Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Uchwałą Nr XIII/131/03 Rady Miasta Łęczyca z dnia 29 października 2003r. na ławników Sądu Okręgowego w Warszawie zostali wybrani:

1. Graczyk Krzysztof
2. Rogalski Wiesław

Uchwałą Nr XIII/133/03 Rady Miasta Łęczyca z dnia 29 października 2003r. na ławników Sądu Okręgowego w Łodzi do orzekania w sprawach z wyłączeniem spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zostali wybrani:

1. Cieślak Anna
2. Grobelny Arkadiusz
3. Pysera- Mikołajczyk Mariola

Uchwałą Nr XIII/135/03 Rady Miasta Łęczyca z dnia 29 października 2003r. na ławników Sądu Okręgowego w Łodzi do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zostali wybrani:

1. Franczak Barbara
2. Mroczkowski Józef
3. Pawlak Włodzimierz
4. Siwiński Bogdan

Uchwałą Nr XIII/137/03 Rady Miasta Łęczyca z dnia 29 października 2003r. na ławników Sądu Rejonowego w Kutnie do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zostali wybrani:

1. Karlikowska Alina
2. Kupis Roman
3. Nawrocki Grzegorz

Przewodniczący Rady
/ - /
Krzysztof Urbański

więcej

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Uchwałą Nr XIII/139/03 Rady Miasta Łęczyca z dnia 29 października 2003r. na ławników Sądu Rejonowego w Łęczycy zostali wybrani:

1. Brygier Zenona
2. Caban Wojciech
3. Czajkowska Grażyna
4. Dymecka Wiesława
5. Dziobiak Agnieszka
6. Gajewicz – Kubiak Elżbieta
7. Grobelna Bożena
8. Kaźmierczak Wanda
9. Kędzia Urszula
10. Kieszkowska – Król Elżbieta
11. Klim Jacek
12. Kowalska Barbara
13. Krajewska Mirosława
14. Król Agnieszka
15. Kupiecka Irena
16. Kwarto Ewa
17. Lipczyńska Maria Jolanta
18. Łukaszewska Lili
19. Mikołajczyk Marzena
20. Nowińska Barbara
21. Psiurski Zdzisław
22. Radziszewska Irena
23. Sobocki Jarosław
24. Sołtan Teresa
25. Staniewska Krystyna
26. Sterlińska Elżbieta
27. Szeming Anna
28. Szkalej Jerzy
29. Trzeciak Grażyna
30. Turbiarz Jadwiga
31. Włodarczyk Anna
32. Wodzyńska Barbara
33. Wysocka Halina
34. Zarachowicz Anna
35. Życzkowski Stanisław

Przewodniczący Rady
/ - /
Krzysztof Urbański

więcej

Burmistrz Łęczycy wyjaśnia - Gaz na Konopnickiej

W związku z ukazaniem się na łamach "Dziennika Łódzkiego" 20 października 2003 artykułu "Bez gazu na ulicy Konopnickiej", pragnę wyjaśnić iż autor mija się z prawdą, sugerując czytelnikom, a przede wszystkim mieszkańcom tej ulicy, że "wszystko wskazuje, że nigdy gaz nie popłynie rurami, a mieszkańcy będą skazani na kupowanie butli z gazem".

Ta informacja jest nieprawdziwa i nie była konsultowana ze mną lub rzecznikiem prasowym. Autor artykułu będąc na jednej z komisji Rady Miasta wyciągnął zbyt pochopne wnioski z wypowiedzi radnych. Na dzień dzisiejszy budynki komunalne na ulicy Konopnickiej nie są przystosowane na podjęcie działań związanych z założeniem sieci gazowej, ale posiadamy ekspertyzy fachowców z branży budowlanej i gazowniczej, którzy stwierdzają, ze budynki te można przystosować do tego celu. Instalacja gazowa w tych budynkach będzie zakładana. Obecnie trwają rozmowy z dyrekcją zakładu gazowniczego w Łodzi na temat koncepcji rozwiązania tego problemu i współfinansowania przedsięwzięcia. Dyrekcja łódzkiego zakładu uważa, że Łęczyca poniosła ogromne koszty związane z budową sieci gazowniczej, której długość wynosi ponad 20 km i zamierza pomóc miastu w dalszych tego typu działaniach. Bloki na Konopnickiej będą systematycznie modernizowane, ale ich mieszkańcy muszą na to wyrazić zgodę, gdyż na podstawie polskich norm gazowniczych i budowlanych, nie może w budynkach być dwóch instalacji gazowych; butlowej i ziemnej.

