Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kasztelan nareszcie na zamku

W sobotę 31 marca odbędzie się uroczyste wręczenie insygniów kasztelańskich Panu Arturowi Kłoczko, który to w niedzielę 14 stycznia wylicytował tytuł Honorowego Kasztelana Zamku w Łęczycy. W tym roku na konto fundacji Jurka Owsiaka wpłynęła z tego tytułu kwota 8.105,00 zł. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 powitaniem p. Artura na zamkowym dziedzińcu

W zamkowych komnatach Burmistrz Miasta Łęczyca podziękuje również łęczyckiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za zaangażowanie w kolejne granie dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i naukę udzielania pierwszej pomocy.

więcej

Podziękowania od Owsiaka

Burmistrz Miasta Łęczyca oraz Urząd Miejski w Łęczycy otrzymał z rąk Jurka Owsiaka podziękowania za kolejne granie na rzecz dzieci oraz medal, który ma być zapowiedzią kolejnych kosmicznych działań.

  
więcej

Place zabaw

Wiosenna pogoda spowodowała, że chętniej wybieramy się na weekendowe wycieczki czy choćby spacer po okolicy. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta i czasie spędzanym przez nich na świeżym powietrzu, pracownicy Urzędu Miejskiego zatroszczyli się o modernizację kolejnych placów zabaw dla dzieci. I tak wymieniono zużyty już sprzęt na nowe i kolorowe urządzenia na placach przy blokach Belwederska 11, Belwederska 38, Bitwy nad Bzurą, w okolicy TBS-u oraz na osiedlu Waliszew. Poniżej prezentujemy odnowione łęczyckie place zabaw.

więcej

Zaproszenie na odczyt

TNP Oddział w Łęczycy, Dom Kultury, Muzeum oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na odczyt Marii Sęczkowskiej zatytułowany „Poezja uśmiechniętego Boga czyli o twórczości ks. Jana Twardowskiego” z udziałem młodzieży z Domu Kultury pod kierownictwem Olgi Kurowskiej. Spotkanie odbędzie się 26 marca br. o godzinie 17.00 na zamku w Łęczycy.

więcej

Wycieczka

Jutro, 21 marca o godzinie 10.00, odbędzie się kolejna wycieczka po dawnym klasztorze dominikanów, a do niedawna zakładzie karnym, organizowana przez PTTK Oddział Ziemia Łęczycka. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do Punktu Informacji Turystycznej na placu T. Kościuszki 24. Koszt dwugodzinnej wycieczki to 2 zł. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału!

więcej

Stół Wielkanocny

Łęczycki żur kasztelański
2 litry wody, 0,50 kg kiełbasy białej, 20 dag wędzonki, cebula, 1 ząbek czosnku, do smaku sól, pieprz, majeranek, liść laurowy, 1 łyżka chrzanu, 0,5 litra kiszonego barszczu, 2 łyżki śmietany.
Zagotować wodę z przyprawami i surową wędzonką, następnie włożyć kiełbasę i parzyć na wolnym ogniu przez ½ godziny. Wyjąć kiełbasę, wędzonkę. Wlać barszcz i zagotować na wolnym ogniu. Wędzonkę pokroić w kostkę i dodać do barszczu. Podprawić do smaku śmietaną, chrzanem, solą, pieprzem i majerankiem. Gorący barszcz podawać z porcją kiełbasy i jajkiem.

Baby drożdżowe „szlachciańkie”
50 dag mąki, niepełna szklanka mleka, 6 dag drożdży, 10 żółtek, ½ szklanki cukru, ½ kostki masła lub margaryny, odrobina soli, esencja rumowa, łyżka spirytusu, rodzynki, usmażona skórka pomarańczowa, 15dag marmolady, lukier.
Masło lub margarynę zagotować z mlekiem i wsypać mąkę, ciągle mieszając, wystudzić. Sporządzić rozczyn z mąki, odrobiny cukru i drożdży, zostawić do wyrośnięcia.
Zaparzone ciasto rozprowadzić żółtkami, dodać rozczyn, resztę cukru, rodzynki, spirytus, esencję. Dobrze wyrobić, pozostawić do wyrośnięcia. Po około 20 minutach dokładnie przerobić ciasto jeszcze raz i znów pozostawić do wyrośnięcia.
Ciasto podzielić na porcje, włożyć do wysmarowanych tłuszczem i posypanych mąką foremek i ponownie pozostawić do wyrośnięcia. Piec w temp. 160oC. Po wystygnięciu, baby posmarować rozgrzaną marmoladą., oblać lukrem, posypać smażoną skórką pomarańczową.

więcej

Informacja

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej zgodnie z Decyzją Burmistrza Łęczycy SO.5022/5/07 wydaną dnia 27 lutego 2007 roku dokonało publicznej zbiórki pieniężnej na spotkaniu integracyjnym z okazji „Dnia Kobiet” w dniu 07.03.07 w Bursie Szkolnej w Łęczycy ul. Kaliska 13.

