Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

ÂŻyczenia Świąteczne i Noworoczne

Drodzy Mieszkańcy Łęczycy!

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy czas dla każdego Polaka i chrześcijanina. Czas wybaczania i miłości dla bliźniego. Okres pełen refleksji i przemyśleń.

Kiedy wraz z najbliższymi zasiądziemy do wigilijnego stołu, podzielimy się opłatkiem i będziemy składać sobie życzenia, pamiętajmy by były one szczere i płynące prosto z serca. Pamiętajmy też o dodatkowym nakryciu dla nieoczekiwanego gościa, aby w ten niepowtarzalny, wieczór żaden łęczycanin nie został sam.

Czytaj więcej ...

więcej

Nowa kładka na zalewie

15 grudnia rozpoczęła się przebudowa kładki na zalewie łączącej wschodnią i zachodnią część Łęczycy przy starej hałdzie górniczej. Wykonawcą jest Zakład Produkcyjno- Usługowy DROMET z Jarosławia.

Celem przebudowy jest wykonanie kładki przeznaczonej dla ruchu pieszego i rowerowego. Jednocześnie ma umożliwiać przepłynięcie pod nią kajakiem lub łódką. Projekt przewiduje również wzmocnienie sąsiadujących brzegów.

Zakończenie prac remontowych przewidywane jest na koniec roku.

więcej

Święta w "Trójce"

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci wraz z nauczycielami ze szkoły Podstawowej nr 3 przygotowały jasełka świąteczne. Spotkanie połączone było z całorocznym podsumowaniem konkursów w jakich brali udział uczniowie. Burmistrz Krzysztof Lipiński osobiście wręczył dzieciom upominki i zachęcał do dalszej aktywności w reprezentowaniu szkoły i naszego Królewskiego Miasta.

Ogromną niespodziankę zrobili wszystkim nauczyciele „trójki” : Marcin Tober, Karina Kominiak , Marek Gabryelski, Edyta Makarewicz, Teresa Graczyk i Andrzej Kurowski. Zaśpiewali i nagrali płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Jedną z nich umieściliśmy na naszej stronie, abyśmy wszyscy mogli jej wysłuchać i poczuć magię świąt.

Oj, maluśki, maluśki (mix głosów) format *.mp3

więcej

Najpierw dobrowolnie, teraz na etatach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, kilka miesięcy temu skierował oferty pracy do ponad 80 osób, które pobierają różnego rodzaju zasiłki.

- Chcieliśmy dowiedzieć się, czy wśród osób, które otrzymały oferty, znajdą się takie, które podejmą dobrowolną pracę na rzecz miasta. Okazało się, że jest ich 20 - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Osoby te pracowały przy sprzątaniu Łęczycy; nie otrzymywały żadnego wynagrodzenia, a mimo to pracowały.

- Pracowały bardzo dobrze; wywiązywały się w sposób zadowalający ze swoich obowiązków. Dzięki nim łęczyckie ulice są posprzątane i czyste. Wielokrotnie z nimi rozmawiałem, a wniosek był jeden; ci ludzie chcieli pracować; mamy zasiłki, ale to nas nie satysfakcjonuje - mówi Krzysztof Lipiński.

Dzięki dobrej pracy, osoby te zostały zatrudnione na etatach w Zakładzie "Zieleń Miejska".

więcej

Młodzieżowcy bez sukcesów

Niestety, nie udał się piłkarzom Hurtapu występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w Nowej Rudzie.

Młodzi piłkarze Hurtapu przegrali wszystkie trzy mecze grupowe i oczywiście nie awansowali do gazy finałowej.

Łęczycanie przegrali kolejno z: TPH Polkowice 0:3, 2:3 Pogonią 04 Szczecin i 2:8 z Kupczykiem Kraków, późniejszymi Mistrzami Polski.

Nasi piłkarze trafili do bardzo silnej grupy eliminacyjnej, w której zagrał Mistrz Polski, Kupczyk Kraków i półfinalista Pogoń 04 Szczecin.

