Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Korzenie czyli podróż sentymentalna

Kolejnym wydarzeniem kulturalnym, jakie miało miejsce pod koniec lutego w Łęczycy, było spotkanie mające na celu promocję albumu „Łęczyca zapomniana, pocztówki, fotografie, ryciny…”, wydanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Uroczystość odbyła się 26 lutego w salach reprezentacyjnych odrestaurowanego Ratusza. Miejsce to stanowiło godną oprawę dla tak ciekawego wydawnictwa, jakim jest wspomniana pozycja. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, miasta, gminy. Nie mogło zabraknąć członków Towarzystwa Naukowego Płockiego i Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej, którzy brali udział w redagowaniu książki. Przybyli również dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych naszego miasta. Do grona zaproszonych gości dołączyli także Andrzej Danowski – szef Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK z Łodzi, który był recenzentem „Łęczycy zapomnianej”.

więcej

Odczyt dr Tomasza Stolarczyka

W dniu 25 lutego br. w siedzibie Oddziału Łęczyckiego Towarzystwa Naukowego Płockiego i Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej odbył się interesujący odczyt dr Tomasza Stolarczyka na temat : „Klasztor i Kościół Braci Kaznodziejów w Łęczycy”. Przedstawiony przez Pana doktora referat to część badań, nad którymi pracuje wspólnie z prof. Tadeuszem Nowakiem z Uniwersytetu Łódzkiego.

więcej

Na Styku Kultur

29 lutego - 2 marca 2008 w hali Expo w Łodzi odbędą się targi Targi Turystyczne "Na Styku Kultur". Już po raz kolejny swoje stoisko wystawiennicze będzie miało nasze miasto. Tym razem zaprezentujemy się na stoisku o powierzchni 25 m2, które zostanie wystylizowane na łęczyckie lochy. Będzie pojawiał się w nich co jakiś czas Boruta promujący nasz region. Powiat łęczycki będzie również reklamował Benedykt Polak

więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Informujemy mieszkańców Łęczycy, że w dniu 3 marca 2008 r. o godz. 1500 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:

1.
Zatwierdzenie planu pracy Komisji.
2.
Opinia dot. projektu uchwały w spr. nadania Statutu Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy.

więcej

Halowe Mistrzostwa Polski

Do Spały na Halowe Mistrzostwa Polski przyjechali najlepsi lekkoatleci kraju: Chojecka, Pyrek, Rogowska, Sętowska, Zabawska, mężczyźni: Plawgo, Chyła, Jędrusiński, Urbaś, Czapiewski, Majewski. W Halowych Mistrzostwach Polski wystartowała również trzyosobowa łęczycka grupa. Zawodnicy MKLA – Robert Wolski, Grzegorz Sobiński oraz Przemysław Michalski zmierzyli się z najlepszymi lekkoatletami Polski wypadając w rywalizacji różnie. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do rywalizacji Robert Wolski, który zajął trzecie miejsce z wynikiem 218 cm. Przed naszym olimpijczykiem stanęli na podium Michał Bieniek i Grzegorz Sposób (pierwsze miejsce).

więcej

Zapraszamy na konferencję

Wszystkich mieszkańców Łęczycy serdecznie zapraszamy na konferencję: „Wpływ regionalnej polityki rozwoju województwa łódzkiego na rozwój gospodarczy i społeczny Ziemi Łęczyckiej”. Organizatorami spotkania są Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Urząd Miasta w Łęczycy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy, 4 marca 2008 na godzinę 11.00 - sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Łęczycy

więcej

X Halowy Mityng w Skoku Wzwyż

W dniu 4 lutego 2008 roku odbył się w Łodzi X Halowy Mityng w Skoku Wzwyż. Wśród starających znalazła się również młodzież z MKLA w Łęczycy. Wśród dziewcząt triumfowała Karolina Urbanek z wynikiem 158cm, który stał się jednocześnie oficjalnym rekordem zawodów. Wśród chłopców zwyciężył Piotr Cieślak z bardzo dobrym wynikiem 171cm. Zawody te były eliminacją do Ogólnopolskiego Mityngu w Skoku Wzwyż, który odbył się 8 lutego 2008 roku w Łodzi.

więcej

Wystawa w Domu Kultury

22 lutego br. w Domu Kultury w Łęczycy została otworzona wystawa prac fotograficznych Marcina Pyzynskiego. Autor prezentuje ciekawe fotogramy - portrety, sytuacje i miejsca. Wszystkich chętnych zapraszamy.więcej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w 2008 roku tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia będzie ochrona zdrowia przed szkodliwym wpływem zmian klimatycznych. Społeczności i organizacje na całym świecie będą podejmowały działania zmierzające do zwrócenia uwagi i większego zrozumienia dla konsekwencji zdrowotnych zmian klimatu oraz pokazania wpływu rosnącej współzależności między zdrowiem i klimatem a narodowymi oraz międzynarodowymi decyzjami i politykami. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony będzie pod hasłem „Chrońmy zdrowie przed wpływem zmian klimatycznych” Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce na stronie www.who.un.org.pl zamieściło tekst, który omawia problem efektu cieplarnianego i związanych z nim zagrożeń dla zdrowia człowieka.

więcej

CZEKOLADA”

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce „CZEKOLADA” Joanne Harris. W planach również projekcja filmu na podstawie tej książki. Spotkanie odbędzie się środa 27 lutego o godz. 18:00 w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy na ul. Zachodniej 19. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

więcej

Uprzejmie informujemy

W związku z brakiem dopływu energii elektrycznej w dniu 18 lutego w godz. 800 – 1100 Urząd Miejski w Łęczycy będzie świadczył usługi w ograniczonym zakresie. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Fotofestiwal

W piątek 15 lutego br. w Starostwie Powiatowym odbyło sie spotkanie organizacyjne w sprawie zorganizowania w Łęczycy Międzynarodowego festiwalu fotografii. Planowanym miejscem wystawy jest Zakład Karny w Łęczycy. Wystawa "Przestrzenie wolności" organizowana przez Łódź Art. Center to prezentacja prac o charakterze problemowym, nawiązującego do aktualnego problemu wolności. Prace prezentowane w murach Łęczyckiego więzienia, będzie można obejrzeć od 17 maja 2008 r.

więcej

Wystawa

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Marcina Pyżyńskiego, które odbędzie się w kawiarence Domu Kultury w dniu 22 lutego 2008 r. o godz. 19:00

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 37