Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Już nie po dziurach

Ulica Kaliska należy do najważniejszych arterii komunikacyjnych naszego miasta. W ubiegłym roku podjęto decyzję o modernizacji tej ulicy. Za około 15 milionów złotych wykonano nową nawierzchnię asfaltową, wykonano poza tym szereg prac, z których najważniejszymi było wykonanie nowego wiaduktu, ścieżek rowerowych, bezpiecznego przejścia dla dzieci od osiedla za wiaduktem do miasta.

- To wspaniała rzecz, że mamy tak super wykonaną ulicę. To wielka zasługa Urzędu Marszałkowskiego, oraz wszystkich którzy przyczynili się do tego. Mamy dobrą drogę, która przez wiele lat będzie służyć mieszkańcom naszego miasta. Wypada się tylko cieszyć z faktu, że ta droga została oddana do użytku prawie dwa miesiące przed planowanym terminem. Jeszcze raz chciałbym przeprosić wszystkich łęczycan za kilkumiesięczne utrudnienia w poruszaniu się po tej ulicy - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Dwa miesiące przed planowanym terminem oddano do użytku zmodernizowaną ulicę Kaliską i wiadukt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wyremontowanej Kaliskiej


więcej

Hurtap z Pucharem Burmistrza

Drużyna Hurtapu została zwycięzcą kolejnego Halowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Burmistrza Łęczycy.

Turniej został rozegrany w hali sportowej SP nr 4, a wzięło w nim udział 9 zespołów, w tym dwie drużyny dziewcząt.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne i rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym".

Awans do półfinałów wywalczyły drużyny Hurtapu, Smerfów, Trójki i Czwóreczki.

Hurtap pokonał Smerfy 6:0 po golach Moruzgały 3, Kłodzińskiego 2, i Miarki.

W drugim półfinale Trójka wygrała z Czwóreczką 3:0, a bramki zdobyli: Fibich 2 i Mamiński.

W meczu o III miejsce Smerfy dość niespodziewanie pokonały Czwóreczkę 4:0.

Kibice z niecierpliwością czekali na mecz finałowy. Spotkanie było bardzo wyrównane. Młodzi piłkarze Hurtapu wygrali z Trójką 3:1 i to oni unieśli w górę puchar ufundowany przez Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy.

- Cieszę się bardzo, że tylu młodych łęczycan znów dobrze bawiło się na sportowej imprezie. Jestem zaskoczony, że w turnieju zagrały dwie drużyny dziewcząt. Widać, że piłka nożna wśród dziewcząt cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym mieście - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju o Puchar Burmistrza Łęczycy

więcej

HURTAP ŁĂŠCZYCA - RADAN GLIWICE 4:4, (0:0)

Przed meczem odbyła się miła uroczystość, podczas której Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy uhonorował drużynę Hurtapu za odnoszone sukcesy i promocję miasta.

W imieniu zespołu, puchar za wywalczenie historycznego awansu do I ligi futsalu i list gratulacyjny za zdobycie Pucharu Polski w beach soccerze, odebrał Wiktor Nap[ióra, Prezes HURTAP S.A.

A, potem oba zespoły przystąpiły do gry. Radan zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale już po pierwszych akcjach widać było, że goście przyjechali po remis. Łęczycanie mieli przewagę, ale co z tego, skoro znów zawodziła skuteczność. Dobrych sytuacji nie potrafili wykorzystać Jasiński i nowy nabytek drużyny Paweł Widzicki, grający jeszcze nie tak dawno w zespole wicemistrzów Polski Holiday Chojnice.

Jak już jesteśmy przy nowych zawodnikach Hurtapu, to oprócz Widzickiego na parkiecie pojawili się Dariusz Dźwigała i Paweł Zawistowski. Obaj starli się pokazać z jak najlepszej strony, ale widać było, że nie są jeszcze zgrani z pozostałą częścią łęczyckiego zespołu.

