Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Występy świąteczne przedszkolaków z Przedszkola nr 1

W dniach 19 XII oraz 23 XII 2013 roku dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy miały możliwość zaprezentowania swoich przedstawień świątecznych nie tylko na terenie przedszkola. 19 XII dzieci z grupy IV " Pszczółki " wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej, gdzie swoim występem sprawiły ogromną radość zarówno podopiecznym jak i pracownikom DPS. Tego samego dnia dzieci z grupy " Słoneczka " przedstawiły Jasełka dzieciom z przedszkola Sióstr Urszulanek w Łęczycy oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. 23 XII 2013 roku dzieci z grupy "Motylki " oraz "Słoneczka" wystąpiły w Urzędzie Miejskim w Łęczycy, gdzie śpiewając kolędy, recytując wiersze oraz odgrywając rolę śnieżynek, aniołów, reniferów wprowadzili wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 11 rząd B, miejsce 15 rząd B, miejsce 16 rząd B, miejsce 80 rząd B, miejsce 82 rząd B, miejsce 87 rząd B, miejsce 10 rząd D, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca w dniu 24.12.2013 do godz. 14.00 oraz w dniu 30.12.2013 do godziny 11.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.12.2013r. o godzinie 12.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51 bądź do Kancelarii Urzędu Miasta.
więcej

„Choinka nadziei” od najmłodszych

Świąteczna atmosfera zagościła 19 i 20 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz w Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy. Grupy najstarszych dzieci z Przedszkola nr 2 w odwiedziły pensjonariuszy z programem o tematyce świątecznej w ramach akcji "Choinki nadziei". Po obejrzeniu Jasełek było wspólne ubieranie choinki ozdobami samodzielnie wykonanymi przez przedszkolaków. Na pożegnanie każdy pensjonariusz otrzymał słodki upominek w postaci samodzielnie upieczonych przez dzieci świątecznych pierników. „Choinka Nadziei” to akcja, która nie tylko przynosi nadzieję , ale daje również wiarę w ludzi, wzbudza w nas miłość i szacunek dla osób starszych. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

W piątek 20 grudnia odbyły się w Gimnazjum im Jana Pawła II w Łęczycy tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać poezji ks. Jana Twardowskiego i Ernesta Brylla, przepięknych kolęd, a także obejrzeć nastrojową grę świateł i dźwięku. Jakże sugestywnie w tym klimacie brzmiały słowa o samotności współczesnego człowieka, jego zagubieniu, obojętności, poszukiwaniu miłości. Na koniec życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne złożyła Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby podzielić się tradycyjnym opłatkiem. Jasełka przygotowali: Państwo Ewa i Jerzy Pawałowscy przy współpracy z Panią Renatą Wasiak, Beatą Kordysiewicz, Krzysztofem Czajkowskim. Uczniowie Gimnazjum zorganizowali także klasowe spotkania wigilijne.Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z uroczystości (kliknij tutaj, aby obejrzeć) 

więcej

"Świąteczna paczka dla zwierząt" w Przedszkolu nr 1

W dniach 01 X - 17 XII 2013 roku w Przedszkolu nr 1 odbywała się zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów ze Schroniska dla Zwierząt w Łęczycy oraz podopiecznych domów tymczasowej opieki w Łęczycy oraz Celestynowie. Akcja pomocy zwierzętom pod hasłem " Świąteczna paczka dla zwierząt " cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu dzieci z poszczególnych grup wiekowych udało nam się zebrać : 70 kg karmy suchej, 15 opakowań karmy w puszce, 12 kg makaronu, 2 opakowania kaszy, 5 kocyków, 2 garnki oraz patelnię. Wszystkie zebrane dary przekazane zostały na ręce pracowników Zieleni Miejskiej w Łęczycy oraz przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Praw Zwierząt w Łęczycy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w podjętych na terenie przedszkola działaniach. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Zakończenie akcji "Góra grosza" w Przedszkolu nr 1

