Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

LALA

W poniedziałek 27 października o godz. 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyło się siódme w tym roku spotkanie DKK poświęcone książce „LALA” Jacka Dehnela. Spotkanie. Na spotkanie przybyło pięć osób. Na początek zacytuję jedną z koleżanek: „Widać, że pisał to poeta”. To co pierwsze można w tej książce dostrzec to piękny, bogaty język, którym posługuje się Jacek Dehnel. W tą rodzinną opowieść, z przyjemnością zagłębić się może nawet czytelnik nie obeznany z realiami czasów i miejsc, o których ona opowiada.

więcej

Zapraszamy na odczyt

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy na prelekcję nt. 90 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą wygłosi prof. Włodzimierz Kozłowski 12 listopada br. o godzinie 12.00 w Ratuszu Miejskim

więcej

Orlik w budowie

Trwają prace na terenie Szkoły podstawowej nr 3 gdzie powstaje profesjonalne boisko „Orlik”. W listopadowym exposee Donald Tusk zadeklarował, że w każdej polskiej gminie powstanie kompleks boisk. Na "Orlikach" ma się wychować przyszła kadra klubów sportowych i reprezentacji narodowej. Rząd dołoży do nich jedną trzecią kosztów budowy, a samorząd województwa drugie tyle.W ramach projektu Orlik 2012 w Województwie Łódzkim powstanie w tym roku 47 boisk, a w całym kraju ok. 600. W ciągu czterech lat trwania akcji planuje się postawienie ok. 2000 takich kompleksów w Polsce.

więcej

Park Miejski – podróż sentymentalna


Dobiegły końca prace w Parku Miejskim. Na wszystkie prace rewiatalizacyjne pozyskaliśmy ze środki finansowe z funduszy unijnych. Po zakończeniu prac na Starówce zachęcam już dziś do odbycia spaceru po parku i starówce i odbycia swoistej podróży sentymentalnej w trakcie której można zobaczyć miejsca znane młodszej części mieszkańców jedynie ze starych zdjęć – mówi Andrzej Olszewski Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

Warsztaty dla akustyków

Dom Kultury w Łęczycy oraz Urząd Miejski zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty II stopnia dla akustyków i osób zajmujących się nagłośnieniem. Zajęcia prowadzone będą przez inżyniera akustyki jednej z popularniejszych stacji radiowych. Zgłoszenia w sekretariacie Domu Kultury do 17 listopada 2008r. Koszt dwudniowych warsztatów to 85zł (25 i 26 listopada 2008r.).

więcej

STRASZNY DWÓR

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza wszystkich łęczycan 31 października br. o godz. 18.00 na Strrraszny Wieczór. W programie między innymi projekcja fimu STRASZNY DWÓR, konkurs na najstraszniejsze przebranie, konkurs na lampion z dyni ( każdy uczestnik przynosi swój lampion), degustacja strasznych potraw, konkurs na najstraszniejszą opowieść i wiele wiele innych...

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” ogłasza, że w związku ze zbliżającą się zimą przyjmowane są wnioski na „Zimowe utrzymanie dróg miejskich na terenie miasta Łęczyca” : odśnieżanie jezdni, usuwanie gołoledzi poprzez posypywanie pospółki na jezdniach na całej powierzchni dróg. miejsce wykonania usługi teren miasta Łęczyca. Więcej informacji znajdą Państwo w załącznikach oraz w pokoju 51, w Urzędzie Miejskim w Łęczycy lub pod nr tel.: tel. (0-24) 721-03-47

Załącznik

więcej

Wygrana łęczycan

W rozegranym meczu V kolejki MMKS pokonał w Zduńskiej Woli tamtejszy PMOS 3:0. MMKS Łęczyca w tabeli III Ligi Mężczyzn zajmuje nadal trzecie miejsce z 10 punktami. Wyprzedza nas zespół Skry III Bełchatów (11pkt.) oraz zespół KPS RKS Lechi Tomaszów, który przoduje w tabeli. Po dwóch tygodniach przerwy, w drugiej rundzie pierwszym przeciwnikiem łęczyca będzie skierniewicki SAS-VIS 2007.

więcej

Żółty jesienny liść

W sobotę, 25 października, odbył się V Rajd „Żółty jesienny liść”, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze „Ziemia Łęczycka” Oddział w Łęczycy. Udział w Rajdzie wzięło ponad 500 osób. Trasa piesza, wyznaczona dla dzieci od lat 11 i dorosłych przebiegała od Dobrogost, przez Witaszewice, Podgórzyce (ok. 13 km).

więcej

50 lecie pożycia małżeńskiego

W sobotę 25 października br. w Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość uhonorowania 4 par obchodzących 50 lecie pożycia małżeńskiego oraz jednej pary z 60 letnim stażem małżeńskim.

Odznaczenia nadane przez prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego za piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie, za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin wręczyli Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski oraz Andrzej Wdowiak Wójt Gminy Łęczyca.

więcej

Łowiec Polski

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy na wystawę fotografii laureatów konkursu fotograficznego miesięcznika „Łowiec Polski” im Włodzimierza Puchalskiego 2007. Wystawa mieści się łęczyckim Muzeum i została zorganizowana przy współpracy koła łowieckiego „Jenot” z Leźnicy Wielkiej. Zdjęcia będzie można oglądać do końca listopada.

więcej

Bieg patrolowy

W dniu 14 listopada 2008 roku Muzeum w Łęczycy organizuje bieg patrolowy, który ma zapoznać uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z akcją rozbrojenia Niemców w Łęczycy w dniu 11 listopada 1918 roku.

więcej

Oddając krew - darujesz życie

"Oddając krew - darujesz życie" - to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 50 lat. Celem przyświecającym oddawaniu krwi przez krwiodawców jest chęć bezinteresownego niesienia pomocy ludziom najbardziej potrzebującym. Obecnie jest ponad 200.000 członków krwiodawstwa w całym kraju, którzy „zasilają” centralny bank krwi.

więcej

Hubertus w Łęczycy

Hubertus – święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na koniec sezonu. Nazwa pochodzi od świętego Huberta, patrona polowań, którego pamiątka przypada 3 listopada.

25 października br. w Łęczycy odbyły się II Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy, których współorganizatorem między innymi był Urząd Miejski w Łęczycy. Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 uroczystym otwarciem oraz koncertem zespołu sygnalistów „Hubertusy” i chóru „Cantabile” ze Świnic Warckich.

więcej

Zagrali rewelacyjnie

Cztery rozegrane mecze, dwa zwycięstwa i dwie porażki, siedem punktów - to daje trzecie miejsce siatkarzom MMKS Łęczyca po IV kolejce spotkań w III lidze mężczyzn. Mimo przegranej w ostatnim meczu rozegranym z Lechią Tomaszów Mazowiecki, trener Krzysztof Psiurski jest zadowolony z gry swoich zawodników i liczy na kolejny udany mecz – wynik jest jaki jest , ale gra była niesamowita (…) jeśli zagramy tak jak z Lechią nie będziemy mieć żadnych kłopotów z pokonaniem zduńskowolan. 25października 2008r. (sobota) MMKS zmierzy się z PMOS Zduńska Wola. Będzie to ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie III ligi.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 55