Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizacją XI Rajdu Mikołajkowego


W imieniu Zarządu Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy informujemy, iż w najbliższą sobotę, 5 grudnia w godzinach od 09.00 do 11.30 na terenie Łęczycy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na odbywający się XI Rajd Mikołajkowy. Uroczyste rozpoczęcie Rajdu nastąpi na ul. Zachodniej (przy sklepie meblowym) o godz. 09.00, po którym ok. 1200 uczestników przebranych za Mikołajów powędruje ul. Zachodnią, dalej ul. Wojska Polskiego, ul. Belwederską, ul. ZWM, ponownie ul. Belwederską, dalej ul. Bitwy nad Bzurą, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Ks. Popiełuszki, ul. Kaliską, następnie ul. J. Grodzkiej i ul. Poznańską dotrze na Plac T. Kościuszki. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
więcej

"Dostępne Finanse" w łęczyckiej bibliotece

25 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie Akademia "Dostępne Finanse". Celem zorganizowanego przez NBP i dedykowanego seniorom projektu jest zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z faktu posiadania i korzystania z rachunków bankowych oraz nowoczesnych instrumentów płatniczych. W ramach tego projektu seniorzy spotkali się z przedstawicielem policji, który omówił najczęściej występujące zagrożenia. Na spotkaniu omówione zostały ponadto zasady korzystania z produktów i instrumentów finansowych oferowanych przez banki. 

więcej

Bezpieczne obejście - mniejsze ryzyko wypadku


Kończy się okres wzmożonych prac w rolnictwie. Zmniejszona liczba zajęć w gospodarstwie rolnym to dobry moment by pomyśleć o poprawie stanu bezpieczeństwa oraz o wyeliminowaniu zaniedbań występujących w obejściu. Na prośbę Placówki Terenowej KRUS w Łęczycy publikujemy materiał informacyjny skierowany do rolników i osób pracujących w gospodarstwach rolnych.POBIERZ BROSZURĘ
więcej

Ciekawe zajęcia w łęczyckiej bibliotece

26 listopada 2015r. w Wypożyczalni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty decoupage. Kilkanaście uczestniczek warsztatów pracowało w tej unikalnej technice ozdabiania przedmiotów polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru ryżowego lub serwetki papierowej i polakierowaniu całego przedmiotu. 

więcej

Pomóż zmieniać oblicze Łęczycy - wypełnij ankietę!

Wygląda na to, że udało nam się skutecznie nawiązać dialog społeczny w sprawie rewitalizacji Łęczycy. Zainteresowanie możliwością wypowiedzenia się na ten temat jest bardzo duże. Nadal czekamy na wszystkie napływające do nas głosy i zachęcamy do wypełniania ankiet. Im więcej wypełnionych ankiet i zgłoszonych uwag tym większa pewność, że przyszła rewitalizacja miasta będzie odpowiadała rzeczywistym potrzebom mieszkańców.Akcja potrwa jeszcze do końca listopada.
więcej

Trwa odbiór prac na ul. Poznańskiej

Rozpoczęła się procedura odbioru prac realizowanych w ramach przebudowy ulicy Poznańskiej. Równolegle prowadzone są jeszcze prace porządkowe i wykraczające poza pierwotny zakres umowy. Nie powinno to w żaden sposób utrudniać ruchu pojazdów. W sobotę 28 listopada ulica Poznańska powinna być już w pełni przejezdna. Wartość zrealizowanych prac wynosi 2 257 911,02 zł. Na realizację zadania pozyskana została dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 888 640.00 zł. 

więcej

XI Rajd Mikołajkowy

5 grudnia br. odbędzie się w Łęczycy XI Rajd Mikołajkowy, podczas którego ulicami przejdzie parada Mikołajów. Każdy uczestnik parady otrzyma pamiątkową czapkę mikołajkową. Podczas imprezy będzie można wykorzystać również wszelkiego rodzaju instrumenty (grzechotki, dzwonki, bębny, trąbki itp.) oraz inne atrybuty, które spowodują, że mieszkańcy Łęczycy usłyszą uczestników rajdu. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni.
więcej

Spotkanie autorskie w łęczyckiej bibliotece

26 listopada br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował spotkanie autorskie z panią Idą Pierelotkin – młodą autorką, piszącą powieści dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie kl. IV i V ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy wraz z nauczycielami. Pisarka opowiadała o dotychczas wydanych książkach: „Ala Betka i demon miasta”, „Dwie połówki pomidora”, „10 minut rowerem”, „Na wojnie i w miłości”, „Tylko nie impreza” , o tym skąd czerpała pomysły do ich napisania, a także o książkach, które dopiero mają powstać. 

więcej

Zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XIX Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 30 listopada (poniedziałek) 2015 roku o godzinie 16.30, która odbędzie się w sali Ratusza Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Niskie temperatury zagrażają osobom bezdomnym – reagujmy!

Spadające poniżej zera temperatury to zagrożenie dla życia i zdrowia osób pozostających w takich warunkach bez schronienia. To szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby w czasie zbliżającej się zimy nie pozostawali obojętni na los ludzi bezdomnych. Bardzo ważne jest również zainteresowanie losem osób samotnych, w szczególności starszych. Widząc osobę, która jest przemarznięta, wychłodzona lub nieprzytomna nie wahajmy się wezwać pomocy medycznej. Informacje o osobach potrzebujących pomocy prosimy kierować do Straży Miejskiej pod nr 24 721 03 36 i 510 099252 oraz do MOPS Łęczyca 24 721-23-71 i 24 721 28 42.
więcej

Laponia – ostatnia dzicz współczesnej Europy

19 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, pod tytułem „Laponia – ostatnia dzicz współczesnej Europy”. Na spotkaniu można było posłuchać opowieści o krainie nietkniętej przez człowieka. O podróżach w otoczeniu przyrody z surowym subarktycznym klimatem, pośród której spotkamy stada reniferów. 

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 27 listopada 2015 roku o godz. 14:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Komisja Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 26 listopada 2015r. (czwartek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali 18 A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Koncert zespołu „Ta jedna chwila”

W najbliższą sobotę 28 listopada, o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Łęczycy wystąpi zespół „Ta jedna Chwila”. Podczas koncertu wysłuchać będzie można pięknych utworów wywodzących się z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznych klimatów – z Krainy Łagodności. Zespół tworzy duet (w życiu prywatnym Dobre Młode Małżeństwo) Martyna Rudnicka (Skrzeczkowska) i Sławek Rudnicki. Na scenie wspomaga ich śpiewający i grający na gitarze Kamil Pawlicki. Wstęp wolny. Zapraszamy.
więcej

Szkolenie i trening interpersonalny pomoże rozwiązywać konflikty

Władze miasta, miejscy radni, urzędnicy, kierownicy i pracownicy jednostek podległych samorządowi miejskiemu oraz członkowie Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy brali udział w szkoleniu i specjalnym treningu interpersonalnym. Tematem zorganizowanego w dniu 23 listopada 2015 roku na Zamku Królewskim w Łęczycy spotkania była ochrona danych osobowych i komunikacja interpersonalna w kontekście rozwiązywanie konfliktów. 

więcej

1 2 3 4 5 6 następna wszystkich aktualności: 76