Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ważne uchwały łęczyckich radnych

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Łęczyca, radni podjęli kilka ważnych uchwał. Przede wszystkim radni jednogłośnie zdecydowali się podjąć uchwałę dotyczącą sprzedaży w trybie bezprzetargowym i przyznania pierwszeństwa w nabyciu lokalu użytkowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Projekt tej uchwały został przygotowany przez 4 radnych: Urszulę Trzonkowską, Tomasza Baranowskiego, Janinę Wiktorską i Ryszarda Łuczaka. Radni podjęli także uchwałę w sprawie przyjęcia planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczna i paliwa gazowe dla Łęczycy na lata 2002 - 2020.

Radni jednogłośnie poparli kilka projektów uchwał zgłoszonych przez Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta. Uchwały dotyczyły modernizacji systemu ciepłowniczego łęczyckich osiedli mieszkaniowych oraz programu rewitalizacji łęczyckiej Starówki. Uchwały mają ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta. Burmistrz zabiegał o środki finansowe z zewnątrz i udało mu się to osiągnąć. Za prawie 14 milionów złotych zostanie zmodernizowanych 28 budynków mieszkalnych, w tym kilka użyteczności publicznej. Termomodernizacja obejmie budynki na ulicach Konopnickiej, Kaliskiej, Wojska Polskiego, Belwederskiej i Szkolnej.

Radni podjęli również uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na wykorzystanie Herbu Miasta Łęczycy przez Ochotniczą Straż Pożarną.

więcej

Łęczycanie zagrają w Kutnie

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika, liderzy IV ligi, rozegrają dziś sparingowy mecz. O godzinie 17.15 zmierzą się w Kutnie z MKS-Czarni. Mecz rozegrany zostanie przy sztucznym świetle.

więcej

Lekkoatleci podsumowują sezon

Dziś, o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzedu Miejskiego w Łęczycy nastąpi uroczyste podsumowanie sezonu lekkoatletycznego.

Tegoroczny sezon był bardzo udany dla łęczyckich zawodników, działaczy i trenerów.

Po raz pierwszy w dziejach Łęczycy, zawodnik łęczyckiego klubu MKLA wystartował na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Był nim skoczek wzwyż Robert Wolski. Wolski zdobył także tytuł Mistrza Polski Seniorów i udanie startował w kilku mityngach zagranicznych.

Kolejne tytuły Mistrza Polski Seniorów w trójskoku, zarówno w hali jak i na otwartym stadionie, wywalczył Jacek Kazimierowski. Kazimierowski reprezentował także Polskę w Superlidze.

Tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych zdobył Robert Urbanek w rzucie dyskiem.

Był to także udany sezon dla utalentowanej łęczyckiej młodzieży, która startowała Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Młodzików i Halowych Mistrzostwach Polski.

więcej

Pięć "setek" dla noworodków

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy uhonorował kolejnych łęczyckich noworodków kwotą 500 zł.

Tym razem pieniądze otrzymali: Marzena i Sebastian Kowalczykowie i ich synek Krystian, Jolanta i Mariusz Pęgowscy i ich synek Sebastian, Iwona i Karol Pawłowscy i ich córeczka Katarzyna, Mariusz i Wioletta Banasikowie i ich córeczka Wiktoria (na zdjęciu stoi też babcia Elżbieta Baraban), Agata i Grzegorz Zawieruchowie i ich córeczka Małgorzata, Wioletta i Krzysztof Kaletowie i ich synek Dominik, Beata i Krzysztof Kępowie i ich synek Krystian, Elżbieta i Grzegorz Kornatowie i ich córeczka Zuzanna, Anita Trzeciak i Jerzy Rytczak i ich córeczka Kalina oraz Monika i Karol Kamińscy i ich synek Łukasz (na zdjęciu stoi także babcia Jadwiga Durys).


