Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyca i CŁT na targach turystycznych w Łodzi

W dniach 24-26 lutego 2012 r. odbyły się XVIII Targi „Regiony Turystyczne Na Styku Kultur” w Łodzi, w których już po raz kolejny jednym z wystawców był Centralny ŁUK Turystyczny, a wraz z nim Łęczyca. Otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE w konkursie – NAJLEPSZY WYSTAWCA XVIII TARGÓW – REGIONY TURYSTYCZNE-NA STYKU KULTUR. Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” promowała swoje atrakcje turystyczne w nowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy al. Politechniki 2 Nasze stoisko już po raz kolejny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do odwiedzania Łęczycy zachęcał Szlachcic Boruta, który prezentował walory i uroki historyczne naszego miasta. Podczas Targów zapraszał na imprezy, które w 2012r. będą zrealizowane. Już w maju br. odbędzie się Sejmik Staropolski, a jego gospodarzem będzie on sam. Serdecznie zapraszamy. 

więcej

Nowy Skarbnik Miasta Łęczyca

W dniu 28 lutego br. podczas Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy odbyło się pożegnanie dotychczasowego Skarbnika Miasta – p. Janiny Moruzgały, która pełniła tę funkcję od 2004r. Pani Janina Moruzgała, która odeszła na emeryturę otrzymała wiele serdecznych słów podziękowania za bardzo dobrą współpracę od władz miasta i radnych z Łęczycy oraz współpracowników z Urzędu Miejskiego. Jednocześnie Rada Miejska w Łęczycy podjęła uchwałę w sprawie powołania nowego Skarbnika, którym został dotychczasowy zastępca – pani Anna Kochańska.
więcej

Zespół U-14 KS „HURTAP” Łęczyca V-ce Mistrzem MMP w Futsalu

W dniach 18-19 lutego 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U-14. W turnieju po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej udział wziął zespół KS „Hurtap” Łęczyca. KS „Hurtap” w fazie grupowej pokonał zespół Hesed Tarnów 5:1. Bramki dla Łęczycy zdobyli Tobiasz Pajęcki (3), Dariusz Różański oraz Piotr Majda. W drugim spotkaniu KS „Hurtap” zmierzył się z zespołem FA Pyskowice. Przegrał mecz 4:0 i zajął tym samym drugie miejsce w grupie.
więcej

Muzeum w Łęczycy informuje

Od stycznia 2012 roku Muzeum rozpoczęło realizację II etapu projektu Kotlina Kolska w neolicie i epoce brązu w świetle badań cmentarzysk dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe, Priorytet Ochrona zabytków archeologicznych. I etap zrealizowany został w roku 2011. W jego ramach wykonane zostały analizy oraz opracowania materiałów archeologicznych pozyskanych w wyniku badań archeologicznych przeprowadzonych na stanowiskach w Nagórkach Grabowskich, Teofilkach i Byszewie. 
więcej

Sesja nr XVII Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XVII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 28 lutego 2012 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Łęczyca i CŁT na targach turystycznych w Łodzi

W dniach 24-26 lutego 2012 r. odbędą się XVIII Targi „Regiony Turystyczne Na Styku Kultur” w Łodzi, w których już po raz kolejny jednym z wystawców będzie Centralny ŁUK Turystyczny. Miejscem targów będzie Nowe Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze przy al. Politechniki 2. Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” będzie promować swoje atrakcje turystyczne na stoisku nr 79. Podczas targów zaprezentowane zostaną nowe foldery promocyjne Centralnego ŁUKu Turystycznego.

Więcej informacji na stronie http://www.mtl.lodz.pl/fair/web/index/id/208.

