Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wernisaż prac malarskich i graficznych

26 lutego o godzinie 12.00 w salach wystawowych Domu Kultury w Łęczycy można było uczestniczyć w wernisażu wraz ze sprzedażą prac. Wystawę przygotowało stowarzyszenie Studio Integracji, które powstało z chęci niesienia pomocy ludziom niepełnosprawnym.

więcej

6 rajd na żołnierską nutę

17 lutego o godzinie 9.00 rozpoczęła się 6 edycja Rajdu Zimowego zorganizowanego przez Oddział PTTK „Ziemia Łęczycka” przy współpracy Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej, Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Klubu „Puchatek”. 12 km trasa rajdu wiodła od Łęczycy poprzez Leźnicę Małą Borek – Pełczyski Las – Chodów - Krzepocinek– Leźnicę Wielką.

więcej

Już teraz możecie zadbać o zdrowie swego przyszłego dziecka!!!

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy realizuje program edukacyjny pt. „ Pierwotna Profilaktyka Wad Cewy Nerwowej”. Celem programu jest upowszechnienie spożycia kwasu foliowego w dawce 0,4 mg przez wszystkie kobiety w wieku rozrodczym oraz popularyzację wśród wszystkich grup społeczeństwa wiedzy na temat kwasu foliowego, ego związku z wadami cewy nerwowej u dzieci, zmianę postaw i kształtowanie właściwych zachowań dotyczących kwasu foliowego.

więcej

Konkurs dla młodzieży

Bank Światowy i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii zapraszają młodzież z całego świata do międzynarodowego konkursu na esej jak walczyć z korupcją? Wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania: „jak korupcja wpływa na twoje życie?” oraz „w jaki sposób możesz walczyć z korupcją, której doświadczasz?” Prace można przesyłać tylko za pomocą formularza online (http://www.essaycompetition.org/content07_38_1) do 15 marca 2007 r. Finaliści przedstawią swoje prace 15 maja 2007r. na konferencji w Słowenii. Oprócz tego zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie eurodesku, europejskiego programu informacyjnego dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, który funkcjonuje w 28 państwach .

więcej

Dyskusyjny Klub Książki

17 lutego o godzinie 14.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące powołania dyskusyjnego klubu książki. W 2006 Instytut Książki oraz British Council przeprowadzili serię prezentacji, których celem było stworzenie sieci Dyskusyjnych Klubów Książkowych (DKK) w całej Polsce.

Kluby książki czy też grupy czytelnicze istnieją już od wielu lat na terenie Wielkiej Brytanii i cieszą się ogromną popularnością. DKK są to najczęściej grupy czytelnicze, działające przy miejskich bibliotekach, które spotykają się na przykład raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce. W Polsce w bibliotekach British Council od trzech lat czytelnicy anglojęzyczni spotykają się by omawiać współczesną literaturę brytyjską w ramach projektu Faces&Places – New British Writing. Czy Polacy przejmą tą wartościową cechę Anglików?

więcej

VII Regionalny Pokaz Potraw

15 lutego o godzinie 11.00 w łęczyckim Domu Kultury odbył się VII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej, podczas którego można było podziwiać oraz degustować potrawy powiatu łęczyckiego. Impreza została przygotowana przez Lokalną Grupę Działania Leader + Fundacje Rozwoju Gmin "Prym", Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Dom Kultury oraz Muzeum w Łęczycy.

Hasłem przewodnim tegorocznego pokazu było zdanie „Nie samym chlebem człowiek żyje”, które doskonale odzwierciedlało charakter tegorocznego pokazu.

więcej

Bal karnawałowo-walentynkowy

Dzień 14 luty, święto zakochanych, wywodzi się z kultury anglosaskiej i ma ponad pięciowiekową tradycję, a święty Walenty patronuje mu od około XV wieku. W tym dniu w Przedszkolu nr 4 odbył się bal karnawałowo-walentynkowy, zorganizowany dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Już od rana witały nas uśmiechnięte buzie przedszkolaków poprzebieranych za różne postaci: rycerzy, biedronki, królewny, motylki czy pszczółki, które na pięknie udekorowanej sali tańczyły do piosenek śpiewanych przez Jerzego Augustowskiego oraz Łukasza Życzkowskiego z agencji artystycznej „Feniks”.

więcej

Siatkarki w II lidze?!?

Turniej finałowy o mistrzostwo województwa w III lidze kobiet rozegrany w ostatni weekend okazał się niezwykle szczęśliwy dla naszych siatkarek. Zajmując II miejsce wywalczyły sobie tym samym możliwość udziału w rozgrywkach centralnych o wejście do II ligi.

Lepszym od naszych zawodniczek okazał się tylko gospodarz tego turnieju zespół KS Organika-Budowlani Łódź, z którym przyszło się zmierzyć już w pierwszym meczu, niestety zakończonym porażką 0-3. Pomimo wysokiego poziomu rozgrywek i ogromnej chęci wygrania pozostałych zespołów to nasze zawodniczki pokazały charakter, uzyskując lepszy bilans (po 3:1) w pozostałych potyczkach z ŁMLKS Lampogas Łask i EKS Skra II Bełchatów.

więcej

ÂŻołnierze z VII zmiany polskich wojsk w Iraku wrócili do LeÂźnicy

W piątek 9 lutego w Leźnicy Wielkiej odbyła się uroczystość powitania żołnierzy z VII zmiany polskich wojsk w Iraku, w której uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz samorządowych oraz powiatowych. Łęczycę reprezentowała p. Małgorzata Caban Przewodnicząca Rady Miasta Łęczyca oraz Starosta Wojciech Zdziarski. Misja VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku rozpoczęła się 18 lipca 2006 r. Zmiana liczyła ok. 800 żołnierzy.

więcej

Warsztat C’

W piątek 9 lutego w restauracji Kargul odbyły się już po raz czwarty warsztaty „Lokalnego Ożywienia Gospodarczego i tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców Powiatu Łęczyckiego”. Warsztaty rozpoczęły się konferencją w kwietniu 2005 roku, podczas których został pokazany amerykański model.

więcej

Kraina Diabła Boruty czy też Bogactwo ziemi łęczyckiej?

W poniedziałek 5 lutego odbyło się drugie spotkanie pierwszego w Polsce tak dużego projektu szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej „Turystyka wspólna sprawa”. Warsztaty otworzył Starosta Powiatowy p. Wojciech Zdziarski, który przywitał przybyłych gości oraz przedstawicieli branży turystycznej.

Wypromowanie produktu turystycznego ma na celu ściągnięcie na tereny łęczyckie jak największej liczby turystów, promowanie idei regionalnych produktów, szkolenia podnoszące kwalifikacje kadry zarządzającej i pracowników sektora, kursy językowe przygotowane pod kątem sektora turystycznego. Projekt adresowany jest do przedsiębiorstw turystycznych, samorządów oraz organizacji wspierających rozwój turystyki i jest realizowany na terenie sześciu województw: lubuskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego i podkarpackiego.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 17