Syn Krystian, Marzena i Sebastian Kowalczyk


Syn Sebastian i Jolanta Pęgowska


Córka Katarzyna i Iwona Pawłowska


Córka Wiktoria, Mariusz i Wioletta Banasikowie
(na zdjęciu stoi też babcia Elżbieta Baraban)


Córka Małgorzata i Agata Zawierucha


Syn Dominik i Wioletta Kaleta


Syn Krystian, Beata i Krzysztof Kępa


Córka Zuzanna, Elżbieta i Grzegorz Kornat


Córka Kalina i Anita Trzeciak


Syn Łukasz i Monika Kamińska
(na zdjęciu stoi także babcia Jadwiga Durys)

więcej

Łęczyccy samorządowcy pokonali Grabów

Rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek Samorządowej Ligi Siatkarskiej.

W pierwszym meczu samorządowcy reprezentujący Miasto Łęczyca pokonali 3:0 w setach do 22, 15 i 17, samorządowców z Grabowa. Po tym zwycięstwie łęczycanie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

W następnym meczu łęczycanie zagrają 3.11.2004 roku o godzinie 19.00 ze Starostwem. Mecz odbędzie się Liceum Ogólnokształcącym w Łęczycy.

W meczu z Grabowem łęczycka drużyna zagrała w następującym składzie: Edyta Kowalska, Andrzej Tyszkiewicz, Cezary Galant, Waldemar Miksa, Grzegorz Wasiak i Andrzej Urbanek.

więcej

Sesja Rady Miejskiej

Dziś o godzinie 16.00 odbędzie się XXIII sesja Rady Miasta Łęczyca. W programie znalazło się 20 punktów, a radni będą zastanawiać się nad podjęciem uchwał dotyczących między innymi w sprawach modernizacji systemu ciepłowniczego osiedli mieszkaniowych Konopnicka, Wojska Polskiego, Belwederskiej, a także przyjęcia programu rewitalizacji łęczyckiej Starówki w latach 2004 - 2013.

Radni będą dyskutować również nad przyjęciem planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Łęczycy do roku 2020.

więcej

Urzędnicy na szkoleniu

Pracownicy zatrudnieni w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przebywali przez ostatni weekend na szkoleniu integracyjnym w Międzygórzu.

W pierwszej części szkolenia referat zaprezentowała Barbara Wandachowicz, Prezes Krajowej Izby Mody. Pani Wandachowicz w swoim wystąpieniu poruszyła problemy związane z poprawą wizerunku urzędu, kontaktów z klientami urzędu, a także z modą urzędniczą.

W godzinach popołudniowych urzędnicy wzięli udział w zajęciach typowo rekreacyjnych, które zostały przygotowane przez instruktorów Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Przygotowali zjazd ukośny ze skały na linie zwany "kolejką tyrolską", "most komandorski" przerzucony nad kanionem o głębokości 30m a także zjazd alpinistyczny ze skały pionowej z wysokości 30m. Innymi atrakcjami pobytu w okolicach Międzygórza były jazdy konne, strzelanie z broni pneumatycznej i łuku oraz zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w miejscowości Kletno.

Internautom prezentujemy galerię zdjęć z pobytu łęczyckich urzędników w Międzygórzu

więcej

Kolejna porażka łęczycanek

Siatkarki łęczyckiego MMKS przegrały kolrjny mecz ligowy. Tym razem juniorki uległy drużynie ŁKS Markus Łódź 1:3.
Łęczycanki mimo porażki zaprezentowały się znacznie korzystniej niż we wcześniejszych spotkaniach.

Kolejny, mamy nadzieję, że już zwycięski mecz, młode łęczyckie siatkarki zagrają z WKS Wieluń.

MMKS zagrał w następującym składzie: Łuczak, Grabarczyk, Kłodzińska, Frątczak, Czarnecka, Dębska, Gajewska, Kaczmarek, Kondras, Frątczak, Augustyniak. Trener Krzysztof Psiurski.

więcej

Hurtap-Górnik Łęczyca - Widzew II ŁódÂź 2:0, (0:0)

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika pokonali rezerwy łódzkiego Widzewa 2:0.
Przez cały mecz łęczycanie mieli dużą przewagę, ale bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu.

W 54 minucie rzut karny zamienił na bramkę Robert Czekalski, a drugiego gola zdobył w 85 minucie, ładnym strzałem z ponad 20 metrów Grzegorz Kaczkowski.

