Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nowy termin sesji Rady Miasta

W związku z ogłoszeniem kolejnej przerwy w obradach XLVIII z dnia 29 października 2009 r. posiedzenie odbędzie się 03 grudnia 2009 r. o godz. 16:15 w sali obrad Urzędu Miejskiego.

więcej

V RAJD MIKOŁAJKOWY

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich młodych turystów oraz sympatyków PTTK na V RAJD MIKOŁAJKOWY, który odbędzie się 5 grudnia 2009 w Łęczycy. Inicjatywę mikołajkowego wędrowania, podobnie jak w latach ubiegłych, wspierają: Urząd Miasta w Łęczycy, Gmina Łęczyca, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, PGKiM w Łęczycy, PEC w Łęczycy oraz wójt gminy Daszyna. Zapraszamy.

Regulamin Rajdu

więcej

Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Każdego dnia na świecie wirusem HIV zakaża się około 14 tys. osób (blisko 10% to dzieci), a umiera - z przyczyn związanych z HIV/AIDS - prawie 8 tysięcy osób. Około 50% zakażeń dotyczy ludzi bardzo młodych w przedziale wiekowym 18 – 39 lat, z przewagą osób do 29 roku życia. HIV i AIDS nie zna granic.

więcej

„Mój ulubiony miś z bajki”

Dnia 27 listopada 2009 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony miś z bajki” zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy – Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W konkursie wzięło udział 163 dzieci w dwóch grupach wiekowych: I grupa: kl. „0” z przedszkoli – 40 uczestników II grupa: kl. I-III ze szkół podstawowych – 123 uczestników

więcej

Praca w HT LANCET

Firma HT LANCET Sp. z o. o. w Łęczycy poszukuje osób do Działu Utrzymania Ruchu na niżej wymienione stanowiska pracy:
1. Elektryk
2. Mechanik
3. Automatyk

Oczekiwania:
- wykształcenie kierunkowe min. średnie
- minimum dwuletnie doświadczenie na wybranym stanowisku pracy,
- wynagrodzenie do uzgodnienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Oferty prosimy przesyłać na adres firmy:
ul. Lotnicza 21 h, 99-100 Łęczyca
tel: (024) 721 92 02
e-mail: sekretariat@htlancet.pl
z dopiskiem „Dział Utrzymania Ruchu”

więcej

Stanowisko Burmistrza Miasta Łęczyca

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzeja Olszewskiego w sprawie połączenia spółek PGKiM i PEC.

Link do filmu

więcej

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek: sympatyczna, miła w dotyku, przyjazna dziecku i oczywiście niezastąpiona jako przytulanka przy zasypianiu. Misie stały się popularne w bajkach, wierszach, piosenkach i dobranockach.

więcej

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 zaprasza chętne dzieci 6,7 i 8-letnie do wzięcia udziału w imprezie mikołajkowej, która odbędzie się 4 grudnia 2009r. (piątek) w godzinach od 16.00 do 18.00

więcej

SPOTKANIE LOKALNEJ ORGANZIACJI TURYSTYCZNEJ

W dniu dzisiejszym w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Łęczycy odbyło się spotkanie Lokalnej Organizacji Turystycznej, w którym uczestniczyli członkowie zarządu oraz działacze stowarzyszenia. Spotkanie miało na celu wybór kierunku działań LOT-u na rok 2010 oraz rozbudowanie dotychczas działającej formy organizacji jak również powołanie nowej Lokalnej Organizacji Turystycznej – Centralny Łuk Turystyczny, która będzie mogła zrzeszać osoby prawne.

więcej

'Profilaktyka zdrowotna w zakresie zdrowego odżywiania'

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że 20 listopada 2009 r. w Bursie Szkolnej w Łęczycy odbyło się szkolenie pt. "Profilaktyki zdrowotnej w zakresie zdrowego odżywiania". Uczestnikami i współorganizatorami szkolenia były członkinie Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej. W trakcie szkolenia specjalista ds. żywienia p. Aleksandra Wośko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łodzi wygłosiła wykład nt. zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Uczestnikom rozdano ulotki na powyższy temat. Na koniec spotkania odbyła się degustacja zdrowej żywności.

więcej

Zakończenie Sezonu Atletycznego

Zarząd Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy w dn. 27.11.2009 r. w Hali Sportowej w Łęczycy, przy ul. Szkolnej 4 organizuje uroczyste Zakończenie Sezonu Atletycznego. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości planowane jest na godz. 17:00.

więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym został zawiązany Sztab 18 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy. Przyszłoroczny finał odbędzie się w dniu 10.01.2010r. a środki zebrane zostaną przeznaczone na rzecz onkologii dziecięcej. Obok szczytnego celu, jaki przyświeca finałom Wielkiej Orkiestry pamiętajmy o tym, iż chodzi również o radosne spotkanie z drugim człowiekiem i wspólną zabawę.
Szefem łęczyckiego sztabu WOŚP został Maciej Baranowski a w skład sztabu weszli: Wioletta Stefaniak, Andrzej Malinowski oraz Paweł Czarnecki.
Jednocześnie informujemy wszystkich chętnych do kwestowania o zgłaszanie się do Urzędu Miasta w Łęczycy – pokój 30.

więcej

Spotkanie ze znanym pisarzem Andrzejem Pilipiukiem

W środę 18 listopada o godzinie 19.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znanym pisarzem Andrzejem Pilipiukiem, najbardziej znanego z cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza. Innymi utworami Pilipiuka jest cykl o kuzynkach Kruszewskich oraz Michale Sędziwoju, alchemiku oraz cykl „Norweski dziennik”, opowiadający o przygodach Tomasza Paczenki, młodego uciekiniera z Polski Ludowej. Jest też autorem opowiadań z kręgu fantastyki zebranych w tomy pt. „2586 kroków”, „Czerwona Gorączka”.

więcej

SPOTKANIE z MARIĄ CZUBASZEK

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią we wtorek 17 listopada o godz. 17:00 w Ratuszu Miejskim odbyło się organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy spotkanie ze znaną dziennikarką, felietonistką, a także scenarzystką i autorka tekstów piosenek Panią MARIĄ CZUBASZEK.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 43