Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Sesja Rady Miasta

W najbliższy czwartek, 30 listopada, w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbędzie się druga sesja Rady Miasta.

Podczas obrad, radni wybiorą poszczególne komisje Rady i ich przewodniczących.

Obrady rozpoczną się o godzinie 14.00.

więcej

Oczyszczalnia już spłacona

- Podczas pierwszej mojej kadencji na stanowisku Burmistrza Królewskiego Miasta Łęczyca wybudowana została nowoczesna i ekologiczna oczyszczalnia ścieków. W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisaliśmy właśnie umowę dotyczącą rozliczenia tej inwestycji. Z przyjemnością informuję, że inwestycja ta została rozliczona i spłacona - mówi Krzysztof Lipiński.

Nie dość, że oczyszczalnia została spłacona, to jeszcze do tego NFOŚiGW umorzył naszemu miastu kwotę ponad 800 tysięcy złotych.

- Tak więc, udało się nam "ukraść" kolejne środki finansowe. Pieniądze te zostaną wykorzystane na kolejne inwestycje proekologiczne w naszym mieście - informuje Krzysztof Lipiński.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z umową dotyczącą oczyszczalni ścieków.

więcej

Remont Słowackiego

Rozpoczęly się prace związane z remontem ulicy Słowackiego. W ubiegłym roku przy tej ulicy została wykonana kanalizacja, a od kilku dni trwają roboty polegające na wymianie nawierzchni drogowej i chodników.

Asfalt zostanie położony na długości ponad 120 metrów. Koszt inwestycji, która najprawdopodobniej zakończy się w przyszłym roku, wyniesie 190 tysięcy złotych.

- Tak więc kolejna łęczycka ulica zmieni swoje oblicze. Szkoda tylko, ze radni nie zgodzili się na zwiększenie pieniędzy na jej remont. Wtedy wyglądałaby jeszcze bardziej okazale - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Trwają prace związane z remontem ulicy Słowackiego

więcej

Umorzenie postępowania

Ostatni bardzo dużo mówi się o PGKiM spółce miejskiej, która według niektórych osób nie dba o sprawy mieszkańców, a burmistrz i prezes działają na jej szkodę.

Prosimy więc o zapoznanie się z pismem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, która postanowiła umorzyć śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i działania na szkodę PGKiM.

więcej

Małgorzata Caban przewodniczącą Rady Miasta

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, radni dokonali wyboru przewodniczącego. Została nim Małgorzata Caban, a funkcję wiceprzewodniczącego będzie pełnił Paweł Kulesza.

więcej

Koncert Soli Deo

W najbliższą niedzielę w kościele św. Andrzeja odbędzie się koncert chóru Soli Deo.

Chór zaśpiewa pieśni z okazji wspomnienia świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

Początek koncertu o godzinie 19.00.

więcej

Dyrektorzy pożegnali Burmistrza

Dyrektorzy łęczyckich szkół i przedszkoli spotkali się z Krzysztofem Lipińskim, Burmistrzem Królewskiego Miasta, aby podziękować mu za czteroletnią współpracę.

Współpracę, która przyniosła łęczyckim placówkom oświatowym wymierne korzyści. W ciągu tych czterech lat szkoły i przedszkola zmieniły swój wygląd, przeprowadzono w nich termomodernizację, zmniejszono liczbę uczniów klasach, uczniowie zdobywają wiedzę w nowocześnie wyposażonych klasach, a nauczyciele uczą w znacznie lepszych warunkach.

- Podziękowaliśmy Burmistrzowi Lipińskiemu za stworzenie właściwego klimatu w łęczyckiej oświacie, za wszystko, co zrobił dla naszych placówek, a przede wszystkim dla uczniów i nauczycieli – stwierdzali dyrektorzy łęczyckich placówek oświatowych.


Dyrektorzy łęczyckich placówek oświatowych pożegnali Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Królewskiego Miasta Łęczyca

więcej

Sesja I

Już w najbliższą środę 22 listopada o godz. 13.00 odbędzie się pierwsza sesja Rady Miasta Łęczyca.

więcej

HURTAP ŁĂŠCZYCA - KUPCZYK KRAKĂ“W 5:2, (3:0)

Wreszcie łęczycka drużyna odniosła zwycięstwo w meczu o mistrzostwo I ligi futsalu. I, było to zwycięstwo w pełni zasłużone, a nasz zespół zademonstrował od pierwszych minut dynamiczną, szybką i kombinacyjną, a co najważniejsze, skuteczną grę.

