Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

W poniedziałek - 31 października br. Urząd Miejski będzie nieczynny

Informujemy, że w poniedziałek (31 października br.) Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Zarządzeniem Burmistrza Miasta Łęczyca został ustalony dniem wolnym od pracy w zamian za pracę w dniu 22 października.

więcej

Zmiany w możliwości parkowania pod cmentarzem w okresie Wszystkich Świętych

Uwaga! W dniach 26.10.2016 – 04.11.2016 na placu parkingowym utwardzonym (kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie możliwości parkowania od strony parkanu. Połowa tego parkingu będzie przeznaczona do handlu kwiatami i zniczami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży. Połowa parkingu od strony ulicy Kaliskiej będzie przeznaczona do parkowania samochodów.
więcej

Sprzątanie cmentarza na Wszystkich Świętych

Jak co roku na Wszystkich Świętych, pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy wykonali prace porządkowe na łęczyckim cmentarzu. Dokonano naprawy zapadniętej kostki brukowej przy grobach żołnierzy, odświeżono napisy na mogiłach żołnierzy, skoszono trawniki oraz wykonano prace porządkowe związane z uprzątnięciem trawy i liści. Dodatkowe prace porządkowe zostały zaplanowane w sobotę oraz poniedziałek.

więcej

Trwa budowa nowej siedziby ŚDS

Prace związane z budową nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Słowackiego w Łęczycy postępują zgodnie z planem. Obecnie trwa montaż gruntowego wymiennika ciepła i budowa izolacji pod płytę fundamentową. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z montażem uzbrojenia płyty fundamentowej. Płyta powstanie być może jeszcze przed świętem Wszystkich Świętych. Po wylaniu płyty fundamentowej rozpoczną się pierwsze prace murarskie. Inwestycja o wartości 3,3 mln złotych będzie realizowana w 100% ze środków zewnętrznych pochodzących z dotacji z budżetu państwa.
więcej

Otwarcie nowej salki sportowej w Gimnazjum

27 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej salki gimnastycznej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Powstała ona w wyniku zaadaptowania na potrzeby młodych miłośników sztuk walki niewykorzystywanych pomieszczeń starej kotłowni. Po uroczystym przecięciu wstęgi wręczono najmłodszym adeptom wschodniej sztuki walk legitymacje klubowe i rozpoczęto pokazowy trening. Przeprowadzona inwestycja stanowiła kontynuację prac adaptacyjnych rozpoczętych w zeszłym roku. Łączna wartość prac zrealizowanych w 2015 i 2016 roku to 59 640,59 zł.
więcej

Monodram teatralny -Kazania ks. Piotra Skargi

8 listopada o godzinie 13.00 w Domu Kultury w Łęczycy wystawiony zostanie monodram teatralny w reżyserii i wykonaniu aktora teatralnego i filmowego Grzegorza Gieraka pod tytułem Kazania ks. Piotra Skargi. Kazania stanowią pomnikowe dzieło literatury polskiej epoki wczesnego baroku. Swoją sławę zawdzięczają poetom romantycznym (Adam Mickiewicz), którzy odkryli w nich prorocze treści, a „Żywoty świętych” autorstwa Piotra Skargi służyły wielu pokoleniom Polaków w XIX wieku jako książka do nauki czytania.
więcej

Prace przy nowej hali sportowej zbliżają się do końcowego etapu

Trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z budową nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. 26 października zakończył się montaż nawierzchni sali sportowej. Zakończyły się również prace wykończeniowe i tynkarskie na trzech ścianach zewnętrznych budynku. Do wykończenia została elewacja północna budynku. Trwa wykańczanie pomieszczeń zaplecza hali. Prowadzony jest montaż wyposażenia łazienek i sanitariatów oraz układanie terakoty i glazury. W tym tygodniu rusza montaż wyposażania sali. Pojawią się kosze, bramki, a na specjalnie przygotowanych miejscach pod trybuny zamontowane zostaną siedzenia dla kibiców. 

