Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zmiana godzin pracy biblioteki - Filia nr 4

Od listopada 2011r. biblioteka będzie otwarta w następujących dniach i godzinach: Poniedziałek 9.00 - 16.00 ; Wtorek 9.00 - 17.00 ; Środa 9.00 - 16.00 ; Czwartek 12.00 - 16.00 ; Piątek 9.00 - 17.00. Zapraszamy. MiPBP Filia nr 4

więcej

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31.10.2011r.(poniedziałek)

Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny.

Natomiast w dniu 05 listopada (sobota)

Urząd będzie czynny w godzinach 07.30- 15.30.


Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Ziemniaki, kartofle, pyry, grule!

19 października 2011 roku uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy wraz z p. Barbarą Wodzyńską gościli w swojej sali dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy. Wspólnie obchodzili Święto Ziemniaka. Trzecioklasiści zaprezentowali przedszkolakom inscenizację wiersza Jana Brzechwy Na straganie. Piękne kukiełki i gra aktorów wzbudziła ich ogromne zainteresowanie. 

więcej

Dom Kultury zaprasza

Szkoły powiatu łęczyckiego zapraszamy do udziału w Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół. Odbędą się 8 i 9 listopada 2011. Termin zgłoszeń upływa 2 listopada. Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia.

Informujemy, że Okręgowy Przegląd Teatrzyków Językowych odbędzie się 22 i 23 listopada 2011. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do udziału w IV Otwartym Przeglądzie Wokalnym MIKROFON DLA KAŻDEGO. Jeśli potrafisz śpiewać, chcesz sprawdzić się na estradzie - czekamy na Ciebie! Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia.Info: DK w Łęczycy


więcej

Najpiękniejsze utwory epoki baroku

23 października w kościele O.O. Bernardynów odbył się koncert Najpiękniejsze utwory epoki baroku. Przed licznie zebraną publicznością wystąpili: Anna Szoszkiewicz – sopran, Dariusz Czekalski – trąbka oraz Tomasz Mońko – organy. W programie koncertu znalazły się utwory m.in.: Jana Sebastiana Bacha (Preludium i Fuga D BWV 532), Georga Friedricha Haendla (Let the bright Seraphim z oratorium Samson), Henriego Seroki (Ave Maria), czy też Henry Purcella (Trumpet tune). Wszystkie utwory, brawurowo wykonywane przez artystów, nagradzane były przez widownię gromkimi brawami. Organizatorami niedzielnego koncertu byli: Urząd Miasta w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz Klasztor O.O. Bernardynów w Łęczycy.
więcej

Konsultacje projektu Programu współpracy na 2012 rok

Burmistrz Miasta Łęczyca zaprasza do konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Miasto Łęczyca z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2012. Zapraszamy do konsultacji opracowanego projektu Programu współpracy, który znajdziecie Państwo w Załączniku. Dokument rozesłany zostanie pocztą do organizacji pozarządowych. Projekt Programu (pobierz Program) wraz z formularzem konsultacji (pobierz formularz) udostępniony jest od dzisiaj - 25 października 2011r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w zakładce "Aktualności". Propozycje i uwagi w formie formularza konsultacji- można zgłaszać do 04.11.2011r. na adres poczty elektronicznej: msmal@leczyca.info.pl lub pisemnie do siedziby Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Kancelaria Urzędu Miejskiego.
więcej

Hubertus w Łęczycy

W sobotę, 22 października br., w Łęczycy odbyły się V Obchody Dnia Świętego Huberta, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Celem imprezy jest przybliżene uczestnikom polskiej kultury i tradycji łowieckiej oraz jeździeckiej. Hubertus rozpoczęła Msza Święta, następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertów muzyki myśliwskiej, obejrzeć pokazy sokolnicze, pokazy ras i pracy psów myśliwskich. Nie zabrakło również wsytaw i stoisk, prezentujących zwyczaje kultury łowieckiej, a także smakołyków kuchni myśliwskiej. Wspaniałe wrażenie wywarła na publiczności „Gonitwa konna za lisem” oraz „Gonitwa chartów za zającem”. W Obchodach Hubertusa wzięły udział władze miasta Łęczyca: Burmistrz – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij, a także radni Rady Miejskiej w Łęczycy.UM
 

foto: Starostwo Powiatowe w Łęczycy

więcej

Spotkanie rekrutacyjne

Informujemy, iż w dniu 27 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbędzie się spotkanie rekrutacyjne na stanowisko: pracownik montażu, zorganizowane przez Job Impulse Polska Sp. z o.o. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.Pobierz ofertę
więcej

