i wykładach prowadzonych przez studentów Politechniki Łódzkiej.
więcej

„Internet bez przesady”

9 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11 A odbędzie się niezwykle interesujące i ważne dla wszystkich rodziców spotkanie, dotyczące identyfikacji zagrożeń wynikających z używania Internetu przez dzieci i młodzież. Na spotkaniu omówione zostaną między innymi możliwości monitorowania aktywności sieciowej pociech oraz sposoby na zapobieganie nadużywaniu tej popularnej dziś formy spędzania wolnego czasu. Wstęp wolny!
więcej

Burmistrz zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie

4 lutego 2016 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 4 przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście 6C w Łęczycy, rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami dotyczące rewitalizacji miasta. Podczas rozmowy z Burmistrzem Miasta oraz specjalistami w zakresie rewitalizacji i konsultacji społecznych, omówione zostaną planowane w ramach rewitalizacji zmiany wybranych fragmentów Łęczycy. Spotkanie będzie też doskonałą okazją by zadać miejskim urzędnikom pytania oraz zgłosić ewentualne potrzeby lub problemy. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały informacyjne. Na spotkaniu nie zabraknie tradycyjnych tłustoczwartkowych słodkości, na które serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta.
więcej

Rekrutacja do publicznych przedszkoli, klas pierwszych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

Burmistrz Miasta Łęczyca podaje do publicznej wiadomości kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria do publicznych przedszkoli, klas pierwszych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjum prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca w roku szkolnym 2016/2017 oraz terminy postępowania rekrutacyjnego.
więcej

Zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1515 tekst jednolity) na wniosek Klubu Radnych „OD NOWA” zwołuję sesję nr XXIII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 28 stycznia (czwartek) 2015 roku o godz. 16.15, która odbędzie się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Bardzo dobry start łęczyckich lekkoatletów w zawodach kontrolnych w Aleksandrowie Łódzkim

W hali Szkoły Sportowej w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się zawody kontrolne dla młodzików, w których wystartowała pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów łęczyckiego gimnazjum. Impreza była ważnym sprawdzianem formy młodych lekkoatletów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Województwa. 

więcej

Kochające wnuki z Przedszkola nr 1 - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone w styczniu to jedno z najcieplejszych świąt w rodzinie. W dniu 22 stycznia 2016r. najmłodsze dzieci świętowały z babcią i dziadkiem w przedszkolu, pozostałe zaś grupy III, IV, V i VI przedstawiły swój program artystyczny na scenie Domu Kultury w Łęczycy. Kochające ich wnuczęta wierszem, piosenką i tańcem złożyły najszczersze życzenia swoim dziadkom:

„DZIŚ SŁONECZKO JASNO ŚWIECI, ZIMA BIAŁA ŚPIEWA,

A PRZEDSZKOLAKI DZISIAJ SKŁADAJĄ ŻYCZENIA:

BABCI, DZIADZIUSIOWI ZDROWIA POMYŚLNOŚCI

UŚMIECHÓW NA CO DZIEŃ I DUŻO RADOŚCI”Na koniec zaprosiły babcię i dziadka do wspólnej zabawy tanecznej przy znanych i lubianych piosenkach dziecięcych. 

Foto: P. Marynowski

więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Zawiadamiam, że w dniu 28 stycznia 2016 roku (czwartek) o godz. 16:45 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali konferencyjnej nr 18 a Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 14 rząd B, miejsce 23 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 28.01.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.01.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Burmistrz zwiększył pulę środków na stypendia sportowe

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje o wprowadzeniu zmian w Załączniku Nr 1 do Zarządzenia Nr 120.168.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 31 grudnia 2015 r. w sprawie przyznania okresowych stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.8.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 21 stycznia 2016r. (do pobrania tutaj)

więcej

Promocja "Skarbów łęczyckiego zamku"
28 stycznia br. w o godz. 13.00 w sali artystycznej Muzeum w Łęczycy odbędzie się promocja najnowszej publikacji „Skarby łęczyckiego zamku". Specjalnie przygotowana na tę okazję prezentacja multimedialna wraz z omówieniem zawartości publikacji wzbogaci spotkanie dotyczące tego wartościowego wydawnictwa, które trafiło do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku.
więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 63