Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Straż miejska będzie karać za handel w miejscach niedozwolonych

19 listopada w życie weszła uchwalona w połowie września nowelizacja Kodeksu wykroczeń. Przewiduje ona karę grzywny do 500 zł oraz możliwość przepadku towaru za handel poza miejscem wyznaczonym przez gminę art. 60^3 K .W . Jeżeli dana sprawa trafi do Sądu grzywna może wynieść nawet 5000 zł. Przepisy mają doprowadzić do tego, by sprzedaż była prowadzona bez naruszania zasad uczciwej konkurencji i prawa podatkowego. Nowelizacja Kodeksu wykroczeń stanowi, że karze grzywny podlegają sprzedający towary poza miejscem do tego przeznaczonym, na terenie należącym do gminy.
więcej

Jubileusz pożycia małżeńskiego

W dniu 26 listopada 2011 roku o godzinie 14.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łęczycy odbyła się uroczystość nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie następujących par: Państwa Haliny i Zygmunta małż. Szczepaniaków - 59 rocznica ślubu oraz państwa Mirosławy i Elizeusza małż. Czarnocińskich - 50 rocznica ślubu. Życzymy wszelkiej pomyślności i szczęścia. 
więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Moja mała Ojczyzna”

Dnia 24 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja mała Ojczyzna”, organizowanego przez Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. W konkursie uczestniczyły 71 osób. 

więcej

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zorganizował zajęcia pod hasłem „Miś- mój mały przyjaciel”. W ciągu trzech dni: 23, 24 i 25 listopada bibliotekę odwiedziły 5-latki z łęczyckich przedszkoli. W ramach zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, rozpoznawały postacie sławnych misiów.
 

więcej

Biuro Rzeczy Znalezionych

Od dnia 23.09.2011 r. na terenie Powiatu Łęczyckiego funcjonuje biuro rzeczy znalezionych, które mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Łęczycy. Regulamin biura oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa w zakładce Biuro Rzeczy Znalezionych.

Starostwo Powiatowe

więcej

Przegląd Kolęd i Pastorałek w DK

Dom Kultury zaprasza do udziału w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 22 grudnia 2011r. w sali widowiskowej DK o godz. 16.00. Zgłoszenia można przekazywać do dnia 9 grudnia br.Szczegóły Przeglądu
więcej

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej w Przedszkolu nr 1

W dniach 14-18 listopada 2011r. dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Głównymi postaciami Programu były pastusie: Lilly, Billy oraz Milki, dzięki którym dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, wykonując na zakończenie akcji plakaty konkursowe pod hasłem "Moje przygody w krainie zdrowych ząbków". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Z wizytą w Telewizji Polskiej

W czwartek 17 listopada grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do głównego oddziału Telewizji Polskiej w Warszawie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji, zapoznać się z działaniem sprzętu telewizyjnego. Nasi uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda praca reżyserów, aktorów oraz ekip realizacyjnych.Relacja i zdjęcia na stronie: http://gimlca.pl/?id=402
więcej

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie poświęcone książce Josteina Gaardera – „Dziewczyna z pomarańczami”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godzinie 17.00 w „Starej Prochowni” na Zamku w Łęczycy
więcej

Jubileusz Klubu Złotej Jesieni

W dniu 17 listopada br. Klub Złotej Jesieni obchodził 40-lecie swojego istnienia. W związku z tym wspaniałym jubileuszem w Łęczyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość, w której wzieli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu łęczyckiego, reprezentanci organizacji pozarządowych, zaprzyjaźnionych z Klubem Złotej Jesieni. Członkiniom Klubu składamy najserdeczniejsze życzenia wielu lat zdrowia i pomyślności, sukcesów w życiu osobistym, a także spełniania marzeń i planów Klubu. 

UM

więcej

Zakończenie sezonu lekkoatletycznego 2011

W dniu 15 listopada 2011 r. w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu startów lekkoatletycznych w 2011 roku zawodników klubu sportowego MKLA Łęczyca. Uroczystość swoją obecnością uświetnili znakomici zawodnicy polskiej lekkoatletyki: 3-krotny olimpijczyk w skoku o tyczce (Seul 1988, Barcelona 1992, Atlanta 1996) i medalista mistrzostw świata - Artur Partyka, aktualny mistrz świata seniorów, rekordzista Polski (5,91 w 2011) i halowy rekordzista kraju (5,86 w 2011) – Paweł Wojciechowski oraz zawodnik ze światowej czołówki w tej konkurencji – Łukasz Michalski.


 

więcej

Akcja na rzecz łęczyckiego Schroniska dla zwierząt

W październiku br. na terenie Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy przeprowadzono akcję „Do serca przytul psa”. Jej celem była zbiórka darów na rzecz psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. W wyniku akcji, wspieranej działaniami uświadamiajacymi potrzebę prowadzenia spotkań proekologicznych, zebrano: 238,325 kg pożywienia, 8 koców, 1 kołdrę, 1 poduszkę, 2 ręczniki, 2 miski metalowe, 2 miski plastikowe. 

więcej

Przedszkolny program edukacji antytytoniowej

W dniu 15 listopada 2011 r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się I Przegląd Małych Sztuk Teatralnych dot. Przygód Dinusia – głównego bohatera przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Program ten realizowany jest na terenie naszego powiatu już od 3 lat, a koordynowany jest przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy. 

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 47