Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

UWAGA! Zmiana miejsca debaty o rewitalizacji

Zaplanowana na 1 marca br. na godzinę 12.00 debata o planach rewitalizacji naszego miasta odbędzie się w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy (al. Jana Pawła II 11). Oprócz omówienia dotychczasowych projektów i wniosków z poprzednich etapów konsultacji, przewidziane zostały aktywne formy dyskusji nad projektami zmian i problemami miasta. Spotkanie, zgodnie z dotychczas przyjętymi zasadami, kierowane jest do wszystkich Łęczycan. Jednak by szczególnie zachęcić do udziału łęczycką młodzież, za pośrednictwem szkół wystosowane zostało do uczniowskiego środowiska specjalne zaproszenie na debatę.
więcej

W łęczyckim Ratuszu powstaje fresk

W owalnym gabinecie łęczyckiego Ratusza przy pl. Kościuszki powstaje piękny fresk. Dzieło maluje wielki mistrz malarstwa freskowego Vico Calabro. Włoski artysta rozpoczął pracę pod koniec ubiegłego tygodnia. Ostateczny rezultat prac będzie można podziwiać od 5 marca. Na ścianie łęczyckiego Ratusza powstanie dzieło nawiązujące do historii miasta. Obok herbu, znajdą się na nim przedstawiciele historycznych rzemiosł łęczyckich oraz najbardziej znane budowle miasta. Łęczyckie dzieło będzie miało także symboliczny wymiar bowiem będzie to ostania wielkoformatowa praca znanego artysty. Z powodów zdrowotnych będzie zmuszony ograniczać swoją aktywność artystyczną. 

więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu turystyki i krajoznawstwa (Zarządzenie Nr 120.22.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 18 lutego 2016 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu turystyki i krajoznawstwa) Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1118 z późn. zm.) do składu komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w w/w konkursie ofert.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 18.03.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 18.03.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Ferie w bibliotece dobiegły końca

Okres zimowego wypoczynku już za nami. Tegoroczne ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbywały się w poniedziałki, wtorki i piątki od 9.30 do 11.00 i mogły w nich uczestniczyć wszystkie, chętne dzieci. Podczas zajęć w drugim tygodniu ferii uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnych grach i zabawach ruchowych, w rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek i labiryntów. W programie znalazły się również słuchanie zimowej baśni, zajęcia plastyczne „bałwanki z gazety”, oraz oglądanie i omawianie pozostałych części animacji dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. 

więcej

Łęczycka oferta na targach turystycznych

Dziś (26 lutego br.)w łódzkiej hali Expo przy al. Politechniki 4 rozpoczęły się Targi Turystyczne "Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR". Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Łęczycy. Ofertę turystyczną miasta, prezentowaną w ramach Centralnego Łuku Turystycznego, można poznać na stoisku nr 41. Oprócz informatorów, gadżetów nie brakuje też zabaw i atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. Targi potrwają do niedzieli. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA ŁĘCZYCKIEGO STOISKA! 

więcej

Dziś startują Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu
Dziś o 16:20 w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 4 w Łęczycy odbędzie się uroczyste otwarcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Przez kolejne trzy dni (26-28 lutego br.) nasze miasto będzie gościć najlepsze futsalowe drużyny z całej Polski. W finałowym turnieju zagra również łęczycki Junior Hurtap Łęczyca. Patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta. Łęczycki samorząd oprócz bezpłatnego udostępnienia Hali Sportowej na tę okoliczność ufundował również koszulki dla wszystkich uczestników Mistrzostw. Serdecznie zapraszamy do kibicowania łęczyckiej drużynie!
więcej

Obwieszczenie Łódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie wpisania do rejestru zabytków zespołu budowlanego w Tumie i Łęczycy

Łódzki Wojewódzki Konserwator zabytków obwieszcza o prowadzonym postępowaniu w sprawie wpisania do rejestru zabytków historycznego zespołu budowlanego usytuowanego w Tumie, gmina Góra św. Małgorzaty wraz z gruntami zlokalizowanym na terenie miasta Łęczycy. W załączniku do obwieszczenia zamieszczono mapę z określeniem obszaru proponowanego do wpisania do rejestru zabytków obejmującego obszar miasta Łęczyca, którego granice oznaczono kolorem różowym.Treść obwieszczenia (do pobrania tutaj)