Wstęp na targi w godzinach:

10:00-17:00 (24.02),

10:00-18:00 (25.02),

10:00-16:00 (26.02).

więcej

Spotkanie z podróżnikiem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy zapraszają na spotkanie z Pawłem Sass uczestnikiem wyprawy na Elbrus. Spotkanie odbędzie się 02 marca (piątek) 2012 roku o godz.18.00 w MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Wyprawa w Góry Kaukaz na granicy rosyjsko-gruzińskiej, której celem było zdobycie najwyższego szczytu Elbrus 5642 m n.p.m. Odbyła się między 16-tym, a 29-tym sierpnia 2007r. W skład wyprawy weszło osiem osób. W dniu 26 sierpnia, na trzy dni przed Martyną Wojciechowską, siedmioro stanęło na wierzchołku. Część środowiska alpinistycznego uznaje go za najwyższy w Europie dlatego zaliczany jest do „Korony Ziemi” - najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów.
więcej

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 29 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.02.2012r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 28.02.2012r. o godzinie 11.00 Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Dni Otwarte Punktu Pośrednictwa Pracy

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Punktu Pośrednictwa Pracy w Łęczycy, organizowanych z okazji obchodów drugiej rocznicy działalności w dniach 23 i 24 lutego 2012 r. Celem Dni Otwartych jest podsumowanie efektów pracy w 2011 roku, plany na 2012 rok oraz promowanie działalności PPP i OHP.Harmonogram Dni Otwartych
więcej

"Sześciolatek w szkole"

Szanowni Rodzice dzieci 5 i 6 – letnich zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji „Sześciolatek w szkole”. Zamieszczone tam materiały mogą być pomocne w podjęciu decyzji o edukacji szkolnej sześciolatka.
więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

Uprzejmie zapraszam na posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy, które odbędzie się w dniu 23 lutego 2012r. o godz. 16.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN

To już stała zimowa propozycja dla młodych adeptów tenisa w naszej gościnnej Królewskiej Łęczycy. Po raz kolejny w sobotę 18.02.2012r. w Miejskiej Hali Sportowej dzieci mogły rywalizować o trofea, medale i dyplomy w kategoriach 7 – 10 lat zgodnie z zasadami Programu TENIS 10. Tym razem udział w imprezie dla dzieci oraz ich opiekunów z Łodzi, Pabianic, Koła, Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli, Bełchatowa, Kielc czy Dąbrowy Górniczej okazał się być wyprawą dość ekstremalną z uwagi na warunki zimowe, lecz aby w przyszłości dojechać do Melbourne na Australian Open, trzeba najpierw bywać w Łęczycy – dlatego tym bardziej podziwiamy i dziękujemy wszystkim gościom za trud i poświęcenie, jaki włożyli, by dojechać do nas ze swoimi pociechami. 


więcej

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym na terenie placówki. Wśród serpentyn, kolorowych balonów przy dźwiękach muzyki bawiły się wróżki, księżniczki, myszki, pszczółki, rycerze, kowboje i strażacy. Dużą radość wszystkim sprawiło przybycie na bal dzieci z przedszkola w Świnicach Warckich, które bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach muzyczno - ruchowych. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Bal Karnawałowy w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

Nasze przedszkole zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Dzieci przebrane w różnorodne, barwne stroje wesoło bawiły się w rytm muzyki. Zabawę umilał nam Zespół Muzyczny „Tornado”, który porywał swoją muzyką wszystkich do tańca. Podczas trwania balu odbyły się różne quizy i konkursy z nagrodami. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2 w Łęczycy

więcej

Spotkanie informacyjne nt. zmian dokumentów programowych PO Kapitał Ludzki

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym „Program Operacyjny Kapitał Ludzki dla szkół w świetle zmian dokumentów programowych” które odbędzie się 27 lutego 2012 roku w godzinach 11.00 -14.00 w Instytucie Europejskim w Łodzi, Centrum im. Alcide De Gasperi, ul. Piotrkowska 258/260. Spotkanie organizowane przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Łodzi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi oraz Regionalnymi Ośrodkami EFS w Sieradzu i Piotrkowie Trybunalskim skierowane jest przede wszystkim do Dyrektorów szkół regionu łódzkiego oraz przedstawicieli organów prowadzących szkół i placówek oświatowych z naszego województwa.Zaproszenie

Program spotkania
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 39