Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Siatkarze III ligi mężczyzn grają dla XVI Finału WOŚP w Łęczycy

W dniu 12 stycznia Siatkarze z MMKS Łęczyca rozegrają spotkanie z SPK. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 i rozegrany będzie w Łęczycy w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4. W czasie spotkania zbierane będą dobrowolne datki, które zostaną następnie przekazane na rzecz XVI Finału WOŚP w Łęczycy.

Emocje związane z oglądaniem zmagań łęczyckich sportowców będzie można połączyć z pomocą na rzecz chorych dzieci z problemami laryngologicznymi.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na mecz, a SIATKARZOM PRZESYŁAMY WIELKIE SIE MA.

więcej

SYLWESTER NA RYNKU

Drodzy Łęczycanie i mieszkańcy powiatu! Serdecznie zapraszamy wszystkich na przywitanie Nowego 2008 Roku razem z nami.

Urząd Miejski w Łęczycy wraz ze Starostwem Powiatowym w Łęczycy organizują dla wszystkich zabawę sylwestrową na otwartym powietrzu. Rozpocznie się ona o 23.00 w dniu 31.12.2007r., a zakończy, jak przewidujemy, około godziny 2.00 w dniu 1 stycznia 2008r. Tradycyjnie będziemy się bawić przed wejściem do Starostwa Powiatowego w Łęczycy.

W trakcie zabawy będzie odtwarzana muzyka – przeboje, przy których zebrani będą mogli szampańsko się bawić. O północy władze: Burmistrz Miasta Andrzej Olszewski oraz Starosta Łęczycki Wojciech Zdziarski złożą życzenia zebranym mieszkańcom.

Imprezę poprowadzi, jak co roku, Pan Przemysław Podwysocki.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na pl. T. Kościuszki w sylwestrową noc.

Przywitajmy Sylwestra i Nowy Rok wspólnie!!!

więcej

Kurs na przewodników

W miesiącach luty-marzec 2008r. rusza szkolenie dla przewodników terenowych z uprawnieniami na teren województwa łódzkiego, z wyłączeniem miasta Łodzi.

Ukończenie kursu upoważni jego uczestników do przystąpienia do egzaminu przed Wojewódzką Komisją Egzaminacyjną dla przewodników terenowych w Łodzi i zdobycia uprawnień przewodnika terenowego na obszar województwa łódzkiego. Kurs będzie się odbywał w systemie sobotnio-niedzielnym. Szkolenie będzie miało miejsce w Łodzi, a część spotkań także w Sieradzu i Łęczycy. Koszt kursu to 450zl – nie obejmuje to kosztów dojazdu na miejsce szkolenia.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt z Prezesem Oddziału PTTK „Ziemia Łęczycka” w Łęczycy z Jackiem Ziółkowskim w punkcie Informacji Turystycznej przy Placu T. Kościuszki 24 tel. (24) 721 8965, bądź z Referatem Promocji Miasta w Urzędzie Miejskim w Łęczycy, M. Konopnickiej 14 pok. 56, tel. (24) 721 03 41 lub (24) 721 03 43.

więcej

Budżet na 2008 rok – Uchwalony

W dniu 20 grudnia 2007 roku odbyła się XVIII sesja Rady Miasta Łęczyca, na której uchwalono budżet Miasta Łęczyca na rok 2008. po raz pierwszy od wielu lat budżet skonstruowano i uchwalono w grudniu. Po stronie dochodów Miasta znalazła się kwota w wysokości 36.308.515 zł, wydatki gminy to kwota 41.154.565 zł, deficyt budżetu gminy ustalono na kwotę 4.846.050 zł. Znaczna część wydatków miasta to wydatki związane z gospodarowaniem mieniem komunalnym, oświatą, pomocą społeczną. W roku 2008 władze miasta będą realizowały szereg zadań inwestycyjnych. Należą do nich miedzy innymi: „Termomodernizacja Starówki” budowa mieszkań socjalnych oraz remonty ulic. Burmistrz Miasta Andrzej Olszewski serdecznie podziękował radnym za wspólna pracę nad budżetem roku 2008. Wykonanie wszystkich planowanych zadań będzie wspólnym sukcesem Rady Miasta i Burmistrza powiedział Andrzej Olszewski Burmistrz Łęczycy. Szczegółowe informacje na temat budżetu znajdują się w BIP na stronie internetowej http://bip.leczyca.info.pl/. W załączeniu przedstawiamy prezentację dotyczącą budżetu miasta, która w obrazowy sposób powstaje mechanizm powstawania i wydatkowania pieniędzy miejskich w 2008 roku.

