Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pobór krwi w Łęczycy!

Informujemy, iż Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przeprowadza akcję honorowego krwiodawstwa. Krew można oddać w Ambulansie RCKiK, ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy (ul. M. Konopnickiej 14) w godzinach 8.00-10.00 w następujących terminach: 1,8, 15, 22, 29 marca 2013r.
więcej

Ogłoszenie o wolnym stanowisku sprzedaży na placu parkingowym przy cmentarzu

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na placu parkingowym (utwardzonym) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 28.02.2013r do godziny 15.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Zaproszenie na lekcję regionalną oraz wystawy komiksów

W miesiącu marcu i kwietniu zapraszamy chętne dzieci i młodzież od 10 do 19 r. ż. wraz z nauczycielami na lekcję regionalną z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej na temat różnych postaci Diabła Boruty i legend z nim związanych. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19, tel.: 24 388 11 88. Natomiast wszystkich zainteresowanych komiksem zapraszamy do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 11A do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Komiks – literatura czy sztuka?" 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie z Pawłem Czarneckim „Irak, jakiego nie znamy”

21 lutego 2013 r. o godzinie 18.00 w MiPBP w Łęczycy rozpoczęło się spotkanie „Irak jakiego nie znamy”, na którym pan Paweł Czarnecki, opowiedział o tym egzotycznym kraju. Poznaliśmy ten kraj, z nietypowej perspektywy żołnierza służącego na misji, który z pewnością zwracał uwagę na inne szczegóły niż typowy podróżnik. Spotykani ludzie mają większy dystans do obcych a w wielu miejscach widać wojenne zniszczenia. Wojna odcisnęła swe piętno także na wspaniałych zabytkach jakie pozostały po bogatej historii tego kraju. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Warsztaty tworzenia komiksu

23 lutego 2013 r. odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty tworzenia komiksu. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy warsztaty poprowadził Pan mgr Andrzej Kacprzak, natomiast w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Pani mgr Aleksandra Kacprzak. – pracownicy dydaktyczni z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. W warsztatach łącznie wzięło udział 27 zainteresowanych tworzeniem komiksu dzieci ze szkół z Łęczycy i powiatu. Prowadzący warsztaty poprzez pokaz multimedialny pokazali różnorodne konwencje komiksowe na przykładach prac wybranych artystów polskich i zagranicznych. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Pierwszy klip Braci Ruszkowskich z zespołem

Już jest! W sobotę 23 lutego światło dzienne ujrzał pierwszy klip nowego boysbandu "Looking4", w którym śpiewają nasi mieszkańcy! Bracia Sylwester i Piotr Ruszkowscy. Boysband na polskim rynku muzycznym to temat zapomniany i my właśnie mamy zamiar to zmienić – mówi Adam Korzeniewski kompozytor, menedżer i współproducent nowej formacji. Zespół powoli podbija serca polskich słuchaczy, szczególnie tych płci pięknej, z dnia na dzień rośnie zainteresowanie grupą, a założony kilka dni temu fanpage na Facebooku zrobił mały szum, przyciągając niemal w jeden dzień ponad tysiąc odwiedzających. 

więcej

Sukces na XIX Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”

W dniach 22-24 lutego 2013r. odbyły się w Łodzi XIX Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Po raz kolejny wśród wystawców znalazło się stoisko Centralnego Łuku Turystycznego (do którego należy Łęczyca). W tym roku motywem przewodnim stoiska była karczma Szlachcica Boruty. Z przyjemnością informujemy, iż nasza karczma zajęła pierwsze miejsce w kategorii najlepszych stoisk targowych. W trakcie targów odbyło się również podsumowanie wyników badań ruchu turystycznego w województwie łódzkim za rok 2012. Łęczyca, jako jedyne miasto w województwie, zanotowała wzrost liczby turystów w porównaniu do roku 2011. 

