Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

TARGI EDUKACYJNE

W dniu 26 marca odbyły się V Targi Edukacyjne dla młodzieży z gimnazjów powiatu łęczyckiego. Organizatorem corocznych spotkań jest Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łęczycy.
Swoje oferty prezentowały następujące szkoły:

więcej

Forum Promocji

W dniu 24 marca br. w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyło się Forum Promocji, którego inicjatorem było Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy. Udział w spotkaniu wzięli m.in.: Bolesław Solarski – Prezes TNP Oddział w Łęczycy, Janusz Jankowski – kierownik Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Łęczycy, Andrzej Malinowski – kierownik Referatu Rozwoju I Promocji Miasta w Urzędzie Miejskim w Łęczycy oraz Jacek Ziółkowski – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łęczyckiej.
Podczas spotkania można było dowiedzieć się o wiodących imprezach w naszym regionie, zapoznać się z ofertą turystyczną na nadchodzący sezon. Zaprezentowano również wspólną inicjatywę samorządów, tworzących Centralny ŁUK Turystyczny.

więcej

Francuzi w Łęczycy

W dniach 2 – 7 lipca 2009 r. Łęczycę odwiedzi kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Rillieux-la-Pape. Rodziny chcące przyjąć Gości z naszego miasta bliźniaczego proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Łęczycy – Referat Rozwoju i Promocji Miasta, pokój nr 30, tel. (024) 721 03 41

więcej

Ogródki gastronomiczne

Informujemy mieszkańców miasta Łęczyca, że istnieje możliwość ustawienia ogródków gastronomicznych na Placu T. Kościuszki. Osoby zainteresowane proszone są o pisemne zgłoszenia. Podania przyjmowane będą przez Kancelarię Urzędu Miejskiego w Łęczycy do 20 kwietnia 2009 r. Pok. 20, I piętro, tel.: (24) 721 03 00.

więcej

"Centralny Łuk Turystyczny" - nowa atrakcja w środku Polski

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatne Study Tour "CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY" - NOWA ATRAKCJA W ŚRODKU POLSKI w terminie 03-04.04.2009. Wyjazd przygotowany został przez Urzędy Miast: Łęczyca, Uniejów, Kłodawa, Dąbie, Krośniewice; Urzędy Gmin: Grabów, Świnice Warckie, Góry Świętej Małgorzaty oraz Kopalnię Soli w Kłodawie przy współpracy Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki. ŁUK-iem opiekuje się, w porozumieniu z ww. samorządami, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łęczyckiej, działająca w myśl hasła "Między niebem a piekłem".

Program przygotowaliśmy specjalnie dla touroperatorów zajmujących się turystyką przyjazdową i turystyką szkolną oraz dla tych którzy chcą poznać atrakcje naszego regionu. To wspaniała okazja by poznać walory turystyczne centralnej Polski.

Źródło: Serwis Informacji Turystycznych PAP

więcej

V rajd z jajem pod hasłem

Oddział PTTK „Ziemia Łęczycka” zaprasza 25.04.2009 r. na V rajd z jajem pod hasłem "ALE JAJA!?". Celem V rajdu będzie m.in. popularyzacja krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w 85 - lecie ruchu turystycznego na ziemi łęczyckiej.

Regulamin rajdu

więcej

Zaproszenie na Koncert Pasyjny

Parafia św. Andrzeja Ap. w Łęczycy serdecznie zaprasza na Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru Soli Deo. Koncert odbędzie się 29 marca (niedziela) o godz. 19.00 w Kościele parafialnym.

więcej

Łódzkie bez tajemnic

Telewizja Łódź przygotowuje cykl programów dokumentalnych na 90-lecie Województwa Łódzkiego.
Masz pamiątki - zdjęcia, filmy, płyty, unikatowe przedmioty - z którymi związana jest historia naszego województwa?
Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie TVP Łódź

więcej

Komisja Oświaty, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiamy, że w dniu 30 marzec 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

„Miłość nad rozlewiskiem”

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Małgorzaty Kalicińskiej – „Miłość nad rozlewiskiem”.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 marca o godzinie 17.00 w Pizzeri „Stara Prochownia” na Zamku w Łęczycy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

więcej

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

W czwartek 19 marca o godzinie 17.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11 A odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Grażyną Bąkiewicz, autorką takich książek jak: „Coś za coś”, „Opowieść z perłą w tle”. Napisała również kilka powieści dla młodzieży: „O Melba”, „Stan podgorączkowy”, „Muchy w butelce”, „Będę u Klary”, oraz książka dla dzieci „Korniszonek”. W tym roku ukazała się ostatnia jej książka „Bajki dla dorosłych”.

więcej

Sobotnie rozgrywki

21 marca br. odbyły się rozgrywki Jednostek Budżetowych w Otwartych Siatkarskich Mistrzostwach Łęczycy. Grający w jednej drużynie reprezentanci samorządów Urzędu Miejskiego w Łęczycy i Starostwa Powiatowego w Łęczycy zajęli III miejsce. II miejsce zajęli Nauczyciele, a najlepszą drużyną byli strażnicy Zakładu Karnego w Garbalinie, zajmując I miejsce na podium. Strażacy z łęczyckiej PSP oraz lekarze i pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy zostali pokonani przez samorządowców.

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia

Zawiadamiamy, że w dniu 26 marca 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Powitanie wiosny z łęczyckim PTTK

W minioną sobotę odbył się kolejny już w tym roku rajd pieszy organizowany przez łęczycki oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej”. Tym razem hasłem przewodnim rajdu było „Powitanie wiosny”, a długość trasy wynosiła 11 km. W rajdzie wzięło udział ponad 350 uczestników. Kolejna impreza tego typu odbędzie się 25 kwietnia – już dziś, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.

więcej

XLI nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Zawiadamiamy, że zwołujemy XLI nadzwyczajną sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się w dniu 24 marca 2009r. o godz. 16:30 w Domu Kultury w Łęczycy.

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Podjęcie uchwał w sprawie przyjęcia zmian do budżetu miasta Łęczyca na 2009r (finansowanie inwestycji pn. Remont ulicy Bitwy nad Bzurą)
3. Sprawy różne.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 36