Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Polska - Anglia w Łęczycy

Edward Potok, Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej poinformował. że Prezydium Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznało Łęczycy organizację międzypaństwowego meczu kobiecych drużyn młodzieżowych Polska - Anglia.

Spotkanie odbędzie się 31 marca na stadionie miejskim.

Załączamy pismo Edwarda Potoka dotyczące przyznania Łęczycy organizacji tego meczu.

więcej

Siatkarki poznały rywalki

Siatkarki łęczyckiego MMKS pokonały drużyny, z którymi będą rywalizować w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski. Przeciwniczkami łęczyckiej drużyny będą zespoły z Krakowa, Sandomierza i Łańcuta.

Awans do półfinałów wywalczą dwa najlepsze zespoły. Miejmy nadzieję, że jednym z nich będzie zespół MMKS.

Łęczycki zespół wzmocni się na turniej ćwierćfinałowy dwoma nowymi zawodniczkami. Jedna z nich gra w Skrze Bełchatów, natomiast druga występuje w zespole Dargfilu Tomaszów Mazowiecki.

więcej

Hurtap z pucharem

W Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy rozegrany został Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza. W turnieju uczestniczyli uczniowie łęczyckich szkół podstawowych.

Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym".

Najlepszą drużyną okazał się zespół Hurtapu, który wyprzedził Górnika i Hurtap II.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary. Przygotowano również nagrody dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Lipczyńskiego, najskuteczniejszym strzelcem okazał się Łukasz Pełczyński, a najlepszym bramkarzem Grzegorz Matusiak.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

więcej

Lipiński najlepszym szachistą

W łęczyckim Domu Kultury odbył się szachowy turniej o Puchar Burmistrza Miasta.

W turnieju wzięło udział 5 zawodników, uczniów szkół gimnazjalnych. Turniej rozegrany został system dwukołowym, "każdy z każdym".

Najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Lipiński, uczeń klasy II E z Gimnazjum w Topoli Królewskiej, który zdobył 6 punktów. Kolejne miejsca zajęli: Michał Andrzejczak, klasa II Zespołu Szkół w Solcy, Krzysztof Persowski, klasa III Gimnazjum w Łęczycy, Maciej Florczak, klasa II Gimnazjum w Topoli Królewskiej i Kacper Andrzejczak, klasa VI Zespołu Szkół w Solcy.

Turniej prowadziło dwóch sędziów: Bogumił Zabłocki i Kazimierz Szady.

więcej

Walne zebranie w Górniku

1 marca o godzinie 17.30 (pierwszy termin), a o godzinie 18.00 (drugi termin), w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze MKS Hurtap-Górnik Łęczyca.

Zarząd klubu zaprasza wszystkich członków i sympatyków do wzięcia udziału w zebraniu.

więcej

Kulig w Besiekierach

Bardzo miło i przyjemnie spędziła czas grupa prawie 150 młodych łęczycan, która wzięła udział w kuligu w okolicach ruin zamku w Besiekierach.

Oprócz kuligu, uczestnicy "wyprawy" piekli kiełbaski na ognisku, wzięli udział w licznych zabawach i konkursach, a na koniec zwiedzili ruiny zamku.

Była to kolejna impreza dla łęczyckich dzieci, które na czas ferii pozostały w mieście.

Imprezę przygotowali doświadczeni turyści z łęczyckiego oddziału PTTK, pracownicy Domu Kultury i szkoły Podstawowej nr 3.

Zapraszamy do fotogalerii ze wspaniałej imprezy turystycznej w Besiekierach.

 

więcej

Remont Kaliskiej i Lotniczej

Już za kilka miesięcy rozpoczną się remonty ulic Kaliskiej i Lotniczej.

Roboty związane z remontem ulicy Kaliskiej rozpoczną się od strony wiaduktu, a następnie doprowadzone zostaną do Alejek. Remontowana będzie również ulica Lotnicza.

W Urzędzie Miejskim doszło do spotkania przedstawicieli władz miejskich, władz powiatowych z przedstawicielami Zarządów Dróg Wojewódzkich i Powiatowych.


Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim ustalono sprawy związane z remontami ulic Kaliskiej i Lotniczej

W trakcie spotkania ustalono, że remont ulicy Lotniczej przebiegać będzie w dwóch etapach. W pierwszym etapie remont obejmie odcinek drogi powiatowej od ulicy Wojska Polskiego do miejscowości Leszcze Obrywka. Zakres robót obejmie poszerzenie odcinka drogi powiatowej od wiaduktu na ulicy Lotniczej do granic miasta oraz wycinkę drzew. Następnie zostanie wykonana przebudowa odcinka ulicy Belwederskiej. Roboty te będą wykonywane wspólnie przez Zarząd Dróg Powiatowych w Łęczycy we współpracy z Rejonem Dróg Wojewódzkich w Poddębicach.

