Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Akcja honorowego oddawania krwi wśród mieszkańców Łęczycy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi w dniu 9 listopada przeprowadzi akcję honorowego oddawania krwi w Łęczycy. Autobus do poboru krwi będzie ustawiony na parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego (ul. M. Konopnickiej 14) w godz. 8.00-10.00.
więcej

Strategia Rozwoju dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2013 – 2020 uchwalona

25 października 2012 roku, podczas sesji nr XXIV Rady Miejskiej w Łęczycy, uchwalona została Strategia Rozwoju dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2013 – 2020. Dokument został opracowany przy współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego oraz firmą Deloitte. W dokumencie określono długofalowe cele oraz priorytety rozwoju Miasta, a także kierunki działań.Strategia Rozwoju dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2013-2020 (pobierz dokument)
więcej

„Z plecakiem przez Amerykę Łacińską”

W czwartek 25 października 2012 roku o godz. 18.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże ciekawych świata” odbyło się spotkanie z podróżniczką i archeolog Anną Kufel Dzierzgowską zatytułowane „Z plecakiem przez Amerykę Łacińską”. Podczas spotkania opowiadała o najdawniejszej historii Ameryki kulturze prekolumbijskiej i latynoamerykańskiej dzieliła się z nami wieloma ciekawymi spostrzeżeniami jakie poczyniła podróżując przez współczesną Amerykę Łacińską. 

Foto i tekst: MiPBP

więcej

Posiedzenie wspólne Komisji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 7 listopada 2012 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie wspólne Komisji Rady Miejskiej w Łęczycy, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:

1. Informacja nt. nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

2. Sprawy różne.
więcej

Informacja nt. parkingu przy cmentarzu (ul. Kaliska)

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, iż w dniach 17.10.2012 – 16.11.2012 na placu parkingowym (nieutwardzonym) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie parkingu. Plac ten będzie przeznaczony do handlu kwiatami i zniczami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży.
więcej

Wizyta Przedszkolaków w SP4 w Łęczycy

23 i 24 października 2012 roku Szkołę Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odwiedzili wspaniali goście – dzieci z łęczyckich przedszkoli, zaproszeni na Święto Ziemniaka. Ziemniak to smaczne i popularne warzywo, stało się ono w ciągu tych dni inspiracją do wielu ciekawych zajęć i zabaw. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie O rycerzu Witaminku i księżniczce Zuzance, przygotowane przez uczniów klas I c, II d i IV c pod kierunkiem pań J. Grochali i B. Wodzyńskiej. Mali widzowie dowiedzieli się, że trzeba jeść warzywa, bo zawierają cenne witaminy, które chronią organizm przed chorobami. Cukierki, które zbyt często jadła Zuzanka, to zły pomysł codziennej diety. Gra aktorów bardzo się podobała, zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Tekst i foto: SP4 w Łęczycy

więcej

III Pieszy Rajd na Orientację

Łyk świeżego, jesiennego powietrza, turystyczne towarzystwo, zabawa podczas pieszej wędrówki oraz moc konkursów i niespodzianek – to wszystko na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto 10 listopada postanowi wyjść z domu i z łęczyckim Oddziałem PTTK pojedzie do cudownej miejscowości powstałej w latach 1928-1930 z rozparcelowanego majątku barona Aleksandra Rostockiego, a którą na mapie znajdziecie na wschód od Ozorkowa.

Zapraszamy 10 listopada 2012r.


więcej

Promocja książki Iwana Kulika "Ziarna i plewy"

Miło nam poinformować, że 9 listopada o godz. 18.00 odbędzie się w naszej placówce PROMOCJA KSIĄŻKI IWANA KULIKA "ZIARNA I PLEWY". Wieczór literacki połączony jest z prezentacją prac malarskich autora. Podczas imprezy będzie można nabyć wyżej wymienioną książkę oraz książkę MISTRZ I MAŁGORZATA Michaiła Bułhakowa z ilustracjami Iwana Kulika (wystawa ilustracji do tej książki prezentowana była w Domu Kultury w lutym tego roku).

