Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

BAL U HRABIEGO DRAKULI

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza wszystkie małe okoliczne „straszydła” na BAL U HRABIEGO DRAKULI. Początek „strasznej” imprezy już dziś o 18:00!

W programie między innymi konkurs na najstraszniejsze przebranie, konkurs na lampion z dyni, występy kabaretu HORROREK, wspólne tańce w rytm mrocznej muzyki i inne atrakcje.

więcej

“Młodzi kontra HIV'

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS w szkołach ponadgimnazjalnych trwał konkurs plastyczny “ Młodzi kontra HIV ” na zaprojektowanie plakatu promującego zdrowy styl życia, promującego postawy tolerancji i pomocy dla osób żyjących z HIV , przestrzegającego młodzież przed podejmowaniem ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań seksualnych skutkujących zakażeniem HIV.
Organizatorem etapu powiatowego konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna w Łęczycy.

więcej

TELEWIZJIA 'TOYA'- w Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy

Dnia 28.10.2009r gościliśmy w przedszkolu nr2 telewizję "TOYA - ŁÓDŹ" która nagrywała reportaż o pracy przedszkola Nr 2. Reportaż realizowany był w ramach projektu "Promocja edukacji przedszkolnej - kampania informacyjna", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pod koniec listopada jako odcinek 17 zostanie wyemitowany na antenie telewizji oraz będzie go można oglądać w internecie na stronie projektu: www.przedszkole.toya.net.pl

więcej

'Zawód - Pamiątkarz'


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Urząd Miasta w Łęczycy i Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łęczyckiej są gospodarzami nowego projektu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, realizowanego z funduszy europejskich o nazwie "Zawód - Pamiątkarz". Jest on przeznaczony dla osób, które posiadają predyspozycje manualne do tworzenia wszelakiego rodzaju wyrobów artystycznych, mogących stanowić pamiątki regionalne.

więcej

!!! HALLOWEEN W KINIE GÓRNIK !!!

W piątek 30 października Łęczycę nawiedzą duchy, upiory i wszelkiej maści straszydła. Przygotowane zostały przez Kino Górnik w Łęczycy dwie tegoroczne, ociekające krwią produkcje o godz. 18:00 "UDRĘCZENI" (USA 2009) i o godz. 20:00 "HORSMEN - JEŹDŹCY APOKALIPSY" (Kanada/USA 2009), które z pewnością sprawią, że będziecie mocniej ściskać poręcze foteli. Po projekcjach Dj Polyptique zagra imprezę ze strrraszną muzą, która pozwoli Wam rozładować skołatane nerwy. Klimatu grozy dopełnią horrorowe wizuale, które znów zamigoczą na suficie.

Bilety:
10 zł - seans, 7 zł - impreza, 25 zł - 2 seanse + impreza

Źródło: Kino Górnik w Łęczycy

więcej

HUBERTUS 2009

W minioną sobotę łęczycka starówka zamieniła się w wielką leśniczówkę, w której gościli myśliwi z całego kraju. Wszystko to za sprawą hucznych obchodów Dnia Świętego Huberta, które obchodzono w Łęczycy już po raz trzeci. W programie przygotowanym przez organizatorów nie brakowało atrakcji. Pokaz psów myśliwskich, pogonie za zwierzyną, koncert Jacka Smoczyńskiego i Jana Bokszczanina to tylko niektóre z wydarzeń mających na celu uświetnić ten wyjątkowy dzień.

więcej

VII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszych władz samorządowych. Otóż inwestycje podejmowane w latach 2006-2008 w celu rozwinięcia infrastruktury technicznej naszego miasta zostały docenione przez Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, dzięki czemu Łęczyca znalazła się w czołówce rankingu inwestycyjnego.