Przeciwko Kupczykowi Kraków trener Andrzej Antos od początku wystawił zupełnie inna pierwszą "piątkę" niż miało to miejsce w poprzednich meczach. W bramce Górecki, a dalej Laskowski, Jasiński, Widzicki, Kaźmierczak.

Ale na bramkę kibice musieli poczekać do 9 minuty. Łęczycanie przeprowadzili szybką akcję, która celnym strzałem zakończył Igor Sobalczyk.

Po dwóch minutach gry było już 2:0. Tym razem akcję wykończył Robert Zamiar. Łęczycanie poszli za ciosem i w ciągu kilku minut stworzyli kilka dogodnych sytuacji bramkowych, które niestety, nie zostały wykorzystane.

Gra krakowian ograniczała się praktycznie do zabezpieczania strefy obronnej, a ich kontry można było policzyć na palcach jednej ręki. W 14 minucie krakowski bramkarz skapitulował po raz trzeci, a pokonał go Marek Sadziński.

Od tego momentu gra się wyrównała, a goście coraz częściej stwarzali groźne sytuacje pod bramką Marka Góreckiego. Nasz bramkarz w kilku sytuacjach popisał się wprost nieprawdopodobnym refleksem i intuicje broniąc strzały krakowskich napastników.

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, goście mieli już popełnionych pięć fauli. Każdy kolejny powodowałby rzut karny dla łęczycan. Nic takiego nie nastąpiło i nasz zespół zszedł do szatni z trzybramkową przewagą.

Druga połowa znów rozpoczęła się od kilku udanych akcji naszych piłkarzy. Trzy razy przed szansą zdobycia gola stawał Łukasz Laskowski, kilka razy mocno uderzali Kaźmierczak i Sobalczyk.

Jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje zemściły się. W 25 minucie kontra zespołu Kupczyka, a akcję zakończył Podgórski.

Od tego momentu, piłkarze z Krakowa zagrali bardziej ofensywnie, ale znów w naszej bramce doskonale spisywał się Górecki.

Po kilku minutach przewagi krakowian, nasi piłkarze znów stworzyli doskonałą sytuację i znów nie potrafił wykorzystać jej Laskowski. To, co nie udało się Łukaszowi, udało się Kaźmierczakowi, który w 25 minucie podwyższył na 4:1. Reprezentant Polski rozegrał z Kupczykiem świetny mecz i należał do najlepszych na boisku. W 30 minucie mógł zdobyć kolejnego gola, ale jego strzał trafił w słupek.

Dość niespodziewanie łęczycanie zdobyli piątego gola. W niegroźnej sytuacji, z bardzo ostrego kąta, uderzył piłkę Sobalczyk, a ta znalazła drogę do siatki.

Przewaga czterech bramek uśpiła trochę naszą drużynę i wprowadziła pewne rozluźnienie w grze obronnej. Efektem tego była strata bramki, którą w 37 minucie strzelił Kozieł.

Końcowy gwizdek sędziów spowodował wśród całej łęczyckiej ekipy ogromną radość. Cieszyli się piłkarze, prezes Wiktor Napióra, trener Andrzej Antos, działacze i kibice.

- Wreszcie zespół przerwał złą passę. Jestem pewien, że od tego momentu drużyna zacznie grać tak, jak jest do tego predysponowana - stwierdzał Wiktor Napióra.

- Będziemy grać coraz lepiej, a przede wszystkim skutecznie i uważnie w obronie. Dziś pokazaliśmy dobry futsal, ale możemy grać jeszcze lepiej - mówił Andrzej Antos.

więcej

Nie będzie wody

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje, że z powdu awarii sieci wodociągowej, dziś od godziny 22 do 6 rano w całej Łęczycy nie będzie dostawy wody.

Za utrudnienia PGKiM przeprasza mieszkańców.

więcej

Hurtap gra z Kupczykiem

Dziś, o godzinie 20 w hali sportowej w Krośniewicach piłkarze łęczyckiego Hurtapu rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo I ligi futsalu.