Targi Tour Salon 2011 w Poznaniu

W dniach 19 – 22 października w Poznaniu, odbyły się największe w kraju targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2011. Od środy przedstawiciele Łęczycy prezentowali w ramach Centralnego ŁUKu Turystycznego walory naszego miasta i regionu. W pierwszych dwóch dniach dla profesjonalistów i branży przeprowadzono wiele rozmów zachęcających biura podróży do uwzględnienia w swoich ofertach przyjazdowych Łęczycę, Uniejów, Kłodawę, jak i innych członków ŁUKu. 

więcej

Kiedy straż miejska może odholować pojazd na parking strzeżony ...

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w sprawie usuwania pojazdów, usunięcie pojazdu z drogi polega na wydaniu dyspozycji usunięcia wyznaczonej przez starostę jednostce specjalistycznej. Podstawę do odbioru pojazdu z parkingu stanowi zezwolenie, które strażnik może wydać między innymi po okazaniu przez właściciela pojazdu dowodu uiszczenia opłaty.

Jeżeli w trakcie usuwania pojazdu pojawi się jego właściciel, funkcjonariusz Straży Miejskiej informuje o możliwości uiszczenia opłaty na miejscu. Na podstawie przedstawionych przez właściciela pojazdu dokumentów - w tym opłaty - strażnik wydaje zezwolenie odbioru pojazdu.
więcej

Aukcja obrazów w DK w Łęczycy

W czwartek, 20 października br., w łęczyckim Domu Kultury odbyła się aukcja obrazów, które powstaly podczas Międzynarodowego Pleneru Malarskiego PEJZAŻE ŁĘCZYCKIE 2011. Na aukcję przeznaczono 24 prac uczestników pleneru, 15 z nich sprzedano. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rozbudowę i unowocześnienie pracowni plastycznej Domu Kultury w Łęczycy. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski, Sekretarz Miasta - Renata Brygier oraz Skarbnik Miasta Łęczyca - Janina Moruzgała. 

więcej

II pieszy Rajd na orientację

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” zaprasza wszystkich miłośników turystyki na II Pieszy Rajd na Orientację, który odbędzie się tym razem na terenie Łęczycy w sobotę 5 listopada. Zbiórka uczestników Rajdu  na dziedzińcu Królewskiego Zamku w Łęczycy o godz. 9 00.Regulamin Rajdu
więcej

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie poświęcone książce Szymona Hołowni „BÓG - ŻYCIE i TWÓRCZOŚĆ”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 27 października o godzinie 17.00 w „Starej Prochowni” na Zamku w Łęczycy
więcej

Zmiana terminu posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że z ważnych przyczyn termin posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy został przesunięty na dzień 27 października 2011 r. godz. 16.15. Tematyka i miejsce posiedzenia pozostają bez zmian.

Przewodnicząca Komisji

Elżbieta Wencel

więcej

Picie wody zdrowe jest, to przedszkolak każdy wie!

Tego z całą pewnością świadome są dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy. W dniach 17-21.10.2011r w przedszkolu realizowane były zagadnienia z III edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ,,Mamo, tato, wolę wodę!”. Program kierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat. Nadrzędnym celem programu było zachęcenie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. Codzienny pobyt dzieci w przedszkolu uatrakcyjniała postać pacynki- Zdrojka, która pomagała podnieść ich wiedzę na temat roli i znaczenia wody w życiu człowieka. Rodzice wszystkich przedszkolaczków otrzymali poradniki, zwierające materiał edukacyjny dotyczący kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych oraz roli wody w codziennej diecie dziecka.

W holu przedszkola pojawiły pojemniki na nakrętki typu PET oraz plakaty, ilustracje i informacje zachęcające do częstego spożywania wody.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 42