Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Rzuć Palenie Razem z Nami”

W ramach ogólnopolskiej akcji antynikotynowej „Rzuć Palenie Razem z Nami” Oświata Zdrowotna i Promocja wraz z Higieną Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy zorganizowała w 29 listopada br w Szkole Podstawowej Nr 4 Łęczycy pogadanki nt. szkodliwości palenia tytoniu. W pogadankach uczestniczyli uczniowie III i V klas. Podczas spotkania rozmawiano z dziećmi jak unikać dymu tytoniowego, dlaczego ludzie palą, obliczano straty finansowe ponoszone z tytułu palenia papierosów przez palaczy, rozwiązywano quiz wiedzy oraz krzyżówkę. W takcie spotkania dzieci uczestniczyły także w zabawie pt.„ Przeganianie Papieroska”. Działania nasze spotkały się z dużą aprobatą uczestników spotkania.

więcej

Etiudy filmowe na Zamku Królewskim w Łęczycy

27 listopada w sali artystycznej Muzeum w Łęczycy zaprezentowane zostały najnowsze etiudy studentów łódzkiej „filmówki”: Moje miejsce w reżyserii Leszka Dawida oraz Męska sprawa Sławomira Fabickiego. Spotkanie rozpoczęła pani Wanda Mirowska, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po krótkim wstępie przygotowanym przez panią profesor widzowie obejrzeli dwie etiudy młodych polskich reżyserów oraz dwa krótkometrażowe filmy animowane: Karaluch oraz Czarownica Magdalena. Po projekcji zadawano pytania dotyczące obejrzanych wcześniej filmów, procesu ich realizacji oraz ciekawostek związanych ze słynną łódzką „filmówką”.

Zapraszamy wszystkich do galerii - www.zamek.leczyca.info.pl

więcej

30 lecie Towarzystwa Naukowego Płockiego

W dniu 28 listopada 2007r. w budynku Ratusza obchodziliśmy 30 lecie Oddziału Towarzystwa Naukowego Płockiego w Łęczycy. Towarzystwo Naukowe dla uczczenia jubileuszu istnienia zorganizowało uroczystą sesję naukową. Temat sesji został zawarty w hasłach:"Przeszłość dla przyszłości. Rewitalizacja zabytków łęczyckiego". Władze miasta reprezentowane przez Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzeja Olszewskiego, Zastępcę Burmistrza Krystynę Pawlak oraz Przewodniczącą Rady Miasta Małgorzatę Caban dokonały uroczystego wręczenia tytułów: Honorowych Obywateli Miasta Łęczyca jakie w tym roku Rada Miejska przyznała panom: Bolesławowi Solarskiemu oraz profesorowi Henrykowi Jaworowskiemu.

więcej

Sesja Rady Miasta

Zapraszamy wszystkich Łęczycan na XVII sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się w dniu 29 listopada 2007r. o godz. 1530 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
3. Sprawozdanie z realizacji uchwał.
4. Informacja z bieżącej działalności Burmistrza Miasta
5. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad przyznawania usług opiekuńczych świadczonych w ośrodkach wsparcia oraz zwalniania od opłat, a także ustalenia odpłatności, tryb i terminu ich pobierania w roku 2008
6. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad przyznawania nieodpłatności i odpłatności pomocy w zakresie żywienia realizowanej w ramach programu: „Pomoc państwa w dożywianiu,” zasad ustania odpłatności oraz tryb ich pobierania w roku 2008
7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek od nieruchomości na terenie miasta Łęczyca w roku 2008.

więcej

Spotkanie na Łazienkowskiej

26 listopada br. grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy wraz z Kierownikiem Referatu Oświaty, Kultury i Sportu byli uczestnikami specjalnego spotkania z trenerami, działaczami i piłkarzami Legii Warszawa.
Pomysłodawcą tego spotkania był Pan Adam Wójtowicz nauczyciel wychowania fizycznego, wieloletni przyjaciel obecnego I trenera Legii Warszawa Jana Urbana z czasów gry zawodniczej trenera Urbana w Osasunie Pampeluna drużyny hiszpańskiej Primera Division.
Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić muzeum klubowe, obejrzeć trening zawodników pierwszego zespołu, zobaczyć obiekty sportowe kompleksu Legii, a najważniejsze spotkać się z zawodnikami.
Była to również wyśmienita okazja by porozmawiać o organizacji szkolenia dzieci i młodzieży oraz współpracy profesjonalnie prowadzonego klubu piłkarskiego z samorządem terytorialnym. Nieocenioną pomoc w tym zakresie wniósł Mirosław Trzeciak - Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Sportowy oraz Jacek Magiera - Trener asystent. Zaproszono również przedstawicieli Legii Warszawa jako gości specjalnych na organizowany przez nasze miasto turniej Mini Euro 2012.

więcej

AKCJA

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym informujemy o kontrolach, które przeprowadzi Straż Miejska w zakresie uprzątania błota, śniegu i lodu z chodników przyległych do nieruchomości lub posesji na terenie miasta Łęczyca.

więcej

MMKS Łęczyca – Kasztelan Rozprza

W nadchodzącą sobotę 24 listopada w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 o godzinie 18.00 siatkarze MMKS Łęczyca rozegrają przed własną publicznością kolejne III-ligowe spotkanie. Przeciwnikiem Łęczycan będzie drużyna Kasztelana Rozprza.

