Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Apel Burmistrza Łęczycy w sprawie zawyżonych rachunków za prąd

Burmistrz Miasta Łęczyca skierował do Grupy Energa apel o zaprzestanie wysyłania do mieszkańców Łęczycy wezwań do zapłaty niesłusznie naliczonych kwot za energię elektryczną. Od dłuższego czasu mieszkańcy Łęczycy dręczeni są fakturami, a następnie wezwaniami do zapłaty za energię elektryczną, której nie zużyli. W dokumentach tych zawarte są kwoty, które nie odpowiadają realnemu zużyciu energii, a które przerażają mieszkańców miasta, gdyż przekraczają niejednokrotnie wartość miesięcznych dochodów ich rodzin.
więcej

PZLA popiera modernizację łęczyckiego stadionu

28 października br. do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęła pozytywna rekomendacja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla inicjatywy kompleksowej modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Łęczycy. W swoim piśmie Prezes PZLA Pan Jerzy Skucha podkreśla ogromny wkład łęczyckich sportowców w sukcesy polskiej lekkiej atletyki. Również dla władz miasta wysiłek łęczyckich trenerów i kadry nauczycieli wychowania fizycznego oraz wyniki sportowe osiągane przez ich podopiecznych, są główną motywacją dla realizacji projektu modernizacji tego obiektu sportowego.
więcej

Łęczycanie Mistrzami Województwa

We wtorek 27 października w Łodzi reprezentacja chłopców z ZS im. J. Grodzkiej wywalczyła złoty medal Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!! Jest to wydarzenie wyjątkowe, niepowtarzalne! To największy sportowy sukces szkoły w całej jej historii! Zwycięstwo zasłużone, wywalczone z ponad 20 - sekundową przewagą nad 2. ekipą z Rawy Mazowieckiej i 3. z Opoczna. 

więcej

Łęczyckie przedszkolaki niosą pomoc zwierzętom leśnym

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy w miesiącu październiku uczestniczyły w zorganizowanej na terenie placówki zbiórce kasztanów. Celem zbiórki było zgromadzenie pożywienia dla zwierząt leśnych na okres zimy. Chęć pomocy zwierzętom w tym ciężkim dla nich okresie stała się ogromną motywacją dla dzieci oraz ich rodziców, którzy każdego dnia dostarczali wychowawcom poszczególnych grup zebrane w czasie jesiennego spaceru kasztany. Dzięki dużemu zaangażowaniu w zbiórkę zebrano 613 kg kasztanów. 

więcej

Spotkanie szkoleniowe w łęczyckiej bibliotece

27 października 2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie szkoleniowe dla bibliotekarzy Gminnych Bibliotek Publicznych z powiatu łęczyckiego. Było to już trzecie spotkanie szkoleniowe dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu łęczyckiego zorganizowane przez MiPBP w Łęczycy. Na kolejne placówka zaprasza w grudniu. 

więcej

Zaproszenie do konsultacji społecznych

Burmistrz Miasta Łęczyca zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do konsultacji społecznych w sprawie przyjęcia programu współpracy. Celem konsultacji jest poznanie stanowiska organizacji działających na terenie miasta w zakresie projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Miasto Łęczyca z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016.Termin rozpoczęcia konsultacji ustala się na dzień 29 października 2015 r., a termin zakończenia konsultacji ustala się na dzień 05 listopada 2015 r.Treść Zarządzenia nr 120.138.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca (proszę pobrać)

Formularz konsultacji (do pobrania tutaj)
więcej

Straż Miejska uczestniczy w akcji "Znicz 2015"

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, Straż Miejska nasiliła kontrole łęczyckiego cmentarza i terenów do nich przyległych. Ma to na celu przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby swoich bliskich na cmentarzach. Największym problemem jak co roku, mogą być złodzieje wieńców czy zniczy i kieszonkowcy. Straż Miejska swoim działaniem będzie starała się zapobiegać wszelkim kradzieżom, a także dewastacjom nagrobków.
więcej

XVII Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XVII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 29 października (czwartek) 2015 roku o godzinie. 16.30, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wygrajmy kampanię reklamową dla Łęczycy