- Zapłaciliśmy frycowe, nabraliśmy nowych doświadczeń i za rok powalczymy o medale - deklarują młodzi piłkarze Hurtapu.

więcej

HURTAP na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Młodzi piłkarze Hurtapu Łęczyca wyjechali dziś na V Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które od jutra rozgrywane będą w Nowej Rudzie.

W mistrzostwach weźmie udział 14 zespołów, podzielonych w wyniku losowania na 4 grupy.

Łęczycanie w swojej grupie eliminacyjnej zagrają z Kupczykiem Kraków, TPH Polkowice i Pogonią 04 Szczecin.

Finałowy mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 14.00. Jesteśmy pewni, że zagrają w nim młodzi łęczycanie.

Tytułu mistrzowskiego bronić będą piłkarze Radanu Gliwice.

Zespół HURTAPU reprezentować będą następujący zawodnicy: Kamil Woźniak, Paweł Chabasiński, Piotr Ogrodowicz, Mariusz Wdowiak, Paweł Miłaczewski, Marcin Karasiński, Cezary Kajetaniak, Kamil Kajetaniak, Jakub Woźniak, Adam Grzybowski, Krzysztof Sokalski, Piotr Kasperkiewicz.

Trenerem drużyny jest Andrzej Antos, kierownikiem Przemysław Latała, masażystą Michał Krzemiński.

więcej

Apel samorządowców

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy uczestniczył w Warszawie w spotkaniu samorządowców skupionych w Chrześcijańskim Ruchu Samorządowym, Wspólnocie Samorządowej i Lidze Krajowej.

Podczas debaty omawiano najważniejsze problemy dotyczące naszego kraju i funkcjonowania samorządności.

Uczestnicy sformułowali apel, którego treść publikujemy.

więcej

Informacja

PGKiM Łęczyca Sp. z o.o. informuje mieszkańców miasta Łęczyca o obniżce ceny gazu propan - butan w butlach od dnia 15.12.2005r.

Gaz na punktach sprzedaży( ul. Tumska, ul. 18 Stycznia, ul. Bitwy nad Bzurą) w cenie 36,00zł .
Gaz w rozwozie na terenie miasta Łęczyca w cenie 38,00zł.
Gaz w rozwozie poza teren miasta - do 5km - w cenie 41,00zł.
Gaz w rozwozie poza miasto - od 5km do 10km - w cenie 43,00zł.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych usług. Realizujemy zamówienia szybko i solidnie.

więcej

Kasperkiewicz i Sokalski w Wiśle

Na zaproszenie Mistrza Polski, Wisły Kraków, na testy udali się młodzi piłkarze Hurtapu - Górnika, Krzysztof Sokalski i Piotr Kasperkiewicz.

W Krakowie łęczycanie przebywać będą przez dwa dni, uczestnicząc w treningach i grach kontrolnych.

- Dobra gra obu piłkarzy sprawiła, że coraz więcej klubów jest zainteresowanych ich pozyskaniem. Testy w Wiśle, to na pewno nobilitacja dla tych uzdolnionych zawodników - mówi Grzegorz Kowalczyk, Prezes łęczyckiego klubu.

więcej

Jadwiga Grodzka - Patronem Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z nadaniem szkole imienia Jadwigi Grodzkiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości

więcej

Obcokrajowcy w Gimnazjum

W Łęczycy przez kilka dni przebywali przedstawiciele hiszpańskich i portugalskich szkół. Nauczyciele z Półwyspu Iberyjskiego goszczeni byli przez łęczyckie Gimnazjum, z którym wspólnie będą realizowane projekty w ramach programu "Sokrates".

- Nasi goście zostali zapoznani z funkcjonowaniem szkoły; młodzież przygotowała program artystyczny, oczywiście, goście zwiedzili Łęczycę, Tum, a także pojechali do Łodzi - mówi Wanda Lepczak, Dyrektor Gimnazjum.

Stronę hiszpańską reprezentowali Fulgenio Garcia Gomez i Masco Antonio Ona Jimenez. Panowie są nauczycielami w szkole średniej w mieście Jumiua. Z Portugalii natomiast przyjechały panie Aida Silna i Eduarda Monta z miasta Poroa de Lantroso.