Zapewniam mieszkańców tych bloków, że sieć gazowa będzie tam zakładana.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Burmistrz Łęczycy wyjaśnia - Schronisko

W związku z ukazaniem się na łamach jednej z gazet artykułu dotyczącego łęczyckiego schroniska dla zwierząt, pragnę wyjaśnić, że czynię wszystko, aby w mieście i na terenie powiatu łęczyckiego było jak najwięcej instytucji służących naszym mieszkańcom. Do jednych z nich trzeba zaliczyć schronisko dla zwierząt. Uważam, że schronisko jest potrzebne, a w przyszłości wzorem innych miast powinniśmy być może utworzyć hotel dla zwierząt, w którym właściciele zwierząt, głównie psów i kotów, mogliby oddawać je na czas dłuższych wyjazdów.

Nie zgadzam się z sugestiami niektórych radnych, którzy uważają, że schronisko jest niepotrzebne. Nie wiem jak na takie sugestie zareagują Towarzystwa Ochrony Zwierząt? Mogę się tylko domyślać, że będą przeciwni takim pomysłom i ostro zaprotestują. Gdyby zostało zlikwidowane łęczyckie schronisko, to zwierzęta musiałby być dostarczane do schroniska w Kotliskach koło Kutna, a miasto ponosiłoby z tego tytułu określone koszty.

Uważam, że każda działająca na terenie powiatu instytucja podnosi jego prestiż i daje miejsca pracy, o które z pietyzmem musimy dbać. Zdaję sobie sprawę, że schronisko jest w złym stanie technicznym, a firma zajmująca się nim nie zawsze w sposób rzetelny wywiązuje się ze swoich obowiązków. Ten stan rzeczy należy poprawić, ale nie likwidować tej placówkę, tak jak to sugerują niektórzy radni.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Burmistrz patronem komitetu

W Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządowych jednostek opieki społecznej i władz miasta. Celem spotkania było przedyskutowanie problemów związanych z utworzeniem w Łęczycy jadłodajni dla osób, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i wymagają szczególnej troski. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Civitas Christiana i Stowarzyszenia Łęczyckich Bezrobotnych. Władze miejskie reprezentował Burmistrz Krzysztof Lipiński.

- Dobrze, że znalazły się osoby i organizacje, które starają się pomóc ludziom najuboższym. Władze miejskie włączą się do realizacji pomysłu utworzenia jadłodajni, a także noclegowni. Popieram taką inicjatywę i cieszę się, że wybrano mnie patronem komitetu, który ma do zrealizowania właśnie takie cele - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Okazuje się jednak, że utworzenie jadłodajni nie jest taką prostą sprawą, jakby to się mogło wydawać. Trzeba pokonać wiele problemów natury organizacyjnej, a przede wszystkim znaleźć odpowiedni lokal, sponsorów, środki finansowe i wolontariuszy, którzy pomagaliby przy przygotowaniu posiłków.

więcej

Czytają nas w Kanadzie

Wczoraj (14 października) otrzymaliśmy bardzo miły e-mail aż z Kanady. Okazuje się, że i tam mamy przyjaciół, którzy czytają strony internetowe Urzędu Miasta Łęczycy. Pozwalamy sobie zapoznać naszych
czytelników z treścią e-maila.

"Dziękuję za sprawienie nam miłej niespodzianki w dalekim Montrealu. Często odwiedzam Waszą stronę. Moja żona pochodzi z Łęczycy, a ja czuję sentyment do tego miasta, bo mam tam wielu przyjaciół i rodzinę. Wszystkim znajomym pokazuję wyczyn mojego szwagra Jana Kozłowskiego i muszę przyznać jemu wyższość w osiągnięciach wędkarskich. Bo chociaż Kanada słynie z czystych rzek i jezior pełnych ryb, to taaaką rybę złowić mógł tylko MASTER (profesjonalista).
Załączam pozdrowienia dla wszystkich Łęczycan."
S.Z.Granosik

Przypominamy naszym czytelnikom, że Jan Kozłowski nad łęczyckim zalewem złapał suma o wadze 20 kilogramów. Takie o to ryby pływają w łęczyckim akwenie. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia łęczyckiego grodu i życzymy podobnych lub lepszych osiągnięć wędkarskich.

więcej

Gospodarcze rozmowy Burmistrza

Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński prowadził w Łodzi rozmowy gospodarcze z biznesmenami z Węgier, Słowacji i Austrii. Rozmowy odbywały się w ramach "Forum Gospodarczego", które przygotowali przedstawiciele austriackiej Styrii.