Nasze miasto bierze udział w konkursie "Turniej Miast Zumi", organizowanym przez serwis internetowy Zumi. Dla trzech zwycięskich miast przewidziano nagrody w postaci kampanii reklamowych o znacznej wartości. Każde miasto ma równe szanse wygrania nagrody, bowiem organizatorzy stosują proporcję ilości głosów do ilości mieszkańców i to ona decyduje o pozycji w rankingu. Tak więc wszystko w rękach mieszkańców miast. Zachęcamy do głosowania na Łęczycę, podczas którego należy wpisać swój adres mailowy. To zajmuje tylko kilkanaście sekund.http://turniejmiast.zumi.pl/leczyca.html
więcej

Kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, iż w dniu 18 listopada br. (środa) na terenie miasta przeprowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, tapczany, dywany itp.). W celu ułatwienia odbioru, odpady należy wystawić w dniu zbiórki w godzinach od 6.00 do 7.00:

- w przypadku zabudowy wielorodzinnej w miejscach wyznaczonych do gromadzenia odpadów,

- w przypadku zabudowy jednorodzinnej przed posesję.
więcej

Znamy wyniki głosowania w okręgu 11

Poniżej publikujemy kopię protokołu wyników głosowania na listy kandydatów na posłów w 11 okręgu wyborczym. Dokument został przygotowany przez Okręgową Komisję Wyborczą w Sieradzu.

POBIERZ PROTOKÓŁPełna informacja na temat wyników wyborów publikowana będzie w serwisie wyborczym prowadzonym przez Państwową Komisje Wyborczą. Zapraszamy na stronę internetową PKW (kliknij tutaj).

więcej

UWAGA! Zmiana lokalizacji mobilnego punktu zbiórki krwi

Szanowni Państwo! Najbliższy piątek jest ostatnim dniem, w którym będzie można oddać krew w krwiobusie, zaparkowanym przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Począwszy od 6 listopada br. zmianie ulega lokalizacja mobilnego punktu zbiórki krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie zlokalizowany na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy (ul. Szkolna 4). Krwiobus zaparkowany będzie na wewnętrznym dziedzińcu szkoły, przy hali sportowej. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Dla wszystkich osób oddających krew w mobilnym punkcie przewidziano ciepły posiłek regeneracyjny. Posiłek jest finansowany z budżetu miasta Łęczyca i będzie wydawany w stołówce Gimnazjum.
więcej

Samorządowe zawody strzeleckie

24 października odbyła się cykliczna impreza sportowa samorządowców - Zawody Strzeleckie Samorządów Powiatu Łęczyckiego Świnice Warckie 2015. W zawodach wzięła udział reprezentacja miejskich samorządowców z Łęczycy z Zastępcą Burmistrza Miasta – Krzysztofem Urbańskim na czele. Na szczególną uwagę zasługuje triumf łęczyckiej zawodniczki - Małgorzaty Sadokierskiej, która na co dzień pracuje w Urzędzie Miejskim w Łęczycy. Nasza zawodniczka zdobyła mistrzostwo w kategorii kobiet i zajęła wysokie trzecie miejsce w kategorii ogólnej. 
więcej

Kolejny chodnik remontowany w Łęczycy

Ruszyły prace związane z remontem ciągu pieszego biegnącego w okolicy hałdy pomiędzy zbiornikami Zalewu Miejskiego. Nowy chodnik położony zostanie na odcinku od ulicy Bitwy Nad Bzurą do mostku na Zalewie Miejskim. Prace wykonywane są siłami Zieleni Miejskiej przy udziale skazanych skierowanych do prac z Zakładu Karnego w Garbalinie.Realizacja tego zadania była możliwa dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej, którzy na nadzwyczajnej XVI sesji Rady Miejskiej (12 października br.) poparli propozycję Burmistrza Miasta i zaakceptowali przesunięcie środków budżetowych na ten cel. 

więcej

X Belferiada za nami

21 października br. w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyła się cykliczna impreza sportowa - X Belferiada. W szranki sportowej rywalizacji stanęły drużyny żeńsko-męskie reprezentujące łęczycki powiat i Królewskie Miasto Łęczyca. Tegoroczną edycję zmagań w grach zespołowych wygrała drużyna miasta Łęczycy, zdobywając Puchar Przechodni Belferiady 2015. Został on przekazany przez Panią Wicestarostę Krystynę Pawlak i Dyrektora Zespołu Placówek Jerzego Szymczaka Burmistrzowi Krzysztofowi Lipińskiemu. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 70