Przeciwnikiem łęczycan będzie drużyna Kupczyka Kraków.

Nasi rywale rozegrali dotychczas 6 meczów i zdobyli 7 punktów. Krakowianie zajmują 7 miejsce w tabeli. W ostatnim meczu ligowym piłkarze Kupczyka wygrali na wyjeździe z Jachym Tychy 6:4.

Łęczycanie natomiast pauzowali.

- Nie jesteśmy usatysfakcjonowani ani grą, ani wynikami, ani zajmowanym miejscem w tabeli. Myślę, ze mecz z Kupczykiem będzie meczem przełomowym, w którym mój zespół zaprezentuje grę na poziomie, do którego jest predysponowany - mówi Andrzej Antos, trener łęczyckiej drużyny.

Kibice również liczą na dobrą grę i zwycięstwo.

więcej

Promesa na Starówkę

Prosimy o zapoznanie się z pismem dotyczącym promesy na termomodernizację 34 budynków na łęczyckiej Starówce. Prace w tym rejonie Łęczycy rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

więcej

WYBORY SAMORZĄDOWE 2006

Frekwencja: 57,95%

Wybory na Burmistrza Miasta Łęczyca
1. Olszewski Andrzej - 60,79%
2. Lipiński Krzysztof - 34,32%
3. Protekta Krzysztof - 2,48%
4. Błaszczyk Przemysław- 2,40%
---------------------------------------------------

Wybory do Rady Miasta Łęczyca
Okręg nr 1. Rytczak Halina - 236 głosów - 54,25%
Okręg nr 2. Kulesza Paweł - 214 głosów - 31,07%
Okręg nr 3. Czarnecka Iwona - 130 głosów - 27,60%
Okręg nr 4. Szajnocha Szymon - 75 głosów - 30,49%
Okręg nr 5. Sroczyński Włodzimierz - 119 głosów - 22,70%
Okręg nr 6. Caban Małgorzata - 269 głosów - 56,28%
Okręg nr 7. Augustyniak Maria - 109 głosów - 22,85%
Okręg nr 8. Saganiak Andrzej - 244 głosów - 42,58%
Okręg nr 9. Koperkiewicz Zenon - 211 głosów - 35,76%
Okręg nr 10. Jatczak Marzena - 240 głosów - 37,28%
Okręg nr 11. Dominiczak Danuta - 226 głosów - 41,85%
Okręg nr 12. Wojciechowski Wojciech - 147 głosów - 33,18%
Okręg nr 13. Trzonkowska Urszula - 166 głosów - 30,40%
Okręg nr 14. Urbański Krzysztof - 157 głosów - 31,85%
Okręg nr 15. Keller Lidia - 129 głosów - 27,45%
więcej

Patriotyczne uroczystości w Łęczycy

Mieszkańcy naszego miasta bardzo uroczyście obchodzili Święto Niepodległości. Msza święta została odprawiona w kościele św. Andrzeja, a wzięły w niej udział poczty sztandarowe łęczyckich zakładów pracy, szkół i instytucji.

W intencji Ojczyzny modlili się przedstawiciele władz samorządowych z miasta i powiatu łęczyckiego oraz, wszyscy dla których dzień ten jest jednym z najważniejszych w roku.

Okolicznościowe przemówienia pod figurą Matki Boskiej wygłosili Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta i Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego.

- Tu, w tym świętym miejscu, gdzie w 1918 roku bohaterscy mieszkańcy Łęczycy rozbrajali znienawidzonych okupantów, spotykamy się, aby oddać im hołd, aby oddać cześć tym, którzy przez 123 lata walczyli i wywalczyli niepodległość - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Uroczystość zakończona została złożeniem pod Pomnikiem Matki Boskiej wieńców i wiązanek kwiatów.

Wiązanki złożyli przedstawiciele większości łęczyckich zakładów i instytucji. Szkoda, że chociaż skromnych kwiatów nie złożyli dyrektorzy łęczyckiego szpitala, zakładu który zatrudnia na Ziemi Łęczyckiej najwięcej pracowników.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z obchodów Święta Niepodległości w Łęczycy

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 27