Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Relacja z X Rajdu „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”

19 marca 2011 roku odbył się X Rajd „Powitanie Wiosny Na Ziemi Łęczyckiej” z metą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stemplewie. Trasa rajdu wiodła z Bronowa do Stemplewa. Pogoda dopisała. Nie spadła ani jedna kropla deszczu. Z uśmiechem od ucha do ucha ruszyliśmy na trasę. W Bronowie odwiedziliśmy dworek, w którym mieszkała Maria Konopnicka. Dziś mieści się tam Muzeum Oświatowe gromadzące pamiątki wielkiej poetki oraz filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu.
więcej

KRÓLEWNA W PRZEDSZKOLACH

W marcu najmłodsze dzieci w łęczyckich przedszkolach odwiedziła nowa postać z bajki - królewna. Przeczytała ona przedszkolakom opowiadanie „O dobrym wilku”, którego głównym bohaterem jest samotny wilk Leon szukający przyjaciół.


Głośne czytanie jest jedną z cyklicznych form popularyzujących czytelnictwo prowadzonych przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy.
więcej

Ogłoszenie

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji wykonywanego w 2011 roku zadania publicznego Miasta Łęczyca w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, jako tworzenia warunków przeciwdziałania alkoholizmowi (Zarządzenie Nr 35/2011 z dnia 08 marca 2011 r. Burmistrza Miasta Łęczyca) ogłaszam nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.), z wyłączeniem osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 biorące udział w konkursie do składu Komisji Konkursowej opiniującej w/w oferty. Kandydatów należy zgłaszać wypełniając załączony formularz do dnia 04 kwietnia 2011 rok w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Łęczycy, 99-100 Łęczyca, ul. M. Konopnickiej 14 lub do Pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych pokój 46 a.
więcej

Komisja Statutowa Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 30 marca 2011 r. o godz. 1630 odbędzie się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miasta Łęczyca w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Marzec w bibliotece

W Marcu biblioteka – Filia nr4 MiPBP w Łęczycy gościła uczniów klas II oraz grupę uczniów z koła polonistycznego ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Łęczycy.
więcej

„Warsztaty aktywizujące kobiety z terenów wiejskich”

Joanna Skrzydlewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Agnieszka Hanajczyk - Poseł na Sejm RP uprzejmie zapraszają na „Warsztaty aktywizujące kobiety z terenów wiejskich”
więcej

Konkurs dla młodzieży

Konkurs dla młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu łęczyckiego z okazji 850 rocznicy konsekracji Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą.


Pobierz regulamin
więcej

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2011

Informujemy, że na mocy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2011 (Dz. U. Nr 40 poz. 209) w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2011 r., termin tego przedsięwzięcia na terenie kraju ustalony został na okres od dnia 4 kwietnia do dnia 30 czerwca. Na terenie powiatu łęczyckiego kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie w terminie od 4 kwietnia do 21 kwietnia 2011 r.
więcej

Wiosna w Czwórce! Szukamy talentów!

21 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy hucznie obchodzono Święto Wiosny, jej pierwszy dzień panowania.

Już od rana na korytarzach i w klasach zazieleniło się, ponieważ wszyscy uczniowie kształcenia zintegrowanego i ich wychowawczynie ubrani byli na zielono.więcej

ZARZĄDZENIE nr 35/2011

ZARZĄDZENIE nr 35/2011 z dnia 08 marca 2011 roku Burmistrza Miasta Łęczyca w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji wykonywanego w 2011 roku zadania publicznego Miasta Łęczyca w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, jako tworzenia warunków przeciwdziałania alkoholizmowi.
więcej

Zarządzenie Nr 34/2011

Zarządzenie Nr 34/2011 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 01 marca 2011 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji wykonywanego w 2011 roku zadania publicznego Miasta Łęczyca przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego i wolontariatu z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.
więcej

Marszałek Sejmu w Komitecie Honorowym

Z wielką radością informujemy, iż Marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna przyjął zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym, powołanym z okazji obchodów 850-lecia Archikolegiaty w Tumie. Uroczystości związane z rocznicą konsekracji najpiękniejszej perły sztuki romańskiej w Polsce odbędą się w dniach 21-22 maja br. Mamy nadzieję, że wielu wspaniałych gości uświetni to ważne wydarzenie swoją obecnością.
więcej

Spotkanie w Ambasadzie Ukrainy

W dniu 16 marca br. Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski wraz z Kierownikiem Referatu Promocji i Rozwoju Miasta - Michałem Kowalkiewiczem wzięli udział w spotkaniu w Ambasadzie Ukrainy w sprawie organizacji V Jarmarku Benedykta Polaka. Rozmowy prowadziła I Sekretarz Ambasady - Swietłana Myronchuk.więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 23 marca 2011 r. o godz. 1600 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miasta Łęczyca
w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

„Nasz przyjaciel Dinuś

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Nasz przyjaciel Dinuś”, który został ogłoszony w ramach realizowanego przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 39