Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kolejne unijne środki w Łęczycy - na budowę drogi na terenie Łęczyckiej PodstrefyProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Informujemy, że dziś została podpisana umowa o dofinansowanie dla projektu pn. „Budowa drogi dojazdowej na terenie ŁSSE w Łęczycy”. W Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi podpisy złożyli Zastępca Burmistrza Łęczycy – Wojciech Czaplij oraz Skarbnik Miasta - Anna Kochańska. Na budowę drogi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozyskano 774 058,22 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 190 858,81 zł. 35% z tej kwoty poniesie Gmina Miasto Łęczyca. W ramach zadania w latach 2012-2013 zostanie opracowana koncepcja odwodnienia terenów inwestycyjnych oraz będzie zbudowana droga wewnętrzna o długości 306,78 m pełniąca funkcję drogi dojazdowej do działek inwestycyjnych na ŁSSE w Łęczycy. Droga będzie przedłużeniem istniejącej drogi wewnętrznej stanowiącej odgałęzienie ulicy Lotniczej. Projekt zrealizowany zostanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej III. Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działania III.4 Rozwój otoczenia biznesu.
więcej

Zaginęły dwa owczarki niemieckie - prośba o pomoc!

W okolicach ul. Dworcowa, Ozorkowskie Przedmieście zaginęły 2 dorosłe owczarki niemieckie: pies i suczka. Pies ma cienki łańcuszek na szyi. Osoby, które widziały owczarki bardzo proszę o pilny kontakt: 668 744 062. Psy wymagają stałej opieki weterynaryjnej.
więcej

Utrudnienia w związku z Rajdem Mikołajkowym

Informujemy, iż w sobotę, 1 grudnia br., w godz. 10.00 - 13.00 na terenie Łęczycy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na odbywający się VIII Rajd Mikołajkowy, organizowany przez PTTK Oddział "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. Trasa Rajdu: Plac przed dworcem PKP (rozpoczęcie Rajdu) - ul. Biwy nad Bzurą - ul. Belwederska – ul. Szkolna- ul. Dominikańska – ul. Konopnicka- ul. Popiełuszki - ul. Przedrynek - ul. Kilińskiego – ul. Szpitalna- ul. J. Grodzkiej - ul. Pocztowa- ul. 18-go Stycznia- Plac T. Kościuszki- ul. Ozorkowska - ul. Dworcowa – Szkoła Podstawowa nr 4 (zakończenie Rajdu). Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
więcej

Konkurs języka angielskiego dla dzieci

Już 6 grudnia rusza III edycja ogólnopolskiego konkursu językowego FunEnglish.pl Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 - 12 lat, które chcą sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Celem Ogólnopolskiego Konkursu Językowego jest promowanie nauki języka angielskiego z wykorzystaniem multimediów oraz wyłonienie najzdolniejszych dzieci z całego kraju. Pozwala on dzieciom na sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz poznanie dodatkowych możliwości pożytecznego wykorzystania komputera w nauce.
więcej

Akademia Futbolu Tomasz Hajto już 4 grudnia w Łęczycy!

"Sport, Zabawa, Dobre Wychowanie"
Akademia Futbolu Tomasza Hajto jest elitarną szkółka piłkarska dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat, nie jest to klub sportowy, są to pozaszkolne zajęcia z piłki nożnej dla chłopców i dla dziewczynek, Akademia Działa od września w Łodzi oraz w innych miastach. Są trzy grupy wiekowe 4-6 lat, 7-8, 9-11 . Szkółka nie prowadzi żadnej selekcji mogą trenować wszyscy którzy mają chęci trenować piłkę nożna. Głównym celem jest odciągniecie dzieciaków od komputerów i umożliwienie rozwoju i aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez sport i zabawę chcemy nauczyć ich pracy w zespole, systematyczności, pewności siebie i dążenia do realizacji własnych celów i marzeń.


więcej

Pobór krwi w Łęczycy!