DK w Łęczycy
więcej

Szlachcic Boruta na Forum Funduszy Europejskich

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego26 października 2012 roku w Łódzkim Domu Kultury odbyło się, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Forum Funduszy Europejskich Województwa Łódzkiego. Udział w nim, na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia, wzięli pracownicy Referatu Rozwoju i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz wolontariusze odtwarzający w sezonie turystycznym Paradę Rajców Miejskich przed łęczyckim Ratuszem. Na wystawionym stoisku prezentowane były wydawnictwa oraz gadżety związane ze Szlachcicem Borutą. Każdy z uczestników forum mógł zdobyć taki gadżet, odpowiadając wcześniej na pytania związane z Łęczycą oraz postacią Szlachcica Boruty. Na koniec zaprezentowana została w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury prezentacja dotycząca projektu „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego”. Projekt omówili: Rafał Koperkiewicz – kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Miasta Łęczyca oraz Jacek Ziółkowski – pracownik Referatu Rozwoju i Promocji Miasta Łęczyca.


więcej

Ćwiczenie obronne i obrony cywilnej ˝Zamek 2012˝

25 października łęczycki zamek stał się miejscem niecodziennych wydarzeń. Około godziny 12.10. do Muzeum zadzwonił anonimowy rozmówca informujący o podłożeniu na terenie placówki ładunku wybuchowego. Nadmienić należy, że prima aprilis obchodzony jest 1 kwietnia, więc sprawa wydała się poważna… Na tyle poważna, że dyrektor Muzeum w Łęczycy powiadomił o zaistniałym fakcie Policję. Jednocześnie ogłoszona została ewakuacja całego budynku. Jako pierwsze na miejscu pojawiły się jednostki Policji wraz z saperem, który udał się do budynku Muzeum w celu zidentyfikowania podejrzanego pakunku. Niestety po chwili nastąpił wybuch. Przybyłe na miejsce jednostki Straży Pożarnej oraz karetki Pogotowia Ratunkowego przystąpiły do swoich czynności, które polegały m.in. na wyprowadzeniu z płonącego budynku rannych osób, które w ferworze zdarzeń nie opuściły wcześniej obiektu. 

więcej

„Biblioteka – Miejsce Działania”

25 października br. w MiPBP w Łęczycy rozpoczął się cykl spotkań „Podaj dalej” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Organizatorem czwartkowego spotkania była MiPBP, która jest biblioteką wiodącą w programie PRB. Uczestnikami spotkania byli Bibliotekarze z Bibliotek partnerskich: GBP z Grabowa, Witoni i Siedlca oraz Bibliotekarze, którzy nie przystąpili do PRB z GBP w Daszynie i Filii w Mazewie oraz pracownicy Biblioteki nie uczestniczący w zamiejscowych szkoleniach warsztatowych. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

II edycja kursu dla dzieci FunEnglish w bibliotece

Chętne dzieci z Łęczycy i powiatu zapraszamy do udziału w II edycji kursu „FunEnglish” - e-learningowej metody nauki języka angielskiego. Można z niego bezpłatnie skorzystać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (Zachodnia 19), oraz w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (Ozorkowskie Przedmieście 6 C). Kurs angielskiego FunEnglish jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Łączy zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie - dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, jeżeli będzie uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Po ukończeniu kursu dziecko otrzyma specjalny certyfikat. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.funenglish.pl. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty z wyżej wymienionymi bibliotekami.
więcej

"Liściem malowane..." - zajęcia w Bibliotece

"Liściem malowane..." pod takim hasłem w dniach od 22 do 26 października w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia dla uczniowie klas II z SP nr 4 w Łęczycy. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały wiersza "Jesień u fryzjera", a następnie wykazały się dużą znajomością aktualnej pory roku i zjawisk zachodzących w przyrodzie. Największym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty "DARY JESIENI" i cześć plastyczna. Wszystkie prace dzieci można oglądać w bibliotece. 

Tekst i foto: MiPBP


więcej

Akcja honorowego oddawania krwi wśród mieszkańców Łęczycy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi organizuje akcję honorowego oddawania krwi wśród mieszkańców Łęczycy w dniu 26 października 2012 r. w godzinach od 8.00 do 10.00. Ambulans do poboru krwi będzie czekał przed Starostwem Powiatowym w Łęczycy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 60