Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Tydzień głośnego czytania w Przedszkolu nr 1

Zgodnie z priorytetami MEN na rok szkolny 2016/2017, Przedszkole nr 1 w Łęczycy realizuje szereg działań związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych wśród przedszkolaków. Jednym z takich działań był tydzień głośnego czytania bajek pod hasłem: „DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM”, który odbył się w dniach 20-24 luty 2017r. Pierwszego dnia akcji swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali wychowankowie najstarszych grup przedszkolnych, prezentując bajki dzieciom z młodszych grup. 

więcej

Specjalistyczny rower dla mieszkańca Łęczycy

27 lutego Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Rokicki wraz z Kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy - Panią Iwoną Porczyńską przekazali specjalistyczny rower mieszkańcowi Łęczycy. Został on ufundowany przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Franciszek, który stał się posiadaczem tego sprzętu jest w trakcie rehabilitacji i korzystanie z niego nie tylko usprawni jego podstawowe czynności, lecz również pozwoli w bezpieczny sposób poruszać się po najbliższej okolicy. Życząc szybkiego powrotu do zdrowia, wierzymy, że choć w pewnej części uda się to uczynić przy pomocy przekazanego roweru. 

więcej

Możemy wspierać rozwój inicjatyw obywatelskich, przekazując 1% podatku

W terminie do 30 kwietnia podatnicy zobowiązani są złożyć rozliczenie podatkowe. Zachęcamy Państwa do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych za pomocą tego mechanizmu. W ubiegłym roku podatnicy w województwie łódzkim przekazali OPP ponad 35,7 mln zł, z czego prawie 12 mln zł trafiło do lokalnych organizacji. Wykaz stowarzyszeń znajduje się na stronie www.lodzkie.pl/1procent.
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 01 marca 2017 roku (środa) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wybrano nowe władze Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy

W dniu 24 lutego, łęczycki Dom Kultury gościł za sprawą Zjazdu Oddziału „Ziemi Łęczyckiej” Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego działaczy zamiłowanych w różnych formach podróżowania i zwiedzania kraju. Mija właśnie kolejna (czteroletnia) kadencja Zarządu, prawie 300 osobowej organizacji, sięgającej swymi korzeniami roku 1924 i należącej do jednej z najstarszych w województwie łódzkim. Lata doświadczeń i wdrażanych pasji ukształtowało mocne stowarzyszenie, znacząco wpływające na życie mieszkańców Łęczycy. PTTK w Łęczycy to przede wszystkim propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży, którzy spotykają się na licznych rajdach czy imprezach propagujących aktywny tryb życia. 


więcej

Eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w eliminacjach powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w łęczyckim Domu Kultury w dniu 22 marca br. Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, "wywiedzione ze słowa", teatrów jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Zgłoszenia można składać w sekretariacie DK lub na adres e-mail: dkleczyca@spinet.pl w terminie do 10 marca br.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dkleczyca.pl.
więcej

Kolejne spotkanie w kinie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

24 lutego 2017 roku grupa z Dyskusyjnego Klubu Filmowego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy, poszła do kina na film "Był sobie pies". Uczniowie skorzystali po raz drugi ze spotkania z Panią Magdaleną Sas, która była przewodnikiem po filmie i przygotowała quiz związany z psimi minami ;). Zwróciła uwagę na to, jak różny może być stosunek właściciela do swojego psa. Uczuliła dzieci na to, by opiekować się zwierzętami z troską i serdecznością, bo psia przyjaźń jest trwała i cenna. Uczestnicy spotkań DKF coraz śmielej zabierają głos. 

więcej

Warsztaty programowania w języku C w łęczyckim Gimnazjum

W łęczyckim Gimnazjum odbyły się warsztaty programowania w języku C. Podczas zajęć młodzi pasjonaci programowania mieli okazję zobaczyć analogię między graficznym środowiskiem programistycznym, w którym pracują na co dzień a środowiskiem tekstowym wykorzystywanym przez profesjonalnych programistów. W pierwszym dniu warsztatów uczniowie poznawali środowisko programistyczne, składnię języka C i jego zastosowania, korzystali z różnych typów zmiennych, stosowali podstawowe pętle, funkcje i warunki, tworzyli własne, proste aplikacje na bazie zdobytej wiedzy. 

więcej

"Dzień Łasucha" w łęczyckim Domu Kultury

Koniec karnawału to okres wielu uciech, a w szczególności pofolgowania sobie z dietą. Jak co roku, w „tłusty czwartek” od 17 lat taką frajdę fundują nam panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Kobiet Ziemi Łęczyckiej czy w licznych Kołach Gospodyń Wiejskich i innych jednostkach, prezentujące regionalne specjały w Łęczyckim Domu Kultury. W tegorocznej edycji nie zabrakło przedstawicieli młodzieży zainteresowanej kultywowaniem tradycji kulinarnych, zaczerpniętych z rodzinnych przepisów. 

więcej

Posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu

Zawiadamiam, że w dniu 28 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisja Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej nr 18 A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G, miejsce 48 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.02.2017 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.02.2017 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań w budynku Urzędu Miasta - pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Warsztaty decoupage w łęczyckiej bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na warsztaty rękodzielnicze – Decoupage. 2 marca 2017 r. o godz. 13.00. Zapisy i informacje w Wypożyczalni MiPBP w Łęczycy lub pod nr. tel. 24 721 03 57 (termin zgłoszeń do 27 lutego 2017r.). Liczba miejsc ograniczona !
więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 23 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Darmowe porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

W dniu 28 lutego br. w godz. 15.00-17.00 w pok. nr 28, I piętro w Urzędzie Miejskim w Łęczycy darmowych porad prawnych osobom pokrzywdzonym będzie udzielał adwokat, po wcześniejszym zgłoszeniu pod nr tel. 24 721 03 42 lub osobiście w sekretariacie na I piętrze, pok. 20.
więcej

Zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446 tekst jednolity) na wniosek Zastępcy Burmistrza Miasta Łęczyca zwołuję sesję nr XLV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 23 lutego 2017 roku (czwartek) o godzinie 16°°, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 53