Łęczycanie nadal są liderami rozgrywek mając już 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną Ekologa Wojsławice.

W meczu z Widzewem łęczycanie zagrali w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Karasiński, Bartczak, Mariusz Czekalski (Szmidt), Mrowiński, (Chabasiński), Sadziński, (Krzysztof Voss), Kaczkowski, Czajkowski, Robert Czekalski, Banasik (Milczarek), trenerem łęczycan jest Leszek Lipiec.

więcej

Siatkarki grają z ŁKS

W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00, siatkarki MMKS Łęczyca rozegrają w hali SP nr 4 kolejny mecz ligowy. Tym razem rywalkami łęczyckich juniorek będzie drużyna ŁKS Markus Łódź.

Mamy nadzieję, że po serii porażek i nieporozumień w drużynie (z gry zrezygnowały dwie zawodniczki) łęczycanki odniosą zwycięstwo.

więcej

Warszawskie spotkania Burmistrza

Bardzo napięty terminarz spotkań miał we wtorek Krzysztof Lipiński, podczas wizyty w Warszawie.

W siedzibie Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Burmistrz spotkał się z Prezesem TPD Wiesławem Kołakiem. Omówiono zakres współpracy w tym i przyszłym roku. Zapadły ustalenia, że Zarząd Główny TPD obejmie patronat nad łęczyckimi obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka, co przyczyni się do podniesienia prestiżu i promocji imprezy.


Spotkanie z Wiesławem Kołakiem, Prezesem ZG TPD

Krzysztof Lipiński spotkał się także z Marią Ginter, znaną polską pisarką a jednocześnie Honorowym Obywatelem Miasta Łęczyca. Maria Ginter przygotowuje się do wydania kolejnej książki i zapowiedziała wizytę w Łęczycy.

- Jestem zafascynowana Łęczycą. Wiem, że prowadzicie wiele inwestycji, które przyczyniają się do poprawy wizerunku miasta. Zamierzam w najbliższym czasie odwiedzić miasto, aby przekonać się na własne oczy, jak pięknieje. Będzie okazja do spotkania z moimi czytelnikami i przyjaciółmi - stwierdzała Maria Ginter.

Burmistrz spotkał się także z Jurkiem Owsiakiem, szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krzysztof Lipiński przedstawił wstępne propozycje dotyczące udziału Łęczycy w kolejnym, trzynastym już finale WOŚP.

- Planujemy wspólnie z Jurkiem, że przyszłoroczny finał WOŚP w Łęczycy będzie jeszcze atrakcyjniejszy niż ubiegłoroczny - mówi Krzysztof Lipiński.


Z Jurkiem Owsiakiem i Jackiem Stacherą, szefem marketingu i reklamy WOŚP omówiono przygotowania do przyszłorocznego finału

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem nie było ostatnim, które Burmistrz odbył tego dnia. W godzinach popołudniowych wspólnie z polskimi dziennikarzami był gościem Ireny Comarroschi, Ambasadora Rumunii w Polsce. Spotkanie odbyło się w ambasadzie Rumunii.


Pani Ireny Comaroschi, Ambasador Rumunii w Polsce przyjęłą zaproszenie Krzysztofa Lipińskiego do złożenia wizyty w Łęczycy, do której dojdzie prawdopodobnie w Dniu Dziecka

- W spotkaniu uczestniczyli także dziennikarze rumuńscy zajmujący się problematyką społeczną, ale także turystyką. Była okazja do zaprezentowania naszego miasta i jego walorów turystycznych. Pani Ambasador wstępnie określiła możliwości nawiązania współpracy z miastami rumuńskimi - stwierdza Krzysztof Lipiński.


Podczas wizyty w ambasadzie Rumunii, Krzysztof Lipiński udzielił wywiadu Eduardowi Roth, dziennikarzowi Radia Rumuńskiego

więcej

Hurtap-Górnik - Pogoń Zduńska Wola 3:0, (1:0)

Bardzo dobry mecz rozegrali piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca w Zduńskiej Woli. Bez większych problemów pokonali tamtejszą Pogoń 3:0. Bramki dla "królewskich" strzelili: Chabasiński, R.Czekalski i Milczarek. Było to już 10 zwycięstwo łęczycan w rundzie jesiennej.