Zapraszamy do oddawania krwi - w każdy piątek 30 listopada oraz w grudniu: 7, 14, 21 i 28 w godz. 8.00-10.00 w Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, który będzie ustawiony na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14.
więcej

XII Przegląd Teatrzyków Językowych w DK

27 listopada odbyły się XII Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych. Wzięło w nim udział 9 szkół. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języków z poszczególnych szkół przyznało nagrody. 

więcej

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

Zbliża się Światowy Dzień AIDS (1 grudnia). Z tej okazji zachęcamy do wykonania anonimowego bezpłatnego testu w kierunku obecności HIV. Dzięki postępowi medycyny i farmaceutyki zakażenie HIV traktujemy jak chorobę przewlekłą, z którą można normalnie żyć i funkcjonować. Najpierw jednak musimy wiedzieć, czy jesteśmy zakażeni, czy nie. Wczesne wykrycie zakażenia daje szansę na szybkie rozpoczęcie leczenia, które przyczynia się do przedłużenia życia i poprawy jego jakości. Chcemy podkreślić, że test można zrobić bezpłatnie i anonimowo w punktach konsultacyjno – diagnostycznych w całym kraju.
więcej

"Moja wymarzona ekopracownia" w łęczyckich szkołach

Informujemy, że w Szkole Podstawowej Nr 3 i w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy oraz w Gimnazjum im. Jana Pawła II realizowany jest program z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „ Moja wymarzona ekopracownia”. W ramach tego projektu powstały trzy nowoczesne, pracownie biologiczne. W ramach wkładu własnego miasta i szkół wyremontowano sale lekcyjne: zainstalowano bieżącą wodę, zmodernizowano instalację elektryczną, pomalowano ściany. Z WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA i GOSPODARKI WODNEJ w ŁODZI otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 450 zł na zakup mebli, komputerów, rzutników, tablic multimedialnych, mikroskopów, preparatów do badań, filmów edukacyjnych.
więcej

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"

Filia nr 4 MiPBP w Łęczycy po raz pierwszy obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. To szczególne spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją znanych i lubianych misiów. Wśród nich znalazły się : Miś Uszatek, Miś Coralgole, Kubuś Puchatek i Yogi, natępnie dzieci sprawdzały swoją wiedzę w quizach. Ponieważ misie lubią miodek na spotkaniu nie mogło go zabraknąć - dzieci rywalizowały w konkursie "Miodowe plastry" i "Misiowe łapki". Ostatnia konkurencja polegała na stworzeniu portretu Misia z zasłoniętymi oczami. Spotkanie można podsumować jednym słowem - słodko!! 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP w Łęczycy


więcej

Przebudowa parkingu na Placu Tadeusza Kościuszki

Informujemy, że w dniu 27.11.2012r. rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową nawierzchni parkingu na Placu Tadeusza Kościuszki. Parking będzie zamknięty dla użytkowników. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

500 Darmowych Kursów Angielskiego dla Mieszkańców Województwa Łódzkiego

Fundacja Human Voice Foundation wraz ze Szkołą Językową www.dobrazuza.pl zaprasza na darmowy 4-tygodniowy Kurs angielskiego - Podstawy. Zajęcia odbywają się na platformie do nauki języków obcych. Nabór na kurs odbędzie się w dniach 26.11.2012-06.12.2012. Jak zapisać się na zajęcia? - Instrukcja krok po kroku: 1. Wejdź na stronę www.DobraZuza.pl 2. Kliknij na ikonkę REJESTRACJA (prawy górny róg strony). 3. Wypełnij formularz, a w pole "Kupon" wpisz kod - EDU2L. Jak rozpocząć zajęcia? - Instrukcja krok po kroku: 1. Wejdź na stronę www.DobraZuza.pl 2. Kliknij na ikonkę LOGOWANIE (prawy górny róg strony) 3. Po lewej stronie wyświetli się panel studenta. Kliknij na ikonkę MOJE KURSY, a następnie na guzik Przejdź do zajęć. Zgłoszenia będą przyjmowane do momentu wyczerpania zapasu wolnych miejsc! W razie pytań proszę o kontakt, Koordynator projektu, Natalia Duda Nr tel.: 514 510 978 od pn. do pt. w godzinach 9:30-12.30 oraz 13.00-15.30.

Szkoła Językowa Dobra Zuza


więcej

XXV Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XXV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 29 listopada 2012 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 57