Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Symboliczne złożenie kwiatów z okazji 1 listopada

We wtorek, 31 października br., w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk odwiedziła Cmentarz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła, gdzie dokonała symbolicznego złożenia kwiatów w miejscach Pamięci Narodowej.

 

 

więcej

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy Nr LV/318/2017 z dnia 28 sierpnia 2017 roku od dnia 3 października 2017 roku zmieniły się w naszym mieście dwie nazwy ulic:


- dotychczasowa nazwa ulicy „Związku Walki Młodych” została zmieniona na nazwę „Związku Walki Zbrojnej”


- dotychczasowa nazwa ulicy „Hanki Sawickiej” została zmieniona na nazwę „Kardynała Stefana Wyszyńskiego".
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości lokalowych położonych w Łęczycy, stanowiących własność Miasta Łęczyca. Przetargi odbędą się dnia 23 listopada 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ - w godzinach:
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 9 listopada 2017 roku (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie komisji wspólnej pod przewodnictwem Komisji Gospodarki i Mienia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

15 listopada 2017 r. - zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, iż w dniu 15 listopada br. (środa) na terenie miasta przeprowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, tapczany, dywany itp.). W celu ułatwienia odbioru, odpady należy wystawić w dniu zbiórki w godzinach: od 6.00 do 7.00:


- w przypadku zabudowy wielorodzinnej w miejscach wyznaczonych do gromadzenia odpadów,


- w przypadku zabudowy jednorodzinnej przed posesję.
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 7 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 16:15 odbędzie się posiedzenie komisji wspólnej pod przewodnictwem Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Informacja dotycząca parkingu przy cmentarzu parafialnym

Informujemy, iż w dniach 27.10.2017 – 06.11.2017 na placu parkingowym utwardzonym (kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie możliwości parkowania od strony parkanu. Połowa tego parkingu będzie przeznaczona do handlu kwiatami i zniczami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży. Połowa parkingu od strony ulicy Kaliskiej będzie przeznaczona do parkowania samochodów.
więcej

Spotkania informacyjne w Urzędzie Skarbowym w sprawie Jednolitego Pliku Kontrolnego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łęczycy informuje, że w dniach 7, 14, 21 i 28 listopada 2017 roku o godzinie 12.00 w siedzibie tut. Organu podatkowego odbędą się spotkania informacyjno-edukacyjne w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego, którego obowiązek złożenia od 1 stycznia 2018 roku dotyczyć będzie wszystkich czynnych podatników podatku od towarów i usług.


W przypadku osób zainteresowanych takim spotkaniem prosimy o telefoniczny kontakt z Panią Mariolą Palczewską nr tel. 24 721 40 63 w. 37 celem ustalenia terminu spotkania.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd F. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.10.2017 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.10.2017 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań w budynku Urzędu Miasta - pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

XVII Powiatowy Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w XVII Powiatowym Przeglądzie Uczniowskich Teatrzyków Językowych, który odbędzie się 7 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Domu Kultury. Aby wystartować w przeglądzie wystarczy przygotować krótkie przedstawienie w jednym z wybranych języków: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim i wysłać zgłoszenie do 1 grudnia br. na adres Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11. W tym roku na widowni zasiądzie także młodzież z francuskiego miasta bliźniaczego Rillieux-la-Pape, która odwiedzi Łęczycę w ramach międzyszkolnej wymiany.

więcej

Nowe pomoce dydaktyczne dla SP nr 3 i SP nr 4

Z przyjemnością informujemy, że nasze dwie placówki – Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 4 wzbogacą się o nowe pomoce dydaktyczne. Dzisiaj Pani Monika Kilar-Błaszczyk - Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca oraz Pani Grażyna Życzkowska - Skarbnik Miasta Łęczyca podpisały umowę z Panem Zbigniewem Rau - Wojewodą Łódzkim, na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica”.
więcej

„Wszyscy jesteśmy programistami!” – warsztaty w bibliotece

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przyłączył się do akcji „Europejski Tydzień Kodowania!”. Tegoroczna edycja trwała od 7 do 22 października i odbywała się pod hasłem „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!”. W związku z tym w dniach 17-20 października 2017r. do biblioteki zaproszono uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy na zajęcia pt. „Wszyscy jesteśmy programistami”.

 

 


 

 

więcej

Za nami "IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF"

W sobotę, 21 października 2017 roku, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy odbył się „IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF” organizowany przez Łęczycki Klub Karate „IPPON”. W zawodach udział wzięło około stu zawodników z całej Polski. Do rywalizacji przystąpili karatecy z łęczyckiego klubu, a także reprezentanci klubów z Brodnicy, Szczecina, Poddębic czy Uniejowa. Nagrody zwycięzcom wręczała Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier.

 


więcej

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca wystąpiła do Wojewody Łódzkiego z prośbą o wsparcie łęczyckiego SOR

W wyniku spotkania pani Moniki Kilar-Błaszczyk z Dyrektorem ZOZ w Łęczycy – panem Andrzejem Pietruszką w sprawie potrzeb łęczyckiej placówki Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca wystąpiła w dniu 17 października 2017 roku z pismem do Wojewody Łódzkiego z prośbą o wsparcie finansowe Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Prośba została pozytywnie przyjęta i już 20 października 2017 roku Wojewoda poinformował o gotowości przekazania środków finansowych, po przedstawieniu przez Starostę Powiatu Łęczyckiego stosownego wniosku.
więcej

Kodowanie w bibliotece

W dniu 27 października 2017 r. do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zapraszamy dzieci i młodzież na „Kodowanie” z pomocą programu Kodu Game Lab. Zajęcia odbędą się w godzinach 15.00-17.00. Celem spotkania jest zainteresowanie młodych osób nauką programowania i pokazaniem, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych.
więcej

1 2 3 4 5 6 następna wszystkich aktualności: 76