Drugi etap remontu ulicy Lotniczej obejmie ułożenie warstwy ścieralnej o grubości 4 cm na odcinku od Alejek 1 Maja do końca zabudowań w miejscowości Leszcze Obrywka. Roboty te zostaną wykonane w ramach remontu ulicy Kaliskiej i znajdującego się na niej wiaduktu.

więcej

Bombardierzy z Pucharem

W sali sportowej łęczyckiego Gimnazjum rozegrany został Turniej w Street Basket o Puchar Burmistrza Miasta.

Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym", a najlepszą drużyną okazał się zespół Bombardierów.

Bombardierzy wystąpili w następującym składzie: Cezary Kajetaniak, Marcin Karasiński, Bartłomiej Walczak, Bartłomiej Czekalski i Mateusz Ceglarski.

Drugie miejsce zajęła drużyna Pierwszoklasistów, w której zagrał: Konrad Grabarczyk, Krzysztof Pluskota, Maciej Sroka, Michał Sroka i Dawid Komorowski.

Na trzecim miejscu uplasował się zespół Ymakasi w składzie: Daniel Olczak, Łukasz Chałupnik i Adam Szkurłat.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Pluskotę, a najlepszym strzelcem okazał się Cezary Kajetaniak.

Puchary, statuetki, medale i dyplomy najlepszym drużynom wręczył Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Robert Wolski wicemistrzem Polski

Na zakończonych w Spale Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce tytuł wicemistrza kraju wywalczył w skoku wzwyż Robert Wolski.

Wolski poprawił rekord życiowy w hali skacząc 228 cm, ale wystarczyło to tylko do zajęcia drugiego miejsca. Tytuł Mistrza Polski wywalczył Michał Bieniek, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 230cm, na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Waleriańczyk. Jego rezultat to 219cm.

Konkurs skoku wzwyż stał na bardzo wysokim poziomie.

Kilkudziesięcioosobowa grupa łęczyckich kibiców miała ogromne powody do satysfakcji. szkoda tylko, że Wolski nie wywalczył mistrzowskiego tytułu. W pierwszym skoku minimalnie strącił poprzeczkę na wysokości 230cm. Wtedy prowadził w konkursie, gdyż 228 cm pokonał w drugiej próbie, a Bieniek w trzeciej.

Bardzo zmotywowany Bieniek tytuł mistrzowski wywalczył w drugiej próbie pokonując 230. Dla łęczycanina ta wysokość okazała się jeszcze nie do pokonania.

Mamy nadzieję, że poradzi sobie z nią na mistrzostwach Europy, które odbędą się w Madrycie w dniach 4 - 6 marca 2005 roku.

Do Madrytu pojedzie także drugi łęczycki lekkoatleta, Będzie nim Jacek Kazimierowski, który wywalczył tytuł Mistrza Polski w trójskoku, a rezultat 16,66 m był rezultatem powyżej minimum kwalifikacyjnego wyznaczonego przez PZLA. Minimum wynosiło 16,60 m.

Mistrzostwa Polski zakończyły się wspaniałymi wynikami reprezentantów MKLA Łęczyca. Wystartowało w nich dwóch i obaj zdobyli medale. Obaj jadą też na Mistrzostwa Europy.

więcej

Hurtap-Górnik - Legionovia Legionowo 2:2, (0:1)

W meczu rozegranym na sztucznej murawie w Płocku, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika zremisowali z trzecioligową Legionovią Legionowo 2:2. Łęczyckich piłkarzy po raz pierwszy poprowadził trener Wiesław Bańkosz i jak się okazało był to debiut bardzo udany.


Po raz pierwszy łęczycką drużynę poprowadził trener Wiesław Bańkosz

- Przez całe spotkanie mieliśmy inicjatywę i to my stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych. Wszyscy zawodnicy włożyli w mecz bardzo dużo wysiłku, ale tak trzeba grać, gdy się chce cos osiągnąć - powiedział po zakończonym spotkaniu Wiesław Bańkosz.

W pierwszej połowie łęczycanie mieli przewagę, ale nie potrafili wykorzystać dobrych sytuacji bramkowych. Stracili natomiast bramkę z rzutu wolnego wykonywanego z odległości 20 m.

Po przerwie wyrównującą bramkę dla łęczycan zdobył Tomasz Milczarek, ale po kilku minutach był 2:1 dla Legionovii. W zamieszaniu podbramkowych piłka wpadła do siatki. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, łęczycanie zdobyli wyrównującego gola. Znów w roli głównej wystąpił Milczarek, który kapitalną "główką" pokonał bramkarza Legionovii.

