Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

2004/2005

Pomyślności w Nowym Roku !

więcej

Sylwester na Starówce

Mieszkańcy Łęczycy będą mogli wspólnie powitać Nowy Rok na łęczyckiej Starówce.

Impreza rozpocznie się o godzinie 23.00 i potrwa do godziny 2.00.

Łęczycanie powitają Nowy Rok przy muzyce i pokazie sztucznych ogni, a życzenia od władz miejskich przekaże Hanna Pawłowska, Zastępca Burmistrza Łęczycy.

Nie zabraknie również tradycyjnej lampki szampana.

więcej

Rada Miasta przeciwna inwestorom

18 grudnia 2004 roku została zwołana na wniosek Krzysztofa Lipińskiego nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Podczas sesji radni podjęli uchwałę o sprzedaży terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

28 grudnia 2004 roku odbyła się kolejna sesja Rady Miasta, podczas której grupa radnych "Niezależnych" i Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta zaproponowali, aby uchylić uchwałę z poprzedniej sesji i przyjąć nową. W nowej uchwale radni zaproponowali, aby sprzedawać tereny strefy w działkach nieprzekraczających 7 hektarów.

- Firma, która wystąpiła z propozycją inwestowania w tereny strefy i zatrudnienia 100 osób, potrzebuje 16 hektarów. Przedstawiciele tej firmy zaproponowali konkretne rozwiązania polegające na tym, że we wrześniu rozpoczynają działalność. W rozmowach z przedstawicielami hiszpańskiej firmy uczestniczył także Andrzej Ośniecki, Prezes ŁSSE. Prezes zapewnia, że inwestor jest wiarygodny i nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestował w Łęczycy - mówi Krzystzof Lipiński.

- Podejmując taką uchwałę Łęczyca straci szansę na 100 miejsc pracy.

Będzie to wina tych, którzy ją poprą. Wyjdźcie wtedy do mieszkańców miasta i powiedzcie, że 100 miejsc pracy to mało, może w przyszłości będzie ich więcej. Tylko, czy będzie? - przekonywał Krzysztof Lipiński.

- Jest firma, która chce docelowo zatrudnić 400 osób a potrzebuje do tego tylko 6 hektarów - stwierdzali radni "Niezależni".

- Z tą firmą były prowadzone rozmowy już na początku tego roku. Rozmowy bez żadnych konkretów. Teraz znów się pojawili, ale od listu intencyjnego do rozpoczęcia produkcji, droga daleka. A, co się stanie, gdy z różnych przyczyn ta firma się wycofa? - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

- Byłem z panią Danutą Domińczak i panem Andrzejem Saganiakiem u Andrzeja Ośnieckiego. Wiedzą o pewnych ustaleniach, korzystnych dla miasta, a mimo to podpisali się pod tą uchwałą. Nie potrafię tego zrozumieć - dodawał Burmistrz.

Za przyjęciem uchwały głosowali: Danuta Domińczak, Andrzej Saganiak, Małgorzata Caban, Sławomir Biniewicz, Tomasz Pijewski, Józef Chowaniec, Waldemar Miksa i Krzysztof Urbański. Przeciw byli: Beata Szkalej, Janina Wiktorska, Bożena Kowalska, Urszula Trzonkowska, Tomasz Baranowski, Wojciech Wojciechowski i Ryszard Łuczak.

Burmistrz protestuje!
Swojego zdenerwowania nie krył Krzysztof Lipiński, który opuścił salę obrad.

- W ten sposób Łęczyca bezpowrotnie straciła szansę na 100 miejsc pracy - stwierdzał Burmistrz.

Zbulwersowany całą sytuacją był także Andrzej Ośniecki, Prezes ŁSSE.

- Łęczyca miała ogromną szansę na nowe miejsca pracy. Podejmując taką uchwałę może zaprzepaścić wysiłek wielu osób, które starały się przyciągnąć do miasta konkretnych inwestorów. Jestem tym postanowieniem bardzo rozczarowany i brakuje mi słów, aby wyrazić swoje niezadowolenie - stwierdzał Andrzej Ośniecki.

więcej

Burmistrz u noworodków

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył po 500 zł kolejnym łęczyckim noworodkom.

Tym razem pieniądze otrzymali: Agnieszka Tomczak i Andrzej Janiak i ich synek Oskar, Barbara i Sławomir Kowalscy i ich córeczka Martyna, Agnieszka i Zbigniew Darmachowie i ich córeczka Sara oraz Dominika Czajkowska i Sławomir Snowacki i ich synek Antoni.


Syn Oskar, Agnieszka Tomczak i Andrzej Janiak


Córka Martyna, Barbara i Sławomir Kowalscy


Córka Sara, Agnieszka i Zbigniew Darmach


Syn Antoni i Dominika Czajkowska

więcej

Świąteczne pieniadze dla noworodków

Za chwilę święta Bożego Narodzenia, więc Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta postanowił wręczyć po 500 zł kolejnej grupie łęczyckich noworodków.