Na zakończenie pobytu w Polsce, goście z Hiszpanii i Portugalii spotkali się z Krzysztofem Lipińskim, Burmistrzem Łęczycy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Łęczycy i z rozmów z dyrekcją Gimnazjum. Będziemy wspólnie realizować program "Sokrates". Mam nadzieję, że współpracę nawiążą nie tylko szkoły, ale także urzędy miejskie - stwierdzali goście.

Krzysztof Lipiński wręczając pamiątki o Łęczycy, prosił o przekazanie pozdrowień samorządowcom z obu miast.

- Jestem pewien, że do takiej współpracy dojdzie, a chcielibyśmy, żeby nastąpiło to jak najszybciej - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

więcej

Szwajcarzy inwestują w Łęczycy

Po firmach HTL i Kampmann, szwajcarska firma Schraner AG będzie inwestowała w naszym mieście.

- Od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy ze szwajcarską firmą, które zakończyły się sukcesem. Podpisaliśmy list intencyjny i jestem pewien, że już niedługo Szwajcarzy stworzą w naszym mieście nowe miejsca pracy - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

- Zdecydowaliśmy się inwestować w Łęczycy ze względu na przychylność władz samorządowych. Burmistrz robi wszystko, aby przyciągnąć inwestorów. Jego entuzjazm przekonał nas, że to właśnie tu będzie miała siedzibę firma, której jestem dyrektorem - mówi Melchior Laager.

Internautom prezentujemy listy intencyjne w języku polskim i angielskim, które Krzysztof Lipiński podpisał z Melchiorem Laagerem.

List w wersji polskiej List w wersji szwajcarskiej


W spotkaniu w Łęczycy uczestniczyli przedstawiciele szwajcarskiej firmy Schraner AG, Urzędu Miejskiego w Łęczycy i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej


Prezentujemy szwajcarską firmę na zewnątrz i wewnątrz

więcej

Rozmowy na Kaliskiej

Prace związane z remontem Kaliskiej systematycznie posuwają się do przodu. Za wiaduktem trwają roboty związane z przyłączami sieci kanalizacji deszczowej. Podobne roboty maja miejsce na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Kaliskiej.

Na trasie za wiaduktem położona została druga warstwa asfaltu, ale nadal obowiązują objazdy. Aby, roboty przebiegały szybko, wiadukt pokryty jest specjalną folią namiotową, która umożliwia roboty wewnętrzne.

- Prowadzimy tu z synem małą firmę. Utrudniony dojazd powoduje, że znacznie mniej klientów nas odwiedza - mówi Józef Bojanowski.

- Jeszcze raz przepraszam za utrudnienia. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Tyle lat czekaliśmy na tę inwestycję, że powinniśmy być trochę wyrozumiali - stwierdzał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Na wiadukcie spotkali się wczoraj przedstawiciele zarządu Dróg i Mostów oraz Urzędu Marszałkowskiego.

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i jestem pewien, że zostaną zakończone pod koniec czerwca przyszłego roku - mówił Zygmunt Pater, Prezes "Dróg i Mostów".

Z takiej informacji na pewno zadowolony był Krzysztof Makowski, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który również uczestniczył w spotkaniu na wiadukcie.

więcej

PGKiM obniża ceny

Od 1 stycznia 2006 roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy obniża ceny za wywóz nieczystości stałych. Na razie obniżka dotyczyć będzie łęczyckich szkół podstawowych, przedszkoli, Gimnazjum i Domu Kultury.

- Są to placówki budżetowe i dlatego Zarząd przedsiębiorstwa udzielił im wsparcia. W tej chwili analizujemy możliwość obniżek cen dla pozostałych naszych klientów - mówi Katarzyna Byjoś, Prezes PGKiM.

więcej

Mikołaje na rajdzie

- Chciałbym podziękować Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za gwiazdkowe prezenty dla wszystkich dzieci, które uczestniczyły w "Rajdzie Mikołajkowym". Dziękuję także Ojcom Bernardynom za pomoc w organizacji tej imprezy. Jestem pewien, że wszyscy dobrze się bawili... i do zobaczenia na "Rajdzie Mikołajów" za rok - mówi Jacek Ziółkowski, Prezes łęczyckiego PTTK.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z "Mikołajkowego Rajdu"

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 33