Hurtap-Górnik wystąpił w następującym składzie: Ludwikowski, Janicki, Karasiński, Chabasiński, Kaczkowski, Napieraj M.Czekalski, R.Czekalski, Laskowski, Czajkowski, Olczyk Po przerwie zagrali także K.Voss, Milczarek, Rosiak, Miarka, Maciąg, Miłaczewski, Gąsiński.


Fragmenty meczu

więcej

Kazimierowski mistrzem Polski

Na odbywających się w Spale Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, złoty medal w trójskoku wywalczył Jacek Kazimierowski. Reprezentant MKLA Łęczyca należał do głównych faworytów i potwierdził, że w kraju nie ma sobie równych w tej konkurencji.

Kazimierowski uzyskał 16.66 m i wyprzedził Katarzyńskiego z AZS - AWF Kraków 16.18 m i Parlickiego z Płomienia Sosnowiec 15.68 m.

Serdecznie gratulujemy Jackowi Kazimierowskiemu kolejnego tytułu w jakże bogatej karierze sportowej.


Ten skok dał Jackowi Kazimierowskiemu tytuł Mistrza Polski w trójskoku

więcej

Powrót z Iraku

Po 7 miesiącach służby w Iraku wróciła do Polski ponad 100 osobowa grupa żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

W Łęczycy, na pl. T.Kościuszki kawalerzystów uroczyście powitali przedstawiciele władz samorządowych na czele z Krzysztofem Lipińskim, Burmistrzem Łęczycy i władz wojskowych na czele z Andrzejem Ekiertem, Dowódcą Wielonarodowej Dywizji Centrum - Południe w Iraku.

Żołnierzy witały także rodziny, przyjaciele i znajomi.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji kawalerzystów i ich rodzin. Krzyże "Za dzielność" otrzymali chorążowie Mariusz Dziedzic i Kazimierz Kozanowicz, którzy brali udział w ratowaniu ludzi i sprzętu po rozbiciu się polskiego śmigłowca.

Uroczystość zakończyła defilada wojskowa. Żołnierze III zmiany są juz w domu z najbliższymi. Z IV zmianą wyjechało do Iraku 70 kawalerzystów z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

więcej

Policyjna ankieta

Na przełomie grudnia 2004 i stycznia 2005 roku Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy opracowała ankietę, w której mieszkańcy mogli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących problemów bezpieczeństwa w naszym mieście. Do Komendy Powiatowej nadesłano ogółem 92 wypełnione ankiety. Na pytanie: jak ocenia Pan( i ) pracę łęczyckiej policji padły następujące odpowiedzi: bardzo dobrze 3 procent, dobrze 18 procent, przeciętnie 41 procent, źle 28 procent, bardzo źle 5 procent. Swojej opinii nie wyraziło 5 procent ankietowanych.

Na pytanie "czy w okolicach miejsca zamieszkania czuje się Pan ( i ) bezpiecznie" ankietowani odpowiedzieli: tak 13 procent, raczej tak 12 procent, raczej nie 5 procent, nie 51 procent, 19 procent ankietowanych nie udzieliło odpowiedzi.

Ciekawie wyglądają odpowiedzi na pytanie "z czego wynikają obawy mieszkańców"? Ankietowani stwierdzali przede wszystkim, że z agresywnych zachowań młodzieży i grup pijanych osobników, z napastliwego zaczepiania na ulicy, ze strachu przed kradzieżą i włamaniami, ze zbyt szybkiej i niebezpiecznej jazdy samochodami, ze strachu przed bezpańskimi i wolno puszczanymi psami, z zagrożenia narkotykami i z obawy o zniszczenie własnego mienia.

Na pytanie "czego oczekuje Pan ( i ) od policji, by czuć się bezpiecznie"? ankietowani zwracali uwagę na zwiększenie liczby patroli ogółem, zwiększenie patroli pieszych, większej aktywności i zaangażowania policjantów, egzekwowania zakazu spożywania alkoholi w miejscach publicznych, egzekwowania przekraczania prędkości na drogach, zdecydowanej postawy wobec agresywnej młodzieży, lepszego kontaktu ze społeczeństwem, szybszej reakcji na wezwania. Miejscami, które w oczach mieszkańców są w Łęczycy najniebezpieczniejsze uznano: Wojska Polskiego, centrum miasta, okolice dworca PKp i PKS.

- Z wynikami ankiety zostali zapoznani wszyscy policjanci. Wyniki ankiety będą wykorzystywane w tworzeniu programów operacyjnych - stwierdza Krzysztof Protekta, Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy.

więcej

Hurtap-Górnik w Płocku

W sobotę o godzinie 11.30 na sztucznej murawie w Płocku piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika zagrają mecz sparingowy z Legionovią Legionowo.

Po raz pierwszy łęczycką drużynę poprowadzi trener Wiesław Bańkosz.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 32