Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada jedno wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: 1, miejsce 54 rząd B.

Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 27.02.2009r do godziny 13.00.

więcej

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiamy, że w dniu 3 marca 2009 r. (wtorek) o godz. 1600 odbędzie się wizja lokalna na terenie kortów tenisowych przy ul. Dworcowej z udziałem członków Komisji oraz zainteresowanych osób.
Jednocześnie zawiadamiam, że w dniu 3 marca 2009 r. (wtorek) o godz. 1630 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta Łęczyca w sali nr 18 (gabinet Burmistrza) Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Relacja ze spotkania DKK „Król kier znów na wylocie”.

W poniedziałek 23 lutego b.r. o godzinie 17.00 w kawiarni „Retro Caffe” na pl. T. Kościuszki 9 odbyło się spotkanie DKK poświęcone książce Hanny Krall – „Król kier znów na wylocie” Na spotkanie przybyło sześć osób.

więcej

Centralny ŁUK Turystyczny na Targach Turystycznych w Łodzi

Od 27.02 do 01.03 br. na terenie hali Expo w Łodzi odbędą się XV Międzynarodowe Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Miasto Łęczyca jest inicjatorem promocji wspólnej oferty turystycznej pod nazwą: Centralny ŁUK Turystyczny. W dniu 19.02.2009r. odbyło się spotkanie z uczestnikami stoiska: Uniejowem, Kłodawą, Krośniewicami, Grabowem, Górą Św. Małgorzaty, Świnicami Warckimi, Dąbiem i Kopalnią Soli w Kłodawie na którym ustalono ostatnie szczegóły stoiska.
Zapraszamy na nasze stoisko na Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”.

więcej

Rajd na Żołnierską nutę

W dniu 21.02 br. PTTK „Ziemi Łęczyckiej” we współpracy z Urzędem Miasta w Łęczycy oraz 2 Bazą Materiałowo – Techniczną w Kutnie zorganizował VIII Rajd „Na Żołnierską Nutę – Wędruj z nami Żołnierzami.” Uczestnicy rajdu mogli zapoznać się z walorami krajoznawczo- przyrodniczymi ziemi kutnowskiej oraz poznać żołnierskie prawidła sztuki wojskowej.
Rajd zgromadził ponad 350 uczestników z terenu Ziemi Łęczyckiej i Kutnowskiej.

więcej

Mini Euro 2009 Kutno - Łęczyca - Łowicz ruszyło

20 lutego w hali łęczyckiego gimnazjum odbyło się losowanie państw w ramach Mini EURO 2009, jakie w dniach 29-31.05 br. odbędzie się w Łęczycy. Każdej z 35 zgłoszonych szkół z terenu powiatów: łęczyckiego, kutnowskiego i łowickiego przypisane zostało jedno z państw stowarzyszonych w ramach UEFA. W barwach tych państw będą rywalizowały młodzieżowe drużyny piłkarskie. „Kontynuując rozpoczętą przez Miasto Kutno wspólną inicjatywę promocji Euro 2012, a jednocześnie zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, w roku 2009 Miasto Łęczyca realizuje przedsięwzięcie organizacji rozgrywek Mini Euro. W dniach 29-31.05 w naszym mieście będzie gościło około 250 młodych piłkarzy, toczących rywalizację sportową. Od kilku miesięcy trwają prace przygotowujące to zdarzenie sportowe. Już dziś zapraszam wszystkich łęczycan do uczestnictwa w tym wydarzeniu sportowym”, - mówił Andrzej Olszewski Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

IX Przegląd Potraw Regionalnych w Łęczycy

W dniu 19.02.2009r. odbył się IX Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej. Organizatorem przeglądu byli: Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy. „Cieszę się że po raz kolejny mogliśmy obejrzeć i spróbować wspaniałych potraw, jakie szykują gospodynie z terenu Ziemi Łęczyckiej. Kolejny raz, zarówno Urząd Miasta w Łęczycy, jak i wiele innych instytucji, mieliśmy szansę wesprzeć Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania składam pani Prezes Marii Cieślak, która z wielkim zaangażowaniem realizuje tę wspaniałą inicjatywę – mówił w trakcie przeglądu Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

Komisja Planu i Budżetu

Zawiadamiam, że w dniu 25 lutego 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Zaproszenie

W związku z realizacją Projektu „ Program współpracy z NGO” władze Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zapraszają serdecznie wszystkie organizacje pozarządowe z terenu Miasta Łęczycy na spotkanie dotyczące powstania Rady Konsultacyjnej Organizacji Pozarządowych jako ciała opiniodawczego i doradczego przy Radzie Miasta Łęczycy oraz do poruszenia spraw związanych z realizacją pozostałych zapisów wprowadzonych do programu współpracy organizacji pozarządowych z Urzędem Miejskim w Łęczycy na 2009 rok.

więcej

„Młodzieżowa Szkoła Liderów”

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS” zaprasza do wzięcia udziału w „Młodzieżowej Szkole Liderów”. Szkoła przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 16-24 lata z terenu powiatu łęczyckiego, która chce angażować się w życie społeczne, działać z pożytkiem dla swojego otoczenia i integrować swoje środowisko lokalne.

więcej

Komisja Oświaty, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 26 lutego 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miasta Łęczyca w Sali nr 27 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Człowiek – najlepsza inwestycja

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy ogłasza nabór uczestników do projektu pn. Szkolne Centrum Integracji RAZEM współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

więcej

„Król kier znów na wylocie”

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Hanny Krall – „Król kier znów na wylocie”.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 lutego o godzinie 17.00 w kawiarni „Retro Caffe” na pl. T. Kościuszki 9

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

więcej

Wyróżnienia dla Łęczyckiej Starówki i Parku Miejskiego

W dniu 12 lutego 2009r. Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski odebrał wyróżnienia przyznane dla Łęczyckiej Starówki oraz Parku Miejskiego w konkursie na najlepiej urządzoną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Łodzi. Po wręczeniu wyróżnień przedstawiciele nagrodzonych miast zaprezentowali walory turystyczne swoich regionów.
„To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem dziś odebrać wyróżnienia dla Łęczycy, aż w dwóch kategoriach. Uznanie ze strony Towarzystwa Urbanistów Polskich świadczy o tym, iż prace poodejmowane przez łęczycki samorząd odnoszą sukces i są doceniane. Dziś, reprezentując Łęczycę, miałem przyjemność usłyszeć wiele słów uznania ze strony organizatora konkursu oraz władz województwa łódzkiego” – mówił Andrzej Olszewski, Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

„Bezpieczna przystań.....oceanarium ....coś z niczego”

W październiku ubiegłego roku grupa dzieci z ogniska środowiskowo- wychowawczego TPD w Łęczycy pod kierunkiem Agnieszki Gierowskiej wzięła udział w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez ZARZĄD GŁÓWNY TPD i FUNDACJI FORTIS POLSKA zajmując w nim wysokie czwarte miejsce.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 25