Tym razem "prezenty" pod choinkę otrzymali: Karolina Traczyk i Marcin Mikołajczyk i ich synek Wiktor, Agnieszka Szałwińska i Krzysztof Kozłowski i ich synek Szymon, Katarzyna i Sebastian Wolscy i ich synek Jakub, Izabela i Daniel Andrysiakowie i ich córeczka Zofia, Aleksandra i Dobiesław Duczymińscy i ich córeczka Natalia, Małgorzata i Marcin Luckner i ich synek Aleksander.


Syn Wiktor i Karolina Traczyk


Syn Szymon, Agnieszka Szałwińska i Krzysztof Kozłowski


Syn Jakub, Katarzyna i Sebastian Wolscy


Córka Zofia i Izabela Andrysiak


Córka Natalia, Aleksandra i Dobiesław Duczymińscy


Syn Aleksander i Małgorzata Luckner


Córka Maja, Monika i Arkadiusz Tomczyk

więcej

Bezpieczne miasto

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy zdecydował się doprowadzić do realizacji program związany z systemem monitorowania antywłamaniowego. Programem objęte byłyby wszystkie znajdujące się w mieście obiekty użyteczności publicznej.

W tej sprawie prowadzone są rozmowy z komendantem policji w sprawie zainstalowania systemu kamer wizyjnych.
- Podjąłem takie rozmowy, aby system monitorowania mógł zadziałać wiosną przyszłego roku. Kamery monitorujące na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Walczyli karatecy

W łęczyckim Gimnazjum odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Karate Tradycyjnym. Patronat nad imprezą objęli Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta i Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu.

Najlepszym karateką został reprezentant poddębickiego klubu karate "Gragon" Jacek Malinowski. On to właśnie zdobył Puchar Burmistrza Łęczycy. Puchar Starosty wywalczył natomiast Marcin Kondras.

Licznie zgromadzona publiczność oprócz walk turniejowych mogła podziwiać zawodników w walkach pokazowych.

więcej

Komu nie zależy na nowych miejscach pracy?

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".

Jest to tekst ślubowania, które składają radni przed objęciem mandatu. Wydarzenia ostatnich dni skłaniają do smutnej refleksji, że nie wszystkim łęczyckim radnym zależy na dobru gminy i jej mieszkańców.

Jak to bowiem jest możliwe, że część łęczyckich radnych jest przeciwna uchwale, która miała zapoczątkować utworzenie 50 do 100 nowych miejsc pracy.? W mieście o tak wysokim poziomie bezrobocia jest to nie do pomyślenia, a jednak taka sytuacja miała miejsce.

Kilkanaście dni temu Łęczycę odwiedzili przedstawiciele jednej z hiszpańskich firm. Obejrzeli tereny łęczyckiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przeprowadzili rozmowy z Burmistrzem Miasta.
- Zostali poinformowani o wszystkich sprawach dotyczących możliwości inwestowania. Odwiedzają nas przedstawiciele różnych firm, ale od kilku lat tylko na odwiedzinach się kończyło. Hiszpanie byli bardzo konkretni i już wtedy przypuszczałem, że z tej wizyty może wyjść coś dobrego - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Po kilku dniach do Łęczycy przyjeżdża Prezydent hiszpańskiej firmy z doradcami i Prezesem ŁSSE Andrzejem Ośnieckim. Podczas rozmów padają konkretne propozycje zainwestowania przez Hiszpanów w łęczyckie tereny Strefy Ekonomicznej. Hiszpanie informują o możliwościach inwestycyjnych, budowie zakładu już w maju i rozpoczęcia produkcji we wrześniu. Chcą wstępnie zatrudnić od 50 do 100 osób. Doskonałą rekomendację firmie wystawia Prezes ŁSSE.

- W imieniu władz samorządowych podpisuję z Prezydentem firmy porozumienie i cieszę się, że wreszcie, po tylu latach oczekiwań, w strefie pojawia się inwestor z prawdziwego zdarzenia. Przedstawiciele hiszpańskiej firmy proszą jednak o dyskrecję i nieujawnianie wszystkich szczegółów porozumienia.- Chcieli inwestować w innym mieście naszego województwa, ale
atmosfera jaka panowała w tamtej Radzie Miejskiej, spowodowała, że postanowili przenieść inwestycję do naszego miasta - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Burmistrz informuje o sprawie Krzysztofa Urbańskiego, Przewodniczącego Rady Miasta i wnosi o zwołanie nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.
- I, wtedy zaczyna się polskie "piekiełko". Przewodniczący jest bardzo podejrzliwy, dzwoni do radnych z miasta, w którym Hiszpanie mieli inwestować. Sprawa zostaje nagłośniona, czego nie życzyli sobie hiszpańscy inwestorzy - mówi Krzysztof Lipiński.