Mecz na dobre rozpoczął się w II połowie. Piłkarze z Gliwic zaczęli przeprowadzać groźne kontry, a po jednej z nich Modliszewski przelobował Góreckiego i zrobiło się 1:0. Była to 27 minuta gry. Po trzech minutach gliwiczanie prowadzili już 2:0. Naszym obrońcom uciekł Satora i płaskim strzałem, po raz drugi zmusił do kapitulacji Góreckiego.

Trener Antos znów został zmuszony do wycofania bramkarza i wprowadzenia dodatkowego zawodnika. Był nim Karasiński. Niestety, nasi grając w przewadze stracili piłkę na połowie rywali. Do pustej bramki piłkę posłał Łągiewka.

Zaczęła powtarzać się sytuacja z meczów z Jango Mysłowice i Grembachem Łódź, gdzie łęczycanie, dopiero po starcie kilku goli wzięli się ostro do roboty.

Sygnał do ataku dał Hyży, który w 31 minucie zmniejszył rozmiary porażki. W tym momencie rolę "lotnego" bramkarza przejął Zawistowski. Dokładnie rozegrał piłkę, a strzałem głową gola zdobył Kaźmierczak. Rzadko zdarza się, że aby w meczach futsalu padały gole zdobywane głową. Z taką niecodzienną sytuacją mieliśmy do czynienia w hali w Krośniewicach.

Minęła minuta, gdy łęczycanie doprowadzili do remisu. Tym razem precyzyjnym strzałem popisał się Zawistowski.

Łęczycanie za wszelką cenę dążyli do zwycięstwa, nadal grając "lotnym" bramkarzem. Znów jednak, przy rozgrywaniu akcji, stracili piłkę na połowie rywali. Łągiewka posłał ją w kierunku naszej bramki, a Zawistowski chcą ratować zespół przed stratą gola, zmienił kierunek lotu piłki uderzając ją ręką. A, że było to przed polem karnym, sędzia ukarał go czerwoną kartką i nakazał rozegranie rzutu wolnego.

Gliiwczanie dugo namyślali się, jak wykonać rzut wolny. Wreszcie zagrali do Modliszewskiego, a ten potężnym uderzeniem wyprowadził Radan na prowadzenie.

Do końca meczu pozostały już wtedy sekundy. Łęczycanie potrafili precyzyjnie rozegrać piłkę, a koronkową akcję zakończył na 12 sekund przed końcowym gwizdkiem Robert Zamiar.

Szczęśliwy remis, a przed meczem wydawało się, że łęczycanie powinni pewnie zainkasować trzy punkty.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 5 listopada w Gliwicach z drużyną PA Nova Eurogames. Początek meczu o godzinie 18.00.

więcej

Górnik w Radomsku

Piłkarze łęczyckiego Górnika w najbliższą sobotę rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo IV ligi. W Radomsku, o godzinie 13.00 zmierzą się z Radomiakiem.

Jeszcze niedawno oba zespoły zagrały ze sobą w III lidze. Górnik pokonał wtedy Radomiaka 2:0.

Łęczycanie grają coraz lepiej, zdobywają punkty i strzelają gole. Mamy nadzieję, że uzyskają dobry rezultat w Radomsku, zwłaszcza, że po kontuzjach do zespołu powracają Czajkowski i Czekalski.

więcej

Hurtap zagra z Radanem

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu, występujący w I lidze futsalu, w najbliższą niedzielę rozegrają kolejny mecz ligowy.

Nasza drużyna zmierzy się z Radanem Gliwice. Nikt w łęczyckiej ekipie nie wyobraża sobie innego wyniku, jak tylko zwycięstwo. Rdan to zespół, który w tym sezonie zremisował tylko jeden mecz, a pozostałe przegrał. Z dorobkiem punktu, gliwiczanie znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Spotkanie zostanie rozegrane 29 października, w hali w Krośniewicach. Początek meczu o godzinie 19.00.

Przez dwa tygodnie pierwszoligowcy nie grali na parkietach, ponieważ był to czas przeznaczony na mecze reprezentacji Polski. Polacy dwa razy pokonali Anglików i były to zwycięstwa bardzo przekonywujące.

Nasza reprezentacja zdeklasowała wręcz Anglików, wygrywając w pierwszym meczu 16:0, a w drugim 9:2.