- Miałem możliwość zapoznania się z austriackimi doświadczeniami w zwalczaniu bezrobocia. Austriacy informowali o możliwościach korzystania z wielu programów gospodarczych, dzięki którym po wejściu do Unii Europejskiej, Styria ma obecnie najmniejsze bezrobocie. Mam nadzieję, że skorzystamy z ich doświadczenia i pójdziemy ich drogą - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Burmistrz uhonorował nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy uhonorował nagrodami pieniężnymi nauczycieli, którzy szczególnie wyróżnili się w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczo - oświatowych i organizacyjnych. Tegoroczne nagrody otrzymali: Mirosław Andrysiak, nauczyciel Gimnazjum, Teresa Wojtkiewicz, nauczycielka w Przedszkolu nr 1, Barbara Wodzyńska i Andrzej Wąsiołek, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4.

więcej

Światowy Dzień Turystyki w Łęczycy

Działający od roku łęczycki oddział PTTK "Ziemia Łęczycka" wraz z władzami miasta i powiatu był w dniach 27 - 28 września organizatorem Światowego Dnia Turystyki. Program imprezy był bardzo atrakcyjny, a ponad 300 turystów w różnym wieku mogło wziąć udział w rajdach rowerowych i pieszych, których trasy przebiegały przez najładniejsze zakątki powiatu łęczyckiego.

Dla wszystkich chętnych turystów, którzy przyjechali do naszego miasta z całego województwa, łęczyccy przewodnicy zorganizowali wycieczki po mieście. Zapoznawali naszych gości z łęczyckimi zabytkami i historią miasta i regionu. Największe wrażenie na przyjezdnych wywarła archikolegiata tumska, przed którą kończyły się trasy turystyczne rajdów rowerowych i pieszych.

Wieczorem uczestnicy turystycznego spotkania bawili się na łęczyckim dziedzińcu zamkowym w koncercie piosenki turystycznej. Oczywiście, nie mogło zabraknąć tradycyjnej turystycznej grochówki, a dla najmłodszych, licznych konkursów i loterii fantowej, w której każdy los wygrywał.

- Myślę, że wszyscy uczestnicy imprezy wspaniale się bawili i wywieźli niezapomniane wrażenia z pobytu na łęczyckiej ziemi - stwierdzał Jacek Ziółkowski, prezes łęczyckiego PTTK.

więcej

Łęczycanie zapłacą więcej za ciepło

Zespół Opieki Zdrowotnej podniósł ceny ciepła dla mieszkańców, którzy zamieszkują w lokalach ogrzewanych przez szpitalną kotłownią. Ceny wzrosną o 6,65 procenta i dotyczyć będą mieszkańców osiedla "Medyk" i niektórych bloków na ulicach Zachodniej i Konopnickiej. Z wyliczeń wynika, że mieszkańcy tych bloków zapłacą miesięcznie około 12 zł więcej za ogrzewanie mieszkania. Taka jest podwyżka ustalona przez ZOZ.

Zupełnie inaczej wyglądają te sprawy jeśli chodzi o PEC, która to firma jest spółką miejską.

- Wprowadzamy podwyżkę, ale będzie ona wynosiła 1,9 procenta. Podwyższmy tylko o procent inflacji, ponieważ wiemy, że mieszkańcy naszego miasta nie mają zbyt zasobnych portfeli. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie mamy żadnego wpływu na taryfy, które ustalił ZOZ - mówi Janusz Moruzgała, prezes łęczyckiego PEC.

więcej

50 tysięcy na audyty

Od kilku miesięcy Burmistrz Krzysztof Lipiński stara się pozyskać ogromne pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na remonty budynków, które należą do miasta. Chodzi tu o kwoty rzędu 40 - 60 milionów złotych.