W dniach 25 XI - 06 XII w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy zorganizowano zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji " Góra Grosza ". W akcję zaangażowane zostały dzieci z wszystkich grup wiekowych, rodzice, nauczyciele oraz pozostali pracownicy przedszkola. Na każdej z sal przedszkolnych znajdowało się pudełko, do którego trafiały przynoszone przez dzieci " grosiki ". Zsumowanie kwot zebranych przez poszczególne grupy dało łączny wynik 120 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Towarzystwa "Nasz Dom", którego celem jest wspomaganie Domów Dziecka na terenie naszego kraju. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Spotkanie Wigilijne w Komendzie Powiatowej Policji

20 grudnia 2013 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W tym roku Święty Mikołaj był wyjątkowo szczodry dla łęczyckich policjantów, zostawiając pod choinką nowy radiowóz patrolowy. Spotkanie opłatkowe w łęczyckiej komendzie uświetnili również najmłodsi łęczycanie z Przedszkola nr 4, którzy zaprezentowali zebranym gościom spektakl nawiązujący do urodzin Jezusa Chrystusa. W uroczystości uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij. 

więcej

Informacja o przyznaniu stypendiów sportowych zawodnikom w 2014 roku

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje o przyznaniu stypendiów sportowych dla zawodników w 2014 roku, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym w 2013 roku. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.116.2013 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 grudnia 2013 r. w sprawie przyznania okresowych stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym.
więcej

Przedstawienie świąteczne w Przedszkolu nr 4

19 grudnia 2013 roku w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbył się spektakl związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Na pięknie udekorowanej scenie zaprezentowali się najmłodsi łęczycanie, którzy przedstawili nam historię narodzin Jezusa Chrystusa. Na specjalne zaproszenie dyrektor przedszkola – pani Katarzyny Wojtery, pojawił się również Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom kosze pełne prezentów. Na spektaklu obecni byli: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Kawczyńska. 

więcej

Jasełka w Przedszkolu nr 1

18 grudnia 2013 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy wystawione zostały Jasełka Bożonarodzeniowe. Najmłodsi łęczycanie, poprzebierani w piękne stroje, zaprezentowali publiczności sceny z narodzin Jezusa Chrystusa. Tego dnia do przedszkola zawitał również specjalny gość – Święty Mikołaj, który wręczył dzieciakom prezenty. Na spektaklu obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski. 

więcej

Spektakl "Belfer"

Na kolejny teatralny wieczór Dom Kultury zaprosił miłośników teatru w niedzielę 15 grudnia. Bohaterem był Pan Marek Cichucki, aktor Teatru Nowego w Łodzi, który przedstawił monodram BELFER. Sztuka ta autorstwa Jean'a-Pierre'a Dopagne'a, opowiada o tym co dziś znaczy być nauczycielem? Co znaczy stawać codziennie przed klasą i patrzeć w dwadzieścia kilka par oczu, spragnionych jedynie świętego spokoju? W sytuacji, gdy samemu tak bardzo się go pragnie… Jak nie stracić ideałów, jak nie poddać się? Ci, którzy zdecydowali się wyjść z domu w to deszczowe popołudnie mieli okazję obejrzeć ten interesujący spektakl i podyskutować z wykonawcą. 

Tekst i foto: DK w Łęczycy

więcej

Wystawa ceramiki

Uczestnicy zajęć ceramicznych z Domu Kultury w Łęczycy zaprezentowali swoje prace na wystawie, której wernisaż odbył się w miniony piątek 13 grudnia. Ciekawe przedmioty codziennego użytku - kubki, talerzyki, zabawki z wypalonej gliny można oglądać codziennie w godzinach 9.00 - 19.00. Wystawa jest bardzo ciekawa i warto ją obejrzeć. Istnieje także możliwość zakupienia prac młodych twórców po symbolicznych cenach. Polecamy!

 

Tekst i foto: DK w Łęczycy

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 52