Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wesprzyj budowę hospicjum dla osieroconych dzieci w Łodzi


Szanowni Łęczycanie


Od 3 marca br. na antenie TVP 2 trwa program muzyczny pt. „Bitwa na głosy”. Biorą w nim udział grupy wokalistów z całego kraju, prowadzeni przez znanych artystów, reprezentujących 8 regionów Polski. Wśród nich znalazła się drużyna z Łodzi, którą reprezentuje Monika Kuszyńska. W grupie wokalistki śpiewa łęczycanka – Sylwia Wysocka, której serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów. Stawką jest 100 tyś. PLN, które zasili konto jednej z fundacji, mającej swoją siedzibę w wygranym mieście. Zwycięzców wybierają widzowie. Zapraszamy do głosowania na chór Moniki Kuszyńskiej. Celem jest wsparcie budowy stacjonarnego hospicjum dla osieroconych dzieci – inicjatywy łódzkiej fundacji „Gajusz”. Hospicjum powstaje przy ul. Dąbrowskiego 87. Aby zagłosować, należy wysyłać smsy o treści 6 pod nr 7220, podczas trwania programu, który emitowany jest w każdą sobotę o godz. 20.00 w TVP 2. Każdy sms zwiększa szanse wygranej dla drużyny z Łodzi i wsparcie budowy hospicjum.
więcej

XI Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”

24 marca 2012r. Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy rozpoczął wiosenny sezon w turystycznym klimacie organizując XI Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”. Współorganizatorami Rajdu byli Gminny Ośrodek Kultury w Grabowie oraz Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie . Na starcie tegorocznego Rajdu zameldowało się 28 drużyn z 27 szkół i przedszkoli. Wśród 540 uczestników wiosennej wyprawy "po zdrowie". Na pięciokilometrowej, pieszej trasie z Grabowa do Besiekier dziarsko wędrowały maluchy z Przedszkola nr 2 i nr 4 w Łęczycy oraz jedna drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Dystans 10 kilometrów przemierzali uczniowie z 15 szkół podstawowych, 8 gimnazjów oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego ze Stemplewa. Drużyny, które przybyły na sobotni Rajd, rozpoczynający wiosenny sezon w Oddziale PTTK "Ziemi Łęczyckiej" wywodziły się z terenu powiatu łęczyckiego, kutnowskiego oraz poddębickiego. 

Tekst i foto: Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy

więcej

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-18

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2012 r. w hali sportowej przy Gimnazjum w Łęczycy przy ul. Szkolnej 4 odbędą się Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-18. W Mistrzostwach udział weźmie 11 zespołów z całej Polski, w tym zespół KS „HURTAP” Łęczyca. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Łęczyca, natomiast medialny Dziennik Łódzki, będzie obecna również Telewizja Polska TVP 3. Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw odbędzie się w dniu 31.03.2012 r. /sobota/ o godz. 9.15, natomiast zakończenie w dniu 01.04.2012 r. /niedziela/ o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy sympatyków piłki halowej do kibicowania.Harmonogram rozgrywek

więcej

Przygotowania wielkanocne w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

W okresie przedświątecznym do Filii nr 4 MiPBP przybyły dzieci z klas I SP4 w Łęczycy z wychowawcami, aby wziąć udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z Wielkanocą, wysłuchały bajeczki „Baju, baju o jaju” oraz chętnie opowiadały jak te święta wyglądają u nich. Następnie samodzielnie wykonywały pisanki. O pomysłowości i fantazji świadczą efekty pracy. Powstały piękne pisanki, które dzieci zabrały do swoich domów, do ozdobienia stołu wielkanocnego. Wszystkim małym artystom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach! 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

"Równać szanse 2012" - spotkania informacyjne w Ognisku TPD

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy zakwalifikowało się do drugiego etapu Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Misją Programu "Równać Szanse" jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast. Dobry start rozumiany jest jako realizowanie przez młodych ludzi samodzielnie i realistycznie określonych celów życiowych. Wszystkich młodych ludzi chcących rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się 29 i 30 marca 2012r. O godz. 16:00 w Ognisku TPD, przy ul. Zachodniej 8.

więcej

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu – 2 kwietnia 2012r.

Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju pojawiającym się przed 36 miesiącem życia dziecka. Spowodowany jest uszkodzeniem lub nieprawidłowym działaniem ośrodkowego układu nerwowego. Powstaje na bazie pewnych predyspozycji genetycznych, na które nakładają się w okresie prenatalnym, okołoporodowym lub jeszcze późniejszym różne czynniki środowiskowe – takie jak wirusy czy toksyny. Uszkodzenie układu nerwowego u dzieci autystycznych może być trwałe, ale może też występować czasowo, wtedy, gdy jest spowodowane zaburzeniami metabolicznymi, które rozregulują działanie układu neurohormonalnego. Praca zmysłów dziecka autystycznego (wzroku, słuchu, dotyku, węchu, smaku i równowagi) jest zaburzona.

