Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zajęcia dla dzieci w Bibliotece

W dniach 18-23.02.2015r. Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowała zajęcia „Co ze mnie wyrośnie?” dla klas III ze SP nr 4. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. 

Foto: MiPBP

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 2 marca 2015 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

W Szkole Podstawowej nr 3 będzie realizowany program edukacji ekologicznej

Miasto Łęczyca, w imieniu którego na podstawie Pełnomocnictwa Burmistrza Łęczycy działa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy podpisało umowę o dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi nr 923/EE/D/2014 w formie dotacji. W szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy realizowany będzie program edukacji ekologicznej „Daleko, czy blisko chronimy środowisko”. Zadanie dofinansowane zostało do kwoty 29 711,00 zł.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 26.02.2015r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 26.02.2015 r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Dofinansowanie dla Przedszkola nr 4 na realizację programu „Ekologiczne potyczki Pyzy wędrowniczki"

W ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi II Edycji Konkursu o dofinansowanie w formie dotacji dla zadań polegających na realizacji przedszkolnych i szkolnych programów edukacji ekologicznej pn. "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach" Przedszkole nr 4 w Łęczycy otrzymało dofinansowanie w kwocie 15 036,00 zł. 

Foto: Przedszkole nr 4

więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że dokonano wyboru ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015r.z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych / Zarządzenie Nr 120.24.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 16 lutego 2015r. w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.
Wyniki Konkursu : zarządzenie Nr 120.24.2015 więcej

Już od marca nowe dowody osobiste!

Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych. Dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność do upływu terminów w nich określonych. Nie będzie konieczności wymiany dokumentów!Od 1 marca br. zmiany w urzędach (przeczytaj)Nowy dowód osobisty od 1 marca. Co się zmieni? (przeczytaj)Nowy dowód osobisty w banku, na poczcie i u notariusza (przeczytaj)
więcej

Posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 23 lutego o godz. 16.15 w sali posiedzeń nr 18 A Urzędu Miejskiego odbędzie się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Łęczycy. Tematem posiedzenia będzie wstępne omówienie proponowanych zmian w Statucie Miasta.

Z poważaniem

Przewodniczący Komisji Statutowej

Tomasz Baranowski

więcej

!!!

UWAGA - Zmiana numeru konta bankowego Urzędu Miejskiego w Łęczycy


Informujemy,że zmianie uległ NR KONTA BANKOWEGO URZĘDU MIEJSKIEGO W ŁĘCZYCYOpłaty należy wpłacać na konto:


nr konta: 04 1240 2539 1111 0010 6102 0945,

SWIFT banku: PKOPPLPW

więcej

Bal z babcią i dziadkiem w Przedszkolu nr 1

Dopiero co skończyły się ferie, a przedszkolaki z Przedszkola nr 1 już miały ręce pełne roboty. Przeziębienie i grypa przed feriami zimowymi pokrzyżowały dzieciom plany i uniemożliwiły zorganizowanie występów dla babć i dziadków. Tym razem "Jedyneczki" nie dały się pokonać wirusom i udało się! 17.02.2015 dzięki uprzejmości i pomocy pracowników Domu Kultury w Łęczycy odbył się bal na który przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Antyczne ferie w Domu Kultury

Ferie, niestety, dobiegły już końca. W łęczyckim Domu Kultury czekało na najmłodszych mieszkańców naszego miasta wiele atrakcji i niespodzianek. Na początek dzieci spotkały się z policjantką, która opowiadała min. o tym, jak bezpiecznie radzić sobie z przeróżnymi zagrożeniami podczas ferii zimowych. Następnie uczestnicy zajęć mieli okazję spróbować pisać alfabetem greckim i szyfrować wiadomości hieroglifami egipskimi.

 

Foto: DK w Łęczycy

więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 18 lutego 2015r r. o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej Łęczyca w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Hurtap Łęczyca na podium

W dniach 14-15 lutego br. odbyły się w Hali Sportowej Gimnazjum w Łęczycy XV Mistrzostwa Polski U35 w Futsalu. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński, który życzył wszystkim zespołom zwycięstwa w tej jakże prestiżowej imprezie. W tym roku do turnieju przystąpiło 8 drużyn z całej Polski. Obrońcą tytułu był Hurtap Łęczyca, który również i w tym roku stawiany był w gronie faworytów. 

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 33