W zespole narodowym znalazł się łęczycanin Mariusz Kaźmierczak.

więcej

To był dobry wybór…

Rozmowa z Hendrikiem Kampmannem, właścicielem firmy „Kampmann”

1. Co skłoniło właścicieli firmy Kampmann, ze zainteresowali się inwestowaniem właśnie w Łęczycy?
Decyzja zlokalizowania zakładu produkcyjnego i działu sprzedaży w Polsce była logicznym następstwem naszej wieloletniej, owocnej działalności w Polsce. Ulokowaliśmy w ten sposób nasz zakład w największym z nowych krajów członkowskich UE, z dopiero kształtującym się rynkiem zbytu dla firmy Kampmann. Zdecydowaliśmy się na Łęczycę ze względu na jej położenie w centralnej Polsce i dobrą infrastrukturę komunikacyjną związaną z bliskością autostrady. Daje nam to korzyści logistyczne. Interesujący jest dla nas również potencjał wykwalifikowanych pracowników i w końcu atrakcyjne warunki administracyjne dla lokalizacji. Poza tym, nasze pierwsze rozmowy z burmistrzem Lipińskim, spowodowały, że to właśnie tu, w Łęczycy powinniśmy zlokalizować nasz zakład. Burmistrz przekonywał mnie, że Łęczyca jest tym miejscem, w którym będziemy czuli się najlepiej. I, nie zawodzimy się.

2. Ile osób zatrudni firma docelowo, a ilu już pracuje?
W tym momencie zatrudniamy ok. 50 pracowników. Liczba ta ulegnie podwojeniu w następnym roku.

3. Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby rozpocząć pracę w firmie?
Jako przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką metali potrzebujemy głównie pracowników posiadających kwalifikacje w tej właśnie dziedzinie. Poza tym ważnymi wymaganiami stawianymi przyszłym pracownikom są gotowość do pracy i elastyczność.

4. Czyli firma poszukuje pracowników o wysokich kwalifikacjach…
Od dłuższego czasu nie udaje nam się znaleźć odpowiedniej osoby na stanowisko Technika/inżyniera ze znajomością techniki sanitarnej (instalacji grzewczych). W przyszłości będziemy również prawdopodobnie poszukiwać inżynierów-konstruktorów.

5. Czy podoba się Panu Łęczyca?
Podczas moich regularnych wizyt w ostatnich miesiącach nauczyłem się doceniać to miasto i jego gościnnych mieszkańców. Również nasi pracownicy z zakładu w Lingen, którzy przybyli do Łęczycy w celu przeszkolenia polskich kolegów, czuli się tu bardzo dobrze. Jestem na bieżąco informowany o tym, co się dzieje w mieście, a wcześniej byłem zapoznawany przez burmistrza Lipińskiego historią miasta, jego zabytkami, atrakcjami i oczywiście legendami legendami o diable Borucie, który jest symbolem miasta. Cieszę się, że Łęczyca się rozwija, budynki mieszkalne są odnawiane. Widać, ze tym miastem rządzi dobry gospodarz.

6. Jak przedstawiają się relacje z władzami miasta?
Stały postęp budowy był w dużej mierze zasługą dobrej współpracy z władzami miasta Łęczyca, które wspierały nas bardzo od początku. Ta współpraca jest bardzo konstruktywna. Od władz miasta oczekiwaliśmy wszechstronnej pomocy i nie zawiedliśmy się. Powiem i nie jest to fałszywa skromność, że ogromna zasługą burmistrza Lipińskiego jest to, że zdecydowaliśmy się tu inwestować i inwestycja została zrealizowana, w jak najkrótszym terminie.

7. Z jakimi największymi problemami boryka się firma?
Długa, ostra zima opóźniła budowę naszego zakładu. Przyłączenie do sieci telefonicznej nie zostało zrealizowane w odpowiednim czasie, w pierwszych tygodniach musieliśmy również walczyć z nagłymi przerwami w dostawie prądu. Jestem jednak pewien, że te problemy zostaną szybko usunięte. Wiadomo, że początki są zawsze trudne.