więcej

Łodzianie w Łęczycy - promocja zmodernizowanego pociągu

31 marca 2012r. do Łęczycy przyjedzie około 300 mieszkańców Łodzi. Z okazji pierwszej promocyjnej jazdy zmodernizowanego pociągu turyści pojawią się na stacji kolejowej w naszym mieście o godz. 11:53, gdzie powita ich Burmistrz – Andrzej Olszewski. Do godz. 13.45 uczestnicy będą zwiedzać łęczycką Starówkę i Zamek, dawne łęczyckie więzienie oraz Archikolegiatę w Tumie. Mamy nadzieję, że spotkanie z historią i kulturą naszego miasta zachęci turystów do częstszego odwiedzania Łęczycy. Promocyjna jazda pociągu jest elementem projektu pn. „Inwestycja w tabor kolejowy – modernizacja 4 elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN 57”, który realizuje Województwo Łódzkie w ramach działania I.2 Kolej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
więcej

Spotkanie informacyjne pt. ˝Program Operacyjny Kapitał Ludzki w regionie łódzkim˝

W związku z faktem, iż rok 2012 to rok ostatniej szansy dla wszystkich podmiotów zamierzających pozyskać dofinansowanie z PO KL, Urząd Marszałkowski w Łodzi wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi oraz Regionalnym Ośrodkiem EFS w Łodzi zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym pt. "Program Operacyjny Kapitał Ludzki w regionie łódzkim", które odbędzie się 2 kwietnia 2012 roku w godzinach 09.00 – 10.30 w Starostwie Powiatowym w Łęczycy, pl. Tadeusza Kościuszki 1.Zaproszenie na spotkanie

Program spotkania
więcej

Nutki Złotej Jesieni

III Przegląd Ruchu Artystycznego Seniora odbył się 24 marca 2012 r. W przeglądzie wzięły udział zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, kapele ludowe i podwórkowe, kabarety i soliści. Łącznie wystąpiło ponad 200 osób, 28 podmiotów wykonawczych. Występy poszczególnych wykonawców oceniało Jury w składzie: 1. Małgorzata Tejchman – muzyk 2. Janina Kolado-Frątczak – muzyk, dyrygent chóru i orkiestry dętej 3. Marcin Tober – nauczyciel muzyki.


Poniżej wyniki:więcej

Samorządowa debata w Łęczycy

W dniu 26 marca br. w łęczyckim Ratuszu odbyła się debata samorządowców, poświęcona projektowi ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw. W spotkaniu wzięli udział: Marszałek Województwa łódzkiego - Witold Stępień, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP - Olgierd Dziekoński, przedstawiciele powiatu łęczyckiego, miasta Łęczyca oraz sąsiadujących gmin. Marszałek w swojej wypowiedzi podkreślił rolę Łęczycy w historii Polski i województwa, wskazując jednocześnie znaczenie konsultacji społecznych nad projektem ustawy przygotowywanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W dyskusji poruszano przede wszystkim problemy finansowania gmin, Karty Nauczyciela oraz statusu władz wykonawczych. 

więcej

Wernisaż wystawy meksykańskich artystów

23 marca 2012r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się wernisaż wystawy prac dwóch meksykańskich artystów: Hugo Arguimedesa i Raula Govei Peralta. Wystawę rzeźby i sztuki użytkowej można oglądać do 31 marca w Sali wystawowej DK. Serdecznie zapraszamy. 

więcej

Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja II


Patronat Burmistrza Królewskiego Miasta Łęczyca


Pewnie nie wszyscy wiedzą, że początki prawdziwego, królewskiego tenisa narodziły się między XV a XVI wiekiem na dworach i w pałacach rodzin królewskich Francji i Anglii. Czy na zamku królewskim w Łęczycy w tym samym czasie lub wieki później królowie: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk czy Jan Kazimierz oraz polska szlachta w czasie sejmów grali w tenisa? - kroniki milczą, a pewności nie ma … Pewne jest natomiast, że w sobotę 24.03. nieopodal łęczyckiego zamku w Miejskiej Hali Sportowej odbyła się kolejna edycja turnieju TENIS 10: Wilson Kids Cup Łęczyca Open. 

Tekst i foto: MMKT


więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego i wolontariatu z zakresu wsparcia realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, jako tworzenia warunków przeciwdziałania w 2012 roku. (Zarządzenie Nr 120.25.2012 z dnia 13 marca 2012 r. Burmistrza Miasta Łęczyca) ogłaszam nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) do składu Komisji konkursowej opiniującej w/w oferty (z wyłączeniem osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 biorące udział w konkursie). Kandydatów należy zgłaszać składając wypełniony formularz zgłoszeniowy do dnia 06 kwietnia 2012 roku /włącznie/ w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Łęczycy, 99-100 Łęczyca, ul. M. Konopnickiej 14.
więcej

Sesja nr XIX Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XIX Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 28 marca 2012 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 53