więcej

Pingwiny z Antarktydy pożegnały Ferie

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć. Warsztaty plastyczne, projekcje bajek, zabawa "Zimno Ciepło", a także gry planszowe i komputerowe. To nie wszystko co miała biblioteka do zaoferowania, uczestnicy zajęć z dużym zainteresowaniem rozwiązywali zagadki i uczyli się łamańców językowych. Nie zabrakło również elementu rywalizacji w zabawie "Balonowo", a poranną gimnastykę dzieci zaliczyły z x-boxem. Wszystkim uczestnikom ferii dziękujemy i zapraszamy do korzystania z biblioteki! 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Zagrożenia wynikające z wyłączenia naziemnej telewizji analogowej

W poniedziałek, 25 lutego 2013r. o godz. 16.30, w sali widowiskowej łęczyckiego Domu Kultury (Al. Jana Pawła II 11) odbędzie się spotkanie na temat ZAGROŻEŃ WYNIKAJĄCYCH Z WYŁĄCZENIA NAZIEMNEJ TELEWIZJI ANALOGOWEJ. Na spotkaniu obecni będą: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy oraz prezesi TV kablowych z terenu naszego miasta. Poniżej prezentujemy informacje, dotyczące cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce oraz harmonogram wyłączania telewizji analogowej.
więcej

HURTAP Łęczyca Mistrzem Polski U-35

W dniach 16-17 lutego 2013 r. w Łęczycy odbyły się finały XIII Mistrzostw Polski U-35 futsalu. W Mistrzostwach wzięło udział osiem zespołów: Rowibau Gliwice, Irex Gaz Chorzów, Oldboys Toruń, Mściwoj Kartuzy, Budchem Oldboy Gniezno, Old Boy’s Team Olsztyn, Zdrowie Garwolin i Hurtap Łęczyca. Drużyny rozegrały mecze w dwóch grupach walcząc o możliwość gry w dalszej części turnieju.
więcej

Szlachcic Boruta na XIX Targach Turystycznych w Łodzi
Zapraszamy do udziału w XIX edycji Targów NA STYKU KULTUR, która odbędzie się w dniach 22 - 24 lutego 2013 r. w Łodzi (Centrum Konferencyjno – Wystawiennicze, al. Politechniki 4) . Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska Lokalnej Organizacji Turystycznej Centralny ŁUK Turystyczny. Motywem przewodnim tegorocznego stoiska będzie postać łęczyckiego Szlachcica Boruty.
więcej

Oddaj 1% na organizacje pozarządowe w Łódzkiem

Organizacje pozarządowe są bardzo cennym elementem życia społecznego i partnerem samorządu w realizacji jego zadań. Z tego powodu istotnym jest wspieranie rozwoju inicjatyw obywatelskich w całym regionie. Jednym z narzędzi wzmacniania trzeciego sektora jest przekazywanie przez podatników organizacjom pożytku publicznego 1% należnego podatku. W ubiegłym roku, w ramach tego mechanizmu, podatnicy w województwie łódzkim przekazali OPP blisko 27 mln zł, z czego 40% trafiło do lokalnych organizacji.

Szanowni Łęczycanie, zachęcamy do oddania swojego 1% na organizacje pozarządowe z naszego regionu.


Szczegółowe informacje, dotyczące kampanii na stronach internetowych:

www.ngo.lodzkie.pl,

www.1procent.lodzkie.pl,

www.facebook.com/1procent.dla.Lodzkiego
więcej

Mamy Mistrza Polski na dystansie 400 m

W dniach 16-17 lutego 2013r. w spalskiej hali lekkoatletycznej odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wystartowało trzech zawodników z Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy. Mistrzem Polski na dystansie 400 m został Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca) z czasem 47,31, srebrny medal wywalczył Łukasz Domagała ( )-47,73, brąz zdobył Marcin Grynkiewicz ( )-47,86. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż Grzegorz Sobiński wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Europy w Goteborgu, gdzie będzie reprezentował nasz kraj w starcie indywidualnym (eliminacje - 47,13 s) oraz będzie podporą sztafety 4x400 m. 

więcej

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 27 lutego 2013r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 21 lutego 2013 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 35