Prezentacja

więcej

Kolędowanie w Szkole Podstawowej nr 3

21 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się świąteczne kolędowanie, którego celem było przypomnienie zanikających zwyczajów wigilijnych oraz historii Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie szkoły Podstawowej mieli w tym roku również za zadanie pięknie przystroić szkołę, w której możemy znaleźć piękne choinki, łańcuchy, owoce, gwiazdki świąteczne stroiki oraz Świętego Mikołaja, który „podarował” szkole pracownię multimedialną.

więcej

Jasełka w Przedszkolu nr 4

20 grudnia 2007 r. odbyły się jasełka w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy gdzie dzieci wraz z opiekunami przygotowali wspaniałe przedstawienie wraz z wigilią. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wcielili się w swoje role, które na koniec zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie czekała na przedszkolaków niespodzianka, ogromna "paczka od Świętego Mikołaja".

więcej

GRAMY

Startujemy 13 stycznia o godzinie 9.00. XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do sztabu WOŚP, który mieści się w Urzędzie Miasta Łęczyca wpływają kolejne fanty na łęczycką licytację. Orkiestra z głową zagra w niedzielę. W „sercowy” dzień będzie można wylicytować wiele ciekawych przedmiotów natomiast już dziś możecie Państwo „walczyć” o tytuł Honorowego Kasztelana Królewskiego Zamku w Łęczycy. http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=136573

więcej

MMKS - Skara III Bełchatów

Dzisiaj o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 siatkarze MMKS Łęczyca rozegrają przed własną publicznością kolejne III-ligowe spotkanie. Przeciwnikiem Łęczycan będzie drużyna Skry III Bełchatów. Serdecznie zapraszamy kibiców.

więcej

Pierwszy krok do współpracy

Urząd Miejski w Łęczycy wystąpił do Marszałka Województwa Łódzkiego z prośbą o pomoc w nawiązaniu współpracy z miastem na Ukrainie. W związku z tym 18 grudnia o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się spotkanie z delegacją Obwodu Winnickiego, reprezentowaną przez Władimira Mereżko - dyrektora Departamentu Współpracy Zagranicznej, Borysa Rybaka – naczelnika Departamentu Transportu, Wiktora Gumieńczuka – dyrektora lotniska „Winnica”, Igora Dombrowskiego – zastępcę przewodniczącego funduszu okręgowego pomocy inwestycjom i budownictwu, a także Wiktora Kryżanowskiego – dyrektora przedsiębiorstwa samochodowego. Nasze miasto reprezentowała Pani Burmistrz Krystyna Pawlak, Andrzej Malinowski kierownik Referatu Promocji Miasta i Jacek Ziółkowski prezes PTTK.

więcej

Uroczystość Gwiazdkowa dla dzieci z regionu

W poniedziałek 17 grudnia odbyła się „Uroczystość Gwiazdkowa” zrealizowana przez Polski Komitet Społeczny - Zarząd Okręgowy w Łodzi. W spotkaniu uczestniczyło ponad 600 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, na które czekało wiele atrakcji. Konkursy, zabawki oraz paczki dzięki, którym również dzieci z najuboższych rodzin będą mogły czas świąt przeżywać w radości i poczuciu, że nie są sami.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Miasta Łęczyca p.Andrzej Olszewski Burmistrz Miasta, Wiceburmistrz p.Krystyna Pawlak oraz p.Wojciech Czaplij kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu.

więcej

Prace nad konserwacją „Antyfonarza”

Muzeum w Łęczycy otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w kwocie 26.520,00 zł. w ramach programu operacyjnego "Dziedzictwo Kulturowe", priorytet 2 "Rozwój instytucji muzealnych". Dotacja została przeznaczona na konserwację XVI-wiecznego "Antyfonarza", zawierającego tekst łaciński, zapis nutowy oraz liczne zapiski zarówno na marginaliach, jak i poprawki w tekście. Podjęte przy obiekcie zabiegi konserwatorskie będą miały na celu przywrócenie wartości estetycznej, a także poprzez wykonanie odpowiednich zabiegów zabezpieczenie przed dalszym, postępującym niszczeniem.

więcej

Wystawa Chusty Kamelowe

W Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, 12 grudnia br. została otworzona wystawa „Łęczyckie Chusty Kamelowe”. Jest to zwieńczenie projektu "Rekonstrukcja Łęczyckich Chust Kamelowych", finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który rozpoczął się w zeszłym roku.

więcej

Uroczystość w Zs im. Jadwigi Grodzkiej

12 grudnia br. Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej obchodził święto patronki Jadwigi Grodzkiej. Uroczystość rozpoczęła się występem najmłodszych mieszkańców Łęczycy z Przedszkola nr 2, po którym odbyła się akademia przygotowana przez uczniów szkoły oraz wręczenie podziękowań wszystkim, tym którzy pomagają szkole – Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy składają serdeczne podziękowania za współpracę, pomoc i serce okazane naszej szkolnej społeczności.

więcej

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 3

W środę odbyło się ostatnie spotkanie w tym roku Burmistrza i Radnych Miasta Łęczyca z mieszkańcami, na którym można było wysłuchać kolęd śpiewanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr3.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 39