Burmistrz kontaktuje się z Prezydentem Miasta.
- Prezydent informuje mnie, że firma jest jak najbardziej wiarygodna, a tylko spory i kłótnie wśród radnych, doprowadziły, że Hiszpanie opuszczają jego miasto. Zaczynam się obawiać, czy sytuacja nie powtórzy się w Łęczycy - mówi Krzysztof Lipiński.

Podczas sesji grupa radnych "Niezależnych" i Przewodniczący Rady, robią wszystko, aby Hiszpanie nie mogli zainwestować w Łęczycy. Padają sformułowania, że co to jest 100 miejsc pracy, może pojawi się firma, która utworzy tych miejsc 200, może 300.
- A, może 500. Tylko jak na razie takiej firmy nie ma. Pojawia się poważny inwestor, to grupa radnych robi wszystko, aby go do strefy nie wpuścić. Dlaczego? Bo, tej grupie, która głosowała przeciwko uchwale wcale nie zależy na dobru miasta i jego mieszkańców. Oni realizują swój program, który ma od początku kadencji zdyskredytować osiągnięcia Burmistrza Miasta. Oni, wychodzą z założenia, że im gorzej w mieście, tym dla nich lepiej. Nie myślą o dobru miasta i jego mieszkańcach, a tylko o partykularnych interesach. Podczas każdej sesji jestem przepytywany, co zrobiłem w sprawie strefy, w sprawie ograniczenia bezrobocia? Teraz odpowiadam, jest firma, która chce zatrudnić 100 osób. To wielka pomoc dla łęczyckich rodzin. A, ja się zapytam, co zrobili niektórzy radni w tej sprawie? Obiecywali, że w momencie, gdy zostanie wybudowana droga dojazdowa do terenów strefy, to załatwią kilku inwestorów. I, co? Załatwili? Potrafią stwarzać tylko atmosferę podejrzliwości i nieufności. Jeżeli Hiszpanie wycofają się z naszego miasta, to niech wyjdą do łęczycan i powiedzą, dlaczego głosowali przeciwko uchwale, dlaczego głosowali przeciwko utworzeniu nowych miejsc pracy? - mówi Krzysztof Lipiński.

Uchwała przeszła tylko jednym głosem.
Za uchwałą głosowali: Ryszard Łuczak, Janina Wiktorska, Wojciech Wojciechowski, Bożena Kowalska, Urszula Trzonkowska, Tomasz Baranowski i Beata Szkalej.
Przeciwko uchwale zagłosowali: Krzysztof Urbański, Waldemar Miksa, Józef Chowaniec, Andrzej Saganiak, Małgorzata Caban i Tomasz Pijewski.
Radny Sławomi Biniewicz wstrzymał się od głosu, a radna Danuta Domińczak była na sesji nieobecna.

- Sądziłem, że wszystkim radnym powinno zależeć na stworzeniu nowych miejsc pracy i pomocy łęczyckim rodzinom. Niestety, tak nie jest. Niech przynajmniej łęczycanie wiedzą. kto działa dla ich dobra, a kto jest tylko marnym politykierem - stwierdza Krzysztof Lipiński.

więcej

Puchar Burmistrza dla "Trójki"

W Gwiazdkowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Burmistrza Łęczycy zwyciężyła drużyna "Trójka". W finale piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 pokonali Hurtap 2:0. W meczu o trzecie miejsce Młode Wilki pokonały kolejny zespół ze SP nr 3, który miał nazwę "Trójeczka". W meczu tych drużyn padł wynik 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Książka. Najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Sadokierski, a tytuł "króla strzelców" zdobył Łukasz Pałczyński.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn, a wielką radość kibicom sprawiał zespół dziewcząt, występujący w rozgrywkach pod nazwą "Białe Orły".

   
Prezentujemy galerię zdjęć z Gwiazdkowego Turnieju o Puchar Burmistrza Łęczycy

więcej

Karatecy w Łęczycy

W sobotę, w łęczyckim Gimnazjum odbędą się pod patronatem Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca i Zbigniewa Wojtery, Starosty Powiatu Łęczyckiego I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Karate Tradycyjnym.

Udział w turnieju zapowiedzieli karatecy z Warszawy, Uniejowa, Poddębic i Łęczycy.

Atrakcją turnieju będą pokazy scen walk z filmu "Pojedynek mistrzów", w którym występują karatecy z Łęczycy.

więcej

Gwiazdkowy turniej piłkarski

W sobotę, o godzinie 9.00 w hali sportowej SP nr 4 w Łęczycy, rozegrany zostanie Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Łęczycy.

