Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Informacja Straży Miejskiej w Łęczycy

Informujemy, iż Straż Miejska w Łęczycy w dalszym ciągu pracuje w godzinach 7.00-15.00. Za utrudnienia przepraszamy.więcej

Medaliści z Łęczyckiego Klubu Karate IPPON

25 października w warszawskiej Arenie Ursynów rozegrano II Puchar Europy w Karate Shotokan NSKF. Ponad 150 zawodników z 6 krajów rywalizowało o trofea na dwóch równoległych matach. W Pucharze Europy z bardzo dobrymi wynikami udział zanotowali zawodnicy z Łęczyckiego Klubu Karate IPPON. Wystawieni zawodnicy w liczbie 15, pokazali na tatami swoje najlepsze umiejętności zdobywając 12 medali. 

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 14.11.2014r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 14.11.2014r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Jesienne warsztaty dla przedszkolaków

W miesiącu październiku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbywały się warsztaty różnotematyczne o jesieni. Uczestniczyły w nich dzieci 4,5,6-letnie z łęczyckich przedszkoli. W czasie zajęć najmłodsi chętnie opowiadali o oznakach jesieni – o tym co zmienia się wtedy w przyrodzie i jak przystosowują się do tego zwierzęta oraz jakie dary czerpie z tej pory roku człowiek. Ciekawym punktem warsztatów było przedstawienie kukiełkowe, pt. „Leśne rachuneczki”, opowiadające o perypetiach pewnego chłopca o imieniu Seweryś. Był to mile spędzony czas – dzieci wychodziły z zajęć z uśmiechami na twarzach. 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP

więcej

Drugie wydanie „Wspomnień…” już wkrótce…

Dobiegają końca prace nad drugim wydaniem publikacji Wspomnienia o mojej matce Jadwidze Grodzkiej autorstwa Zbigniewa Grodzkiego. Pierwsze wydanie, które w ubiegłym roku ujrzało światło dzienne, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich pragnących bliżej poznać historię życia tej wybitnej regionalistki, założycielki i pierwszej kierowniczki łęczyckiego Muzeum.
więcej

26 listopada 2014r. zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, iż w dniu 26 listopada br. (środa) na terenie miasta przeprowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, tapczany, dywany itp.). Odpady należy wystawić przed posesję od godziny 7⁰⁰ .
więcej

"Świąteczna paczka dla zwierząt" w Przedszkolu nr 1

W dniach 03 XI 2014 – 15 XII 2014 roku Przedszkolu nr 1 w Łęczycy zorganizowana zostanie zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów ze schroniska dla zwierząt w Łęczycy oraz domów tymczasowej opieki dla zwierząt w Łęczycy, a także Celestynowie. Wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt prosimy o przynoszenie karmy suchej, karmy w puszkach, makaronów, kasz, ryżu itp. Ponadto bardzo chętnie przyjmiemy również koce, garnki oraz zabawki dla zwierząt… Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane zwierzętom w okresie przedświątecznym w ramach akcji „Świąteczna paczka dla zwierząt”
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.10.2014r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.10.2014r o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Lekcja biblioteczna

W dniach 22-24 października 2014 r. Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościła uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Podróż do Krainy Bajek i Baśni”. Na wstępie wyjaśniono dzieciom co to jest baśń i zaprezentowano nowo zakupione książki. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Głośne czytanie w Bibliotece

Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała dla uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 głośne czytanie „Literacki rajd po Krainie Misiów”. Zaprezentowano nowości książkowe, których bohaterami są misie. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadań „Mały miś” i „Urodzinowy prezent” (w: „Bajki o misiach z czterech stron świata”) a także odgadywały zagadki z książek „Puchatkowe zgadywanki” i „Tygrysie zgadywanki”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Jubileusz 40-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy

24 października 2014 r. TMZŁ obchodziło swoje 40-lecie istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. dziękczynną, odprawioną w kościele św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, którą celebrowali księża - członkowie TMZŁ: ks. prałat Wiesław Skonieczny, ks. proboszcz Sławomir Sobierajski, o. gwardian Leszek Walkiewicz oraz zaprzyjaźnieni z Towarzystwem ks. dr Mirosław Jagiełło i o. gwardian Aleksander Krzysztof Sitnik. 

więcej

XLVI sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że zwołuję XLVI sesję Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 30 października 2014r. o godz. 16.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Mechatronicy z łęczyckiego Gimnazjum na Międzynarodowych Zawodach Robotów

Młodzi mechatronicy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy dostali zaproszenie do wzięcia udziału w bardzo prestiżowych Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge, które odbędą… się™ w połowie listopada w Łodzi. W turnieju tym można podziwiać‡ zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z całego świata. Łódzkie zawody mają… niepowtarzalny charakter ze względu na przyjazną… atmosferę™ i ogromną… ilość‡ publiczności, która dodatkowo może uczestniczyć‡ w pokazach, a także warsztatach budowy i programowania robotów. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

„Benedykt Polak – odkrywca drogi do Azji” - spotkanie ze Stanisławem Pawlakiem

23 października o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie „Benedykt Polak – odkrywca drogi do Azji” z łęczycaninem Stanisławem Pawlakiem. Bohaterem spotkania był Benedykt Polak, franciszkanin, który wraz z legatem papieskim Giovannim da Pian del Carpine wyruszył w 1245 r. z poselstwem do Chana Mongolskiego. W ciągu ponad dwu i pół letniej pionierskiej podróży pokonując niemal 20 tys. km wytyczył szlak do wnętrza Azji - do zupełnie nie znanego ówcześnie Europejczykom świata. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 54