8. Czy firma będzie uczestniczyć w życiu miasta i jego mieszkańców, sponsorować imprezy, pomagać młodzieży, czy tylko zajmie się produkcją?
Na razie naszym priorytetem jest uruchomienie i rozbudowa produkcji. Naturalną konsekwencją tego będzie również nawiązanie kontaktów wewnątrz miasta, które w przyszłości mogą prowadzić do służącego wszystkim zaangażowania. Na to potrzeba jednak zawsze trochę czasu. Może w przyszłości nawiążemy kontakty między Lingen, gdzie mieści się nasza siedziba, a Łęczycą?

9. Jak postrzegani są przez Pana łęczyccy pracownicy Czy są dobrymi fachowcami?
Jesteśmy generalnie do tej pory bardzo zadowoleni z zatrudnionych u nas pracowników i pracownic. Przeszkolenie przebiegło bez przeszkód i jego wyniki przerosły nawet nasze oczekiwania. Myślę, że będzie tak nadal.

więcej

W grudniu rusza produkcja

Rozmowa z Wojciechem Wyszogrodzkim, Dyrektorem Generalnym Firmy HTL

Pyt. Panie Dyrektorze, to prawda, że Łęczyca otrzyma na gwiazdkę prezent o HTL...
W.W. - Wiem, co pan ma na myśli. Wiem, że bezrobocie, chociaż w ostatnich latach spadło w mieście i tak oscyluje na poziomie 10 procent. Rozmawiałem z burmistrzem Lipińskim, który dąży do tego, żeby to bezrobocie było minimalne. Widzę, że powoli mu się to udaje. Nasza firma na pewno przyczyni się do spadku bezrobocia w mieście. Tak, to prawda, ruszamy z produkcją w Łęczycy najprawdopodobniej 15 grudnia 2006 roku, a miesiąc wcześniej firma HTL zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Pyt. Łęczycanie dużo wiedzą o firmie, ale gdyby Pan zachciał krótko powiedzieć, o tym czym firma się zajmuje...
W.W. - Nasza firma jest największym na świecie producentem nakłuwaczy bezpiecznych do użytku szpitalnego oraz lancetów, które są używane przez diabetyków do pomiaru stężenia cukru we krwi. Nakłuwacze i lancety wykorzystywane są do pobierania próbki krwi kapilarnej, najczęściej z palca. Próbkę wykorzystuje się w medycynie do przeprowadzania różnego rodzaju typu testów np. stężenia cukru we krwi, poziomu cholesterolu, czasu krzepliwości krwi, nosicielstwa HIV, sprawdzania grupy krwi, testów nowotworowych, badania stanu zdrowia i wielu innych.

Pyt. Łęczycan interesuje też, ilu pracowników zatrudni firma w naszym mieście...
W.W. - Docelowo,. do 2008 roku będzie ich ponad 300. To jednak nie koniec naszych inwestycji w Łęczycy. Posiadamy tereny, więc będą budowane kolejne hale produkcyjne i zatrudniani kolejni pracownicy. Nasza firma się rozwija, więc będziemy stwarzać coraz więcej miejsc pracy.

Pyt. Niedawno rozpoczęliście budowę hali produkcyjnej, a niedługo rozpoczynacie produkcję. Tempo imponujące...
W.W. - 1 czerwca tego roku rozpoczęliśmy budowę, a pól roku później rozpoczniemy produkcję. Powiem szczerze, że w Łęczycy trafiliśmy na właściwego człowieka, który zrobił wszystko, aby pomóc, w jak najszybszym uruchomieniu produkcji i tym samym w uzyskaniu przez łęczycan pracy. Tym człowiekiem jest Krzysztof Lipiński, burmistrz miasta. Każda nasza sprawa była załatwiana bardzo szybko. Obywało się bez zbędnych formalności. Burmistrz działał jak wytrawny menedżer i wspaniale mi się z nim współpracowało i współpracuje. Inny, a i tacy się zdarzają mogli przeciągać sprawy, stwarzać zbędne problemy. W Łęczycy była przychylna atmosfera ze strony władz miejskich, a dodatkowym atutem jest dobre położenie miasta, w centralnej Polsce i bliskość do autostrady. W Ozorkowie szkolimy już łęczycan i jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy. Na ich uniformach znajdują się napisy "HTL Lancet". Ci ludzie stanowić będą trzon łęczyckiego zakładu. Do Łęczycy przeniesiemy produkcję detali tworzywowych i sprężyn, ale zamierzamy też rozpocząć własną produkcję igieł.