Mapa (do pobrania tutaj)
więcej

Łęczycki Zamek Królewski areną zabaw i konkursów zimowych

25 lutego na łęczyckie lodowisko zawitało Radio Victoria. Wspólnie z Urzędem Miejskim w Łęczycy przygotowane zostały tego dnia specjalne zabawy i nagrody. Na przybyłych licznie Łęczycan czekały gadżety radiowe, baloniki, cukierki oraz gry i konkursy z nagrodami zasponsorowanymi przez Radio Victoria i Miasto Łęczyca. Konkursy takie jak slalom na łyżwach pomiędzy pachołkami przodem i tyłem czy taniec na lodzie wzbudzały wiele emocji szczególnie wśród najmłodszych. Do wygrania oprócz materiałów promocyjnych były książki o Łęczycy i kolacja dla dwóch osób na Zamku Królewskim w Łęczycy. Jednak impreza była nie tylko okazją do zdobycia wspaniałych nagród, ale również, a może przede wszystkim, doskonałą promocją zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku.
więcej

Debata o Rewitalizacji Miasta

1 marca br. o godzinie 12.00 w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki w Łęczycy odbędzie się debata o planach rewitalizacji naszego miasta. Oprócz omówienia dotychczasowych projektów i wniosków z poprzednich etapów konsultacji, przewidziane zostały aktywne formy dyskusji nad projektami zmian i problemami miasta. Spotkanie, zgodnie z dotychczas przyjętymi zasadami, kierowane jest do wszystkich Łęczycan. Jednak by szczególnie zachęcić do udziału łęczycką młodzież, za pośrednictwem szkół wystosowane zostało do uczniowskiego środowiska specjalne zaproszenie na debatę.
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

9 marca 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokali mieszkalnych, lokali pod działalność gospodarczą oraz niezabudowanej nieruchomości gruntowej.Przetargi rozpoczną się o godzinie 10.00 i będą realizowane zgodnie z poniższym harmonogramem:więcej

Spotkanie w bibliotece ze znanym komentatorem

18 lutego, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy gościliśmy znanego komentatora Krzysztofa Miklasa. Podczas spotkania opowiadał o kulisach powstania opowieści "Przewrotność losu" o wielkiej młodzieńczej –studenckiej miłości splątanej z politycznymi wydarzeniami, której akcja toczy się w roku 1968 znamiennym ze względu na studenckie protesty. Autor opowiadał również o długoletniej pracy komentatora imprez sportowych. Jak sam przyznaje: „strach przed mikrofonem z czasem przechodzi ,ale ja dość długo nie umiałem opanować tremy. Ale gdy już przeszła - to na dobre”. Powróciły wspomnienia z komentowanych zawodów, spotkań ze sportowcami, z podróży, Igrzysk Olimpijskich. Pod koniec spotkania można było zakupu książkę i otrzymać z autograf autora. 

więcej

Zabawa z Radiem Victoria na łęczyckim lodowisku

Zapraszamy dziś (25.02) na łęczyckie lodowisko. Wszystkich odwiedzających obiekt czeka wiele zabaw i atrakcji. Gościem specjalnym będzie Radio Victoria. Już od godziny 11.00 ruszają specjalne konkursy i zabawy dla dzieci: sztafeta, taniec na lodzie, stonoga, dzień i noc oraz krążki. Przewidziano również zabawy dla dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze jeździć na łyżwach. Będą też reporterzy radiowi, profesjonalny sprzęt i wejścia na żywo na antenę radiową. Do wygrania gadżety radiowe, książki o Łęczycy, a także kolacja dla dwojga w murach łęczyckiego zamku. Zapraszamy wszystkich chętnych na dziedziniec Królewskiego Zamku w Łęczycy.
więcej

W łęczyckim gimnazjum ferie na sportowo, bezpiecznie i zdrowo

Połowa ferii zimowych za pasem. Dla większości młodzieży, to czas zasłużonej laby. My zachęcamy jednak, by zimowe ferie w naszym mieście spędzić na sportowo. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy przygotowało dla młodzieży szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczy w nich nie tylko młodzież gimnazjalna, ale również uczniowie wszystkich okolicznych szkół. Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów MKLA Łęczyca. 

więcej

Popołudnia z Neciem.pl

Ferie w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy w tym roku odbywają się w ramach akcji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Popołudnia z Neciem.pl”. Najmłodsi poprzez zabawę i rozwiązywanie ćwiczeń przyswajają sobie wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu. W pierwszym tygodniu dzieci obejrzały bajkę „Mój przyjaciel Necio”, wykonywały prace plastyczne, grały w gry planszowe i komputerowe, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 64