Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs na wsparcie realizacji zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 1817z późn. zm.), na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.16.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 31 stycznia 2017 r. (proszę pobrać treść Zarządzenia).
więcej

Od jutra rozpoczyna funkcjonowanie Strefa Płatnego Parkowania przed Urzędem Miejskim w Łęczycy

Na terenie parkingu przed Urzędem Miejskim w Łęczycy, gdzie Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 21 listopada 2016r. wprowadzono Strefę Płatnego Parkowania. Strefa będzie funkcjonować od 1 lutego br.


Kierowca, wjeżdżając do strefy płatnego parkowania będzie pobierał bilet w terminalu wjazdowym. Bilet trzeba zachować w celu dokonania opłaty za parkowanie podczas wyjazdu ze strefy płatnego parkowania. Opłaty będą dokonywane w kasie automatycznej znajdującej się w terminalu wyjazdowym. Płatności będzie można dokonywać gotówką lub kartą płatniczą. Kasa automatyczna będzie przyjmować opłaty w monetach 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł i 2 zł. Pozostawienie auta w Strefie Płatnego Parkowania na pierwsze pół godziny będzie bezpłatne. Przekroczenie 30 minut spowoduje naliczenie opłat za pierwszą godzinę - 1,50 zł, za drugą - 1,70, za trzecią - 2 zł, i po 1,50 zł za każdą następną godzinę.
więcej

Marek Pindral o wizycie w Omanie

Marek Pindral - podróżnik, fotograf, tłumacz, dziennikarz, nauczyciel akademicki - autor pokazów multimedialnych, wystaw fotograficznych. Odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość. Poza Polską mieszkał w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. 26 stycznia 2017 roku swoimi wrażeniami z pobytu w Omanie podzielił się z czytelnikami łęczyckiej Biblioteki. 

więcej

Ferie w łęczyckiej bibliotece - z X-boxem i grami planszowymi

W czasie ferii w łęczyckiej bibliotece chętni bawili się z X-boxem oraz grali w gry planszowe. Na X-boxie dominowały gry sportowe i taniec, a wśród gier planszowych największą popularnością cieszyły się catan, warcaby, bitwa morska, chińczyk i duszki. 

więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy - konsultacje społeczne w sprawie reformy oświaty

Zawiadamiam, że w dniu 02 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Rekord Okręgu Ewy Różańskiej

Z bardzo wysokiego pułapu rozpoczęła starty halowe Ewa Różańska, poprawiając własny rekord Okręgu Łódzkiego juniorek młodszych w pchnięciu kulą. Na zawodach kwalifikacyjnych w Spale w trzeciej próbie posłała kulę na odległość 15.98 m. Zwyciężyła w konkursie i pewnie zajęła fotel lidera Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym samym konkursie trzecie miejsce zajęła Oliwia Podlińska (11.53 m), szósta z rekordem życiowym była Gabriela Kaczmarek (9.21 m). Wysoką formę potwierdził Adrian Mikołajczyk, wyrównując rekord życiowy (4.20 m) i zajmując trzecią pozycję w skoku o tyczce. W tej samej konkurencji Szymon Kłosiński uzyskał 2.80 m, a Paweł Rybarczyk 2.60 m, Katarzyna Mrozińska 2.80 m.
więcej

Zapraszamy na Rajd Zimowy

Wszystkich miłośników turystyki zapraszamy wraz z Oddziałem PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy na VI Rajd Zimowy, który odbędzie się 11 lutego na terenie Grotnik. Ta piesza wędrówka rozpocznie cykl imprez turystyczno-krajoznawczych w 2017 roku. Trasa o długości ok. 8 km będzie przebiegać leśnymi duktami, gdzie na uczestników czeka mnóstwo ciekawych konkursów, a potem niesamowite nagrody dla zwycięzców. Zapisywać można się do 6 lutego br. w siedzibie Oddziału lub mailowo. Szczegóły znajdują się w Regulaminie Rajdu (do pobrania tutaj).
więcej