więcej

XVI Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół poandgimnazjalnych do rywalizacji w ramach XVI Przeglądu Uczniowskich Teatrzyków Językowych, który odbędzie się 23 listopada w Domu Kultury w Łęczycy. Celem konkursu jest nauka języków obcych poprzez zabawę w teatr. Aby wystartować w przeglądzie wystarczy przygotować krótkie przedstawienie w jednym z wybranych języków: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim i wysłać zgłoszenie do 12 listopada br. na adres Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11.Szczegóły Przeglądu w Regulaminie:

http://www.dkleczyca.spinet.pl/teksty/jezykowe16.pdf
więcej

Łęczyca podczas wojny trzynastoletniej 1454 – 1466

3 listopada o godzinie 12.00 w sali artystycznej (I piętro) Zamku Królewskiego w Łęczycy znakomity historyk – mediewista prof. dr hab. Tadeusz Grabarczyk (Uniwersytet Łódzki) wygłosi wykład popularnonaukowy z okazji 550 rocznicy podpisania pokoju toruńskiego. Łęczyca w tym okresie stała się jak nigdy przedtem i nigdy potem ważnym punktem decyzyjnym w skali państwowej. Wykład przeznaczony dla wszystkich interesujących się historią nie tylko w znaczeniu ogólnym, ale przede wszystkim lokalnym. Poznamy kolejny powód do dumy z bycia Łęczycanami. Wykład pozostanie niewątpliwie na długo w pamięci zarówno młodzieży jak i dorosłych słuchaczy.

więcej

Łęczyca otrzyma 107 tyś. zł dotacji na budowę oświetlenia na osiedlu Królów Polskich

25 października do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęła informacja o przyznaniu przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji na realizowane obecnie zadanie pod nazwą „Budowa oświetlenia na osiedlu Królów Polskich w Łęczycy. Przyznane dofinansowanie z dziedziny „Ochrona Powietrza” wynosi 107 100 zł. 

więcej

"Zasłużeni dla Łęczycy" - odczyt prof. dr. hab. Jana Szymczaka

Serdecznie zapraszamy na odczyt prof. dr hab. Jana Szymczaka - autora wielu publikacji naukowych na temat Łęczycy i Ziemi Łęczyckiej, Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca. Odczyt odbędzie się 8 listopada br. w Archiwum Państwowym w Łęczycy przy ul. Belwederskiej 38 o godz. 11.00 i będzie dotyczył "Zasłużonych dla Łęczycy: Henryka Jaworowskiego, Tadeusza Poklewskiego - Koziełła i Wandy Puget - Paździor". Organizatorami spotkania są: Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy.
więcej

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 27 października 2016 roku (czwartek), o godz. 17.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Łęczycy.
więcej

Belferiada 2016 za nami

25 października br., w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyła się cykliczna impreza - XI Rozgrywki sportowe nauczycieli i samorządowców powiatu łęczyckiego Belferiada 2016. W Turnieju w piłkę siatkową rywalizowały 3 drużyny żeńsko-męskie reprezentujące: Powiat Łęczycki, Królewskie Miasto Łęczyca i Gminę Łęczyca. O Puchar przechodni toczyła się zacięta walka i jej zwycięzcą okazali się przedstawiciele Powiatu Łęczyckiego. Miasto Łęczyca zajęło zaszczytne II miejsce! 

więcej

Poszukiwane zdjęcia do miejskiego kalendarza na 2017 rok :)

Uwaga! Szukamy fajnych, ciekawych, klimatycznych zdjęć z Łęczycą w tle do miejskiego kalendarza na 2017 rok. Najlepsze prace będą w nim opublikowane. Zdjęcie może nadesłać każdy. Jedyny warunek fotografia musi zostać zrobiona w Łęczycy. Autorzy wybranych prac będą dodatkowo nagrodzeni. Termin nadsyłania zdjęć został przedłużony. Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada br.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:

http://www.leczyca.info.pl/artykuly/2016/pazdziernik/kalendarzregulamin.doc
więcej

Uczcili 90 urodziny Kubusia Puchatka

W pierwszej połowie października w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się spotkania z okazji 90. urodzin Kubusia Puchatka. Na urodziny zostali zaproszeni uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 wraz z wychowawcami. Dzieci wysłuchały krótkiej historii o Kubusiu Puchatku, obejrzały książki z serii „Kubuś Puchatek” dostępne w bibliotece. Następnie uczniowie odpowiadali na zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu i kolorowały postać Kubusia Puchatka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali małe słodkie co nieco. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 69