Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyca musi oddać ponad 2,2 miliona złotych.

W dniu 28 marca 2008r. podczas XXIII sesji Rady Miasta Łęczyca Burmistrz Miasta Andrzej Olszewski poinformował radnych miejskich o obowiązku zwrócenia przez Miasto Łęczyca kwoty ponad 2 milionów złotych dofinansowania, jakie zostało przekazane w formie dotacji na realizację zadania „Rewitalizacja Łęczyckiego Ratusza”.

więcej

Ceramika dla wszystkich

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza wszystkich Łęczycan na zajęcia ceramiczne, które będą odbywały się w każdy piątek w godz. 16.00-19.00. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 11 kwietnia 2008 r. Miesięczny koszt zajęć to 25 zł.

więcej

Poznajemy Ojcowiznę

W dniu 26.03.2008r. poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ”Poznajemy Ojcowiznę” w województwie łódzkim. Do konkursu zgłoszono 30 prac: 19 pisemnych i 11 multimedialnych. Do rywalizacji stanęło 28 szkół, w tym 8 szkół podstawowych, 9 gimnazjów, 11 szkół ponadgimnazjalnych.

więcej

Przedstawiciele Miasta Rypin

26 marca 2008 roku w Łęczycy odbyło się spotkanie Burmistrza Łęczycy Andrzeja Olszewskiego z przedstawicielami Miasta Rypin w województwie kujawsko-pomorskim: z Burmistrzem Markiem Błaszkiewiczem, kierownikiem Wydziału Projektów Unijnych i Rozwoju Miasta – Jarosławem Nowakiem oraz kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury, Informacji i Promocji – Małgorzatą Świtalską.

więcej

Chłopiec z ulicy żydowskiej”

26 marca 2008 roku w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie z Mirosławem Pisarkiewiczem połączone z promocją jego książki „Chłopiec z ulicy żydowskiej”. Organizatorami byli: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy.

więcej

Sesja Rady Miasta

Zapraszam mieszkańców Łęczycy na XXIII sesję Rady Miasta Łęczyca, która odbędzie się w dniu 28 marca 2008r. o godz. 1400 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji.
3. Sprawozdanie z realizacji uchwał.

więcej

„MIŁOŚĆ w CZASACH ZARAZY”

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce „MIŁOŚĆ w CZASACH ZARAZY” Gabriela Garcii Marqueza.

Spotkanie odbędzie się poniedziałek 31 MARCA o godz. 17:00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy (budynek Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka”) Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

więcej

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że w terminie do dnia 31 marca 2008 r. kluby sportowe z terenu Miasta Łęczyca uczestniczące we współzawodnictwie sportowym organizowanym lub prowadzonym w określonej dyscyplinie sportu przez polski związek sportowy lub podmiot działający z jego upoważnienia w szczególności Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Związek Tenisa Ziemnego lub podmiot działający z jego upoważnienia mogą składać wnioski o wsparcie finansowe w formie dotacji przedsięwzięć z zakresu sportu kwalifikowanego.

więcej

Powstanie kompleks nowych boisk w Łęczycy

Kompleks sportowy, złożony z boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boiska wielofunkcyjnego z przeznaczeniem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz budynków z szatniami i sanitariatami, powstanie w Łęczycy. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „Boisko w mojej gminie - Orlik 2012″.

więcej

Klasztor i kościół dominikanów w Łęczycy

Zakon Braci Kaznodziejów (Ordo Fratrum Praedicatorum), zwanych dominikanami, został założony na przełomie 1216 i 1217 r. przez św. Dominika Guzmana. Pięć lat później pierwsi bracia dotarli do Polski i osiedlili się w Krakowie. Odtąd w każdej ziemi naszego kraju zaczęły powstawać nowe ich klasztory. Jeden z takich utworzono także w Łęczycy. Został on najprawdopodobniej ufundowany przez Władysława Łokietka i jego brata Kazimierza II, księcia łęczyckiego, w latach 1275-1279. Konwent z całą pewnością zaczął działać przed 14 XII 1297 r., kiedy to Łokietek wystawił dla miejscowych dominikanów przywilej na pobieranie co roku 3 kamieni (38,88 kg) łoju z jatki rzeźniczej Hermana z Warty, znajdującej się w Łęczycy, które należały się dotąd księciu.

więcej

Podsumowanie sezonu lekkoatletycznego

W dniu 12 marca 2008 r. na hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu lekkoatletycznego 2007/2008. Na zaproszenie Zarządu MKLA Łęczyca honorowym gościem imprezy był rekordzista Polski i mistrz świata w trójskoku, olimpijczyk z Moskwy (1980) Zdzisław Hoffmann.

więcej

MMKS ŁĘCZYCA zagra o awans do II Ligi

W dniach 7-9 marca 2008 r. Pajęczno gościło czołówkę zespołów trzecioligowych województwa łódzkiego, które rywalizowały o prymat w lidze i dwa miejsca premiowane awansem do rozgrywek centralnych o wejście do II ligi. Sposób rozgrywania turnieju finałowego polegający na „wyzerowaniu” punktów po rundzie zasadniczej stwarzał równe szanse wszystkim zespołom i miał ogromny wpływ na wysoki poziom rozgrywanych spotkań. Znakomita postawa MMKS w końcówce ligi (siedem zwycięstw bez straty seta) dawała nadzieję na dobry występ w turnieju finałowym. Łęczyccy siatkarze zajmując czwarte miejsce w rundzie zasadniczej w pierwszym spotkaniu turnieju trafiali na lidera rozgrywek a zarazem gospodarza turnieju Zawiszę Pajęczno.

więcej

Dzieci z Doniecka

W piątek, 14 marca 2008r., w Łęczycy gościliśmy dzieci z Doniecka na Ukrainie. Nasze miasto było kolejnym punktem programu, zaplanowanego na ich dwutygodniowy pobyt w Łodzi. Podczas wizyty spotkali się z Burmistrzem Łęczycy na Sali w Gimnazjum im. Jana Pawła II gdzie odbywało się losowanie dwóch grup eliminacyjnych do Mini Mistrzostw „EURO 2012. Do zainicjowanej przez władze samorządowe sąsiadujących ze sobą trzech powiatów: łowickiego, łęczyckiego i kutnowskiego - imprezy zgłosiło się 10 szkół z powiatu łęczyckiego, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe. Nasi goście zza wschodniej granicy zwiedzili również Muzeum na Zamku Królewskim oraz Archikolegiatę w Tumie.

Przybyłe dzieci przyjechały do Polski na zaproszenie harcerzy ze Zgierza. Ich ojcowie zginęli w kopalni w Doniecku w wyniku wybuchu metanu.

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia

Zawiadamiam, że w dniu 27 marca 2008 r. (czwartek) o godz. 16.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:

1. Opinia w spr. programu rewitalizacji miasta (wersja elektroniczna lub dla zainteresowanych dostępna papierowa).

więcej

Chłopiec z ulicy Żydowskiej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy zapraszają na spotkanie autorskie z Mirosławem Pisarkiewiczem połączone z promocją książki: „Chłopiec z ulicy Żydowskiej”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 26 marca 2008 r. do Ratusza Miejskiego na godzinę 17.00

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 28