W siedzibie HTL w Ozorkowie, o działalności firmy w Łęczycy, dyskutowali (na zdjęciu od lewej), Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, Wojciech Wyszogrodzki, Dyrektor Generalny HTL i Jacek Szeliga, Dyrektor HTL Lancet w Łęczycy.

więcej

ZAPRASZAMY

Kwartet Jorgi penetruje muzykę karpackich Słowian odnajdując w niej niejednokrotnie średniowieczne korzenie. Instrumentarium zespołu złożone jest z instrumentów współczesnych, dawnych i ludowych. Zwłaszcza zestaw piszczałek pasterskich Macieja Rychłego z powodzeniem zaspokoi miłośników instrumentów dawnych i ludowych. Połączenie ich z gitarą i trąbką przeniesie nas już w świat współczesny i wskaże słuchaczowi drogę myślenia o swobodnym kreowaniu muzyki i pewnych pokrewieństwach z jazzem.

więcej

Profilaktyczna kampania

W łęczyckim Domu Kultury podsumowano Ogólnopolską Kampanię Profilaktyczną "Zachowaj trzeźwy umysł".

Do akcji, która była zorganizowana przez Fundację "Trzeźwy umysł", a nad która honorowy patronat sprawował Minister Edukacji Narodowej. Minister Sportu oraz inne instytucje, włączyło się również Miasto Łęczyca.

- Cieszę się bardzo, że tak dużo dzieci i młodzieży z łęczyckich szkół, wzięło udział w tej akcji. Nasze szkoły organizowały konkursy plastyczne oraz wiele innych akcji, które powinny przyczynić się do zapobiegania uzależnieniom. Chcieliśmy za to podziękować dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom - mówili Urszula Trzonkowska, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i członek tej Komisji Tomasz Baranowski.

Członkowie Komisji postanowili uhonorować łęczyckie szkoły nagrodami za udział w tej akcji. A, nagrody były niebagatelne. Łęczyckie placówki oświatowe wzbogaciły się o kino domowe, radioodtwarzacz, telewizor, aparat cyfrowy.

Wszystkie dzieci otrzymały też słodycze.

Wyróżnienie otrzymało też Miasto Łęczyca. Za zaangażowanie w tę szlachetną akcję Ogólnopolski Komitet przyznał Królewskiej Łęczycy specjalny certyfikat.

- Przyczynili się do tego młodzi łęczycanie, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele i wychowawcy. Myślę, że wielkie słowa uznania należą się także rodzicom. Wszystkim pragnę podziękować za wspaniałe pomysły, dzięki którym wyróżnione zostało nasze miasto - stwierdzał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy

więcej

HTL w Łęczycy

Powoli dobiegają końca prace związane z budową hal produkcyjnych i rozpoczęciem produkcji przez firmę HTL w Łęczycy.

- Mam bardzo dobrą informację dla mieszkańców Łęczycy. Nasza firma rozpocznie produkcję w mieście około 15 grudnia tego roku. Już szkolimy pracowników, a docelowo będzie ich zatrudnionych ponad 300. Chociaż, firma się rozwija, bardzo dobrze prosperuje, więc być może zatrudnienie znajdzie znacznie większa liczba łęczycan. Myślimy o budowie kolejnej hali produkcyjnej. Chciałbym bardzo podziękować burmistrzowi Krzysztofowi Lipińskiemu, dzięki którego zaangażowaniu nasza firma postanowiła wybudować zakład produkcyjny w Królewskim Mieście - stwierdzał Wojciech Wyszogrodzki, Dyrektor Generalny HTL.