Do przebiegu i nadzoru oraz rozliczenia zbiórki powołano komisję w następującym składzie:
1. Zofia Kowalska
2. Alicja Lewandowska
3. Maria Cieślak
4. Ewa Frymelaus

Po zakończeniu zbiórki pieniężnej i rozliczeniu powołana komisja stwierdza:
• Podczas zbiórki zebrano 398,00 zł – słownie trzysta dziewięćdziesiąt pięć złotych.
• Zgromadzone fundusze zostały wpłacone na konto stowarzyszenia i zostaną w stosownym czasie wydatkowane na zakup komputera, zgodnie z uchwałą nr 2/07 Walnego Zebrania Nadzwyczajnego Członków z dnia 25. 01. 2007.
• Wyniki zbiórki oraz cel wydatkowania zebranej kwoty zostały upublicznione na stronie internetowej www.leczyca.com.pl.

więcej

Wycieczka w Tatry

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej zaprasza na pięciodniową wycieczkę w Tatry, która rozpocznie się 28 kwietnia wyjazdem sprzed Urzędu Miejskiego, a zakończy 2 maja zwiedzaniem Kuźnicy oraz skoczni narciarskiej.

W programie wycieczki możemy znaleźć między innymi zwiedzanie Częstochowy, Pieskowej Skały, Krakowa, wyjazd do Kir w Tatry, wędrówki z przewodnikiem Doliną Kościeliska, zwiedzanie Jaskini Mroźnej, wąwozu Kraków, wyjazd do Morskiego Oka, wędrówkę nad Morskie Oko, Wodogrzmoty Mickiewicza, wędrówkę z przewodnikiem Doliną Chochołowską, wejście na Grzesia oraz wyjazd do Zakopanego.

więcej

5 razy dziennie warzywa i owoce

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia przy współpracy z Higieną Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Łęczycy w ramach realizowanej ogólnopolskiej akcji pt. „5 razy dziennie warzywa i owoce” przeprowadziła w Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy turniej wiedzy nt. zdrowego odżywiania się. W turnieju wzięło udział 50 dzieci w wieku 5 – 6 lat, dla których zorganizowano wiele zabaw o charakterze prozdrowotnym, jak np. zabawę „Zgaduj Zgadula”, podczas której dzieci zgadywały nazwy owoców i warzyw. Na zakończenie zorganizowanych zabaw każdy z przedszkolaków otrzymał drobne upominki.

więcej

VI Rajd na powitanie wiosny.

PTTK Ziemia Łęczycka już po raz VI organizuje rajd na powitanie wiosny, który w tym roku przypada na dzień 24 marca (sobota). To właśnie tym rajdem 5 lat temu Oddział PTTK rozpoczął swoje wędrówki po Ziemi Łęczyckiej. W organizacji rajdu pomagają między innymi Urząd Gminy w Grabowie, Urząd Miejski w Łęczycy, Szkoła Podstawowa w Kadzidłowej, Szkoła Podstawowa w Grabowie, sołtys z Besiekier.

Trasa rajdu rozpocznie się w Kadzidłowej skąd dwoma szlakami uczestnicy udadzą się w kierunku Besiekier. Pierwsza trasa to Kadzidłowa – Borki - Piotrkówek - Kępina – Pokrzywnia - Ostrówek – Janów – Besiekiery. Druga zaś to Kadzidłowa - Brzezinka - Osiny - Smardzew - Janów – Besiekiery, przygotowana głównie dla najmłodszych uczestników.

więcej

Eurodesk dla studenta, przedszkolanki, biznesmena...

Eurodesk dla studenta, przedszkolanki, biznesmena... Eurodesk Polska przeprowadza kolejną akcję informacyjną o możliwościach uzyskania grantów. W nowych programach wspólnotowych każdy znajdzie coś dla siebie. Baza danych, programów grantowych znajduje się na stronie www.eurodesk.pl/nieprzegap.

W bazie danych Eurodesku Polska i w dodatku specjalnym numeru "Twojego Eurodesku" - "Europa dla młodzieży" można między innymi na przykład programy: Małe granty Banku Światowego, który wspiera działania promujące zaangażowanie obywatelskie, program Kultura 2007 - 2013: wspieranie działań w zakresie kultury, który ma na celu wsparcie obywatelstwa europejskiego oraz wzmocnienie przestrzeni kulturowej poprzez rozwój współpracy kulturalnej w Europie oraz wiele innych.

więcej

Kolejne spotkanie, Turystyka – Wspólna sprawa.

8 marca w Urzędzie Miejskim w Łęczyca odbyło się kolejne spotkanie o tematyce turystycznej prowadzone przez Tomasza Koralewskiego z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Spotkanie rozpoczęło się krótkim podsumowaniem poprzednich spotkań oraz podpisaniem porozumienia dotyczącego utworzenia grupy partnerskiej przez Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzeja Olszewskiego.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 25