Serdecznie zapraszamy kibiców.

więcej

Sztuka ludowa w łęczyckim Domu Kultury

Dom Kultury w Łęczycy jest organizatorem I ŚWIĄTECZNEGO KIERMASZU AMATORSKIEJ SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO, które odbędą się w naszej placówce w dniu 9 grudnia 2007 r. (niedziela) w godzinach 9.00 – 15.00. Kiermasz przebiegać będzie pod hasłem „NIM ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA”, a zatem znaleźć się tutaj powinny wszelkie wytwory kojarzące się ze Świętami: anioły, bombki, światki, szopki, koronki, serwetki, ozdoby choinkowe, stroiki, itp. Chcemy, aby kiermasze świąteczne (planujemy przed Wielkanocą) wpisały się na stałe w nasz kalendarz wydarzeń kulturalnych. Dla twórców ma to stanowić możliwość prezentowania swoich wytworów oraz dać szansę sprzedania ich.

Liczymy na odpowiedź z Państwa strony i rozpropagowanie tej imprezy wśród swoich twórców. Prosimy o telefoniczne bądź listowne potwierdzenie udziału w terminie do 4 grudnia 2007 roku.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu.

Dom Kultury w Łęczycy
Al. Jana Pawła II 11
99-100 Łęczyca
tel. (0-24) 721 03-49
e-mail: dkleczyca@spinet.pl

więcej

Łęczyca w Bożonarodzeniowej odsłonie

Szanowni Państwo

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla nas wszystkich. Wszyscy w swych domach dbamy o szczególny świąteczny wystrój. Pragniemy aby nasze miasto w tym czasie wyglądało szczególnie pięknie, odmieniając swój wygląd poprzez świąteczną dekorację.

W związku z tym zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Łęczyca w Bożonarodzeniowej odsłonie”.

Jednocześnie informuję, iż akcją „Łęczyca w Bożonarodzeniowej odsłonie” chcemy zainteresować i zaprosić do czynnego udziału obok mieszkańców także wszystkie instytucje i firmy działające na terenie miasta aby nasze miasto wyglądał niepowtarzalnie.

Proszę o zgłaszanie udekorowanych posesji do Referatu Promocji Miasta tel. (24) 721 03 43, (24) 721 03 41. Pozwoli to na dotarcie do najpiękniej udekorowanych posesji oraz umieszczenie zdjęć z nich na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz biuletynie informacyjnym. W akcji na najpiękniej udekorowaną posesję przewidziano również nagrody.

Informujemy również, iż akcją naszą zainteresujemy media. Szczegółowych informacji na temat akcji „Łęczyca w Bożonarodzeniowej odsłonie” udziela Referat Promocji Miasta tel. (24) 721 03 43, (24) 721 03 41.

więcej

HURTAP ŁĂŠCZYCA LIDEREM

Przeciwnikiem Hurtapu Łęczyca w środowym meczu o mistrzostwo pierwszej ligi piłki halowej była drużyna Jango Katowice. Rywal rozegrał do tej pory pięć spotkań i, co ważne, nie odniósł żadnej porażki. Z analizy pojedynków Katowiczan wynikało, że to zespół bramkostrzelny a jednocześnie ze słabą obroną, tracący wiele goli. Tak więc zawodnicy Jango mieli o co grać a Hurtap, wiadomo, długie pasmo zwycięstw i atak na pozycje lidera tabeli. Zapowiadał się niezwykle interesujący mecz i w istocie tak było. Ale zacznijmy od samego początku.

więcej

NIEŁATWO BYÆ MŁODYM

Muzeum w Łęczycy serdecznie zaprasza na spotkanie pod hasłem: „NIEŁATWO BYĆ MŁODYM”na którym pani Wanda Mirowska, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, zaprezentuje najnowsze etiudy studentów łódzkiej „filmówki” między innymi: „Moje miejsce” (reżyseria Leszek Dawid) i nominowany do tegorocznej nagrody Oscara: „Męska sprawa” (reżyseria Sławek Fabicki). Sala wystaw stałych Zamku w Łęczycy, wtorek 27 listopada 2007 r. godz. 17.00 Cena biletu: 6 zł. normalny, 3 zł. ulgowy.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 51