W turnieju weźmie udział 8 zespołów z łęczyckich szkół podstawowych. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich tego typu turniejach, jedną z drużyn jest zespół dziewcząt.

Zapowiadają się niezwykłe emocje, a młodzi piłkarze liczą na doping kibiców.

więcej

Łęczycka Szkoła Liderów

Z inicjatywy Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca, zainaugurowała działalność Łęczycka Szkoła Liderów.

Jest to przedsięwzięcie skierowane do młodych łęczycan, którzy pragną włączyć się w nurt życia społecznego.

- Mamy bardzo wielu takich młodych ludzi. Do do nich skierowany jest program realizowany w Łęczyckiej Szkole Liderów. Postanowiłem, wspólnie z moimi współpracownikami, że pomożemy aktywnej młodzieży w realizacji ich wielu planów i pomysłów - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Pierwsze zajęcia w Łęczyckiej Szkole Liderów odbyły się w miniona sobotę i niedzielę. Wzięło w nich udział ponad 30 młodych mieszkańców miasta. głownie ze szkół ponadgimnazjalnych i z Młodzieżowej Rady Miasta.

Inauguracyjny wykład dotyczący samorządu terytorialnego wygłosił Krzysztof Lipiński.

A, potem młodzież dostała się w "obroty" specjalistów od marketingu politycznego, Unii Europejskiej, wystąpień publicznych i dziennikarstwa.

Prelegentami w tych dziedzinach byli: Hubert Bekrycht, dziennikarz telewizyjny i radiowy, Michał Pilarski, specjalista od marketingu politycznego, Robert Suliborski, specjalista do spraw polityki regionalnej Unii Europejskiej, Radosław Gajda, w latach 1998 - 2002 rzecznik prasowy wojewody łódzkiego i Joanna Januszkiewicz, specjalistka z zakresu psychologii i komunikacji społecznej.

Zajęcia były tak ciekawe, że młodzież postanowiła zwrócić się do Burmistrza Miasta o kolejną i to jak najszybszą edycję.

Prezentujemy fotogalerię zdjęć z pierwszych zajęć w Łęczyckiej Szkole Liderów

   

więcej

Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta

Po wyborach uzupełniających, Młodzieżowa Rada Miasta, odbyła posiedzenie w pełnym składzie.

Radni, którzy zdobyli mandaty w swoich szkołach, i po raz pierwszy zasiedli za stołem obrad, złożyli uroczyste ślubowanie.

Następnie odbyły się wybory na Wiceprzewodniczących MRM. Zostali nimi Paulina Smardz i Bartłomiej Urbański, uczniowie łęczyckiego Gimnazjum.

Funkcję Przewodniczącego MRM nadal sprawuje Maciej Baranowski, uczeń łęczyckiego Liceum Ogólnokształcącego.

Podczas posiedzenia młodzi radni wystąpili z pomysłami i propozycjami dotyczącymi organizacji w Łęczycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Młodzi radni złożyli uroczyste ślubowanie


W obradach uczestniczył Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca, a za stołem prezydialnym zasiedli Maciej Baranowski, Przewodniczący MRM i jego zastępcy Paulina Smardz i Bartłomiej Urbański

więcej

'Jestem Europejczykiem'

Pod takim hasłem w łęczyckim Domu Kultury odbył się konkurs zorganizowany przez Specjalny Ośrodek szkolno - Wychowawczy w Łęczycy. Inicjatorkami konkursu były opiekunki szkolnego samorządu: Dorota Pawłowska, Monika Moszczyńska, Renata Śliwka i Magdalena Góra.

W konkursie wzięli udział uczniowie SP nr 3 i 4 oraz młodzież ze SOSW z Łęczycy.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej stał na bardzo wysokim poziomie, a jury zdecydowało, że I miejsce należy przyznać reprezentacji SP nr 3. reprezentacja tej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Monika Błaszczyk, Marcim Ziarkowski, Bartosz Smoliński, Marta Cholewa i Agnieszka Frątczak.

Wyróżnienia otrzymały reprezentacje SOSW w Łęczycy, którego reprezentantami byli: Kamil Stajewski, Paweł Korzeniewski, Łukasz Kołodziejski, Maciej Czubalski i Urszula Przybysz, oraz SP nr 4, którą reprezentowali: Katarzyna Frymelaus, Rafał Grzyb, Maja Jaworska, Agnieszka Kucińska i Kacper Pasternak.


W konkursie wiedzy o Unii Europekskiej wzięły udział reprezentacje SP nr 3 i 4 oraz SOSW


Jury zdecydowało, że I miejsce należy przyznać uczniom SP nr 3, a wyróżnienia SOSW i SP nr 4


Reprezentantów szkół dopingowali ich koleżanki i koledzy

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 30