Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

W wieczór sylwestrowy lodowisko czynne dłużej

Przypominamy i zapraszamy do korzystania z lodowiska usytuowanego na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy. W sylwestrowy wieczór dorośli będą mogli korzystać z tafli lodowej do godz. 22.00, natomiast najmłodsi mieszkańcy naszego Miasta (tj. dzieci i młodzież do lat 18) do godz. 23.30. Zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca i wspólnego powitania Nowego Roku 2017.

więcej

Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas nocy sylwestrowej

Przed nami noc sylwestrowa i wspólne oczekiwanie na Nowy Rok 2017. Apelujemy, by w trakcie noworocznej zabawy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa. Od godz. 22.00 będziemy wspólnie bawić się i w dużym gronie wyczekiwać nadejścia Nowego Roku. O północy obejrzymy barwny pokaz fajerwerków z wieży zamkowej. W szczególności, prosimy o ostrożne odpalanie petard, których niewłaściwe użycie może zagrażać zdrowiu i życiu uczestników imprezy.

Poniżej przedstawiamy Komunikat Komendy Głównej Policji:
więcej

System w strefie płatnego parkowania w Łęczycy został zamontowany

Na terenie parkingu przed Urzędem Miejskim w Łęczycy, gdzie Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 21 listopada 2016r. wprowadzono Strefę Płatnego Parkowania, został zamontowany system parkingowy, który składa się z dwóch szlabanów, terminalu wjazdowego i wyjazdowego. Teren parkingu został już odgrodzony od pozostałych bezpłatnych miejsc parkingowych. Po odpowiednim oznakowaniu SPP rozpocznie funkcjonowanie. O terminie uruchomienia systemu będziemy Państwa informować.
więcej

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2017 rok

Uprzejmie informujemy mieszkańców Łęczycy, że w roku 2017 świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Łęczyca zgodnie z rozstrzygnięciem w drodze przetargu nieograniczonego będzie realizowane przez Konsorcjum w składzie:


Lider: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy Sp. z o.o. 99-100 Łęczyca, ul. Tumska 2

Partner: TONSMEIER Centrum Sp. z o.o. 99-300 Kutno, ul. Łąkoszyńska 127Harmonogram odbioru odpadów w 2017 r.
więcej

Informacja o przyznaniu stypendiów sportowych zawodnikom w 2017 roku

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje o przyznaniu stypendiów sportowych dla zawodników w 2017 roku, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym w 2016 roku. Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.188.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie przyznania okresowych stypendiów sportowych dla zawodników za osiągnięte wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym.Zarządzenie nr 120.188.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca
więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ja w mojej ulubionej bajce”

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Ja w mojej ulubionej bajce”. Konkurs ten skierowany był do dzieci 6-letnich z łęczyckich przedszkoli i szkół podstawowych. Spośród 29 prac, które wpłynęły na konkurs nagrodzono 15. Zwycięzcy otrzymali książki a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. 

więcej

XLII sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446 tekst jednolity) na wniosek Zastępcy Burmistrza Miasta Łęczyca zwołuję sesję nr XLII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 29 grudnia 2016 roku (czwartek) o godzinie 16.30, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.Porządek obrad:
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 23 rząd B, miejsce 29 rząd B, miejsce 43 rząd B, miejsce 44 rząd B, miejsce 45 rząd B, miejsce 50 rząd B, miejsce 77 rząd B, miejsce 18 rząd C, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G, miejsce 4 rząd G, miejsce 5 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.12.2016 r. do godziny 9.30. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.12.2016 r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Spotkanie wigilijne w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

Jak co roku w okresie przedświątecznym, dzieci i młodzież Łęczyckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wraz z wychowawcami i Zarządem Stowarzyszenia spotkali się przy wigilijnym stole. Nie mogło zabraknąć jasełek, do których przygotowywali się już od dwóch miesięcy. Ciekawe przedstawienie w oryginalnej wersji cieszyło zebranych, którzy często angażowali się osobiście do śpiewania kolęd i pastorałek. Łęczyckie TPD zaprezentowało również własne dokonania w 2016 roku, w trakcie których młodzież brała udział w wielu projektach, nie brakowało interesujących wycieczek i razem spędzonych chwil. Rodzinna atmosfera, panująca w łęczyckiej placówce przeniosła się na składanie życzeń przy opłatku i świątecznej wieczerzy przy bogato zastawionym stole.
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 28 grudnia 2016 roku (środa) o godz.15.30 odbędzie się wznowienie posiedzenia Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Piękny świąteczny wystrój Łęczyckiej Starówki

Już od kilku dni mieszkańcy Łęczycy wprowadzani są w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Co prawda na ulicach miasta nie widać białego puchu i pogoda zdecydowanie nie prognozuje nadchodzącej zimy, to jednak za sprawą ulicznych iluminacji świetlnych przybliża nam ten czas. Do ubiegłorocznych, ozdobnych elementów dochodzą nowe, które w pełnej krasie można podziwiać po zapadnięciu zmroku. Niewątpliwym hitem jest świetlna fontanna zamontowana na placu Kościuszki, która wkomponowana w otoczenie rynkowej iluminacji stanowi efekt godny Królewskiego Miasta. Mamy nadzieję, że załączona w pełni dekoracja zachęci do skorzystania z wieczornych spacerów. 

więcej

Uroczystość otwarcia sali sportowej przy SP 3

W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość otwarcia nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy. W tym wyjątkowym wydarzeniu dla łęczyckiej społeczności w spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści: Senator RP - Pan Przemysław Błaszczyk, Posłowie na Sejm RP - Pan Piotr Polak i Pan Marek Matuszewski. Marszałka Województwa Łódzkiego reprezentował Pan Hieronim Hubar - Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Byli obecni również Starosta Powiatu Łęczyckiego - Pan Wojciech Zdziarski oraz Wicestarosta - Pani Krystyna Pawlak, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca - Pan Andrzej Rokicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęczycy - Pan Paweł Kulesza oraz Radni, prezesi i dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatowych i miejskich, łęczyccy sportowcy, nauczyciele wychowania fizycznego z placówek z terenu miasta, grono pedagogiczne, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i ich rodzice. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 67