Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nowa hala przy SP 3 już gotowa

30 listopada br. zakończyła się procedura odbioru inwestycji, polegającej na budowie nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. W tym tygodniu wydane zostało również pozwolenie na użytkowanie obiektu. Nowoczesna sala sportowa oznakowana została i wyposażona w urządzenia do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, tenis ziemny, wyposażenie pozwalające na przeprowadzenie ogólnorozwojowych ćwiczeń gimnastycznych oraz świetlną tablicę wyników. Na drugiej kondygnacji, zapewniającej doskonały widok na salę zbudowana została widownia mogąca pomieścić 144 osoby. Miejsca siedzące dla kibiców, zawodników i obsługi zainstalowane są również na parterze. Uroczyste otwarcie hali sportowej przy SP3 odbędzie się 22 grudnia o godzinie 16.00. 

więcej

Od grudnia ulega zmianie lokalizacja mobilnego punktu zbiórki krwi

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od najbliższego piątku - 2 grudnia br. parkować będzie na ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Daty kolejnych akcji: 02.12.2016 r.; 09.12.2016 r.; 16.12.2016 r.; 23.12.2016 r.; 30.12.2016 r. Poniżej ważne informacje dla krwiodawców:
więcej

„Piłka moją pasją” - przedstaw pasję na kartce papieru...

MKS Górnik 1956 w Łęczycy zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w Konkursie Plastycznym pt.: „Piłka moją pasją”. Głównymi celami konkursu jest propagowanie idei sportu i rekreacji wśród dzieci poprzez alternatywne formy uczestnictwa w kulturze fizycznej oraz rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci. Zaangażowanie dzieci do udziału w zajęciach o tematyce rekreacyjno –sportowej. Aktywne spędzania czasu wolnego. Prace będą przyjmowane do 05.12.2016r. w sekretariatach szkół. Więcej informacji w regulaminie:
więcej

Z Łęczycy do Doliny Krzemowej

28 listopada br. z inicjatywy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Filia w Łęczycy, w sali komputerowej Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie ponad 30 uczniów. Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. 

więcej

Posiedzenie XL Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na posiedzenie XL sesji Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 02 grudnia 2016 roku (piątek) o godzinie 16.30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Mieszkańcy nadesłali zdjęcia do miejskiego kalendarza 2017

Prawie pół setki prac mieszkańców Łęczycy napłynęło w konkursie na fotografię do kalendarza miejskiego na 2017 rok! Bardzo różnorodne zdjęcia przedstawiają nasze miasto we wszystkich porach roku. Sfotografowane zostały zarówno miejsca, które od razu identyfikujemy jako łęczyckie lokalizacje, ale nie zabrakło również propozycji pokazujących Królewskie Miasto z mniej znanych perspektyw. Ze względu na dużą ilość i wysoki poziom nadesłanych prac konieczne było powołanie specjalnej komisji konkursowej, w skład której wejdą osoby zajmujące się w naszym mieście kulturą oraz posiadające odpowiednie kwalifikacje by ocenić nadesłaną twórczość.
więcej

Udany niedzielny wieczór z piosenkami Agnieszki Osieckiej

27 listopada 2016 na deskach sceny Domu Kultury w Łęczycy wystąpiła mieszkanka naszego miasta, Justyna Tomczyńska. Zaprezentowała recital, składający się z piosenek Agnieszki Osieckiej. Tego wieczoru zaprezentowane zostały najbardziej znane przeboje Agnieszki Osieckiej w aranżacjach Jerzego Pawałowskiego, łęczyckiego kompozytora i muzyka. W przepięknej scenerii świateł, przygotowanych przez instruktorów Dariusza Kusia i Jerzego Pawałowskiego piosenki Agnieszki Osieckiej nabrały wyjątkowego charakteru. Publiczność zgotowała gorące owacje artystom. 

zdjęcia wykonał: Marcin Stasiak

więcej

Koncert pamięci Andrzeja Koczewskiego

25 listopada 2016 w Domu Kultury w Łęczycy odbył się szczególny koncert - poświęcony pamięci niedawno zmarłego poety, kompozytora i barda - Andrzeja Koczewskiego, od lat związanego z naszym miastem rodzinnie i artystycznie. Wzięli w nim udział artyści z Fabryki Snów - znani łódzcy muzycy i piosenkarze, między innymi Joanna Ulowska (Browar Żywiec), Tomasz Jarmużewski, Marek Górski (zespół Andrzeja Koczewskiego), Kaśka i Maciek Włastowscy (Mały Atlas Ludzi). Każdy z wykonawców, oprócz własnych utworów, zaśpiewał niezapomniane piosenki Andrzeja Koczewskiego. Gościem honorowym był Andrzej Jr Koczewski - syn artysty, który przybył na koncert z rodziną.
więcej