W dniach 6 -7 października 2009 roku w Warszawie odbyło się VII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, na którym przedstawiciele samorządów terytorialnych, wybitni ekonomiści, politycy oraz bankowcy debatowali na temat właściwego funkcjonowania administracji lokalnej. Jak co roku organizatorem forum była Międzykomunalna Spółka Akcyjna MUNICIPIUM, wydawca tygodnika Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, jednego z największych na rynku czasopism kierowanych do urzędników samorządowych. Na forum podjęto m.in. kwestię wydatków inwestycyjnych samorządów przeznaczanych na infrastrukturę techniczną oraz ogłoszono wyniki rankingu inwestycyjnego obejmującego lata 2006-2008.

więcej

„Łęczycka jesień teatralna”

W miniony poniedziałek Łęczycanie mogli uraczyć się wspaniałą poezją Stanisława Grochowiaka w interpretacji jednego z najlepszych aktorów sceny polskiej Olgierda Łukaszewicza. Spotkanie z kulturą na najwyższym szczeblu było możliwe dzięki wygranemu przez łęczyckie muzeum grantowi o nazwie „Łęczycka jesień teatralna”. Wczorajsze przedstawienie dopełniło trzytygodniowy kontakt z rozmaitymi formami artystycznymi.

więcej

„Posprzątaj po swoim psie!!! To nie jest kupa roboty”

W Łęczycy psy pozostawiają rocznie 90 ton nieczystości. Psie odchody nie użyźniają gleby, zawierają natomiast jaja pasożytów. Około 70 % alejek osiedlowych oraz 50 % placów zabaw jest skażone jajami pasożytów, które mogą przetrwać w glebie nawet 10 lat. Psie odchody mogą być źródłem wielu chorób odzwierzęcych, np. toksokarozy. Na choroby odzwierzęce mogą zachorować dzieci oraz osoby dorosłe.

więcej

Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan

24 października w hali sportowej gimnazjum pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego W. Fisiaka, Burmistrza Miasta Łęczyca A. Olszewskiego, Starosty Powiatu Łęczyckiego W. Zdziarskiego oraz Wójta Gminy Łęczyca A. Wdowiaka odbyły się zawody o Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan. Wyniki z III Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan dostępne są tutaj

więcej

XLVIII sesja Rady Miasta Łęczyca

Zapraszamy na XLVIII sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się w dniu 29 października 2009r. o godz. 16:15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiamy, że w dniu 28 października 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w projekcie szkoleniowo-doradczym


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Stowarzyszenie Doradców Gospodarczych Pro-Akademia zaprasza do bezpłatnego udziału w projekcie szkoleniowo-doradczym „Profesjonalna obsługa klienta w języku polskim i angielskim”.

Projekt adresowany jest do osób pracujących, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego, poszukujących możliwości rozwoju zawodowego oraz zwiększenia umiejętności w takich obszarach jak:

efektywna komunikacja i perswazja,
zarządzanie czasem i sytuacjami konfliktowymi,
asertywność,
negocjacje i radzenie sobie ze stresem,
budowanie własnego wizerunku i wystąpienia publiczne.

więcej

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że w terminie do dnia 31 października 2009 r. w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14 (I piętro, pokój nr 20) zawodnicy stale zamieszkali na terenie miasta Łęczyca posiadający lub nieposiadający licencję zawodnika i uprawiający określoną dyscyplinę sportu lub kluby sportowe, w których są oni zrzeszeni mające siedzibę i działające na terenie miasta Łęczyca mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów sportowych za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

więcej

Koncerty w Domu Kultury

Rockowe brzmienia i rytmiczny bit rozbrzmiewał wczoraj w murach łęczyckiego Domu Kultury, gdzie odbył się koncert zespołów młodzieżowych działających przy tej placówce. Od godziny 18:00 młodzi łęczyccy muzycy prezentowali swoją twórczość licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo reagowała na dźwięki płynące ze sceny. Wystąpili: BLECKI, ARYTMIA, BROKEN PROMISES, WOJTAS & SEBSON.
Młodym muzykom życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za dalszy rozwój ich talentów.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 55