Po zwycięstwie nad Pogonią łęczycanie umocnili się na pozycji lidera i wyprzedzają drugą w tabeli Bzurę Ozorków o cztery punkty.

więcej

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Jak każdego roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył nagrody dla nauczycieli.
W tym roku nagrody pieniężne otrzymali: Bogumiła Wójtowicz, Krystyna Grochala, Barbara Buła i Piotr Pakuła.


Listy gratulacyjne otrzymali: Zofia Kruszelnicka i Stanisław Staniewski, wybitni łęczyccy pedagodzy


Łęczyccy pedagodzy otrzymali nagrody Burmistrza w komnatach Zamku Królewskiego

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Łęczycy

We wszystkich łęczyckich szkołach trwały uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

W Szkole Podstawowej nr 4 w uroczystościach uczestniczyli Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca i Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta.

- Dziękuję wszystkim pracownikom oświaty za trud wychowawczy naszych dzieci, za codzienną pracę dydaktyczną, za wasz wielki wysiłek. Mogę zapewnić, że samorząd łęczycki nadal będzie przywiązywał wielka uwagę i przeznaczał duże środki finansowe na dalszą pomoc placówkom oświatowym - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Nagrodami dyrektora SP nr 4 zostali wyróżnieni następujący nauczyciele: Jolanta Romańska, Jadwiga Górecka, Małgorzata Kaczyńska, Małgorzata Czaplij, Lena Szałowska, Anna Stańczyk, Ilona Pokorska, Barbara Wodzyńska, Bożena Perkowska, Joanna Tomalak, Wojciech Czaplij, Elżbieta Gieraga i Danuta Wenclewska.

Kapituła "Złotej Tarczy" składajaca się z przedstawicieli Dyrekcji, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców uhonorowała w tym roku swoją nagrodą Krzysztofa Lipińskiego, Adam Wieteckiego i Urszulę Kłys - Kowalczyk.

Uroczystości zakończył program artystyczny przygotowany przez dzieci.


Trzynastu nauczycieli zostało uhonorowanych nagrodą Dyrektora


Uroczystości uświetniły występy dzieci


"Złota Tarcza" dla Krzysztofa Lipińskiego


Nagrodę Dyrektora otrzymał Wojciech Czaplij, obecny Wicedyrektor, a wręczyła ją była Wicedyrektor Aleksandra Wawrzyniak

więcej

Samorządowcy u Biskupa Łowickiego

Na zaproszenie Andrzeja Dziuby, Biskupa Łowickiego, w siedzibie radia "Victoria", gościli samorządowcy diecezji łowickiej. Wśród zaproszonych znalazł się Krzysztof Lipinski, Burmistrz Łęczycy.

Celem spotkania było poinformowanie przez Biskupa samorządowców o planowanych uroczystościach kościelnych w diecezji w przyszłym roku oraz omówienie najważniejszych problemów dotyczących zarówno spraw kościelnych jak i świeckich.

- Wszyscy działamy dla dobra drugiego człowieka. Cieszę się, ze samorządy wspieraja inicjatywy kościelne, chociażby takie jak utworzenie w Strzegocinie Domu Samotnej Matki. Wiem, że Kościół może liczyć na samorządowców, a ja ze swojej strony obiecuję pomoc co do podejmowanych przez was inicjatyw - stwierdzał Biskup Łowicki.

Andrzej Dziuba przekazał samorządowcom podziękowania za dotychczasową współpracę i prosił o przekazanie życzeń dla wszystkich pracowników urzędów miejskich, powiatowych i gminnych, a także dla mieszkańców diecezji łowickiej.


Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył Andrzejowi Dziubie, Biskupowi Łowickiemu "Monografię Łęczycy" i figurę diabła Boruty

- Znam legendy o tym diable, wiem, że płatał różne figle i z sympatią przyjmuję ten upominek - stwierdzał Biskup Łowicki.


Biskup Łowicki na spotkanie zaprosił Prezydentów, Starostów i Burmistrzów z całej diecezji łowickiej

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 24