- Miejskiego budżetu nie byłoby stać na sfinansowanie tak wielkiego przedsięwzięcia. Jestem już po bardzo poważnych rozmowach i wszystko wskazuje na to, że takie pieniądze otrzymamy. Wyremontowalibyśmy wtedy praktycznie wszystkie budynki komunalne i należące do miasta. Liczę na to, że wspólnoty mieszkaniowe podejmą decyzje o audytach w swoich budynkach - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że remonty w łęczyckich budynkach są konieczne. Istnieje ogromna szansa, że można je wykonać za pieniądze pochodzące z zewnątrz. Tej szansy nie można zaprzepaścić. Za dwa lata wszystkie budynki byłyby wyremontowane.

W pierwszej kolejności zostanie wykonanych 14 audytów budynków należących do miasta. Opracowania muszą być wykonane, ponieważ dopiero po nich można będzie ustalić zakres robót.

Rada Miasta przeznaczyła na wykonanie audytów 50 tysięcy złotych, ale ta kwota powinna błyskawicznie zaprocentować.

więcej

Archiwum na starych 'śmieciach'

Łęczyckie Archiwum Państwowe nie będzie musiało szukać nowej siedziby. Radni miejscy przedłużyli bowiem użyczenie budynku przy ulicy Belwederskiej, w którym od 10 lat mieści się siedziba Archiwum Państwowego. Użyczenie pomieszczeń przedłużono na kolejne 10 lat i tym samym Archiwum Państwowe nie będzie musiało płacić żadnych pieniędzy za korzystanie z dotychczas zajmowanego budynku.

Gdyby nie pozytywna decyzja łęczyckich samorządowców, akta archiwalne, a jest ich ponad 28 tysięcy, musiałby zostać przekazane do archiwum w Płocku lub do Kutna. Byłoby to ogromnym utrudnieniem dla mieszkańców miasta, a także powiatów łęczyckiego i poddębickiego, którzy musieliby po różnego rodzaju dokumenty jeździć do Kutna lub Płocka.

więcej

Nowe pojemniki na łęczyckich ulicach

Już w najbliższym czasie na łęczyckich ulicach pojawią się nowe pojemniki na śmieci, które służyć będą selektywnej zbiórce odpadów. Rada Miasta przeznaczyła na ten cel ponad 11 tys. zł.

Radni miejscy przyjęli tym samym propozycję samorządowców powiatowych, którzy przygotowali projekt segregacji odpadów we wszystkich gminach.

Mamy nadzieję, że dzięki zakupowi nowych kontenerów miasto stanie się jeszcze bardziej czyste i estetyczne.

więcej

Beata Nycek - kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy

W związku z odejściem na emeryturę dotychczasowej kierowniczki ŚDS Teresy Woźniak, Burmistrz Miasta Krzysztof Lipiński powołał na to stanowisko Beatę Nycek.

Beata Nycek jest z zawodu psychologiem. Ostatnio pracowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Łęczycy, a wcześniej w Jednostce Wojskowej w Leźnicy Wielkiej i w Warsztatach Terapii Zajęciowej "Tęcza".

- Moim marzeniem jest utworzenie w naszym mieście centrum wsparcia lub też interwencji kryzysowej. Mam nadzieję, że uda się nam zorganizować hospicjum, noclegownię i świetlice terapeutyczne, które służyłby osobom chorym i niepełnosprawnym - mówi Beata Nycek.

- Pani Beata Nycek ma odpowiednie przygotowanie zawodowe, ogromne doświadczenie, a przy wyborze jej kandydatury nie bez znaczenia był również fakt, że kilkanaście lat pracowała w placówkach o podobnym charakterze, jak Środowiskowy Dom Samopomocy - stwierdza Burmistrz Krzysztof Lipiński.

więcej

'Walory turystyczne Łęczycy'

Pod takim tytułem kryje się audycja radiowa przygotowana przez znanego dziennikarza Radia Łódź Krzysztofa Michalskiego, która zostanie wyemitowana w czwartek (2 października) o godz. 17.30 na falach tej rozgłośni.

O walorach turystycznych naszego miasta i regionu wypowiadać się będą przedstawiciele władz miejskich, regionaliści, nauczyciele, członkowie PTTK, a także zwiedzający muzeum turyści.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16