Sprostowanie

Informuję, że nie mam nic wspólnego z treścią ogłoszenia opublikowanego
na stronie internetowej Mojaleczyca.pl (w dniu 25 stycznia 2017 roku o
godzinie 8.00). Moje imię i nazwisko zostało w nim użyte bez mojej
wiedzy. Zestawienie mojego nazwiska jedynie z częścią radnych miejskich
zrzeszonych w klubie „Od Nowa”, w kontekście organizowanego spotkania
dotyczącego reformy oświaty, wprowadza czytelników w błąd, sugerując w
sposób nieuprawniony, że radni klubu „Od Nowa” są jedynymi
współorganizatorami tego wydarzenia. Konsultacje poświęcone planowanej
reformie oświaty organizowane są przez Burmistrza Miasta Łęczycy we
współpracy z całą Radą Miejską w Łęczycy.Z poważaniem

Andrzej Rokicki

Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca


więcej

„Zamkowe ferie” zakończone

Pierwsze „Zamkowe ferie” już za nami. Drugi ich tydzień wypełniły spotkania, w czasie których uczestnicy mogli wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi, pomysłowością i nieograniczoną fantazją. „Ludowy wtorek” był spotkaniem z tradycyjną wycinanką łęczycką. Okazało się, że wykonanie tej ozdoby zwykle nie sprawia kłopotów, jednakże zawsze trzeba liczyć się z pokonaniem niewielkich trudności. Feriowiczom udało się to znakomicie, dzięki czemu powstały przepiękne, wycinankowe dekoracje i zakładki do książek. 


więcej

Zapraszamy na konsultacje społeczne w sprawie reformy oświatowej

Burmistrz i Radni Miasta Łęczyca serdecznie zapraszają Łęczyca, a w szczególności rodziców uczniów łęczyckich placówek oświatowych na konsultacje społeczne, które odbędą się 2 lutego 2017 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy (al. Jana Pawła II). Na spotkaniu będą przedstawione 2 koncepcje przeprowadzenia reformy oświatowej w naszym mieście. Liczymy na Państwa obecność i opinie dotyczące przygotowywanych rozwiązań.
więcej

Łęczyca w zimowej szacie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie tak dawno uczniowie łęczyckich szkół rozpoczynali zimowe ferie, a tu już za kilka dni trzeba będzie wracać do swoich ulubionych zajęć edukacyjnych. Proponujemy wykorzystać ten czas i sprzyjającą aurę na aktywne zagospodarowanie wolnych chwil. Może w Łęczycy nie mamy ekstremalnie zimowych warunków, lecz na pewno podczas spacerów po Starówce, Parku Miejskim czy Zalewach zachwycimy się walorami obecnej pory roku. Miejsca, które na co dzień odbieramy jako typowe w krajobrazie miasta, w zimowej szacie zupełnie nabierają innego wyglądu. Skorzystajmy więc z nadchodzących słonecznych, mało mroźnych dni i ruszajmy ze znajomymi, czy w rodzinnej ekipie do odkrywania naszego Królewskiego Miasta, przyozdobionego zimową naturą.

Przypominamy, jak pięknie wygląda Łęczyca w zimowej szacie. W poniższej galerii znajdują się zdjęcia sprzed kilku dni. 

więcej

Zapraszamy na XLIII Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na posiedzenie XLIII sesji Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 30 stycznia 2016 roku (poniedziałek) o godzinie 10.30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 30 stycznia 2017 roku (poniedziałek) o godz. 10.11 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Ferie z Domem Kultury w kinie

Wczoraj rozpoczął się drugi tydzień ferii z Domem Kultury w Łęczycy. Dzień szósty to wycieczka do łęczyckiego kina GÓRNIK. W ramach podróży z Sindbadem dzieci obejrzały japoński film animowany SING - opisujący perypetie zwierzęcego teatru. 


więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.01.2017 r. do godziny 10.00 W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.01.2017 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 75