1 XII Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji warto przypomnieć o trwające od 2015 roku kampanii społecznej „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”, która zachęca do poznania swojego statusu serologicznego. Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych wirusem HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Poniżej treść komunikatu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy:
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 01 grudnia 2016 roku (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie komisji stałych pod przewodnictwem Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizacją XII Rajdu Mikołajkowego

3 grudnia 2016 roku wystartuje w Łęczycy XII Rajd Mikołajkowy – wielka parada Mikołajów. Jego uczestnicy wzorem lat ubiegłych wędrować będą ulicami Łęczycy. Podczas Rajdu będą mile widziane wszelkiego rodzaju instrumenty (grzechotki, dzwonki, bębny, trąbki itp.) oraz inne atrybuty, które spowodują, że mieszkańcy Łęczycy usłyszą uczestników Rajdu.

W imieniu Zarządu Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy informujemy, iż w najbliższą sobotę, w godzinach od 09.00 do 11.30 na terenie Łęczycy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na odbywający się XII Rajd Mikołajkowy. Uroczyste rozpoczęcie Rajdu nastąpi na dziedzińcu Zamku Królewskiego o godz. 09.00, po którym ok. 1200 uczestników przebranych za Mikołajów powędruje ul. ulicami: Pocztową, Kilińskiego, Dominikańską, Ks. Popiełuszki, Konopnicką, Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej i ul. Poznańską dotrze na Plac T. Kościuszki. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
więcej

Halowy Puchar Polski pod patronatem Burmistrza Łęczycy

W minioną niedzielę w Łęczycy odbył się Halowy Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Organizatorem był Łódzki Związek Piłki Nożnej a Patronat Honorowy objął Burmistrz Łęczycy. Do turnieju zgłosiło się osiem zespołów z województwa łódzkiego. Po zmaganiach w grupach do półfinałów weszły pary: SAN Łódź - KW PSP Łódź oraz Łęczycanie Łęczyca - Kujawa Team. Pierwszy półfinał zakończył się zwycięstwem zawodników ze Społecznej Akademii Nauk 7:1 (3:0). Drugim finalistą okazał się zespół Łęczycanie Łęczyca, który wygrał 6:2 (3:2).

więcej

Łęczycka biblioteka podsumowała realizację projektu i świętowała 70-lecie istnienia

24 listopada 2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste podsumowanie projektu podróżniczo-literackiego „Podróże po literaturze”, który Biblioteka realizowała w partnerstwie z PTTK „Ziemi Łęczyckiej”. Podsumowanie połączone zostało ze „Świętem Biblioteki” – obchodami jubileuszu 70-lecia Biblioteki. W uroczystości uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca - Pan Krzysztof Urbański, który wręczył Dyrektorowi Biblioteki - Pani Anecie Pucek pamiątkową tablicę. 

więcej

XVI Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół poandgimnazjalnych do rywalizacji w ramach XVI Przeglądu Uczniowskich Teatrzyków Językowych, który odbędzie się 30 listopada br. w Domu Kultury w Łęczycy. Celem konkursu jest nauka języków obcych poprzez zabawę w teatr.Szczegóły Przeglądu w Regulaminie:  


http://www.dkleczyca.spinet.pl/teksty/jezykowe16.pdf
więcej

Zapraszamy na koncert - wspomnienie o Andrzeju Koczewskim

Serdecznie zapraszamy na koncert - wspomnienie o Andrzeju Koczewskim, niedawno zmarłym poecie, kompozytorze, wokaliście, piszącym piosenki z pogranicza krainy łagodności i piosenki turystycznej, który od lat jest związany z naszym miastem - poprzez festiwal piosenki turystycznej NOCNIK i rodzinnie - stąd pochodzi rodzina jego żony. Koncert jest hołdem pamięci przyjaciół z naszego miasta. Wykonawcami są znajomi i przyjaciele Andrzeja z całej Polski. Muzyczne spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 25 listopada br. o godz. 20.00. w łęczyckim Domu Kultury.
więcej

1 2 3 4 5 6 następna wszystkich aktualności: 77