Tak wypowiedź Dyrektora Wyszogrodzkiego miała miejsce dziś w Ozorkowie, na terenie firmy HTL, która zaprosiła dziennikarzy z całej Polski. A, powód był jeden. Szefowie firmy na czele z Prezesem Zarządu Andrzejem Czarneckim, Przewodniczącym Rady Nadzorczej Prof. Witoldem Orłowski, Dyrektorem Finansowym, Iwoną Soboń oraz innymi przedstwicielami firmy, poinformowali media o wejściu HTL na giełdę. Nastąpi to najprawdopodobniej 15 listopada tego roku.

- Cieszymy się z tego i życzymy firmie, jak największych sukcesów. Ale, dla łęczycan najważniejszą informacją jest to, że w połowie grudnia rusza produkcja i będą nowe miejsca pracy - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z siedziby firmy HTL w Ozorkowie. Jesteśmy pewni, że już w najbliższym czasie takie zdjęcia zaprezentujemy z hal produkcyjnych w Łęczycy.

więcej

Powitaliśmy nowych łęczycan...

...a Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył ich rodzicom "becikowe".

Tym razem otrzymali je stojący na zdjęciach i cieszący się ze swoich pociech:


Karolina Kieszkowska i jej synek Sylwester. Na zdjęciu widzimy też babcię Dorotę Łuczak.


Agnieszka i Adam Waliszewscy oraz ich synek Michałek


Mariola i Marcin Grzelakowie i ich synek Oskar

- To przesympatyczna sprawa, że mogę spotkać się z tak młodymi mieszkańcami Łęczycy i pogratulować narodzin dzieci. Jestem pewien, że wszystkie będą chlubą naszego miasta - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Siatkarki i siatkarze wygrywają

To był bardzo udany weekend dla łęczyckich siatkarek i siatkarzy. Nasze juniorki zagrały z Mazovią Rawa Mazowiecka i bez większych problemów wygrały 3:0. Kolejne mecze łęczycanki rozegrają w Tomaszowie z Dargwilem, a potem z Budowlanymi Łódź.

Zespół męski MMKS, występujący w III lidze, zmierzył się Omega Kleszczów. Łęczycanie rozegrali bardzo dobry mecz i zwyciężyli drużynę 3:0.

Następny mecz łęczycanie rozegrają w najbliższą sobotę z SPK Koluszki. Początek spotkania o godzinie 18.00.

więcej

Lekkoatleci podsumowali sezon

To był bardzo udany sezon łęczyckich lekkoatletów. Znów łęczycanie mogli pochwalić się medalami Mistrzostw Polski, startami w mistrzostwach świata, występami w reprezentacji naszego kraju.

Podczas podsumowania sezonu, łęczyckim sportowcom gratulacje składali: Hanna Pawłowska, Wiceburmistrz Łęczycy, Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego Mieczysław Nowicki, były Minister Sportu, przedstawiciele Łódzkiego Związku Lekkiej Atletyki, a także sponsorzy i wszyscy, którzy kochają "królową sportu".

W tym roku nagrody finansowe Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy otrzymali: Robert Urbanek, Mistrz Polski Juniorów w rzucie dyskiem, Grzegorz Sobiński, Brązowy Medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 400 m, Przemysław Michalski, Brązowy Medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 400 m ppł oraz ich trenerzy Adam Kowalski i Mirosław Andrysiak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z lekkoatletycznej uroczystości

więcej

Chodnik przy Konopnickiej

Pracownicy "Zieleni Miejskiej" zakończyli prace związane z założeniem nowego chodnika przy ulicy Zachodniej. Chodnik wraz z obrzeżami i krawężnikami został założony na długości 300 m.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kontynuujemy prace przy zakładaniu nowych płyt chodnikowych przy kolejnych łęczyckich ulicach - mówi Sławomir Borowski, Dyrektor "Zieleni Miejskiej".

Nowa nawierzchnia chodnikowa wykonywana jest obecnie przy ulicy Konopnickiej. Płyty chodnikowe zostaną położone na odcinku o długości 300 m.

Trwają prace przy zakładaniu nowych płyt chodnikowych przy ulicy Konopnickiej

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 30